Demokrate su dovele Srbiju na rub ekonomske propasti - to i sami priznaju

ajmo demokrate nemoj sada da posustanete!

Dajte akcize na leb i vodu , jer tesko cete sirotinju dotuci akcizama na duvan i alkohol , scak sta vise zbog zdravog zivota duze ce ziveti - pa ih se onda nikada necete resiti :lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::rotf:Jaoj, bre, ti kad lupis, lupis...! Salim se - ja odavno pricam da hoce da nas se rese, ali sad stvarno ispada da cemo ici ulicom ko zombiji do 100-te godine, a ova vlast ima da se ujeda za da ne kazem sta zbog sopstvene odluke!z:dm5:

Cena razgovora u fiksnoj telefoniji od 1. januara biće viša za 33 odsto, umesto planiranih 100 odsto, saopštio je Telekom Srbija.

Ranije najavljeno poskupljenje od 100 odsto je, po dogovoru Vlade i Telekoma, pretvoreno u etapno kroz više meseci. Do odlaganja tog poskupljenja došlo je posle intervencije Vlade Republike Srbije, koja je reagovala na seriju drugih poskupljenja u sklopu mera zaštite životnog standarda stanovništva u vremenu globalne ekonomske krize.

Uvažavajuću ovakvu politiku Vlade, Telekom je odlučio da nova cena impulsa bude uvećana za 33 odsto, umesto planiranih 100 odsto, što će u određenoj meri uticati na smanjenje investicija u fiksnu mrežu u narednoj godini, navodi se.

Republička agencija za telekomunikacije još u oktobru je odobrila da impulsi 1. novembra 2008. godine poskupe za 100 odsto.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=336298

---------

narode dobro smo prosli. telefon od nove godine nece da poskupi za 100% nego "samo" za 33% pa ce opet u februaru za 33% i u martu za 33% dok ne bude tih 100%.

sad znaci od nove godine 10 minuta razgovora sa fiksnog na mobilni kostace 140 dinara a kad poskupi za citavih 100% bice 200 dinara 1 normlan razgovor.

pa vi izaberite dal cete nekog da zovnete sa fiksnog na mobilni ili da mu posaljete sms pa da za 200 dinara popijete 4 piva

deru ove demokrate....

P.S sobzirom da mi moderator nesha zatvori temu morao sam ovu da izvaadim iz naftalina....

Ja sam razumela da ce u narednoj godini svega 33% da poskupi telefon, i to u januaru, a da im nece dozvoliti da dalje poskupljuju, vec naredne 2010 jos 33%, pa 2011 jos 33%.

A ovo sa mobilnim nisam znala, nista, sto kazu "Rokeri s Moravu" besplatan je samo SMS, tako cu i ja - iskljucivo SMS-om da kontaktiram.
 
U SAD-u je litar goriva oko 30 dinara. Zato svi voze auta od preko 3000 kubika.


...i pored te cene i neuporedivo jeftinijih auta ameri prelaze na manja auta... kriza... na zapadu je toliko pala potraznja za autima da se fabrike zatvaraju... samo kod nas nije kriza i samo nasa drzava misli da mi to mozemo placati...oni su definitivno pogubili sve kriterije...ako su ih ikad i imali :)
 
Srbija pred bankrotom!?

Država nema novca, pa štampa pare - siguran je Prokopijević, koji smatra da bi NBS mogla da potroši još najviše 1,5 milijardi evra na odbranu dinara, posle čega bi bila ugrožena finansijska stabilnost

BEOGRAD - Bord direktora Međunarodnog monetarnog fonda odobrio je stendbaj aranžman Srbiji u iznosu od 402,5 miliona evra, kao podršku programu srpske vlade da održi makroekonomsku i finansijsku stabilnost države.
Tim povodom, sa lica mesta, iz sedišta MMF-a, srpska ministarka finansija Diana Dragutinović, brže-bolje, puna optimizma, rekla je:
- Vlada je preduzela snažne fiskalne mere kako bi ostvarila svoj cilj vezan za restriktivniji budžet za 2009. godinu koji predviđa manji deficit. Promišljena fiskalna politika u prošlosti sada se isplaćuje. Takva politika pokazala se uspešnom u izgradnji velike likvidnosti i zaštitnog kapitala bankarskog sistema - naglasio je Portugal.
Međutim, da li je baš sve tako...
Zaludan posao
Tokom prošle godine, devizne rezerve Narodne banke Srbije smanjene su za milijardu i 492,7 miliona evra, pri čemu je veliki deo tog novca upotrebljen za odbranu dinara, koji je, i pored toga, u 2008. godini izgubio 10,6 odsto svoje nominalne vrednosti u odnosu na evro.

Narodna banka je krajem prošle godine skoro svakog drugog dana prodavala po nekoliko desetina miliona evra kako dinar ne bi potonuo, ali to nije mnogo pomoglo domaćoj valuti, koja u prvim danima 2009. beleži rekordno niske vrednosti kursa.
Zbog toga se postavlja pitanje ekonomske isplativosti takve monetarne strategije, koja s jedne strane pomaže da dinar sporije klizi i da cene ne skoče odjednom, što bi se desilo ako bi dinar naglo pao, dok s druge strane centralna banka ne uspeva da zaustavi jačanje evra, pa u konačnom zbiru samo odlaže neizbežno.
Ivan Nikolić iz Ekonomskog instituta smatra da bi bilo dobro kada bi NBS zaista intervenisala samo radi sprečavanja velikih dnevnih promena kursa, ali kada ne bi pokušavala da promeni silazni trend dinara. On naglašava da pad dinara diktira zastoj u prilivu stranog kapitala u Srbiju i velike inostrane obaveze države, tako da je „pokušaj NBS da spreči snažnu depresijaciju nemoguć i neefikasan“.
- Ovakvim tempom NBS će vrlo brzo iscrpsti devizne rezerve i već ćemo sredinom godine biti u velikim problemima. Druge zemlje sa slobodnim deviznim kursom su od oktobra imale veći pad svojih valuta od nas, ali nisu trošile devizne rezerve. Politika NBS će biti uspešna samo ako pritisak na kurs bude kratkotrajan, a ako se nastavi, dalja prodaja deviza iz rezervi će biti besmislena - upozorava Nikolić.
NBS štampa pare
Direktor Centra za slobodno tržište Miroslav Prokopijević tvrdi da je prodaja deviza loš potez, jer će kurs, i pored odbrane, „pasti gde treba“, samo sporije. On smatra da NBS interveniše samo kako bi pojedinim privrednicima koji raspolažu dinarima dala vremena da se prilagode i da kupe evre, a da je „sve ostalo besmislica“. Prokopijević čak tvrdi da je NBS štampala pare krajem 2008, o čemu nikoga nije obavestila.
- Ne znam koliko su novca odštampali, ali je posle toga dinar počeo naglo da pada. Oni to ne mogu da sakriju, jer su se čitavi štosovi novih novčanica pojavili. Država nema novca, pa štampa pare - siguran je Prokopijević, koji smatra da bi NBS mogla da potroši još najviše 1,5 milijardi evra na odbranu dinara, posle čega bi bila ugrožena finansijska stabilnost.
S druge strane, ekonomista Danijel Cvjetićanin smatra da je „moguće da NBS sada preko tobožnje odbrane kursa stvara dimnu zavesu, jer je možda našim deviznim rezervama pala vrednost“ ako se drže u nesigurnim bankama. Prema njegovom mišljenju, to što je dinar branjen nije bilo pametno, jer nije bitno da li će dinar pasti za nedelju ili za mesec dana, iako se slaže da je kurs bio jedino sredstvo protiv inflacije. „Realan kurs je sigurno iznad 100 dinara za evro“, zaključuje Cvjetićanin.
Centralna banka je saopštila da su na kraju 2008. devizne rezerve iznosile osam milijardi i 148 miliona evra. Iz deviznih rezervi prošle godine je isplaćeno 268,6 miliona evra inokreditorima, a još 221,6 miliona je potrošeno za isplatu stare devizne štednje. NBS je u decembru prodala 288,1 milion evra da bi odbranila dinar, dok je u četiri navrata kupovala evre u ukupnom iznosu od 19,4 miliona evra.

REAGOVANJA

Opomena “razularenoj trošadžijskoj„ državi
BEOGRAD - Funkcioner Liberalno-demokratske partije Zoran Ostojić izjavio je da ta partija već tri godine insistira na sporazumu za Međunarodnim monetarnim fondom jer je to za nas jedini način da se pod pritiskom međunarodnih institucija smanji javna potrošnja u Srbiji, na čemu, takođe, LDP neprekidno insistira.
- Dakle, pozdravljamo odluku MMF-a da potpiše sporazum sa Srbijom i usput upozoravamo vladu da sada mora strogo da poštuje pravila i obaveze koje je preuzela - rekao je Ostojić Tanjugu.
On je dodao da LDP iz onoga što vlada radi vidi moguće probleme u realizaciji sporazuma, jer kriza u Srbiji ima i drugačije korene nego kriza u drugim zemljama.
Prema Ostojićevim rečima, specifičnosti u Srbiji su velika javna potrošnja, mnogo ministarstva, „razularena trošadžijska država“.

Potvrda ekonomske stabilnosti države
BEOGRAD - Šef poslaničke grupe „Za evropsku Srbiju“ Nada Kolundžija ocenila je danas da je odluka MMF-a da odobri stendbaj aranžman Srbiji potvrda da je srpski budžet za 2009. godinu restriktivan i da garantuje makroekonomsku i finansijsku stabilnost.
- Istovremeno, to je nedvosmisleno jasan signal svim potencijalnim stranim investitorima da je Srbija ekonomski stabilna zemlja, odnosno da je njena ekonomska politika garancija za sigurnost eventualnih investicija - rekla je Kolundžija Tanjugu.
Ona je podsetila da Srbija može, a ne mora, da povuče ta sredstva, dakle, naglasila je Kolundžija, to samo garantuje stabilnost u slučaju da svetska ekonomska kriza i posledice po Srbiju budu takve da to bude potrebno kako bi se obezbedila stabilnost.

Ružić: Priznanje vladi i budžetskoj politici
BEOGRAD - Šef poslaničke grupe Socijalistička partija Srbije - Jedinstvena Srbija Branko Ružić ocenio je da stendbaj aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) pokazuje da Vlada Srbije na ispravan način tretira mogućnost i potrebu upravljanja svetskom ekonomskom krizom i njenim posledicama.
- Ovo je, pre svega, priznanje srpskoj vladi i našoj budžetskoj politici, koja jeste u dogovoru sa Međunarodnim monetarnim fondom restriktivna, ali će se na ovaj način svakako sprečiti i neka moguća inflatorna dejstva - rekao je Ružić Tanjugu.
On je kazao da će sredstva od skoro pola milijarde evra koje je odobrio MMF „relaksirati na neki način negativne efekte finansijske krize ukoliko se na mudar i racionalno utemeljen način bude vodila domaća ekonomija, a vlada će pokazati u praksi da je kadra da tako nešto i učini“.

Bajec: Srbija trebalo da traži više sredstava od MMF-a
BEOGRAD - Profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu Jurij Bajec ocenio je danas da je, s obzirom na težinu ekonomske situacije i uticaj svetske finansijske krize, Srbija trebalo da traži više sredstava od Međunarodnog monetarnog fonda od onih koja su joj odobrena stendbaj aranžmanom.
- Lično smatram da je, s obzirom na težinu situacije i uticaj svetske finansijske krize na Srbiju, trebalo od MMF-a tražiti veća sredstva, pošto nas čeka težak zadatak finansiranja deficita tekućeg platnog bilansa, koji iznosi oko pet milijardi evra, u uslovima kada je priliv inostranih sredstava smanjen - istakao je Bajec u izjavi Tanjugu.
On je dodao i da je dobro što je MMF odobrio aranžman Srbiji jer je time vlada pokazala da je budžetom za 2009. godinu ispunila zahteve te međunarodne finansijske institucije, a istovremeno, s obzirom na ekonomsku situaciju u zemlji, definisala restriktivan budžet, što je bio jedan od zahteva Fonda.
Bajec je istakao i da je dobro što deo odobrenih sredstava Srbija može da povuče odmah, s obzirom na slab priliv deviza u zemlju.
On je objasnio da se sredstva MMF-a odobravaju za jačanje devizne likvidnosti zemlje, čime se Srbiji daje mogućnost da lakše servisira devizne obaveze prema inostranstvu.
„S obzirom na širinu i dubinu krize, verujem da će i sam MMF polako da prerasta u instituciju koja ne samo što će raspolagati većim sredstvima za finansijsku podršku zemljama članicama, već će biti i fleksibilnija u pogledu načina korišćenja tih kredita“, naglasio je Bajec.

SRS: Zaduživanje prezaduženog
BEOGRAD - Srpska radikalna stranka (SRS) ocenila je danas da će novi aranžman Srbije sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) dodatno opteretiti prezaduženu državu.
SRS je istakla da će taj aranžman, koji se uzima radi popune deviznih rezervi, predstavljati dodatno opterećenje za državu i da je besmisleno što vlast pokušava da takvu odluku MMF-a predstavi kao pozitivnu i kao „potvrdu ekonomske politike Srbije“.
„SRS poziva vlast Borisa Tadića da ne naseda na ovakvu ponudu MMF-a i da ne uzima novi nepovoljni kredit, koji će biti deo tereta ostavljen narednoj generaciji koja će trpeti zbog nesposobnosti ove vlasti“, ističe se u saopštenju.
Autor:
Ekipa Glasa javnosti


http://www.glas-javnosti.rs/clanak/politika/glas-javnosti-18-01-2009/srbija-pred-bankrotom

-----------

eto vam ga Boris Tadic narode. Da ste glasali za radikale do ovoga ne bi doslo.
 
Beograd -- Ministar finansija Mirko Cvetković upozorio je da će Srbija morati da se zadužuje ukoliko ne bude investicija i ako se ne realizuju neke od velikih privatizacija.

Veštačko održavanje kursa dinara negativno utivče na izvoz, proizvodnju i zapošljavanje u Srbiji, ocenio je Institut za tržišna istraživanja (IZIT).

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=06&dd=04&nav_category=9&nav_id=301895

---------------------

nema proizvodnje, uvoz favorizovan, izvoz kursom podcenjen, kad nema proizvodnje ljudi nemaju gde da se zaposle, automatski bez fabrika i proizvodnje trgovina banke i administracija ostaju jedine opcije za zaposljavanje ljudi i u administraciji imate 4 puta vise zaposlenih nego sto je to potrebno zato sto ih tu guraju na silu stranke da bi ih zbrinule i tako je budzet pred pucanjem.

da bi namknula pare za armiju gladnih i nezaposlenih drzava firme koje nesto rade i proizvode dere najvecim porezima u evropi i time ih jos vise tera u bulu.

budzet se izdrzava ne iz realnih izvora vec zaduzivanjem u inostranstvu i rasprodajom preduzeca i ostalih prirodnih bogatstava. sto kazu zivimo realno van svojih mogucnosti.

demokrate su upropastile ovu zemlju

Zato se Srbijo sluzi demokratskom vecinom i smeni demokratiju ! :)
 
Axaxaxaxaxaxa..........a koliko nam treba da bi se smenila diktatura,100% glasova...........xaxaxaxa

Ма јок,

Сорош,
шерпе,
лонци,
Легија ...

Са таквим адутима не можеш да изгубиш ...

Упалиш и покрадеш Скупштину и ТВ ...
Улетиш са чарапом и Калашом у НБС ...
Укинеш Уставни и Врховни Суд ...

И нема промашаја ...
 
Sta te cudi,slabocujni izlupa 100 stvari. Od toga pogodi 2-3 i vristi od srece.
A sve sto je promasio,pardon izlupao je po onoj narodnoj psi laju avozovi prolaze...

Пост бр 85 ... напредујеш, а видим и веџбаш да будеш мали "bgdalismor" ...

Елем обједињена скупштинска расправа о 4 предлога закона у целини је завршена ...
Расправа у појединостима још није ...

Е, када се то заврши Председник Скупштине одреди дан за гласање, у међувремену се изврши интермецо трговина (неколико директорских места, чланства у којекаквим управним одборима, по неки саветник, заменик, помоћник ...) коалиционих партнера у циљу достизања магичне цифре 126,
Објављивање у службеном гласнику, 8 дана и ето ...

Чича-мича и готова прича ...
 
Ma doveli su oni nas ne samo do ekonomske propasti,oni su nas unistili u svakom pogledu.
Doveli su nas do tog nivoa,da cak i kad odem u turisticku agenciju,moram da se stidim sto sam Srbin,jer i u hebeni Egipat ne mogu da odem bez vize (moze samo u tom slucaju ako direktno ides iz BG.).
Mada me i to ne bi nateralo na stid,da mi ti isti radnici agencije ne kazu da sve ostale bivse republike sem Makedonije i Srbije mogu nesmetano da lete odavde u bilo koju zemlju bezviznog rezima,jer njihove vlade imaju potpisan medjudrzavni ugovor,trojni ugovor Srbija,Rusija i zemlja X.

E moja Srbijo sta si ti dozivela,da te vode nesposobnjakovici i lazovi!
 
image.jpg
 

Back
Top