Decathlon u Srbiji 30% više cene nego u EU?

Radim u dognam-prodam stranoj firmi i mogu odgovorno reći da je poenta u ulaznim cenama

Oni odavde gledaju da izvuku što više mogu novca i to je to, pogotovo taj nemački kartel u koji spadaju i zapadne ex yu kvazi države

U stanju je da te gleda u oči i laže kako ovde radi i "u minusu" .
To se zove tržište. Svakome što nešto prodaje u cilju je da proda po što skupljoj cijeni i zaradi što više. Nama kupcima, u cilju je da to kupimo po što nižoj cijeni. Zakoni tržišta su svuda isti. Očito smo mi na ovim prostorima spremni isti proizvod platiti više od kupaca na zapadu.
Sve te zapadne firme dolaze ovdje zbog zarade, zbog profita, kao uostalom i sve druge firme. Isključivo zarada. Ako ti je nešto skupo, nemoj kupiti, čekaj da pojeftini ili kupi nešto drugo slično, po tebi prihvatljivoj cijeni. Stvar je jednostavna.
 
Sve to dolazi i u grčku tako da ne razumem zašto je hrana u srbiji skuplja 30% nego u eu. Grci ne prave ništa samo uvoze i opet je paprika tri puta jeftinija kao i sve ostalo. A kod nas se i proizvodi dakle trgovci su rak rana u srbiji.
Mene više boli to što su neki naši (hrvatski) proizvodi jeftiniji vani, nego u Hrvatskoj. Evo nedavno je Fenix magazin objavio da je Ožujska piva u limenci od 0.5l jeftinija u Njemačkoj nego u Hrvatskoj. Kraševe napolitanke su jeftinije u Skandinaviji nego u Hrvatskoj? Prave nas ludima, a mi im to dozvoljavamo.
Mene takve stvari bole, ne boli me to što je njemački proizvod jeftiniji u Njemačkoj nego kod nas, nego kad je naš proizvod tamo jeftiniji nego kod nas.
 
Patike koje sam kupio u grčkoj za 20 evra su u srbiji za 30% skuplje! Zašto su u srbiji sve cene 30% više u odnosu na EU a naročito je hrana skuplja?!??
Pogledajte prilog 1386969
Pogledajte prilog 1386968
Zato što vi rusopatofili nećete u EU nego u ruZiju. Prosto. I posle se vi žalite i čudite što živite kao u paklu u poređenju sa EU uzevši u obzir drastičnu razliku u prosečnoj plati i cenama.. ovaj narod stvarno nije normalan.
 
To se zove tržište. Svakome što nešto prodaje u cilju je da proda po što skupljoj cijeni i zaradi što više. Nama kupcima, u cilju je da to kupimo po što nižoj cijeni. Zakoni tržišta su svuda isti. Očito smo mi na ovim prostorima spremni isti proizvod platiti više od kupaca na zapadu.
Sve te zapadne firme dolaze ovdje zbog zarade, zbog profita, kao uostalom i sve druge firme. Isključivo zarada. Ako ti je nešto skupo, nemoj kupiti, čekaj da pojeftini ili kupi nešto drugo slično, po tebi prihvatljivoj cijeni. Stvar je jednostavna.

Da ali to nije "slobodno tržište, već pljačkaško

Ali da te utešim i hrvatska prolazi gore od Srbije kada joj se ex yu susjed uvali na grbaču
Srbiji makar plati carine, plate, poslovni prostor a hrvatskoj ništa a izvlači pare
 
Radim u dognam-prodam stranoj firmi i mogu odgovorno reći da je poenta u ulaznim cenama

Oni odavde gledaju da izvuku što više mogu novca i to je to, pogotovo taj nemački kartel u koji spadaju i zapadne ex yu kvazi države

U stanju je da te gleda u oči i laže kako ovde radi i "u minusu" .
Ne znam koji je kartel, ali svakako da jeste. Eto i mala kineska porcija hrane scocila sa 450 na oko 800. Sta to ima da poskupljuje?
 
Da ali to nije "slobodno tržište, već pljačkaško

Ali da te utešim i hrvatska prolazi gore od Srbije kada joj se ex yu susjed uvali na grbaču
Srbiji makar plati carine, plate, poslovni prostor a hrvatskoj ništa a izvlači pare
Jes malo morgen

Screenshot_2023-08-01-13-34-38-324-edit_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
 
Ma jok. Dobre gilje su oduvek kostale oko 100 evra, samo ovde kostaju skoro 300.

Pa brate ne kostaju i ovde su oko 100 evra, recimo ja nosim pretezno kosarkaske (sto retro modele sto novije) koje su uvek po nekom pravilu bile relativno skupe i skuplje od tih klasicnih patika za setnju ili trcanje i ono imao sam ko zna ko zna koliko modela dosad tokom svih ovih godina tipa od raznih Dzordanki, Ajversonki, Kobijevih patika, Veberki, Najk Pol Dzordz, Konvers Rodmanki, Grant Hilovih Fila, Kendis Parker, znaci ono od Dzordanki, Najka, Riboka, Adidasa i cega sve ne pa ni jedne nisam platio vise od nekih 100-tinak evra, u zivotu nisam dao 300 evra za patike (niti bi, iako sam bas ljubitelj dobrih patika, pogotovo patika za basket).

Ono racunaj neke bas dobre tike su ti tako oko 100-tinak evra, tipa negde 10-15 soma dinara, za te pare mozes da nadjes tike kakve hoces, ako ih nadjes u nekom outletu ili nekoj akciji i za manje, dok najskuplje patike su ti uglavnom oni stari retro modeli Dzordanki i one su obicno tu negde oko 200 evra (nekad cak i nesto preko toga) ali to je vec ono bas za fanove i mozda kolekcionare ali cak i njih na nekim akcijama nekad mozes uliviti za nekih 100-150 evra.

Tako da ne kostaju dobre patike 300 evra ni ovde. ;)
 
Sve to dolazi i u grčku tako da ne razumem zašto je hrana u srbiji skuplja 30% nego u eu. Grci ne prave ništa samo uvoze i opet je paprika tri puta jeftinija kao i sve ostalo. A kod nas se i proizvodi dakle trgovci su rak rana u srbiji.

И те како Грци имају развијену пољопривреду. То је наша заблуда да није тако.
 
И те како Грци имају развијену пољопривреду. То је наша заблуда да није тако.
Nemaju nikakvu privredu sve im je iz turske uvek pričam sa trgovcima na pijaci. Ali imaju odličnu robu i nije iz hladnjača kao u srbiji. Hrana ima ukus i miris! Normalne cene ne zahtevaju hladnjače, konzervanse i aditive!
 
Da ali to nije "slobodno tržište, već pljačkaško

Ali da te utešim i hrvatska prolazi gore od Srbije kada joj se ex yu susjed uvali na grbaču
Srbiji makar plati carine, plate, poslovni prostor a hrvatskoj ništa a izvlači pare
A tko te pljačka? Tko te tjera da kupiš taj proizvod? Meni nitko nije došao i rekao moraš to kupiti. Tvoja slobodna volja hoćeš li kupiti ili nećeš.
A sad još nešto. Za cijene koje imamo, sami smo krivi. Kod nas je Konzum (Todorić) imao glavnu riječ. Prvi strani trgovački lanac koji je došao u Hrvatsku bila je austrijska Billa. Ako je u Konzumu nešto koštalo 20, a u Njemačkoj, Austriji ekvivalent tome je 10-12, što bi taj strani trgovački lanac trebao napraviti? Po kojoj cijeni prodavati? Pa nisu ludi da prodaju po 10-12, kad im je dovoljno da prodaju po 17 ili 18 i biti će jeftiniji od Konzuma koji prodaje po 20. Zašto bi ispustili dodatnu zaradu? Ti također utječeš na cijenu. Jednostavno nemoj kupovati ili smanji kupovinu.
 
A tko te pljačka? Tko te tjera da kupiš taj proizvod? Meni nitko nije došao i rekao moraš to kupiti. Tvoja slobodna volja hoćeš li kupiti ili nećeš.
A sad još nešto. Za cijene koje imamo, sami smo krivi. Kod nas je Konzum (Todorić) imao glavnu riječ. Prvi strani trgovački lanac koji je došao u Hrvatsku bila je austrijska Billa. Ako je u Konzumu nešto koštalo 20, a u Njemačkoj, Austriji ekvivalent tome je 10-12, što bi taj strani trgovački lanac trebao napraviti? Po kojoj cijeni prodavati? Pa nisu ludi da prodaju po 10-12, kad im je dovoljno da prodaju po 17 ili 18 i biti će jeftiniji od Konzuma koji prodaje po 20. Zašto bi ispustili dodatnu zaradu? Ti također utječeš na cijenu. Jednostavno nemoj kupovati ili smanji kupovinu.
U indiji radnici spale fabriku ako nisu zadovoljni. U jugoslaviji partizani napune jame poštenim trgovcima. Pitanje je šta će biti sa ovim današnjim prevarantima kada zagusti?
 

Back
Top