Dečiji biseri

Nije biser u pisanom obliku ali sam bila odusevljena jednim malim koji na sve moguce nacine pokusava sto manje dat truda u zadatke crtanja.
Zadatak je bio - > nacrtati zivotinju ciji naziv pocinje sa pocetnim slovom B. ( vrticka srednja grupa )

Svi su minutama i minutama razmisljali, skrabali, docrtavali, trazili moje misljenje .. A taj mali mudrac je nacrto jednu tocku i pored nje napisao - BUHA.
Plakala sam cili dan od smija na tu njegovu " domisljatu buhu " .


A SAD BISERI - Boze moj, koliko dana ja vec ne placem ? ( Marta,3,5g.)
- Moja majica je zagusljiva ( Martina, 5,5g.)
- Ruke su mi od jeza ( probudila se sa utrnulim rukicama , Klara, 5g.)

:D
 
анино поређење: ти си лепша од мене, ја сам лепша од тебе, ми смо лепше од таје, сви смо лепши од мајмуна (њено чувено мајмунче!)
малопре, за вечером, изјављује: на очи ми се спава, не видим ништа
 
Moj sin imao oko 3-4 godine .Obozavao je da igra igrice na racunaru ,muke smo imali da ga odvojimo od kompjutera .Jednog dana nesto je zabrljao (ne secam se sta ) i muz mi namigne "Gledaj kako cu ja da sredim stvari oko kompa ". Strogo ga pozove ,namesti mrku facu i kaze "Pogresio si i ja moram da te kaznim .Biraj -ili da te istucem ili 2 dana nema kompjutera"(jelte ko je lud da hoce batine ?).Sin gleda u njega ,gleda u mene( nikad ga nismo udarili ) al ja isto ozbiljna (a grizem se za usne da se ne smejem ),vidi nema pomoci . I uzdahnu duboko ,pogleda jos jednom onim ogromnim plavim okicama ,okrene tati ledja i onako preko ramena dobaci "Udri kad moras "
Sta da vam kazem -valjali smo se od smeha danima
 
Pa sad nisam sigurna da li je ovo deciji biser ili samo biserna situacija ili sam sama u svemu tome ispala biser.

Uglavnom, desilo se sledece u proteklih pola sata:
Nekoliko puta sam ugasila svetlo u predsoblju i svaki put bez ikakvog cudjenja sto je opet upaljeno sve dok posle petog ili sestog puta nisam primetila da nesto ne stima, a zapravo moja cerka ga je palila dok sam ja raspremala po stanu. Iako smo sve vreme pricale nesto i bile na udaljenosti od samo par metara, ja nisam primetila sta se desava sve dok nisam poslednji put upalila svetlo i primetila stolicu pored plakara koji mu je blizu (a koja inace ne stoji tu). Zaboravila je da ukloni dokaze. :zcepanje:
A vec sam se zabrinula da mi nije dobro u glavi bre. :sad2:

I pitam je ja da li je palila svetlo, ona rekla da jeste, ja pitala zasto, ona kazala ''palilo mi se''. :confused:
 
Danas brat od ujaka: E, a zašto ljudi lazu djecu da postoji Zubić Vila?:dontunderstand:
Ja: Pa ne znam, zašto kažu da postoji Djed Mraz?
On:Zar Djed Mraz ne postoji?
Ja (zbunjeno): Pa šta ti misliš?
On: Ma ne znam, sve ti je to neka teorija...:aha:

Isto on. Mama mu objašnjava o vjerama. Prolazimo mi pored sinagoge i ona mu govori kako se tu mole jevreji. Kasnije odemo u crkvu, ona govori kako je ovo pravoslavna crkva, kako se tu molimo mi, pravoslavci. Kasnije, prolazimo pored Dzamije, i ona mu sad objasnjava da je to dzamija i govori: "Tu se mole..." On je prekinu i ponosno izjavi: "Džamci!" :zcepanje::zcepanje:

Ah evo upravo je izjavio: Neka dignu 3 prsta oni kojima je film zanimljiv! Svi digli ruke, samo on nije kad komentariše: "U brate, i sjenci se svidja :hahaha: (sjenka prstiju se oslikala na zidu)"

Da taj isti film, prikazuju osuđenika (njemu se od starta nije sviđao film i on govori:"Jao vidi ovog, oni ga optuzuju, a vidi se da čovijek ni mrava ne bi zgazio
:roll:"
Da, da, sve se ovo dogidilo istog dana...(šta bi tek bilo da živimo s njim?!:mrgreen:)
 
Vadim kutiju sa depilatorom, a moje dete skakuće oko mene i viče - brrrrzo mama, brrrrrzoooo otoji to, brrrrzooooo ( uči tek slovo r, pa tako slatko kaže ono kotrljajuće r, da je čovek pojede :D )
Pitam je - a šta je to, mila, očekujući da, tipično dečije, kaže da je to brrrrr, drrr, zvrrrr, ili da na bilo koji drugi način oponaša zvuk depilatora. Ali jok, bre, moja pametna curica odvali:
- To je ono da mama počisti noge! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
E, smejala sam se pet minuta, punih :zcepanje::zcepanje::zcepanje: :rotf::rotf::rotf:
 
није бисер али ми много слатко:
одемо данас марина и ја по ану у вртић. прилази њена другарица и каже својој мами: "мама, види беба. ана има бебу. а ја немам бебу!" мама је уздахнула и рекла: "немаш бебу", а вероватно је помислила "још ми само то фали" (иначе, жена која заиста ради са дететом!)
 
Ajde prvo da krenem sa sopstvenim biserima,dok sam bila mnogo mladja.:
pošto sam vikende provodila na selu,starija sestra me učila šta sve ima,tako me jednom učila da se maslačak zove mačija muda.Dodjem ja u vrtić, i naravno ko za baksuz pita me vaspitačica u dvorištu:a kako se zove ovaj cvetić?Ja sva važna ko iz topa:mačija muda. Znam samo da kad su posle došli po mene,bilo je vike.
Znači maslačak je maslačak,a ne....

ja sam se upisala od smeha .....suze su mi krenule na oci :D :D :rotf:
 
Moja mala pita: Mama, znam da sam izašla iz tvog stomaka, ali ko me je i zašto tu stavio? :heart:

Ja rekoh svom detetu tata posadio seme i iz njega izraslo dete i mama rodila... ona kaze sledeci put nek posadi krusku, ona u basti nije izrasla.
Naravno da sam nakon toga morala objasniti i uz pomoc knjige prilagodjene tom uzrastu joj pomoci da koliko toliko shvati.
 
Moja najdraža komšinica, jedno izuzetno bistro i lajavo dete( sada već curetak od 15 godina), kao mala, bila je izvor bisera, koje i dan-danas svi pamtimo.Za mene je ovo, pored svih super stvari koje je znala da "lane", najbolje.Imala je oko 3,5 god. kada se posvađala sa tatom i rekla da napušta ne samo kuću, nego i zemlju i krenula da vadi stvari iz plakara, da se spakuje.Gleda je majka( i već je boli glava što će ponovo morati da pakuje haos koji je napravila), pa je pita-"dobro, zlato majkino, ako ti nije žao tate, zar ti nije žao majke, da je ostaviš?"
A ona joj, mrtva hladna, podbočivši se ručicama odgovara-Zao mi je, kako mi nije zao, al' sto slepico, nisi gledala za koga se udavas?:zcepanje:
 
Krenuli oni davezi sa popisivanjem i mi se zateki kod mojih roditelja. Neverovatno koja sve pitanja postavljaju da covek ne zna sta da odgovori. Na mnoga od tih debilnih pitanja sa odgovorima pod a,b,c,d,e....baka i deka uz silne propratne komentare ne znaju sta da odgovore. Mojoj 7-mo godisnjoj cerkici dosadilo i lepo im rece:` Ma kazi NE i skrati pricu`.
 
kaže moja Milica (2.5 god )
-"Vidi bako, oba majtuna (smrdljivi martin) setaju po zavesi."

pita je mama sva sretna sto je pogodila broj
- "Pa koliko Milice ima martina na zavjesi?"

a Mia odgovara iznenadjeno
-" pa 15 bako!"


:lol:
 
Prijatelji imaju klinca u vrtiću, a prosek plate im je takav, da vrtić previše plaćaju, naročito ako se uzme u obzir da mali više sedi kući nego što uopšte odlazi tamo. Naime, bolestan je često. ... iii , reše oni da ga ispišu iz vrtića... kažu mu :
Roditelji - Hoćeš li da ideš u vrtić ?
Dete - Neću.
Roditelji - Onda ćemo da te ispišemo.
Dete - Nemojte!!!!
Roditelji - Onda ćeš da ideš u vrtić ?
- Neću.
- Pa da te ispišemo ?
- Ne!
- Onda ideš ?
- Neeeeću !
Ode dete u sobu i vraća se kasnije sav ižvrljan hemijskom olovkom po rukama i nogama.
- Evo, NEĆU U VRTIĆ, ali ne morate vi da me ispišete, ispisao sam se sam.
 

Back
Top