Da vam ispričam nešto

Ne, ni najmanje jer mislim da kako se zivot prirodnim putem gasi da stradaju telo i um priblizno kako bi se pripremili za prelezak na drugu stranu.
U grckoj mitologiji postojala je jedna reka u Hadu, zvala se Leta, to je reka zaborava koja se pije ne bi li se zaboravile sve patnje prethodnog zivota pre novog rodjenja.

Mnogo mi se dopada kako je kod Grka objasnjen proces. Najpre se prelazi reka Stiks, mnogi pogresno misle da je voda te reke samo granicna linija gornjeg i donjeg sveta ali je Stiks zapravo i reka mrznje. Po smrti boli nas nepravda, ljuti smo, besni...i mi i oni koji nas gube...nakon toga se pije voda Lete ne bi li se ponovo cisti rodili. Nista u boli i gasenju nije gubitak dostojanstva. Samo rdjave misli i rdjava dela mogu da budu nedostojanstveni.

Plasi me kao coveka ono prerano i tesko jer bih u ovom zivotu, na ovoj planeti i sa ovom energijom zelela jos da pruzim...i osecala bih da mi je oduzeto vreme koje bih u starosti imala i mogla da posedujem dobrocudni mir ispunjenog coveka.
 
znači da nas je pola plemenito ko vi što ste, beogradom ne bi šetali socijačlni slučajevi ulicama, ne bi bilo ljudi koji pričaju sami sa sobom i tih raznih opičenih, jer bi za svaki uočeni slučaj zvali policiju i svi bi oni bili adekvatno zbrinuti i ovo bi bila jedna fina, uređena zemlja

Ko zna koliko bi tek bilo socijalnih slučajeva po ulicama da smo svi kao ti :zag:
 
znači kad god sretneš sklerotičnog starca a ti zovi policiju
:neutral:

- - - - - - - - - -

i šta si mislila da će joj raditi policija ?
da je privede radi utvrđivanja identiteta ? da je vodi u starački dom ? da je vodi u ludnicu ? da je vodi kod lekara ?

Odevedu osobe na adresu koju navedu ako sa ključem nemogu da odkljucaju stan zvone kod komsija ako komšije kažu da ne živi tu odvedu je u starački dom ili bolnicu dok se ne utvrdi identitet . Ako kljuc paše a u stanu zateknu situaciju koja ne pripada humanom životu jave sudu ili versorgungsamtu tad ukoliko nemaju djecu određuju staratelja fachlich Betreuer koji će se brinuti o baki .

Ne pomoći u takvoj situaciji znači unterlassene hilfeleisrung dakle mozes se naći na sudu :)
 
Ko zna koliko bi tek bilo socijalnih slučajeva po ulicama da smo svi kao ti :zag:

srećom niste, pa ih ni nemamo...ulicama gradova, pogotovo velikih šetaju samo normalni ljudi, emotivni i plemeniti, jer ljudi u veliukim gradovima su poznati po tome kako obraćaju pažnju na ljude oko sebe

- - - - - - - - - -

Odevedu osobe na adresu koju navedu ako sa ključem nemogu da odkljucaju stan zvone kod komsija ako komšije kažu da ne živi tu odvedu je u starački dom ili bolnicu dok se ne utvrdi identitet . Ako kljuc paše a u stanu zateknu situaciju koja ne pripada humanom životu jave sudu ili versorgungsamtu tad ukoliko nemaju djecu određuju staratelja fachlich Betreuer koji će se brinuti o baki .

Ne pomoći u takvoj situaciji znači unterlassene hilfeleisrung dakle mozes se naći na sudu :)

a jel zoveš policiju kad vidiš nekog klošara ?
 
Sinoc posle završetka druge smjene dodjem pred biro i kontam ajd da zapalim jednu :) 200 metara ispred vidim jednu baku i kako izviruje u mom pravcu , nisam obraćala pažnju ispusim vrtim smartfon i kad sam se okrenula baka stoji iza mene kažem "hellou " baka se smeši da udjem u zgradu okrenem se prema baki i vidim da izgubljeno razgleda pridjem i pitam je da li joj treba pomoć baka pogleda u mene i kaže " možete zamisliti da vec duže od sat vremena čekam da frizer otvori a u 8:00 sam imala termin mogli su lepo okačiti cedulju da danas kasne "... kažem ja njoj da je sad 21:20 i da je noć pogleda ona u mene smiješi se i kazuje "ma kakva noć sad je dan "

Vidim da je baka neorijentisana .

Sklonim se i pozovem muriju kažem o čemu se radi kaže mi cajkan da čekam sa bakom dok kolege nestignu, čekamo i baka stalno priča o padu radnog morala i kako frizer neotvara kazuje da misli da ima 78 godina da njena majka živi u blizini itd.

Cajkani stigli baka sva u čudu i ispriča i njima priču da frizer nije otvorio u 8:00 i da skoro dva sata već čeka .....

Da li se plašite starosti ? I šta bi odabrali da možete birati da vam otkažu noge i snaga ili da vam otkaže pamćenje ? Nesto od to dvoje dolazi sa godinama ...

uzasno se plasim starosti
zato necu ni da je docekam
 
Alchajmer je najgora moguća varijanta demencije .

To je vec dramatična dijagnoza.

Imas dementnih osoba koji žive u davno prošlom vremenu kad ih pitas za godine imaju 20 godina uvek se raduju na izlazak sa mladim lepim momkom :) većinu dana provedu u fotelji gledajući tv i slušajući muziku ne prave neke frke i njihov svijet je sasvim uredan zadovoljni i srecni
Znam, ali mi ni taj "regresivni" oblik nimalo ne zvuči utješno.
Uopšte, bilo koje stanje u kojem se postepeno gubi realna svest o sebi i okolini (prostoru, vremenu) mi je kao opcija krajnje neprihvatljiva.
 
srećom niste, pa ih ni nemamo...ulicama gradova, pogotovo velikih šetaju samo normalni ljudi, emotivni i plemeniti, jer ljudi u veliukim gradovima su poznati po tome kako obraćaju pažnju na ljude oko sebe

- - - - - - - - - -



a jel zoveš policiju kad vidiš nekog klošara ?

Nemoj da lupaš :)

Za klošare ima takodje broj ako je zima i vidim da spava vani pozove se "autobus za klosare" oni noći obilaze i pružaju prostor da se zagreju, toplu supu čaj ili kafu zatim određenu instituciju gde mogu da prenoće u toplom da se tuširaju i presvuku
 
ok...ja pse ti mačke :ok:

- - - - - - - - - -

Nemoj da lupaš :)

Za klošare ima takodje broj ako je zima i vidim da spava vani pozove se "autobus za klosare" oni noći obilaze i pružaju prostor da se zagreju, toplu supu čaj ili kafu zatim određenu instituciju gde mogu da prenoće u toplom da se tuširaju i presvuku
šta lupam
pitah jel zoveš policiju kad ugledaš klošara ? nisi mi odgovorila...a to da postoje službe za njih, računam da postoje, ali nemoj da mi pričaš nešto što te nisam pitao
 
ok...ja pse ti mačke :ok:

- - - - - - - - - -


šta lupam
pitah jel zoveš policiju kad ugledaš klošara ? nisi mi odgovorila...a to da postoje službe za njih, računam da postoje, ali nemoj da mi pričaš nešto što te nisam pitao

Zovem ako je zima i vidim da spava na klupi ne miliciju već kältebus :)

Ja verujem da je tebi teško shvatiti da ima dovoljno uređenih država koji se brinu o svojim građanima .
 
Moj deda se pre par god izgubio. Jednostavno nije znao gde je. Srecom nije zaboravio adresu i dovezla ga policija. Nije to bezazleno. Sada je OK :)
Ne znam kako neko moze biti imun ako sretne takvu osobu. paranormalna, dobro si postupila :heart:

Ja nemam obzira za drogirane i pijane, pa izgubljene. Pored njih prodjem kao pored klupe.
 
ok...ja pse ti mačke :ok:


šta lupam
pitah jel zoveš policiju kad ugledaš klošara ? nisi mi odgovorila...a to da postoje službe za njih, računam da postoje, ali nemoj da mi pričaš nešto što te nisam pitao

Cekaj bre Dee pa policija nije samo za kriminal - kriminal...i ja bih pozvala policiju da nadjem bolesnu, izgubljenu osobu koju ne poznajem i ne znam sta joj je, zapravo zvala bih i hitnu i policiju, sta cu drugo...nekako, policija je tu i da pomogne a ne samo u aps da tera...
 
Zovem ako je zima i vidim da spava na klupi ne miliciju već kältebus :)

Ja verujem da je tebi teško shvatiti da ima dovoljno uređenih država koji se brinu o svojim građanima .
a ako nije zima ? jel zoveš i tad ?
pa teško mi je jer živim u neurednoj državi

- - - - - - - - - -

Cekaj bre Dee pa policija nije samo za kriminal - kriminal...i ja bih pozvala policiju da nadjem bolesnu, izgubljenu osobu koju ne poznajem i ne znam sta joj je, zapravo zvala bih i hitnu i policiju, sta cu drugo...nekako, policija je tu i da pomogne a ne samo u aps da tera...
ok, tačno
 

Back
Top