Dalaj lama pozvao Suu Kyi da zaštiti Rohinje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dalaj Lama dobro apelira za zastitu prava Rohingja muslimana i nadam se da ce se pojaviti neki glas razuma u Burmi da se sprijeci genocid nad muslimanima. Budisti ne trebaju biti protiv muslimana nego treba da se uvazavaju prava muslimana koji su vjekovima zivjeli na tom prostoru. Inace to je provincija Arakan a Burmani ga nazivaju Rakhine state a Arakan je nekada bio dio Mogulskog carstva. Budisti moraju da se pridrzavaju knjige koju imaju i da se okrenu miru i suradnji a muslimanima. Oni ne trebaju napadati muslimane.

- - - - - - - - - -

подржавам предлог да се добри Рохињани настане у Гамбији. тамо ће их пре стићи ебола, него што би их у Бурми стигле будистичке мачете :lol:

Samo se ti smij. Treba da se bojis Boga da tako nesto pricas. Rohingja muslimani ce ili biti zasticeni ili ce se iseliti iz Burme. UN mora predvidjeti stvari i da osude ponasanje Burme prema muslimanima. Rohingje nikome nista ne cine i to je jedan miran narod.
 
Samo se ti smij. Treba da se bojis Boga da tako nesto pricas. Rohingja muslimani ce ili biti zasticeni ili ce se iseliti iz Burme. UN mora predvidjeti stvari i da osude ponasanje Burme prema muslimanima. Rohingje nikome nista ne cine i to je jedan miran narod.

само се ти надај. муслимани ће бити искорењени најпре из Бурме, онда из Тајланда, Кине и целе југоисточне Азије, која ће припасти будућој Великој Кини. имаће избор или да се поклоне Будином кипу или да их снађе несрећна судбина. авај..
 
*** *** ***

mingo, a da lepo pređu u sladak budizam i rešili problem...šta će im jedan pedofil za proroka...ja mislim da je najbolje da pređu u budizam na prvi dan Ramazanskog posta...Eto, taj dan bi mogli da pojedu porciju svinjetine sa rižom...to je vrlo popularno jelo u jugoistočnoj Aziji...
 
Poslednja izmena od moderatora:
mingo, a da lepo pređu u sladak budizam i rešili problem...šta će im jedan pedofil za proroka...ja mislim da je najbolje da pređu u budizam na prvi dan Ramazanskog posta...Eto, taj dan bi mogli da pojedu porciju svinjetine sa rižom...to je vrlo popularno jelo u jugoistočnoj Aziji...

I da predju u Budizam oni bi ih napadali. Vi ne znate priliku u Burmi zato sto ste mali narod i voditi se sitnim stvarima u zivotu. Ako vam je Kusturica ponos onda ste stvarno pukli.
 
I da predju u Budizam oni bi ih napadali. Vi ne znate priliku u Burmi zato sto ste mali narod i voditi se sitnim stvarima u zivotu. Ako vam je Kusturica ponos onda ste stvarno pukli.

ma, nije reč o budistima, već o slatkim Rohinjanima...nego, smesta prekinuti progon do 18. juna, kada bi trebalo da se organizuje svečan prelazak u budizam...i rešen problem...
 
Da su Srbi, mozzda bi tako uradili ali nisu Srbi. Niko ne namece budisticko ucenje Rohingjama. Oni se jednostavno smatraju dosljacima u Burmi koji moraju napustiti tu drzavu. Rohingjama ne pomaze ni Budizam jer ovo nije sukob Budista koji zele budizirati muslimane.

Минго, ви се већ клањате Црном камену. шта би вам сметало да се клањате позлаћеном Буди :mrgreen: мислим, оним у SE Азији неће се оставити много избора. а будисти су гадни кад се разљуте.
 
ma, nije reč o budistima, već o slatkim Rohinjanima...nego, smesta prekinuti progon do 18. juna, kada bi trebalo da se organizuje svečan prelazak u budizam...i rešen problem...

Znamo mi sta je vama Srbima cilj a svijet nema takvo misljenje prema muslimanima. Budisti ne sire svoje vjerovanje nasilnim putem a problem sa Rohingjama je na rasnoj osnovi jer Rohingje se rasno ne uklapaju u Burmu. Cilj je po svaku cijenu pobiti muslimane i istjerati ih iz zemlje. A Srbima ce uvijek biti napamet da je njihova vjera bolja i da je treba nametati muslimanima. Naravno mi balkanski muslimani poznajemo Srbe kao bijednu paru.

- - - - - - - - - -

Минго, ви се већ клањате Црном камену. шта би вам сметало да се клањате позлаћеном Буди :mrgreen: мислим, оним у SE Азији неће се оставити много избора. а будисти су гадни кад се разљуте.

Ne pada nam napamet da mijenjamo nesto za sto smo spremni umrijeti. Nama je Islam nesto najbolje sto imamo i toga se mi pridrzavamo. Nikada nas necete moci isprovocirati da predjemo na krscanstvo ili neku drugu vjeru. Mi smo muslimani i slusat cete i dalje slatke Ezane.
 
ćuti Mingo, kako te nije sramota...pišeš svašta po forumu i pljuješ po Srbima, a vidiš kako tvoja slatka braća prolaze kod slatkih Burmanaca...

- - - - - - - - - -



odzvonilo je ezanima, Mingo..nego primaj hrišćanstvo dok je vakat...

To ste mogli mozda za vrijeme rata ciniti a sada ne. Sada mi Bosnjaci imamo nasu teritoriju jes da je malena ali moze primiti sve Bosnjake u toj drzavi i da mi Bosnjaci uzivamo u nasoj sopstvenoj drzavi. Rohingje cak ne mogu imati nijedan pedalj Burme jer to su sve siromasni ljudi koji mozda nisu skolovani i zog toga ih je svijet ostavio na cjedilu. To je jedan siromasan narod koji trazi negdje mira. Zato svaka cast Predsjedniku Gambije sto je otvorio vrata Rohingjama.
 
Ne pada nam napamet da mijenjamo nesto za sto smo spremni umrijeti. Nama je Islam nesto najbolje sto imamo i toga se mi pridrzavamo. Nikada nas necete moci isprovocirati da predjemo na krscanstvo ili neku drugu vjeru. Mi smo muslimani i slusat cete i dalje slatke Ezane.

овако треба да се понашају Рохињани и неће бити проблема-

20060108-burma-0969.jpg


јер Бурма је једна слатка земља са златним храмовима у којима има на хиљаде Будиних кипова :mrgreen:

5-impressive-temples-myanmar-wovow.org-03.jpg


ако нећете, онда ћете скапати од еболе у Гамбији.. или завршити негде на дну океана.. а у морским дубинама нема слатких езана :lol:
 
To su sve nevjernici koji se klanjaju kipovima. Nama muslimanima to nije privlacno. Mi se molimo samo Allahu.

Алах или Буда, исто је. већ се клањате, само замените предмет испред себе :mrgreen: мислим, већ сте мењали веру да бисте сачували главу. неће вам то тешко пасти да поново урадите :lol:
 
Алах или Буда, исто је. већ се клањате, само замените предмет испред себе :mrgreen: мислим, већ сте мењали веру да бисте сачували главу. неће вам то тешко пасти да поново урадите :lol:

Bosnjaci su primili dobrovoljno Islam od Turaka i Turci su nasa braca tako da mi sami sebe zovemo Osmanlijama jer duhovno pripadamo Osmanlijama.
 
Ne bih to uradio nego bih otisao u Gambiju da zivim kao sav normalan svijet.

Минго, ствар је у томе што у Гамбији тешко да се може живети ''као сав нормалан свет''. видиш какве су им џамије бедне и запуштене. а погледај златне куполе пагода у Бурми. ако ти несрећни Рохињани не скапају од еболе, скапаће од глади. да си им неки пријатељ, ти би их саветовао да пређу на будизам. овако ти се инатиш, а они ће да заплате.
 
Mingo, kada dođe do stani pani, ti ćeš prvi da prigrliš krst i prase...videćeš...:D

Necu nego cu se lijepo iseliti ili umrijeti za Islam. Islam je moja vjera i ja je ne dajem nikome.

- - - - - - - - - -

Минго, ствар је у томе што у Гамбији тешко да се може живети ''као сав нормалан свет''. видиш какве су им џамије бедне и запуштене. а погледај златне куполе пагода у Бурми. ако ти несрећни Рохињани не скапају од еболе, скапаће од глади. да си им неки пријатељ, ти би их саветовао да пређу на будизам. овако ти се инатиш, а они ће да заплате.

Gambija im je zlatna ako rijese da se isele. Bolje je iseliti se u neku zemlju gdje nema niko da te dira i da te maltretira. Gambija je stvorena za Rohingja muslimane.
 
Necu nego cu se lijepo iseliti ili umrijeti za Islam. Islam je moja vjera i ja je ne dajem nikome.

- - - - - - - - - -



Gambija im je zlatna ako rijese da se isele. Bolje je iseliti se u neku zemlju gdje nema niko da te dira i da te maltretira. Gambija je stvorena za Rohingja muslimane.

Burma je stvorena za Rohinjane...oni će tu lepo da žive i da se klanjaju zlanom Budi, a ti ćeš da se prekrstiš i da vidiš šta je prava vera...
 
Gambija im je zlatna ako rijese da se isele. Bolje je iseliti se u neku zemlju gdje nema niko da te dira i da te maltretira. Gambija je stvorena za Rohingja muslimane.

а што их не позове онај саудијски шеик? Арабија је богата и пуна џамија. али он неће сиротињу. више воли да поцркају тамо у Африци или да их побију будисти, него да их прими у свој слатки вилајет :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top