Quantcast

Dashavatara - Deset avatara Višnjeg

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Tako mu reko pop.. :confused:
зар стварно мислите ви из других религија да обавезно верник спц нема своје мишљење него му рекао "поп"

да ли ми који не делимо такво мишљење можемо да кажемо рецимо за тебе да све ово што пишеш ниси ти рекла него твој будистички свећеник:D

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.673
зар стварно мислите ви из других религија да обавезно верник спц нема своје мишљење него му рекао "поп"

да ли ми који не делимо такво мишљење можемо да кажемо рецимо за тебе да све ово што пишеш ниси ти рекла него твој будистички свећеник:D
Ne mislim tako. To kažem samo za one čiji je jedini izvor informacija o drugim religijama
recimo ova stranica..
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Sekte/Crkva-I-Sekte.htm
Taj nedostatak hrabrosti da se uči iz drugih izvora se jasno vidi iz onoga što ljudi pišu.

Ti ako si stekao utisak da je tako, slobodno reci.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Ne mislim tako. To kažem samo za one čiji je jedini izvor informacija o drugim religijama
recimo ova stranica..
http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/Sekte/Crkva-I-Sekte.htm
Taj nedostatak hrabrosti da se uči iz drugih izvora se jasno vidi iz onoga što ljudi pišu.

Ti ako si stekao utisak da je tako, slobodno reci.
шта имам да стичем, само прелистај форум па ћеш и сама да видиш коментаре.
прво ниједан овде а колико ја да знам није свештено лице да је добро упознат са догмом православног хришћанства или светосавског учења.
и ти фураш свој будизам на основу неког сајта или књиге коју си прочитала или које ти гуру просветљивао, па из тога тако и имаш став. то и не треба да је срамота, нешто те привукло заинтересовала си се и почела са тим да се упознајеш и делиш по форумима та размишљања

најгори су они који су упорни да стављају до знања другим да мисле својом главом, а пишу идентично, значи идентично размишљају својом главом:p:D

нема ту недостатака, оног кога интересује религија тај чита и друге изворе, само што се неко нашао у светосавском учењу.
то је тако ружно "рекао му поп", ја се са попом нисам видео три године па и ако нешто кажем што личи да ми је "рекао поп" ја се насмејем само колико имамо предрасуде, и незнања са оним са којима дискутујемо.

svesnaglista

Legenda
Poruka
56.673
Dobro, ja sad stičem utisak da ti kao i Ortodoks smatraš da drugi bogovi ne
zahtevaju oboženje, a to mišljenje si sam formirao proučavajući druge religije
i to ti nije rekao pop jer ga nisi video tri godine, kao što nisi ni čitao bilo kakav
pravoslavni sajt koji podučava o opasnostima koje vrebaju iz drugih religija?

Ortodoks nije odgovorio na pitanje odakle mu ta ideja, mada mu niko nije
branio.
Znaš li ti?

agatha

Buduća legenda
Poruka
48.213
Evo ja nađoh ovo, zanimljivo da kod Tibetanaca postoji takođe Hayagriva, ali on je besna manifestacija i nije inkarnacija Vishnua, a kao Vadžravarahi, ima malu konjsku glavu na glavi (ponekad ima i tri konjske glave).A kako se lepo vidi da naš jezik vodi poreklo od sanskrta

INDIJSKA VARIJANTA HAYAGRIVE KAO AVATARA VISHNUA

TIBETANSKA VERZIJA

Inače pošto se nekima ovde stalno priviđaju demoni, čisto da napomenem da ritual Hayagrive služi upravo za otklanjanje demonskih provokacija kao i za lečenje teških bolesti uzrokovanih istima

Poslednja izmena:

NEzgodan

Poznat
Poruka
7.944
Dwapar Yuga je trajala 864.000 godina. Višnu se pojavljivao dva puta.
Prosečan ljudski vek bio je 1000 godina, a prosečna visina čoveka je
bila oko 3,5 metara.

Osmi avatar Višnjeg - Krishna

Krišnaisti mogu da varaju svoje sledbenike do mile volje, i to zato što im je uzor Krišna, varalica nad varalicama. Da nam ne bi zamerili da smo neobjektivni, citiraćemo Svami Prabhubadu, osnivača "Pokreta za svesnost Krišne". Komentarišući Krišninu izjavu iz "Bagavad gite" koji kaže da je on, Krišna, "među prevarama kockanje i sjaj blistavih stvari, pobeda, avantura i snaga snažnih", Prabhubada veli: "U čitavom univerzumu ima mnogo vrsta prevaranata. Od svih načina varanja kockanje je najbolje i zato predstavlja Krišnu. Kao Svevišnji, Krišna može varati bolje od bilo kog čoveka".

U knjizi "Krišna - vrhovna božanska ličnost" o Krišni se piše kao "plejboju" među induskim bogovima. Tako je, na primer, da bi se oženio, Krišna oteo devojku Lakšmanu; oženio se, takođe, nekolikim hiljadama žena pošto je ubio demona Bhaumasuru... Krišna svojim suprugama govori: "Morate znati da ja nisam naročito hrabar; ja sam kukavica u odnosu na njih (druge prinčeve, nap. prir.)... Mada sam stekao kraljevstvo ubijajući svog ujaka Kamzu, kraljevstvo je prešlo mom dedi; tako da ja, u stvari, ni nemam kraljevstvo. Uz to, nemam ni jasan cilj u životu... Čudim se kako ste mogle da odaberete ovakvog muža - vagabunda. Nisam ni naročito uglađen, čak ni kad je u pitanju društvena etikecija. Čovek bi trebalo da se zadovolji jednom ženom, ali vi vidite da sam se ja mnogo puta ženio, i da imam više od 160 000 žena, te ne mogu da zadovoljim sve kao uglađeni muž. Moje ponašanje sa njima nije naročito fino, i mislim da ste vi vrlo svesne toga. Nekad napravim situaciju zbog koje moje žene nisu naročito srećne... Iz praktičnog iskustva otkriva se da žene koje slede moj put ili koje ja privučem plaču zbog toga celog svog života".

U poglavlju Gopije privučene frulom" opisuje se Krišnina svirka na koju "padaju" ne samo neudate cure, nego i venčane lepotice koje zbog Krišne takođe gube glavu. Gopije se opisuju kao požudne tamnopute ženske velikih grudi koje njihovi ljubavnici ne mogu da zadovolje, ali koje doživljavaju zadovoljstvo kad prašinu islod Krišninih stopala stave na svoje grudi ili kad on svoje stopalo drži na njihovim grudima.

U poglavlju "Krađa odeće neudatih gopija" opisuje se kako je Krišna krao odelo čobanica koje su se kupale u reci. Kad je trebalo da izađu, Krišna se popeo na drvo i rekao im da prilaze jedna po jedna i traže odeću, jer hoće da "gleda njihovu lepotu". Pošto su one skrivale svoju golotinju rukama, Krišna ih je prevario i naveo da dignu ruke. Tek tada im je vratio odeću. Poglavlje se završava "duhovnom poukom": "Svako čija je svesnost potpuno adsorbovana u Meni, čak i u stanju požude, biva uzdignut". Primer gopija se savremenim krišnaistima nudi kao uzor baktine predanosti Krišni!

U poglavlju "Rasa ples" opisuje se celonoćna plesačka orgija Krišne sa udatim i neudatim gopijama. Posle plesa i dodirivanja, Krišna i njegove drage ulaze u vodu reke Jamuna "kao slon koji ulazi u vodu sa mnogim ženkama koje ga prate".

Nakon svega ovoga, Svami Prabhubada piše da je Krišna to radio bez ikakve požude, mada je bila jesen, kad je požuda naročito jaka. Uz to, on poučava krišnaiste: "Osnovni vedski stav je da se nikom ne dozvoljava da uživa seks osim sa svojom suprugom. Krišnin odnos sa gopijama izgleda kao direktno kršenje ovih pravila..." Zašto Krišna krši vedski zakon? "Mudri" Prabhubada odgovara sledeće: "Prestupanje religijskih načela od strane njihovog vrhovnog nadziratelja svedoči njegovu veliku moć... Vrhovi nadziratelj katkad može da prekrši svoje zapovesti, ali to može da čini samo on lično, a ne i njegovi sledbenici".

Vladimir Dimitrijević
Svet sledbenika krišnaizma

NEzgodan

Poznat
Poruka
7.944
Krišnaisti imaju zanimljiv odnos prema seksu i ženama:

Krišnaistička pravila nalažu da se seks ograniči samo na muža i ženu, i to jednom mesečno, onda kad se pouzdano zna da bi žena mogla da zatrudni, i samo zato da bi se imalo dete. Seksualnom odnosu prethodi sedam do osam sati ritualne pripreme. Uživanje u seksu nije preporučljivo jer treba uživati samo u Krišni. Što se odnosa prema ženama u krišnaizmu tiče, bivši sektaš A. Pergler iz Južne Australije veli da se žene među krišnaistima tretiraju kao "duhovni građani drugog reda". Takav pogled na njih pojačava se verovanjem da svaka žena mora biti ponovo rođena, makar jednom, kao muškarac, da bi mogla da se oslobodi "točka reinkarnacije." Sam Prabhubada u tumačenju "Bagavad Gite" kaže: "Prema "Ćakaji Panditi" žene uglavnom nisu jako inteligentne i stoga nisu vredne poverenja. Zato trebaju slediti razne porodične tradicije koje se sastoje od religioznih aktivnosti".

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
Ništa, ti sam dovoljno govoriš za sebe postujući pamflete hrišćanskih fanatika koji ne razumeju ono što opisuju. Ali reći ću ti da, kao pravoslavac koji tvrdiš da jesi, ne bi na avataru trebalo da imaš pripadnika jeetičkog reda jeretičke crkve, a ni potpis na latinskom, kad već ima dovoljno pmetnh stvari rečenih na crkvenoslovenskom za koji ti nisi ni čuo.

NEzgodan

Poznat
Poruka
7.944
Ništa, ti sam dovoljno govoriš za sebe postujući pamflete hrišćanskih fanatika koji ne razumeju ono što opisuju. Ali reći ću ti da, kao pravoslavac koji tvrdiš da jesi, ne bi na avataru trebalo da imaš pripadnika jeetičkog reda jeretičke crkve, a ni potpis na latinskom, kad već ima dovoljno pmetnh stvari rečenih na crkvenoslovenskom za koji ti nisi ni čuo.
To je samo sličica. Za razliku od tebe, ja barem znam koje sam vjere, a ti se lomiš između jevrejstva, pravoslavlja, budizma, vudua, gnosticizma, okultizma, masonerije itd, što dovoljno govori ko ima stabilnu ličnost a ko ne.

NEzgodan

Poznat
Poruka
7.944
Judejska religija jeste religija, pravoslavlje je jedna od 11000 hrišćanskih verorisrpovesti, a ostali nabrojani pojmovi nisu ni religije ni vere. Baš svemu moram da te učim?

Mnogo veruješ demijurgu, a kad slepac slepca vodi...
Judejska religija ima takođe ogroman broj pravaca i sekti, baš kao i hrišćanstvo. Eto, ne znaš ništa.
Ne vjerujem Demiju, pročitao sam tvoj post na temi o masonima na kojoj to tvrdiš. Dakle, da li si tada lagao ili sada?

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
Karaitski, rabinski, hasidski, mesijanski...to je malo manje od 11 000. I svi sukobi i razlike se svode na verbalne diskusije, bez tridesetogidšnjih i stogodišnjih ratova, mešusobnih klanja i genocida kao što se to dešava mešu hrišćanima.

Baš bih voleo da citiraš taj moj post, jer ću inače biti primoran da smatram da lažeš ko demijurg i kamael.

- - - - - - - - - -

мислиш православље је једна религија од које је настало 11000 хришћанских вероисповести?
Ne, današnje "hrišanstvo" je po svojoj prirodi pavlijanizam. Malo ili ništa od onoga što je Hrist propovedao se primenjuje, kako od stada, tako i od pastira,