Дан победе!

Ajd neka bude tako. :)
Mada ja kada bih hteo da se bijem sa nekim bokserom, ne bih išao ulicom i trošio snagu i energiju na tuče sa nekim slabijim sa ulice, pa još 10 takvih...
A što se sporta tiče, tu se mora redom. U navedenom primeru se nije moralo.
Nema veze, ok.
:eek: Video si šta sam pisao pre nego što sam to obrisao i "okačio" post u finalnoj verziji? Upravo sam krenuo u postu sa primerom u vezi boksa, a zatim sam se predomislio. :rotf: Svašta. :eek: Vi iz "narodne vlasti" ste ili vidoviti ili nešto mućkate. :D;)
I u boksu krećeš od slabijih protivnika dok ne stekneš reputaciju da bi mogao da se mlatiš sa profesionalcima, na kraju krajeva sparing protivnici su ti uvek neki šabanadžovići. ;):)
Видиш, рат против Британије, Француске, Белгије... је био другачији. Рат против Русије је био геноцидан и од почетка је био против цивилниог становништва.
Зато су се толико и закрвили.
Немци нису стрељали 100 за 1 Французе или Белгијанце.
Напоменимо да је Данска имала војску и парламент за време немачке окупације!
Ako se ne varam Danska je u toku drugog svetskog rata u nemačkoj agresiji izgubila samo 37 vojnika, i to većinom neke jadnike sa karaula koji su bili naivčine i pružili otpor neprijatelju u tom prvom naletu. Sve se brzo okončalo, a ti jadnici su spasili čast danske vojske i države. Slave ih k'o ne znam kakve heroje. Gledao sam i danski igrani film snimljen njima u čast. Jedino što je vredelo u Danskoj za vreme rata je bio pokret otpora, a i on je bio od minornog značaja u vojnom pogledu, ali eto, ostalo je zabeleženo da je ipak postojao.
 
Не.
ЦИЉ Хитлеровог постојања је био рат против Русије.

Taj cilj je propagirao u knjizi "Moja borba", dok na terenu nikako mu nije odgovaralo rat na dva fronta po ugledu na cara (kajzera) Nemacke Vilhema II hteo je da izbegne rat sa SSSR-om ali posle saznanja do kojih su Nemci dosli aljkavosku i neodgovornoscu Jugoslovenske kraljevske diplomatije, dat je u kasnu jesen 1940. nalog za pravljenje direktive Barbarosa.
 
Sve sto je u Evropi tada , predvodjeno Nemackom jurnulo na Rusijo , sve se slomilo . Tu su prsli ,. Lako je bilo posle ovim saveznicima da se igraju rata , kad su Rusi sprzili Evropske vojske , a narocito Nemce .
 
39941299.jpg


Маршали Жуков и Рокосовски на рушевинама Рајхстага 1945-е године

Kako je lepo videti cirilicni grafit na sred Rajhstaga :super: :super: :super:
 
A koji đavo je onda trošio vreme i ljude na GB još '40-te? Pa i na ostatak Evrope?

Slabi su mu bili napori, poredjenje istocnog i zapadnom fronta je smesno. Nemacka invazija na VB je bila od pocetka iskljucena kao nemoguca, a nacisticki teoreticari su cak Enleze videli kao aristokrate i arijevce sa kojima bi Nemci mogli napraviti savez.
 
Придружујем се честиткама у обележавању 9. маја ДАНА ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ,а не како га зову либерално-грађански елементи ''Дан Европе'' и про-европских вредности....

Смрт фашизму!
 
"Тигры" на параде Победы в Санкт-Петербурге

170202159.jpg


Бронированная машина "Тигр" имеет вес около 6,5 тонн и может развивать скорость до 125 километров в час.

Ha napravio ga pravoslavac jel bolji od americkog hamera ?
 
Edukativno...nema sta.............mislim POBEDA NAD FASIZMOM.............kao i pojasnjavanje ne dorecenosti bar u javnom pristupu arhivskoj gradji do koje se sada lakse dolazi ili prilazi....... pa se zabludama lako stane ili staje na kraj......vreme sve stavi na svoje mesto......pod uslovom, da kada se shvati i da se prihvati........-misaono normalno-........mada to nije uvek /mislim SHVATI i PRIHVATI kompatibilno/....na istoricarima je da ne falsifikuju dogadjaje vec da je dokumentima analiziraju..................
Srecan 9.maj DAN POBEDE NAD FASIZMOM

PS
Na ovaj dan sam u svojem trajanju........ dva puta ucestvovao u ili na PARADI u sastavu JNA........1975. kao pitomac VTVA i 1985. u cinu kap. i to u sastavu VAZDUHOPLOVNOG POD ESALONA.............bilo nekada..........

Pa u to i radi toga..........

Moja zemlja, sva u plavom
i sa brda i sa mora
Moja zemlja, večna slavom
A na licu, osmeh bora................
..................................
..................................

Zemljo moja, plavi cvete
samo orač tebe ore
A nemani kad se svete
sa trnom se ljutim bore
............................................
............................................
Ne dam sveću, kolač slave
Manastire i oltare
Ne dam cveće, oči plave
Ni istinu za prevare.............

Ne dam zvezdu Obilića
Ni dedine sablje čiste
Ne dam gnezda svojih tića
Ni grobove a ni biste..............

Ne dam pesme, izrečene
Od pesnika moga roda
Ne dam rane zalečene
Da ih nosi mutna voda.................
......................................
......................................
Ja im oči, ne želim da vidim
Jer u njima mržnja seva
I ne želim da se stidim
Što u meni SRPSTVO peva............
...................................
...................................

ZK
 
Poslednja izmena:
Ako ima koga od istoricara na forumu pol. ili se profesionalno,…………. ili su poznavaoci istorije.....neka navedu brojcani odnos zemalja iz Evrope u sastavu sa svojim vladama u silama centralne osovine, kao i broj zemalja iz Evrope u sastavu Atl.saveza., pa na osnovu poredjenja tog odnosa……….. kako moze DAN POBEDE NAD FASIZMOM biti prisvajan kao dan Evrope ili EU ? i to jos na osnovu predloga i nosioca ideje EU......Nemacka,Italija,Spanija ............i ako je tako sta onda EVROPA ili EU na Dan 9.maja slave…………..DAN POBEDE ili dan poraza..............ajd bar cu donekle biti jasan mada se srz pitanja ili cudjenja nazire......................pa ako sam -LUPIO- onda sam na svoj racun isto uradio...........
 
Ako ima koga od istoricara na forumu pol. ili se profesionalno,…………. ili su poznavaoci istorije.....neka navedu brojcani odnos zemalja iz Evrope u sastavu sa svojim vladama u silama centralne osovine, kao i broj zemalja iz Evrope u sastavu Atl.saveza., pa na osnovu poredjenja tog odnosa……….. kako moze DAN POBEDE NAD FASIZMOM biti prisvajan kao dan Evrope ili EU ? i to jos na osnovu predloga i nosioca ideje EU......Nemacka,Italija,Spanija ............i ako je tako sta onda EVROPA ili EU na Dan 9.maja slave…………..DAN POBEDE ili dan poraza..............ajd bar cu donekle biti jasan mada se srz pitanja ili cudjenja nazire......................pa ako sam -LUPIO- onda sam na svoj racun isto uradio...........

To su dva odvojena praznika.Dan Evrope se slavi kao datum kada je prvi put zvanično iznesena ideja ujedinjene Evrope,na taj datum pedesetih godina 20-og veka.
Nisam siguran da Nemci slave WE Day iz očiglednih razloga.
Italijani su se "na vreme" privalili saveznicima,pa su oni na kraju rata zvanično bili u savezničkom bloku.Oni slave.
Španija je bila neutralna,ne verujem da ih interesuje puno.
 
Sve sto je u Evropi tada , predvodjeno Nemackom jurnulo na Rusijo , sve se slomilo .
jos je veliki bizmark ostavio u amanet nemcima nenapadanje rusije. rusija je uvek ispred vas, koliko god da osvojite, ona se i dalje proteze. to je, prakticno neosvojivo.
.
Lako je bilo posle ovim saveznicima da se igraju rata , kad su Rusi sprzili Evropske vojske , a narocito Nemce .
na osnovu cega ovakva glupost?
 

Back
Top