Decathlon u Srbiji 30% više cene nego u EU?

mario80

Legenda
Poruka
59.882
Patike koje sam kupio u grčkoj za 20 evra su u srbiji za 30% skuplje! Zašto su u srbiji sve cene 30% više u odnosu na EU a naročito je hrana skuplja?!??
Screenshot_2023-07-31-00-08-05-675-edit_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg

IMG_20230729_171400.jpg
 
Patike koje sam kupio u grčkoj za 20 evra su u srbiji za 30% skuplje! Zašto su u srbiji sve cene 30% više u odnosu na EU a naročito je hrana skuplja?!??
Pogledajte prilog 1386969
Pogledajte prilog 1386968
U Hrvatskoj su te tenisice 26€. U Sloveniji 25€.
https://www.decathlon.hr/p/337693-251499_tenisice-za-trcanje-jogflow-1001-muske-crno-sive.html
https://www.decathlon.si/p/337693-1...9750&queryID=69d677a16f1d93c2c601ec1a774d2541
Ali u Hrvatskoj je PDV 25%, a u Sloveniji 22%. Tako da ispada da je cijena ista (20.5€), razlika je u davanju državi (PDV).
U Srbiji je PDV 20% (čini mi se). Znači 25€ + PDV= 30€
 
Sve je 30% skuplje a naročito hrana koja je i 100% skuplja u srbiji nego u zemljama EU. prosto mi je nadrealno neka hrana je skuplja i 300% u odnosu na EU. Alat je isto 30% skuplji kod nas nego u zemljama EU. Ovlašćeni servis za hyundai je 30% jeftiniji u EU nego ovlašćeni u srbiji?!?? Wtf?!??
Док те патике/храна/алат дођу у Србију, имају још пар посредника-препродаваца/увозника и сваки од њих мора да заради.То је последица деиндустријализације Србије, скоро ништа не производимо и све увозимо, и онда имаш веће цене него у ЕУ.
 
Zenina koleginica kupila patike u Sloveniji za 100 evra koje ovde kostaju 33000 din.

Radim u dognam-prodam stranoj firmi i mogu odgovorno reći da je poenta u ulaznim cenama

Oni odavde gledaju da izvuku što više mogu novca i to je to, pogotovo taj nemački kartel u koji spadaju i zapadne ex yu kvazi države

U stanju je da te gleda u oči i laže kako ovde radi i "u minusu" .
 
Док те патике/храна/алат дођу у Србију, имају још пар посредника-препродаваца/увозника и сваки од њих мора да заради.То је последица деиндустријализације Србије, скоро ништа не производимо и све увозимо, и онда имаш веће цене него у ЕУ.

Sva ta ugradnja često ide upravo u EU
 
Док те патике/храна/алат дођу у Србију, имају још пар посредника-препродаваца/увозника и сваки од њих мора да заради.То је последица деиндустријализације Србије, скоро ништа не производимо и све увозимо, и онда имаш веће цене него у ЕУ.
Sve to dolazi i u grčku tako da ne razumem zašto je hrana u srbiji skuplja 30% nego u eu. Grci ne prave ništa samo uvoze i opet je paprika tri puta jeftinija kao i sve ostalo. A kod nas se i proizvodi dakle trgovci su rak rana u srbiji.
 

Back
Top