Da li zivotinje idu u raj ?

Kako to zamisljas? Raj ce biti Zemlja, ova planeta, ljudi ce imati materijalna tela, ali savrsena
bez bolesti, zivece se vecno. A zivotinje ce tu biti kao i do sad.
Sam si napisao poruku u buducem vremenu. Sta ce tada biti mi ne znamo i ne mozemo da znamo dok se ne desi. Mozemo jedino da koristimo imaginaciju ali zapisa o tome nema u Otkrovenju.Pitanje je bilo Da li zivotinje idu u raj (sadasnje vreme) a ne da li ce biti u raju tj na Zemlji kada bude drugi dolazak Gospodnji.
 
Sam si napisao poruku u buducem vremenu. Sta ce tada biti mi ne znamo i ne mozemo da znamo dok se ne desi. Mozemo jedino da koristimo imaginaciju ali zapisa o tome nema u Otkrovenju.Pitanje je bilo Da li zivotinje idu u raj (sadasnje vreme) a ne da li ce biti u raju tj na Zemlji kada bude drugi dolazak Gospodnji.
A cuj ti zamisljas Raj kao mesto gde se ne moze ziveti, imas nejasnu viziju. To sam zakljucio iz tvoje poruke.
 
A cuj ti zamisljas Raj kao mesto gde se ne moze ziveti, imas nejasnu viziju. To sam zakljucio iz tvoje poruke.
Pa, pogresno zakljucujes. Sadasnje teolosko ucenje je da njihove duse idu u nebice a ne u raj sa dusama ljudi. Sta ce biti pri drugom dolasku Gospodnjem mi ne znamo jer nigde ti detalji nisu navedeni ali se moze pretpostaviti da ce svi prisutni oblici zivota takodje biti prisutni (osim ako Bog nema drugaciju promisao). Sve u svemu, pitanje je bilo, da li duse zivotinja idu u raj a ne da li ce uci u raj pri drugom dolasku Hristovom. Razlika postoji...
 
A cuj teolozi su cisto mozganje. Raj sa dusama znaci nebice takodje i za ljude.
No ako si citao Otkrovenje jasno je napisano da ce ovaj svet da se premetne u Raj,
nova zemlja ljudi ce dobiti savrsena tela i to. Ko razume.
Citas sa biaso-om. Napisao sam da ce mozda i biti ali da mi ne znamo kakva je Bozja zamisao sveta pri drugom dolasku. Mislim da cemo sacekati i ti i ja da to vidimo ukoliko uopste i budemo vaskrsli tada. Evo kako pravoslavni ( a verujem i katolici) gledaju na stvari:

https://svetosavlje.org/duse-zivotinja-nakon-njihove-smrti/
 
Небиће значи да ће људи нестати, предпостављам да ниси то мислио.
pa dusa bez tela ide nazad Bogu. Bog nam je dao telo da bi mogli da postojimo individualno.
I da zivimo ovde. Tako da u principu Isus je Bog jer se vratio u sebe. Ali. u svakom coveku
postoji dusa koja kada se probudi sija kao Sunce. i tad znas za Boga.
 
Kako ti ovo promace iz teksta: :)

Православни је став да последње догађаје треба гледати искључиво у Откривењу Сина Божјега – Исуса Христа. Последње догађаје (=Други долазак Христов, свеопште васкрсење мртвих,
znas ti odlicno KAKO:
Oni ne veruju u sveopste vakrsenje, nego u dva zasebna, i zato im je neophodno da prvo bude automatsko posle smrti, jer da nije znaju po logici stvari da ne bi mogla oba da se uklope
Слично мишљење о васкрсењу које бива одмах након телесне смрти
biva kod svih prevarenih laznim otkrivenjem, cak i sekte mastaju o nebeskom vaskrsenju
У Откривењу Јовановом за Христа је речено да је Он: Први и Последњи
da u laznom otkrivenju, a u jevandjelju kaze da je Pocetak
Šta da ti odgovorim?
pa nista, okrivi mene opet, jer nisam dupli vernik, u dve smrti, dva vakrsenja itd, a narocito sto nisam za kraj eshatn, (literally) The last;, vec za Pocetak HRISTOS JE POCETAK, A JA ADAM SAM PRVI! utuvi vise, kada me prozivas
a ne ono šta u svojoj zbunjenosti @bas kao misli da pričam .
boli me bas uvo sta ti pricas da ja mislim da pricas, eto ti pa im, njima odgovaraj, zasto se femkas, imas hopku i janjica kao zaledjinu, pa udri sa argumentima?
 
Poslednja izmena:
A šta to tačno protivreči onom što pričam? I kako to negira osnovnu poruku teksta?
pa jel ti boldovao, sveopste vaskrsenje, jer mi ne verujemo u dva zasebna po laznom otkrivenju, prvo automatsko, odmah posle smrti, a drugo tamo u eshatonu, samo sto se south boji da prizna jos uvek da je na mojoj strani, ali ocigldno jeste cim ti bolduje da veruje u JEDNO-SVEOPSTE, a ne u dva kao ti i sekte, i tih par tvojih autoriteta koji nemaju pojma

Vaskrsenje i žig, odgovornost i sabiranje​

Vaskrsenje je jedno i jednočasovno
Ako istina jevandjelja tvrdi da će svi i dobri i zli vaskrsnuti u jedan čas jedni u vaskrsenje života, a drugi u vaskrsenje suda, U JEDAN ČAS (4-TO JEVANDJELJE 5,29), i ako Starozavetni Svet Prorok Božiji Danilo (12,2) tvrdi da mnogo onih koji spavaju će se probuditi iz praha zemaljskog, jedni na život večni, a drugi na sramotu i prekor večni,
KAKO ONDA MOŽETE DA VERUJETE LAŽNOM OTKRIVENJU DA POSTOJE DVA ZASEBNA VASKRSENJA, POSEBNO ZA SVETE, PA KROZ HILJADU GODINA ZA SVE OSTALE [OTK. 20,6...]?
OVO NIKO NE MOŽE DA KAŽE DA JE SIMBOLIČNO, ALEGORIJSKI ILI ŠTA GOD:

JEDNO ILI DVA?

a sta ti verujes, u koja dva

jedno automatsko odmah a drugo na drugoj rati koja dospeva na kraju sveta? - to mozda se veruje u tvojoj filijali

jos ludje od sektaskog verovanja, ali svi da zahvalite laznom otkrivenju sto razvodnjava sveopste vaskrsenje: raste irodov kvasac na koji je Hristos upozorio:

Hristos upozori da se čuvamo kvasca Irodovog (Marko 8,15), koji je kad je čuo za čudesa Isusova, rekao da je to Jovan Krstitelj koga je on posekao, a koji je ustao iz mrtvih, dok drugi govorahu da je to Ilija, a treći da je neki od proroka (Marko 6,14-16). E, taj Irodov kvasac raste u lažnom otkrivenju kao dva svedoka-proroka [vidi iznad, OTK. 11,11, a i danas su nam poznati irodovski "tumači 2 svedoka" deduktivnom verom, srpski-oduzimanjem, jer oko 1. se svi složiše da je Ilija, a za 2. kažu: "Znači nije Mojsej nego Enoh, dok se neki protestanti uče - mogao bi biti Mojsej"], i treba dalje da raste ka 1.-om, te posle 1000-god. carstva da naraste potpuno 2.-im vaskrsenjem. Je li ovo jasno? Ponavljam, Hristos, Sin Čovečiji i Sin Božiji je vaskrsenje, On vaskrsava, podiže iz mrtvih glasom svojim mnoštvo, a ne ustaje se pojedinačno ili oživljuje samostalno. Koliko punih kotarica hleba nakupiše (Marko 8,19 i 20)? VIŠKA, a kamoli da je zafalilo. I nisu jagnjetinu, ili skrivenu manu jeli, nego hleb života. (Opširnije...) Možda vam druga priča bolje objašnjava: Carstvo nebesko je kao kvasac koji uzme žena i metne u tri kopanja brašna dok SVE ne uskisne (Matej 13,33; Luka 13,20). SVE, inače kvasac ne bi ni trebao, a Irodovog se čuvajte ako uopšte verujete jevandjelju Gospodnjem.
 
Poslednja izmena od moderatora:
sve treba da uskisne za sveopste vakrsenje - kako to nije jasno? nema automatskog, nema na rate, nema prvo oni pa ovi, kako to ne shvatate da se samo zaglibljujete u lazi irodovog kvasca?
свеопште васкрсење мртвих, свеошти Суд

SVE ZA SVEOPSTE, PITAJTE ZEMU AKO NECE OPET DA SE PRAVI LUD, JER ON, SOUTH ZNA, JER DA NE ZNA NE BI NI BOLDOVAO.

zeema south je moj kukavni brat u Hristu, drmne zemljotres, a on se vata za luster, boji se jadan svega, ali da zna - zna.
 
Poslednja izmena:
pa dusa bez tela ide nazad Bogu. Bog nam je dao telo da bi mogli da postojimo individualno.
I da zivimo ovde. Tako da u principu Isus je Bog jer se vratio u sebe. Ali. u svakom coveku
postoji dusa koja kada se probudi sija kao Sunce. i tad znas za Boga.
ti odlicno razmisljas, tako da sam se bojao gde da ti presecem tok misli koje razmenjujes sa riom, jer sam se uplasio da neces nastaviti, a trebas

elem, mi ljudi smo duse zive, mi smo duse, a ne postoje u nama neke duse, mada se i tako kaze, ne bojte se jer dusa njegova je jos u njemu

a to da duse idu k bogu [da svi budemo sve jednom], a dok su u telu nasem smo individue, to misljenje ti je odlicno, samo je problem sto ne idu k bogu po automatizmu, vec samo kroz Hrista idemo k Bogu Ocu
Dakle ako ce neko da bude jedinka mora da ima telo.

probacu da nadjem: individuacija vs obozenje, odlican tekst, nisam mislio na jerotica vec na
 
Poslednja izmena:
ti odlicno razmisljas, tako da sam se bojao gde da ti presecem tok misli koje razmenjujes sa riom, jer sam se uplasio da neces nastaviti, a trebas

elem, mi ljudi smo duse zive, mi smo duse, a ne postoje u nama neke duse, mada se i tako kaze, ne bojte se jer dusa njegova je jos u njemu

a to da duse idu k bogu [da svi budemo sve jednom], a dok su u telu nasem smo individue, to misljenje ti je odlicno, samo je problem sto ne idu k bogu po automatizmu, vec samo kroz Hrista idemo k Bogu Ocu


probacu da nadjem: individuacija vs obozenje, odlican tekst
Pa to kako sam to saznao cim mi se upalilo srce, osetio svoju dusu, dusa je htela da smugne kod Boga :P
 
Ma jok Bog nije dao dusi da ode kod Njega :P
trebam mu jos na ~emlji :P
i ja isto, nece niko da radi ovaj posao, pa moram sam

isto je tako apostol Jovan trebao na zemlji, i jos treba da svedoci da nije napisao lazno otkrivenje, jer se svi prave blesavi: zabranjeno na svetoj liturgiji u nas a tvrde da je jovanovo, od Hrista... lazu sami sebe!
https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-jovanu/23/?pismo=lat

A ovo reče ukazujući kakvom će smrću proslaviti Boga. I kazavši ovo, reče mu: Hajde za Mnom! A Petar osvrnuvši se vidje gdje za njima ide učenik koga Isus ljubljaše, koji se i na večeri nasloni na prsa Njegova i reče: Gospode, ko je taj koji će Te izdati? Vidjevši Petar ovoga, reče Isusu: Gospode, a šta će ovaj? Isus mu reče: Ako hoću da on ostane dok ne dođem, šta je tebi do toga? Ti hajde za Mnom.
(21:19-22)

Da je ovo trokratno pitanje zaista Petrovo vaspostavljanje u apostolstvo, vidi se odmah iz onoga pggo odmah dolazi za tim. Spas veli Petru: „Hajde za mnom“. Tako je obično govorio učenicima kada ih je pozivao na apostolstvo. Još mu je Spas pokazao da apostolstvo znači: ne samo život radi Hrista, već i žrtvu radi Hrista, i smrt za Hrista. I još nešto: Spas je apostolu Petru pokazao da je apostolsgvo: idenje za Hristom vascelim bićem; tu nema osvrtanja natrag, još manje – udaranje unazad; ono je stalno idenje za Hristom svim bićem. Zato Spas i po druti put veli Petru: „Ti hajde za mnom“
a voljenom uceniku je rekao da ostane, i ja ga evo trazim kao kljucnog svedoka, jer zasto bi samo njemu rekao da ostane, a sveti stefan je trazio da primi duh njegov, pa potom mnogi? jovanu je rekao da to ne trazi vec da ostane, NA ZEMLJI
 
Poslednja izmena:
i ja isto, nece niko da radi ovaj posao, pa moram sam

isto je tako apostol Jovan trebao na zemlji, i jos treba da svedoci da nije napisao lazno otkrivenje, jer se svi prave blesavi: zabranjeno na svetoj liturgiji u nas a tvrde da je jovanovo, od Hrista... lazu sami sebe!
https://svetosavlje.org/tumacenja-svetog-evandjelja-po-jovanu/23/?pismo=lat


a voljenom uceniku je rekao da ostane, i ja ga evo trazim kao kljucnog svedoka, jer zasto bi samo njemu rekao da ostane, a sveti stefan je trazio da primi duh njegov, pa potom mnogi? jovanu je rekao da to ne trazi vec da ostane, NA ZEMLJI
Hvala, mnogo mi je prijalo ovo za citanje.
 
Мене занима, ако прихватимо теорију еволуције (а данас је прихвата добар део хришћана, не морамо сад да расправљамо о томе), то јест да је човек настао од неког бића сличног мајмуну, и ако човек има вечну душу која иде у рај, а животиње је немају, шта се дешава са овима што су били између? Типа, да ли неки неандерталац или аутралопитекус, који је био примитивнији од човека, има душу? Где је онда граница, да ли је постојао неки човек (прачовек, нека прелазна врста) који је први имао душу а његови родитељи је нису имали?
 

Back
Top