Daš ne daš gubiš..

Poruka
46.804
... prijatelja, muškarca.

Postoji li uopšte muško - žensko prijateljstvo?
Osim ako je u pitanju kolegijalno ( vezano samo za poslovno vreme) ili porodično ( u krugu sa partnerima).

Da li muškarac i žena mogu da budu prijatelji, bliski i poverljivi i da to ostanu bez obzira da li su singl, u vezi ili bez veze?

Moja iskustva i iskustva ženske populacije koju poznajem govore da ne može, ne postoji.

U jednom momentu se pojavi faktor seksa i tu se sve raspada.

Žene uglavnom veruju da imaju pravog, iskrenog prijatelja, pa čak i ako seks može da zvuči privlačno, strahuju da će da izgube prijatelja. I tako i bude.

Dala, ne dala, izgubiće ga.

Pitanje je da li je on zaista bio prijatelj ili je samo bio tu, igrao tu zgodnu igru, dok mu se ne ukaže prilika?

Jedan mi je muškarac ispričao da je sa dugogodišnjim drugaricom završio u krevetu i da je bilo super. Ponovili su nekoliko puta i jednostavno prestali, sa seksom. Nastavili da se druže, čak i nakon njene udaje i seks se više ne spominje.

Pomalo sumnjivo, m?
 
Ne mogu biti prijatelji. To nije u prirodi muškaraca i žena. Ja imam "drugarice" ali da se ukaže prilika da budem sa njima, bio bih.

Žena može vrlo dobro stvoriti prijateljstvo sa muškarcem, ali da bi ovo potrajalo, mora joj pomoći malo fizičke antipatije. Fridrih Niče

Između muškaraca i žena nije moguće prijateljstvo. Postoji strast, neprijateljstvo, obožavanje, ljubav, ali nema prijateljstva. - Oscar Vilde
 
... prijatelja, muškarca.

Postoji li uopšte muško - žensko prijateljstvo?
Osim ako je u pitanju kolegijalno ( vezano samo za poslovno vreme) ili porodično ( u krugu sa partnerima).

Da li muškarac i žena mogu da budu prijatelji, bliski i poverljivi i da to ostanu bez obzira da li su singl, u vezi ili bez veze?

Moja iskustva i iskustva ženske populacije koju poznajem govore da ne može, ne postoji.

U jednom momentu se pojavi faktor seksa i tu se sve raspada.

Žene uglavnom veruju da imaju pravog, iskrenog prijatelja, pa čak i ako seks može da zvuči privlačno, strahuju da će da izgube prijatelja. I tako i bude.

Dala, ne dala, izgubiće ga.

Pitanje je da li je on zaista bio prijatelj ili je samo bio tu, igrao tu zgodnu igru, dok mu se ne ukaže prilika?

Jedan mi je muškarac ispričao da je sa dugogodišnjim drugaricom završio u krevetu i da je bilo super. Ponovili su nekoliko puta i jednostavno prestali, sa seksom. Nastavili da se druže, čak i nakon njene udaje i seks se više ne spominje.

Pomalo sumnjivo, m?
Ma samo je bitno koliko imaš para.
Ja takvih drugova imam koliko hoćeš.
Dok imaš love, ortak si, kad nemaš ko te hebe.
 
... prijatelja, muškarca.

Postoji li uopšte muško - žensko prijateljstvo?
Osim ako je u pitanju kolegijalno ( vezano samo za poslovno vreme) ili porodično ( u krugu sa partnerima).

Da li muškarac i žena mogu da budu prijatelji, bliski i poverljivi i da to ostanu bez obzira da li su singl, u vezi ili bez veze?

Moja iskustva i iskustva ženske populacije koju poznajem govore da ne može, ne postoji.

U jednom momentu se pojavi faktor seksa i tu se sve raspada.

Žene uglavnom veruju da imaju pravog, iskrenog prijatelja, pa čak i ako seks može da zvuči privlačno, strahuju da će da izgube prijatelja. I tako i bude.

Dala, ne dala, izgubiće ga.

Pitanje je da li je on zaista bio prijatelj ili je samo bio tu, igrao tu zgodnu igru, dok mu se ne ukaže prilika?

Jedan mi je muškarac ispričao da je sa dugogodišnjim drugaricom završio u krevetu i da je bilo super. Ponovili su nekoliko puta i jednostavno prestali, sa seksom. Nastavili da se druže, čak i nakon njene udaje i seks se više ne spominje.

Pomalo sumnjivo, m?
Ne, naravno....nije sumnjivo i to su najbolja prijateljstva.
Problem nastaje kada neko udje u vezu....znaci sad je troje, a glas treceg je bitan.
Drugi nacin je iz poslovnih odnosa koji takodje funkcionise jer ima opravdanu distancu.
Treci nacin je bivsa veza.
U svakom slucaju prijateljstvo pociva na bliskosti, bezobzira na erotsku privlacnost.
 
To se zove aseksualno prijateljstvo. S druge strane ako imam prijateljicu i privlacna mi je onda sto ne bi bilo i seksa? Pa Spartanci pa se ispomazu, a ne prijateljica. Pricam o zrelim ljudima koji se nece pogubiti ako je bilo seksa. U protivnom, bolje da se ne druzimo i kastriram sebe i imam tikove, svaki put kad je vidim. Isto vazi i za drugu stranu. Mada je meni pre jedna druga stvar tu u pitanju. Mentalitet, senzibilitet. Retko srecem zensku osobu koja odgovara mom senzibilitetu da bi izlazili na kafe, caskali o zajednickim temama. Jesi gledala zadnji star trek? Uuuu jesam do jaja brate.
 
Sve zavisi od muškarca kakv je,a i od odnosa kakv ste imali.Ima muškaraca koji ne mogu da se pomire sa tim da im pokušaj muvanja nije uspeo i onda ostanu kao prijatelji ali ustvari mali milion puta pokušaju opet i jedini način da se sa tim pomire da nema ništra od toga je da jednostavno prekinu kontak bar na neko vreme da se ohlade.A ima slučajeva da jednostavno oboje negde u tom procesu muvanja shvate da to između njih ne bi funkcionisalo ali nađu dovoljno zajedničkih stvari za druženje i ostanu prijatelji,sa ili bez povremenog,onako rekreativnog seksanja.
A ima onog druženja čisto radi druženja gde se ljudi skapiraju ali nema te vrste hemije da jedno drugo vide na taj način.To koliko je neko ili neka privlačna nekom ne zavisi samo od fizičkog izgleda,treba tu da ima još nešto.

Ja imam kasno paljenje...to se sad zove demiseks,i zvuči nekako kul i mnogo bolje nego što jeste ali u principu znači da mi treba da izgradim neki koliko toliko prijateljski odnos sa nekom da bih počeo uopšte da je gledam kao neku koju bih muvao...I sve veze su mi počele tako kao neka druženja i prerasla u nešto više...A iskreno da vam kažem,ima dosta devojaka kojima to prija.Ok dešavalo mi se i da sve ostane tako na prijateljskom odnosu iako sam pokušao da muvam neku,ali ok nema veze,dešava se.Inačle sam totalni balvan kad neka mene muva jer provalim tek kasnije...a za neko čudno flertovanje uzvraćam mahinalno a da i ne povaljujem da je flertovanje u pitanju i onda stvarno izgleda kao da neku zajevam....i jako je i zanimljivo kad sam negde sa nekom curom s kojom sam trenutno a tako mahinalno uzvraćam nekoj desetoj...
 
To se zove aseksualno prijateljstvo. S druge strane ako imam prijateljicu i privlacna mi je onda sto ne bi bilo i seksa? Pa Spartanci pa se ispomazu, a ne prijateljica. Pricam o zrelim ljudima koji se nece pogubiti ako je bilo seksa. U protivnom, bolje da se ne druzimo i kastriram sebe i imam tikove, svaki put kad je vidim. Isto vazi i za drugu stranu. Mada je meni pre jedna druga stvar tu u pitanju. Mentalitet, senzibilitet. Retko srecem zensku osobu koja odgovara mom senzibilitetu da bi izlazili na kafe, caskali o zajednickim temama. Jesi gledala zadnji star trek? Uuuu jesam do jaja brate.
Sesto brate obilazi onda čitaonice :) Nenacitane sve ovde, divljakuse ( zeleni smajli).
 
... prijatelja, muškarca.

Postoji li uopšte muško - žensko prijateljstvo?
Osim ako je u pitanju kolegijalno ( vezano samo za poslovno vreme) ili porodično ( u krugu sa partnerima).

Da li muškarac i žena mogu da budu prijatelji, bliski i poverljivi i da to ostanu bez obzira da li su singl, u vezi ili bez veze?

Moja iskustva i iskustva ženske populacije koju poznajem govore da ne može, ne postoji.

U jednom momentu se pojavi faktor seksa i tu se sve raspada.

Žene uglavnom veruju da imaju pravog, iskrenog prijatelja, pa čak i ako seks može da zvuči privlačno, strahuju da će da izgube prijatelja. I tako i bude.

Dala, ne dala, izgubiće ga.

Pitanje je da li je on zaista bio prijatelj ili je samo bio tu, igrao tu zgodnu igru, dok mu se ne ukaže prilika?

Jedan mi je muškarac ispričao da je sa dugogodišnjim drugaricom završio u krevetu i da je bilo super. Ponovili su nekoliko puta i jednostavno prestali, sa seksom. Nastavili da se druže, čak i nakon njene udaje i seks se više ne spominje.

Pomalo sumnjivo, m?

Imao sam takvo prijateljstvo, malo se provlačila neka tenzijica ili hemija kako god svo vreme i kada smo bili slobodni i kada nismo,mislim da realno mora da postoji ako ste strejt ali generalno više kroz zezanje, nisam je gledao kao potencijalnu partnerku za seks niti bih pristao a nije da nismo bili u prilikama za tih desetak godina.
Dakle može da postoji i opstane ako su obe strane sigurne šta žele. Naše prijateljstvo nije opstalo ali iz onog drugog(ili prvog) najčešćeg razloga....novac, tj bili smo i poslovno vezani i jbg....
 
Poslednja izmena:
Da bi postojalo prijateljstvo bez ukljucenja seksualnosti, mora da postoji pojam aseksualnosti...
Kako ces uvesti pojam aseksualnosti to je vec za debatu...
Ili da se seksualnost javi pa nestane, ili da je totalno unistena drugacijim ukusom, ovo sto je tip rekao za iz detinjstva to je aseksualnost koja postoji zato sto su bili deca pa nisu imali seksualnost a poznaju se....nije neka garancija da se u seksualnoj novoj sredini ne desi seksualizacija , da to tako nazovem, ali ako se odradi mala ograda na pocetku , onda sve legne na aseksualnost...

Razvijanje aseksualnih odnosa je neka druga tema, a nisam siguran da ste ovde publika za to....sigurno vecina nije , sta god mislili o sebi...
 
Ma ovde varnice kao svici u sezoni parenja. Ne bi zato imala temu fotke. Sta koga boli uvo ko kako izgleda osim da negde nesto varnici. Ili se bavis frenologijom. Mislim meni ne smeta kako god. Samo kazem na konto teme i tvog komentara za divljakuse.
 

Back
Top