Quantcast

Dashavatara - Deset avatara Višnjeg

NEzgodan

Poznat
Poruka
7.944
Веровања кришнаизма су често не само нелогична, него и крајње непристојна. У другом делу осмог певања "Шримад Багаватама" описује се Шивина жеља да види Кришну у женском обличју. Он му се тако покаже - као Мохинимурти. Распаљен пожудом, Шива је јурио за њом као "полудели мужјак слона", просипајући семе, од чега су "настали рудници злата и сребра"! Тек тада се схватио да је преварен, и поклонио се Кришни.

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.673
Ne pričamo o Krišni.. on je samo jedna od manifestacija..:rtfm: pogledaj celu sliku...

Dakle, po predanju ovo je poslednje razdoblje, koje će najkraće trajati i u kome zlo kulminira.
To se u potpunosti slaže sa biblijskim predanjem.

Očekuje se da se Višnu otelotvori još jednom ili ''siđe na Zemlju'' kako bi uništio zlo.
I to se slaže sa biblijskim predanjem.

Nakon što uništi svo zlo, otvara se još jedan krug. Na Zemlji ponovo nastaje raj, odnosno
period kada će ljudi živeti 100 000 godina, što je prema našem poimanju vremena večnost.

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.673
''Pošto su ljudi u Satja jugi živeli po sto hiljada godina, mogli su dugo da meditiraju i tako dostignu samospoznaju. U
Treta jugi, kada je život trajao deset hiljada godina, samospoznaja se dostizala vršenjem velikih žrtava. U Dvapara
jugi, pak, kada je život trajao hiljadu godina, samospoznaja se dostizala obožavanjem Gospoda. A u Kali jugi u kojoj
život traje najviše sto godina, a uz to je praćen i raznim poteškoćama, preporučeni proces samospoznaje je slušanje
i pevanje Gospodovos svetog imena, kao i slušanje i govorenje o Njegovim slavama i zabavama.''
Iz komentara u knjizi Šrimad Bhagavatam

Zvuči zanimljivo

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Dobro, ja sad stičem utisak da ti kao i Ortodoks smatraš da drugi bogovi ne
zahtevaju oboženje, a to mišljenje si sam formirao proučavajući druge religije
i to ti nije rekao pop jer ga nisi video tri godine, kao što nisi ni čitao bilo kakav
pravoslavni sajt koji podučava o opasnostima koje vrebaju iz drugih religija?

Ortodoks nije odgovorio na pitanje odakle mu ta ideja, mada mu niko nije
branio.
Znaš li ti?
ako su bogovi, sta da ih obozujemo tj obozavamo
mogu samo svoju decu da obozavam

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
glisto, ova tema ti je odlicna; problem sa hinduizmom je sto referise na ogroman period, nebrojeno milenijuma, eona, yuga, i mi ne znamo koliko se tekst izmenio, koju grubo receno polovinu da bacimo u vodu, koji deo je premesten i odakle, koji ubacen ili prepravljen... mnogo mladje religije vidimo kako se deformisu, menjaju, a koliko onda tek drevne... i onda dolazimo do npr. bagavad gite gde se vidi da je neko muljao i unakazio stivo, ja licno verujem da je originalno napisana bila vrednija [ref. na srecu i znanje]
Nakon što uništi svo zlo, otvara se još jedan krug. Na Zemlji ponovo nastaje raj, odnosno
period kada će ljudi živeti 100 000 godina, što je prema našem poimanju vremena večnost.
to je kako mali perica zamislja, a moze biti i mala ariana

Poslednja izmena:

Koslav75

Zainteresovan član
Poruka
155
glisto, ova tema ti je odlicna; problem sa hinduizmom je sto referise na ogroman period, nebrojeno milenijuma, eona, yuga, i mi ne znamo koliko se tekst izmenio, koju grubo receno polovinu da bacimo u vodu, koji deo je premesten i odakle, koji ubacen ili prepravljen... mnogo mladje religije vidimo kako se deformisu, menjaju, a koliko onda tek drevne... i onda dolazimo do npr. bagavad gite gde se vidi da je neko muljao i unakazio stivo, ja licno verujem da je originalno napisana bila vrednija [ref. na srecu i znanje]
to je kako mali perica zamislja, a moze biti i mala ariana
Pa sad koliko je izmjenjeno i sa kojim mladjim religijama poredimo, istoricari su misljenja da je Mahabharat nastajala u periodu od 4 vijeka pne pa do 4 vijeka ne. Pa je tako poznata bitka izmedju Pandava i Kaurava gdje je Krisna pokazao sva svoja cudovisna lica i naravno ispao licemjer smjestena negdje u 8 ili 9 vijek pne.