Dačić:DSS ne može u vladu



13. 07. 2012. 16:29h | Beta



DSS kritikuje Dačića: Zašto se Zapad meša u vladu?

Potpredsednik Demokratske stranke Srbije Miloš Jovanović izjavio je da je "bedna i bez budućnosti" zemlja u kojoj mandatar pita strane sile sa kojim strankama sme da pravi vladajuću koaliciju.
81589_072804s1_f.jpg
Miloš Jovanović: Srbija mora da krene putem vojne neutralnosti​




"Osim što pokazuje potpuno odsustvo političke ideje i vizije, ovakav vazalni odnos nije dostojan srpskog naroda i srpske države i može isključivo za posledicu imati dalje slabljenje i nazadovanje Srbije", naveo je Jovanović.

Potpredsednik DSS-a je ocenio da je krajnje vreme da Srbija bez straha i kompleksa krene putem političke i vojne neutralnosti kojim se jedino mogu zaštiti državni interesi.


U intervjuu za Dojče vele mandatar za sastav nove Vlade Srbije Ivica Dačić izjavio je da nova vlada možda nije prva, ali je jedna od malobrojnih na čije formiranje nije uticao niko iz inostranstva.

"I kada smo pitali da li ima problema da idemo sa jednima ili drugima, ovog puta se nisu opredeljivali za Demokratsku stranku i Tadića", kazao je Dačić.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/239156/DSS-kritikuje-Dacica-Zasto-se-Zapad-mesa-u-vladu
 
81589_072804s1_f.jpg
Miloš Jovanović: Srbija mora da krene putem vojne neutralnosti​

Ja na primer ne vidim šta je Koštunica video u ovom . . . koji lupa 300 na sat?

Šta je ovaj šiljokuran očekivao? Šta su u DSSu mislili kad su pozivali članove da glasaju za Tomu?

Zahvalnost? :cool:

Sa DSSom načelno slažem po pitanju odbojnosti prema NATO i EU ali me užasava način na koji biraju svoje igrače.
 
Postoji li neka stranka u skupstini i van nje sa kojom bi DSS ulazio u koaliciju i pravio vlast?

Ne znam. Koštunica je očigledno zaključio, da bi ga istorija zabeležila ukoliko bi svojom apstinencijom u drugom krugu, dozvolio da ostane Tadić.
Politika neutralne Srbije, koja će dobiti novčanu pomoć od Rusije je nonsens, što me baš kod njega čudi, jer on poznaje teoriju.
Znači nije hteo da uključi svoje znanje, nego je hteo i on da izvara narod.
 
13. 07. 2012. 16:29h | Beta



DSS kritikuje Dačića: Zašto se Zapad meša u vladu?


Potpredsednik Demokratske stranke Srbije Miloš Jovanović izjavio je da je "bedna i bez budućnosti" zemlja u kojoj mandatar pita strane sile sa kojim strankama sme da pravi vladajuću koaliciju.
81589_072804s1_f.jpg
Miloš Jovanović: Srbija mora da krene putem vojne neutralnosti​




"Osim što pokazuje potpuno odsustvo političke ideje i vizije, ovakav vazalni odnos nije dostojan srpskog naroda i srpske države i može isključivo za posledicu imati dalje slabljenje i nazadovanje Srbije", naveo je Jovanović.

Potpredsednik DSS-a je ocenio da je krajnje vreme da Srbija bez straha i kompleksa krene putem političke i vojne neutralnosti kojim se jedino mogu zaštiti državni interesi.


U intervjuu za Dojče vele mandatar za sastav nove Vlade Srbije Ivica Dačić izjavio je da nova vlada možda nije prva, ali je jedna od malobrojnih na čije formiranje nije uticao niko iz inostranstva.

"I kada smo pitali da li ima problema da idemo sa jednima ili drugima, ovog puta se nisu opredeljivali za Demokratsku stranku i Tadića", kazao je Dačić.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/239156/DSS-kritikuje-Dacica-Zasto-se-Zapad-mesa-u-vladu

:hahaha:
 
Ne znam. Koštunica je očigledno zaključio, da bi ga istorija zabeležila ukoliko bi svojom apstinencijom u drugom krugu, dozvolio da ostane Tadić.
Politika neutralne Srbije, koja će dobiti novčanu pomoć od Rusije je nonsens, što me baš kod njega čudi, jer on poznaje teoriju.
Znači nije hteo da uključi svoje znanje, nego je hteo i on da izvara narod.

Evo da ti kazem - ne postoji. Dakle, kao dete koje se izdvaja iz grupe i igra se samo sa sobom. Njemu druga deca ne trebaju, a on njima jos manje.
 
DSS-ovci uvek prvi vide pravo resenje, ali nazalost neki ljudi to ne mogu da prepoznaju.
To je kao kad neke naucnike i/ili umetnike njihovi savremenici ne mogu da razumeju, ali im kasnije celo covecanstvo bude zahvalno...
 
Poslednja izmena:
Evo da ti kazem - ne postoji. Dakle, kao dete koje se izdvaja iz grupe i igra se samo sa sobom. Njemu druga deca ne trebaju, a on njima jos manje.

Da, stiče se utisak da on ima odluku da se bavi politikom kao naukom, iz kabineta.
Da kaže ponešto kad ON oseti potrebu, a izlazak na izbore mu obezbeđuje prisustvo,
kad je njemu to potrebno i da bi ga neko čuo jer šta vredi šta on misli ako niko ne čuje.
Neko veće žrtvovanje ne dolazi u obzir, to prati kompletan njegov put.
 
Slepi u Srbiji znaju sta je problem u Srbiji covecanstvo nam se smeje koje smo mi budale.

Ne bih rekao. Evo sad se bune sto se stranci mesaju u formiranje vlade, a nije im smetalo isto to kad su oni osvajali vlast. Cisto objektivnosti radi.

DSS ne moze u vladu - to zvuci kao neko naredjenje...
Sa DSS-om ne mogu da manipulisu, pa je verovatno to onda problem.
 
Ne znam. Koštunica je očigledno zaključio, da bi ga istorija zabeležila ukoliko bi svojom apstinencijom u drugom krugu, dozvolio da ostane Tadić.
Politika neutralne Srbije, koja će dobiti novčanu pomoć od Rusije je nonsens, što me baš kod njega čudi, jer on poznaje teoriju.
Znači nije hteo da uključi svoje znanje, nego je hteo i on da izvara narod.

Politika nastavka ,, evropskog puta ,, i nade da ce se dobiti novcana pomoc od Zapada je nonsens i put u zasluzenu propast , a politika oslanjanja na Rusiju je bila i bice jedni spas za Srbiju . Logicno je da je Kostunica , kao najpametniji i najupuceniji politicar u danasnjoj Srbiji - a nezavistan i nekorumpiran od amerike i Zapada , pronasao pravu formulu za boljitak Srbije .
 
DSS ne moze u vladu - to zvuci kao neko naredjenje...
Sa DSS-om ne mogu da manipulisu, pa je verovatno to onda problem.

Koristim tvoj post samo kao slagvort.
Naime, vidim da malo ko i ovde (a cenim da je vecina obrazovanih i mislecih) shvata sustinu Kostunicine politike. On je drzavnik sa jasno naglasenom odgovornoscu za narod i drzavu. Da li su mu svi potezi donosili rezultate zbog kojih ih je povlacio, pokazace istorija.
Ali, odavno sam to pisao (i jos neki forumasi) da je Zapad dao zeleno svetlo za bilo kakve koalicije ali BEZ Kostunice. Ova Daciceva izjava je samo potvrda toga i ja odajem priznanje Dacicu na iskrenosti. Kostunica je toga svestan samo sto on nije covek koji istupa u javnosti sa svim sto zna (iz nedavnog intervjua u Novostima indirektno je ovo potvrdio).
Podsecam jos jednom da je BoTa 2008. kada su stigli prvi rezzultati izbora slavodobitno vikao " ...ali jedno je sigurno. Vojislav Kostunica vise NIKADA nece biti premijer). Ko je citao Vikiliks zna i zasto je to izjavio i kome se obracao. Dakle, SAD su procenile da im na putu realizacije nj. politike stoji samo Kostunica i zato kazu frazu " podrzacemo svaku vladu koja je izraz volje gradjana" jer su obezbedili ovo sto Dacic iskreno iznosi.
I jos jednom. Pogledajte sporazum na osnovu koga je Kostunica podrzao Nikolica. Nigde ni rec o postizbornoj koaliciji vec o saradnji u Skupstini na sprecavanju promene Ustava u cilju ukidanja Preambule. Ako nekp jos uvek ne razume, onda politiku gleda iskljucivo ocima partokratske podele plena.
 
Politika nastavka ,, evropskog puta ,, i nade da ce se dobiti novcana pomoc od Zapada je nonsens i put u zasluzenu propast , a politika oslanjanja na Rusiju je bila i bice jedni spas za Srbiju . Logicno je da je Kostunica , kao najpametniji i najupuceniji politicar u danasnjoj Srbiji - a nezavistan i nekorumpiran od amerike i Zapada , pronasao pravu formulu za boljitak Srbije .

Borice ja govorim o teoriji. Neutralna zemlja ne može da se nada pomoći jer je neutralna.
Drugo je to sad što on nije mislio STVARNO neutralna.
 

Back
Top