Demografski kolaps Hrvatske

Red bi bio, jer taj narod je i onako veštački nastao, posebno od dolaska AU monarhije

Skoro sam čula priču o jednom samostanu u okolini BL kako su od osnivanja u 19-tom veku skupljali siromašnu decu i siročad i pogodi šta od njih pravili
Treba teziti prakticnim rjesenjima. Dok ti sad nekog Nepalca naucis jezik, pa ga pokrstis i odvojis od budizma, pa kroatiziras prodjose desetljeca..on vec sagradio pagode i hramove. Ovako doveses Ivu iz Posusja i mirna Bosna.
 
Skoro sam čula priču o jednom samostanu u okolini BL kako su od osnivanja u 19-tom veku skupljali siromašnu decu i siročad i pogodi šta od njih pravili

Hrvati su dakle narod nastao od djece iz popravnog doma?
To onda objašnjava zašto Hrvati uvijek prebiju Srbe, jedan na jedan...
Maltretiramo vas kao što djeca iz siromašnih kvartova maltretiraju djecu bogataša, s tom razlikom da smo mi bogati, a vi siromašni...
Štipamo vam djevojke za stražnjicu, radimo vam klempave uši...

 
Aj ti meni objasni kakve veze ima to koliko je danas Jugoslavena u Srbiji s time tko je odgovoran za rat i razaranja te uništenje Jugoslavije. I posesivni, neurotični suprug alkoholičar bolesno i patološki voli svoju ženu i ne da je nikome, ne želi je se odreći, a nanosi joj zlo, bol i tugu i ona želi grčevito i očajnički pobjeći od njega. Kad pobjegne, on lupeta kako je ona pobjegla od njega, a da ju je on samo volio i još je voli te kako se on nije odrekao braka, nego ona. To je upravo isti kontekst kao i ljubav Srba prema Jugoslaviji.
Погрешно поређење, али слобода мисли и изражавања ово омогућава, тако да се нећу даље трудити.
 
Kad funkcionira svi žele biti zajedno i uživati u zajednički stečenim tekovinama. Kad ne ide, ljudi se pokušaju dogovoriti i naći zajednički jezik, a ako ne ide i nema mogućnosti za iznalaženje kompromisa, onda daju jedni drugome ruku, pozdrave se i odu svaki na svoju stranu. Južni Slaveni koji su zajedno stvorili obje Jugoslavije nisu sijamski bliznaci pa da se ne mogu rastaviti ukoliko dogovor više ne funkcionira. Sasvim je normalno razići se kada nestanu zajednički ciljevi i stranke se ne mogu više dogovoriti o budućoj suradnji. Ne znam čemu tolika drama oko jednostavnih stvari. :dontunderstand:
Јужни Словени нису заједно створили обе Југославије, нити су они као народи имали на то пресудан утицај. Везано за заједничке циљеве, ја не могу да тврдим да смо их имали, јер да смо их имали, не би се разилазили. Чији су то циљеви били, говори историја, а народни свакако да нису.

Ја драму не стварам, нити је доживљавам. Она долази са неке друге стране.

Везано за разлаз, свакако да исти има смисла, само под другачијим условима и са другачијим исходом.
 
Ne ide ti matematika. Aj opet provjeri tko je najviše dobio smanjenjem populacije Jugoslavena u Hrvatskoj.
Слажем се. Не иде.

Из оне табеле стоји да су највише добили Хрвати, приликом смањења југословенске популације, но сведоци догађаја, са којима сам разговарао, говоре другачије.

Није битно ко како гласа, већ ко броји.
 
Hrvati su dakle narod nastao od djece iz popravnog doma?
To onda objašnjava zašto Hrvati uvijek prebiju Srbe, jedan na jedan...
Maltretiramo vas kao što djeca iz siromašnih kvartova maltretiraju djecu bogataša, s tom razlikom da smo mi bogati, a vi siromašni...
Štipamo vam djevojke za stražnjicu, radimo vam klempave uši...



Kad bi neko vezao Majk Tajsona i dao mi bezbolku + da iza meni stoji 5 teškaša i ja bi ga mogla maltretirati Majk Tajsona

E tako je sa hrvaCkom .. ali ne brini sve se vraća sve se plaća
 
Као што кажу тамо због веће разлике плата-трошкови иду они који овде немају шта да оставе. И тако је свуда на кугли земаљској.
Ti ko onaj Srba Srbić:

Mlad: Išo bi ja u Nemačku al nije sigurno ne znam nikog

Mator: Išo bi ja u Nemačku al gde da ostavim ženu i dete?

Čitaj: zinuta guz'ca al lenja
 
Vezano za razlaz, svakako da isti ima smisla, samo pod drugačijim uslovima i sa drugačijim ishodom.
A kakav je ishod trebao biti?

Zar nije najpravednije i najlogičnije da se Jugoslavija raspala ovako kako jeste, odnosno na način da iz nje svatko iznese ono što je unio u nju. Imam dojam da mnogi ovdje na forumu zaboravljaju koje su bile granice Srbije 1914. godine.

Izuzev toga, ostalo bi vam samo da se dogovorite s Makedoncima, koji su bili stekli svoju republiku u drugoj Jugoslaviji.

Serbia_1000.jpg
 
Poslednja izmena:
Слажем се. Не иде.

Из оне табеле стоји да су највише добили Хрвати, приликом смањења југословенске популације, но сведоци догађаја, са којима сам разговарао, говоре другачије.

Није битно ко како гласа, већ ко броји.
Jedno od zanimljivijih spoznaja psihologije i sociologije je da su iskustva i doživljaji svjedoka često dijametralno suprotna od događaja koji su se doista odvili. Tako se objašnjavaju situacije u kojima, recimo, tri svjedoka nekog događaja imaju različito objašnjenje doživljenog. Drugim riječima, osobno iskustvo je podložno subjektivnim doživljajima i osjećajima i često je iskrivljeno, a ponekad je i uzeto na malom obrascu koji je u suprotnosti sa situacijom na višoj razini (recimo, ako u tvom selu polovicu stalnih rezidenata čine Mađari, pa da ti počneš histerizirati kako su ćitavu Srbiju preplavili Mađari).

Statistika je druga stvar. To je matematika i daleko je egzaktnija od nečijeg doživljaja stvarnosti.
 
Kad bi neko vezao Majk Tajsona i dao mi bezbolku + da iza meni stoji 5 teškaša i ja bi ga mogla maltretirati Majk Tajsona

E tako je sa hrvaCkom .. ali ne brini sve se vraća sve se plaća

Dakle Srbi su Majk Tajson koje Hrvati ne mogu prebit pošteno, jedan na jedan?
Dakle, kad gospodin u vodoravnom položaju uzme pušku u ruke onda smo najhebali !!!

 
Небитно за мене? То да су Срби=Србија зајеби, не пије воду, ни гледе ни унаточ.
Ostavi se tog seljačko-nomadskog mentaliteta. Srbi su narod, Srbija je država. Nema tu nikakvog znaka jednakosti.

Pitanje je bilo što je Srbija unijela u zajedničku državu. A to ti stoji na karti iz 1914. godine. To je unijela i to je imala pravo iznijeti, uz zamjenu S. Makedonije za Vojvodinu.
 
Ostavi se tog seljačko-nomadskog mentaliteta. Srbi su narod, Srbija je država. Nema tu nikakvog znaka jednakosti.

Pitanje je bilo što je Srbija unijela u zajedničku državu. A to ti stoji na karti iz 1914. godine. To je unijela i to je imala pravo iznijeti, uz zamjenu S. Makedonije za Vojvodinu.
Ако ћеш ту логику, шта онда износи неко ко на тој истој „карти уноса” и не постоји?
 
Ако ћеш ту логику, шта онда износи неко ко на тој истој „карти уноса” и не постоји?
To je tvoje mišljenje. Kraljevina Hrvatska, Dalmacija i Slavonija je 29. listopada 1918. godine proglasila ujedinjenje i neovisnost od Austrije i Ugarske te se pridružila zajedno sa slovenskim zemljama i BiH novoutemeljenoj Državi SHS s glavnim gradom u Zagrebu. U slučaju neuspjeha ili prestanka potrebe za postojanjem Države SHS, Hrvatski sabor je imao pravo poništiti to povezivanje i ići o svom poslu. Nadalje, Kraljevina Hrvatska i Slavonija je imala status autonomne kraljevine u okviru Austro-Ugarske i priznat status posebne nacije, što nije imao gotovo nijedan drugi narod u A-U izuzev Nijemaca/Austrijanaca i Mađara. Možda još samo Česi, ali nisam provjeravao.

Kako god okreneš, Srbija je imala pravo samo na teritorije koje je imala prije stvaranja Kraljevine SHS/Jugoslavije.
 
Poslednja izmena:

Back
Top