Dalmacija, tražimo pretke [od XX do X veka]

Nažalost, Milan Ristanović, čovek koji je govorio najmanje 7 do 10 jezika je pokojni. Imao sam čast i zadovoljstvo da ga upoznam.

Дивно што си упознао једног од таквих наших великана.

Да, знам да је покојни, зато и кажем да ми је жао што мало више није био интервјуисан или што бар сам није направио неке макар тонске записе својих сазнања. Јер тешко ће се данас неко потрудити да пронађе неку књигу чији је он аутор, односно тешко ће неко, у данашње време, налетети на оно што он прича, а што је драгоцено, тако што му је прво његова књига дошла у руке. Али се макар надам да ће се људи заинтригирати да сазнају нешто више о његовом лику и делу и да ће циљано потражити његове књиге и објављене радове.

Дивно што си упознао једног од таквих наших великана.

Да, знам да је покојни, зато и кажем да ми је жао што мало више није био интервјуисан или што бар сам није направио неке макар тонске записе својих сазнања. Јер тешко ће се данас неко потрудити да пронађе неку књигу чији је он аутор, односно тешко ће неко, у данашње време, налетети на оно што он прича, а што је драгоцено, тако што му је прво његова књига дошла у руке. Али се макар надам да ће се људи заинтригирати да сазнају нешто више о његовом лику и делу и да ће циљано потражити његове књиге и објављене радове.
Imao je druge prioritete u životu, on je tvorac sistema za brzo učenje stranih jezika.

Evo ovako..Ja sam Dobrić. Ja pravim porodično stablo, imam podatke o svojim precima do 1750 godine, i nešto u reckama do 1637 godine..Koje sam ja lično istražio, pronašao i dokazao sa razni poklapanjima, dokumentima itd.. Da li ima još Dobrića na ovom forumu?
Koliko vi poznajete svoju lozu? Da li smatrate da je to važno? I

ja nisam dobric, pre zlic

zashto po dalmaciji?

moje poreklo s jedne, ocheve strane je iz like, plemicko, iznenadismo se kad je ishao po papire, datira iz davnina, ja sam bila u fazonu plemici, pa shto cutish, a znam i zashto , da mi to ne bude parametar , u fazonu je ono shto stvorish to si
sa mamine strane nisam sigurna, meshano je, banat, pa ukrajina prapradjedovina

Back