Dečka sam imao u prvom osnovne

Југ Богдан

Domaćin
Banovan
Poruka
4.065
Dečka sam imao u prvom osnovne

Rođen kao vanbračno dete, majka ga je prvo ostavila u porodilištu, a nešto kasnije i u hotelu, a pravi otac mu se javio telefonom kad je imao 17 godina...

Osnivač Gej strejt alijanse Boris Milićević prvi je javno deklarisani gej i borac za prava seksualnih manjina koji je dobio funkciju u jednoj političkoj stranci, i to vladajućoj! Na decembarskom Kongresu SPS on je postao član Glavnog odbora socijalista. U razgovoru za Press otkriva da je rođen kao vanbračno dete, ostavljen u sirotištu, pa usvojen, kao i da je u najranijem detinjstvu spoznao ljubav prema istom polu.

Rođen sam 1974. godine u Čajniču u BiH kao vanbračno dete dvoje Nikšićana. Takva veza kod Crnogoraca nije bila odobrena, pa je majka morala da ode u Čajniče da me rodi. Ostavila me je u nikšićkom porodilištu, odakle su me poslali u Dom za decu bez roditelja u Bijeloj. Posle nekog vremena majka me je uzela i odvela u Požarevac. Bila je tu sa nekim čovekom, mojim potencijalnim očuhom. Mislio sam da ćemo živeti zajedno, ali izgleda da sam mu bio smetnja. Samo sam se jedno jutro našao sam u hotelu, majka i on su me ostavili i otišli. Sobarica me je našla - priča Boris Milićević.

Usvojitelji - najroditelji

Iz tog perioda Boris kaže da nosi ožiljke, i emotivne i fizičke, jer ga je vreo tuš u Zvečanskoj ošurio, pa su mu opekotine lečili komadićima stakla.

- Kad sam imao šest godina uzela me je hraniteljska porodica iz Lisovića kod Barajeva. Bio sam tamo dve godine i ne mogu reći da mi je bilo lepo, jer je tamo bio običaj da se dete vaspitno tuče. Lepo je jedino što sam tamo zavoleo fudbal - priseća se Boris.

Iz Lisovića Boris pamti i prvu ljubav.

- Bilo je to u prvom razredu osnovne škole, jedan dečak kome neću otkrivati identitet jer ne znam ko je danas. Bilo je obostrano, onako zanesenjački, najlepše na svetu. I sećam se da je on toliko plakao kada sam odlazio iz škole jer sam se selio u drugi grad. I ja sam bio tužan - kaže Boris.

Radost u život i normalan način vaspitavanja Borisu su doneli Jelena i Vladeta Milićević, bračni par iz Trstenika koji ga je usvojio.

- To su divni ljudi, puni ljubavi i pažnje. Nisu me terali da ih zovem mama i tata. Sam sam počeo. Bio sam nestašan. Oni mi kupe pantalone, ja ih pocepam na fudbalu. Dođem kući sav uplašen, a oni kažu: „Ma, nek si ti živ i zdrav" - kaže Milićević.

Priča i da nije bilo lako odrastati kao usvojeno dete, kao i da su ga deca često nazivala pogrdnim imenima, dok su roditelji bili srećni i odmah mu dodelili svoje prezime. U to vreme je počeo da spoznaje i svoju seksualnu orijentaciju.

- Čitao sam „Hiljadu i jednu noć". Bio sam srećan što se i tamo nekim likovima dešava nešto slično kao i meni. Da istopolni odnosi postoje mnogo vekova unazad, da nisam to samo ja. U školi sam bio odličan đak. Trenirao sam plivanje osam godina, igrao fudbal. I tukao sam se - kaže Milićević, i dodaje da mu seksualna orijentacija nije predstavljala problem do puberteta.

- Bilo je ljubavi i u osnovnoj školi, gimnaziji. Bilo je dečaka s kojima sam imao neke dečje ljubavi. To se, normalno, krilo. Neki od njih su ostali isti, a neki su se oženili, imaju porodice. Dešavalo se da me startuju devojke, a ja ih iskuliram. Kada dođe do ozbiljnih startova, kažem im da sam gej i sve bude ok - navodi naš sagovornik.

______________________________________________________________________

Ево неких коментара
'''Imala sam priliku da upoznam Borisa kao bliskog kolegu sa posla. Negativniju osobu punu predrasuda prema strejtasima odavno nisam srela. Sto smo kolege i ja bile bolje prema njemu, to je bio odbojniji i neprijatniji, potpuno nezainteresovan za normalnu saradnju u timu. Citajuci njegovu ispovest jasnije mi je otkud tolika kolicina negativnosti u tako mladom bicu. Ne daj Boze da se dokopa neke ozbiljnije pozicije koja bi uticala na nas obicne ljude.''

''Evo i ja postajem homić, uzmite me u glavni odbor neke stranke, tu su upravni odbori i masne plate.

Ovako sam samo siromašni nezaposleni inženjer.

Izgleda da dolaze vremena u kojima će bolje biti homić nego inženjer, to su nove vrednosti, živele integracije u sve organizacije koje nam nude rešenja za bolji život.''

''Pa zar je bitno ko je i kakav je ovaj. Pa zar moramo da velicamo i dalje neke pogresne vrednosti. Pa da li ste napisali nesto o ljudima koji "nisu normalni" i imaju zenu ili supruga i decu svoju. Mnogo nekog briga za ovog pe..ra i njegovu tuznu pricu. Svaka cast njemu, ali neka zivi svoj zivot i neka ne propagira nesto sto je zaista ogromnoj vecini ljudi u ovoj zemlji strano i pogresno. Da li ovo pisete da deca i odrasli citaju kako postati uspesan. A svaka cast i SPS-u kad je poceo da se dici i ovakvim vrednostima.''

''Фуј на њега, а још више на вас, чавке су вам демонократске мозак попиле.''

''Ma ja bih njega sve sa onim ivicom da ne kazem govnjivom, reci cu fekalijastom motkom po glavi! Kako su jadni, jos i i par glasova pedera treba da pregre sledece izbore. Svi politicari koji su trenutno aktuelni su tolike jajare da je neverovatno!''

''Savet Dacicu: Ne okreci se sine i, naravno, ne saginji se sine.''

__________________________________________________________________________

Значи дечка је имао у првом основне.Невероватно напредан.Прави демократа.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/149324/Dečka+sam+imao+u+prvom+osnovne.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
И откуда је сада тема у фазону ПЕДЕРСКЕ ИСПОВЕСТИ за пдф политика.... мислим, стварно... дајте те педере тамо на ЉиС........ или на психијатрију јер се тачно види генеза болести овог педера......
 
И откуда је сада тема у фазону ПЕДЕРСКЕ ИСПОВЕСТИ за пдф политика.... мислим, стварно... дајте те педере тамо на ЉиС........ или на психијатрију јер се тачно види генеза болести овог педера......

Mito, nemoj tako. Red je da upoznamo biografiju SPS-ovog pojačanja u novoj sezoni:lol:
 

Back
Top