Dečiji biseri

Striko:" Nidžo, nemoj danas paliti kompjuter jer majstor stalno ovuda prolazi i smetaš mu."
Nidža: "Dobro, neću."
Posle pola sata, uhvaćen da ipak igra igricu, dečko objašnjava: "Nisam JA upalio, samo sam slučajno malo zakačio prstom a on se SAM uključio..."
A kako je uspeo "slučajno" da zakači kad se za paljenje moramo zavući duboko pod radni sto, otvoriti vratanca kućišta, pa tek onda pritisnuti dugme - nismo ga ni pitali, jasno nam je.
 
Moja 9 godina mladja sestra, kad je imala oko 3,5-4 godine, išla je sa mamom u grad i bila je bučna nešto živo pričajući a mama ju je ućutkala na šta je ona ljutito odbrusila " Pa i mi siromasi imamo pravo da pricamo ":D:whistling: nemam pojma odakle je to pokupila, svi smo se zezali posle na tu njenu repliku
 
Porodični ručak. Ručaju baba,tata,mama i njih dvojica. Jedan 4 godine, drugi 5. Iznad stola slika preminulog deda T. Tišina, čuje se samo zveckanje kašika. A onda jednog trenutka i pitanje; "Baba, da li si se ti j.......a sa dedom". Svima su ispale kašike iz ruku. Tajac.
 
Nedavno sam upoznala jednu divnu zenu (nije puno starija od mene, ali psoto je udata, ne mogu reci devojka) i sa njenih dvoje malisana. Decak ima 4, a devojcica nepune 2. On me bas nesto zavoleo i stalno je trazio da se igram s njim i slicno. Posto sam bila kod njih, onda su me nudili raznim sokovima i sl, a ja sam svaki put odgovarala da necu sok nego vodu. U jednom momentu mali me je upitao sto ja stalno pijem vodu a necu sok. Posto nisam znala kako da detetu objasnim da sokovi imaju prilicno kalorija (koje sam pokusavala da smanjim), rekla sam mu da vise volim vodu nego sok.
Kasnije toga dana, kad su oni trebali da jedu cokoladu:
On: Oces i ti cokojade?
Ja: (vec se spremala da kazem da necu, sto je on verovatno procitao iz moje mimke..)
On (brze-bolje): Nema u cokojadi soka, slobodno uzmi
:) srce malo :heart:
 
Mama, ja znam da je tebe rodila baba i da je babu rodila njena majka i nju njena majka...ali prvu, prrrvu majku na svijetu, ko je rodio?

To nam je bila teska "filozofska" faza isto sa oko 3 godine...

Bilo je i pitanja o kraju svemira...ne znam koliko je to za ovu temu, ali tek nausput da se pohvalim. :)
 
Poslednja izmena:
Skidam ja moju malenu za kupanje. Naravno, samo veze i veze i veze, usta ne zatvara :D Inače, 2,5 godinice ima. I priča ona - vidi, mama, ja imam pupu! I mama ima pupu, i tata ima pupu i svi imamo pupu. Vidi mama, ja imam guzu! I mama ima guzu, i tata ima guzu, i svi imamo guzu! Vidi, mama, ja imam libicu! I mama ima libicu, i tata ima libicu, i svi imamo libicu!
Ja vrištim od smeha, tata se isto smeje, ali hoće on da ispravi krivu drinu, pa pokušao da objasni da on nema "libicu". A tek će dete:
Ima, tata, ima libicu, svi imamo libicu! Mola, svi imamo, libica piski, mola tata ima!!! :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
I tako... dete tako reklo, a kad ono kaže, to "mola" ;)
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Moja 9 godina mladja sestra, kad je imala oko 3,5-4 godine, išla je sa mamom u grad i bila je bučna nešto živo pričajući a mama ju je ućutkala na šta je ona ljutito odbrusila " Pa i mi siromasi imamo pravo da pricamo ":D:whistling: nemam pojma odakle je to pokupila, svi smo se zezali posle na tu njenu repliku

Ovo je genijalno :) :)
Od koga god da je cula..lepo receno..Moglo bi da se primeni u danasnje vreme itakako i kao poruka da smo svi mi bez obzira na status u drustvu jednaki
 
Kazem ja svom malenom sinu, ne sjecam se precizno, mislim da je imao cak oko 6 godinica....
-"Nije srecan onaj koji ima puno para, vec npr onaj koji ima puno prijatelja."
_"Ahaaaa...shvatam, pa mu onda prijatelji daju pare!" :zcepanje:
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
Mama, ja znam da je tebe rodila baba i da je babu rodila njena majka i nju njena majka...ali prvu, prrrvu majku na svijetu, ko je rodio?
To nam je bila teska "filozofska" faza isto sa oko 3 godine...
Bilo je i pitanja o kraju svemira...ne znam koliko je to za ovu temu, ali tek nausput da se pohvalim. :)

:lol:
Moja cerka je imala takva pitanja: ti si rodila mene, nanu je rodila baba Mila, ko je rodio baba Milu?! Ja odgovorim - prababa Ljubica, a ona zapitkuje dalje - a ko je rodio prababu Ljubicu, ja kazem - ne znam! A ona ko iz topa: znaci ona je postala od majmuna!!! :eek: Zakljuci dete temu koja je mucila. :zcepanje:
:rotf::rotf::rotf:
 
Biser mog klinca od nesto malo vise od 2 ipo godine..
Ja zujkam po forumu sada a on luduje sa tatom po kuci i ode u spavacu sobu da skace po krevetu i ako sam mu zabranila par minuta pre toga..
I tata ga pita: "Pa dobro sta je mama rekla za skakanje po krevetu ? " na sta on mrtav ladan:
" Tata nije mama !!!" :eek::eek::eek:
:dash::dash:
 
Prosle godine kada je Aleksej imao nesto oko godinu ipo, odemo kod jedne nase drugarice koja ga obozava bas i gnjavi ga stalno uci ga svakakvim ludorijama i bezobrazlucima :lol: .. I sada klinja krene da je ignorise i ona da bi privukla paznju i da bi ga malo isprovocirala krene mene da grli kao Jaaooo MOJA MAMA vidi MOJA MAMA .. I mali je gleda onako ispod oka i stane pored mm i uperi prst u njega i onako ozbiljno odsecno kaze :" MOJ TATA" 'eto ti ga sad :per:
 
Mama, ja znam da je tebe rodila baba i da je babu rodila njena majka i nju njena majka...ali prvu, prrrvu majku na svijetu, ko je rodio?

To nam je bila teska "filozofska" faza isto sa oko 3 godine...

Bilo je i pitanja o kraju svemira...ne znam koliko je to za ovu temu, ali tek nausput da se pohvalim. :)

:heart:
dusica :heart:
ovo me je vratilo u period kada je moj svrca( sada vec tinejdzer) imao identicna pitanja:D
posle dugih i iscrpnih odgovaranja na konstantno " a zasto? " " a kako? ":roll:
on mene po stotreci put krece da bombarduje sa pitanjima-ko je koga rodio?:eek:
ko je rodio tebe, ko je rodio baku, ko je rodio .....i tako dalje:dash:
kada je vec ponestalo imena iz porodicnog stabla:dash:...ja lagano samo ponavljam ''pa njena mama'':worth:
on - "a ko je rodio tu prvu mamu koja je rodila sve te mame?":rtfm:
ja...:eek:pa tresnem
....Eva:rtfm: :zcepanje:samo da ga otkacim:think:

dusa moja dugo je pricao svima da su mu Adam i Eva neki baba i deda:super:
 
Ha ha, i moja bratanica govori picelarnik umesto cipelarnik
a govori i piciripi umesto cipiripi
pa je jednom prilikom u prodavnici pitala tetu "jel imate onaj piciripi sto se pije sa mlekom":D
zena me pogleda zbunjeno, rekoh "Cipiripi u prahu":D
inace, ima 4 godine
sva je blesava
bila je kod mene u gostima par dana i kaze
"tetka, meni je ovde kod tebe fastast...fasntans..fastfas..fastfsfs..."
"Fantasticno?"
"DA, TO TETKA...fastast...fasntans...fastfas...to mi je!":D
 

Back
Top