Da li želite da živite večno?

PRVI USKRS

1. uskrs za SVE dobre umrle -
KAD SIN G Yehoshua opet dođe drugi puta na Zemlju

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. Solunjanima 4,16

Jer sam će Gospodin - na zapovijed, na glas arkanđelov,
na zov trublje Božje - sići s neba.
I NAJPRIJE ĆE USKRSNUTI MRTVI U KRISTU,
potom mi koji ostanemo zivi, kaze apostol Pavle
PITANJE
jel apostol Pavle medju drugima, nedobrima, pa zato kaze NAJPRE? Ako nije, a znamo da nije, zasto ti onda to koristis kao dokaz za prvo-najpre, i drugo -?
i

UZNESENJE svih DOBRIH na nebo na 1.000 godina

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. Solunjanima 4,17

a zatim ćemo MI ŽIVI, PREOSTALI, ZAJEDNO S NJIMA BITI PONESENI NA OBLACIMA U SUSRET GOSPODINU, U ZRAK. I tako ćemo uvijek biti s Gospodinom.
to i dalje nije dokaz za dva vaskrsenja, vec samo da zivi nece preteci mrtve... i dalje ostaje istina jevandjelja - u jednom casu svi, i dobri i zli, i danilo koji isto kaze da je jedno vaskrsenje, da ustaju svi.

4. И видех престоле, и сеђаху на њима, и даде им се суд, и душе исечених за сведочанство Исусово и за реч Божију, који се не поклонише звери ни икони њеној, и не примише жиг на челима својим и руци својој; и оживеше и цароваше с Христом хиљаду година.
5. А остали мртваци не оживеше, докле се не сврши хиљада година. Ово је прво васкрсење.
kako ti kazes da SVI dobri vaskrsavaju u prvom, kad ovaj tvrdi da samo iseceni i koji odbise zig? Ko laze od vas dvojice, ili mozda obojica? Onda za dzabe cekamo Hrista, ako prvo treba da bude zigosanje i sva zla, po vama.
 
Poslednja izmena:
potom mi koji ostanemo zivi, kaze apostol Pavle
PITANJE
jel apostol Pavle medju drugima, nedobrima, pa zato kaze NAJPRE? Ako nije, a znamo da nije, zasto ti onda to koristis kao dokaz za prvo-najpre, i drugo -?

to i dalje nije dokaz za dva vaskrsenja, vec samo da zivi nece preteci mrtve... i dalje ostaje istina jevandjelja - u jednom casu svi, i dobri i zli, i danilo koji isto kaze da je jedno vaskrsenje, da ustaju svi.


kako ti kazes da SVI dobri vaskrsavaju u prvom, kad ovaj tvrdi da samo iseceni i koji odbise zig? Ko laze od vas dvojice, ili mozda obojica? Onda za dzabe cekamo Hrista, ako prvo treba da bude zigosanje i sva zla, po vama.

Vidiš da svi lažu i da se gube u svojim glupostima.
 
potom mi koji ostanemo zivi, kaze apostol Pavle
PITANJE
jel apostol Pavle medju drugima, nedobrima, pa zato kaze NAJPRE? Ako nije, a znamo da nije, zasto ti onda to koristis kao dokaz za prvo-najpre, i drugo -?

to i dalje nije dokaz za dva vaskrsenja, vec samo da zivi nece preteci mrtve... i dalje ostaje istina jevandjelja - u jednom casu svi, i dobri i zli, i danilo koji isto kaze da je jedno vaskrsenje, da ustaju svi.


kako ti kazes da SVI dobri vaskrsavaju u prvom, kad ovaj tvrdi da samo iseceni i koji odbise zig? Ko laze od vas dvojice, ili mozda obojica? Onda za dzabe cekamo Hrista, ako prvo treba da bude zigosanje i sva zla, po vama.
ne izbacuj
nego ČITAJ SVE
___________________


POSTOJE DVIJE VRSTE USKRSA
ZA DVIJE GRUPE LJUDI


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IVAN 5,29

I izići će: koji su dobro činili - na USKRSNUĆE ŽIVOTA,
a koji su radili zlo – na USKRSNUĆE OSUDE.



=================================



PRVI USKRS

1. uskrs za SVE dobre umrle -
KAD SIN G Yehoshua opet dođe drugi puta na Zemlju

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. Solunjanima 4,16

Jer sam će Gospodin - na zapovijed, na glas arkanđelov,
na zov trublje Božje - sići s neba.
I NAJPRIJE ĆE USKRSNUTI MRTVI U KRISTU,

------------------------------------------------------------------------------



- uskrsom se dobiva neraspadljivo tijelo

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 15,42

Tako i uskrsnuće mrtvih: sije se u raspadljivosti, uskršava u NERASPADLJIVOSTI;

---------------------------------------------------------------------------

i

transformacija SVIH tada živih dobrih u neraspadljiva tijela

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 15,52

Odjednom, u tren oka, na posljednju trublju - jer zatrubit će - i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi I MI ĆEMO SE IZMIJENITI.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



i

UZNESENJE svih DOBRIH na nebo na 1.000 godina

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. Solunjanima 4,17

a zatim ćemo MI ŽIVI, PREOSTALI, ZAJEDNO S NJIMA BITI PONESENI NA OBLACIMA U SUSRET GOSPODINU, U ZRAK. I tako ćemo uvijek biti s Gospodinom.



==================================



DRUGI USKRS

nakon tisuću godina

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

OTKRIVENJE 20,5

DRUGI MRTVI NE OŽIVJEŠE DOK SE NE NAVRŠI TISUĆU GODINA.

To je ono prvo uskrsnuće.

------------------------------------------------------------------------------



2. uskrs za SVE zle

- uskrsom se dobiva neraspadljivo tijelo

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 15,42

Tako i uskrsnuće mrtvih: sije se u raspadljivosti, uskršava u NERASPADLJIVOSTI;

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-----------------------------------------------------------------------------



Samo u PRVOM uskrsu će SVI DOBRI biti uskrsnuti

SAMO U PRVOM USKRSU!

----------------------------------------

OTKRIVENJE 20,6

Blažen i svet onaj tko je dionik toga PRVOG USKRSNUĆA! Nad njim druga smrt nema vlasti: oni će biti svećenici Božji i Kristovi i s njime će kraljevati tisuću godina.

----------------------------------------------------------
 
ne izbacuj
nego ČITAJ SVE
___________________


-----------------------------------------------------------------------------



Samo u PRVOM uskrsu će SVI DOBRI biti uskrsnuti

SAMO U PRVOM USKRSU!

----------------------------------------

OTKRIVENJE 20,6

Blažen i svet onaj tko je dionik toga PRVOG USKRSNUĆA! Nad njim druga smrt nema vlasti: oni će biti svećenici Božji i Kristovi i s njime će kraljevati tisuću godina.

----------------------------------------------------------
sve sam procitao i opet, ti kazes svi dobri, a lazno otkrivenje kaze svi koji ne primise zig, i svi iseceni -znaci ako nisi isecen, i nisi odbio zig, jer ne znamo ni ko ga prima, onda nisi dobar, i nemas udeo u 1. vaskr.
4. И видех престоле, и сеђаху на њима, и даде им се суд, и душе исечених за сведочанство Исусово и за реч Божију, који се не поклонише звери ни икони њеној, и не примише жиг на челима својим и руци својој; и оживеше и цароваше с Христом хиљаду година.
5. А остали мртваци не оживеше, докле се не сврши хиљада година. Ово је прво васкрсење.
kako ti kazes da SVI dobri vaskrsavaju u prvom, kad ovaj tvrdi da samo iseceni i koji odbise zig? Ko laze od vas dvojice, ili mozda obojica? Onda za dzabe cekamo Hrista, ako prvo treba da bude zigosanje i sva zla, po vama.

I NAJPRIJE ĆE USKRSNUTI MRTVI U KRISTU,
lazno otkrivenje tvrdi iseceni, misli pobijeni, znaci samo mucenici, a ti kazes svi dobri - nisi isecen, nisi dobar - to je lazno otkrivenje
 
Poslednja izmena:
ne izbacuj
nego ČITAJ SVE
___________________


POSTOJE DVIJE VRSTE USKRSA
ZA DVIJE GRUPE LJUDI


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IVAN 5,29

I izići će: koji su dobro činili - na USKRSNUĆE ŽIVOTA,
a koji su radili zlo – na USKRSNUĆE OSUDE.



=================================



PRVI USKRS

1. uskrs za SVE dobre umrle -
KAD SIN G Yehoshua opet dođe drugi puta na Zemlju

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. Solunjanima 4,16

Jer sam će Gospodin - na zapovijed, na glas arkanđelov,
na zov trublje Božje - sići s neba.
I NAJPRIJE ĆE USKRSNUTI MRTVI U KRISTU,

------------------------------------------------------------------------------



- uskrsom se dobiva neraspadljivo tijelo

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 15,42

Tako i uskrsnuće mrtvih: sije se u raspadljivosti, uskršava u NERASPADLJIVOSTI;

---------------------------------------------------------------------------

i

transformacija SVIH tada živih dobrih u neraspadljiva tijela

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 15,52

Odjednom, u tren oka, na posljednju trublju - jer zatrubit će - i mrtvi će uskrsnuti neraspadljivi I MI ĆEMO SE IZMIJENITI.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



i

UZNESENJE svih DOBRIH na nebo na 1.000 godina

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. Solunjanima 4,17

a zatim ćemo MI ŽIVI, PREOSTALI, ZAJEDNO S NJIMA BITI PONESENI NA OBLACIMA U SUSRET GOSPODINU, U ZRAK. I tako ćemo uvijek biti s Gospodinom.



==================================



DRUGI USKRS

nakon tisuću godina

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

OTKRIVENJE 20,5

DRUGI MRTVI NE OŽIVJEŠE DOK SE NE NAVRŠI TISUĆU GODINA.

To je ono prvo uskrsnuće.

------------------------------------------------------------------------------



2. uskrs za SVE zle

- uskrsom se dobiva neraspadljivo tijelo

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 15,42

Tako i uskrsnuće mrtvih: sije se u raspadljivosti, uskršava u NERASPADLJIVOSTI;

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-----------------------------------------------------------------------------



Samo u PRVOM uskrsu će SVI DOBRI biti uskrsnuti

SAMO U PRVOM USKRSU!

----------------------------------------

OTKRIVENJE 20,6

Blažen i svet onaj tko je dionik toga PRVOG USKRSNUĆA! Nad njim druga smrt nema vlasti: oni će biti svećenici Božji i Kristovi i s njime će kraljevati tisuću godina.

----------------------------------------------------------
da postoje dva uskrsenja

prvo uskrsenje je nebesko

a drugo Zemaljsko
 
VASKRSENJE

Bog je stvorio Zemlju da na njoj zive ljudi vecno.

Psalam 37: 29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj zauvek.

Jasno pise da ce pravednici ziveti vecno na Zemlji.
ne pise da ce ici na nebo da zive vecno...

Dakle Biblija govori o dve vrste vaskrsenja

prvo vaskrsenje je nebesko i samo odredjeni broj ljudi vaskjrsava na nebo

da bi vladali sa Hristom...

A svi ostali ocekuju vaskrsavanje na Zemlji.To je drugo vaskrsenje.

Dok je Isus bio na Zemlji radili su vaskrsavanja na Zemlji on i njegovi ucenici.
kao model toga sta ce biti u "novom svetu" na Zemlji.


Prvo uskrsenje je NEBESKO
i o tome govori
1 Solunjanima 4:16
“Najprije će ustati oni koji su mrtvi u zajedništvu sa Hristom”

Otkrivenje kaze da postoji prvo uskrsenje
sto znaci da postoji i drugo uskrsenje...


Otkrivenje 20
6 Srećan je i svet svako ko ima udeo u prvom uskrsenju.
Nad njima druga smrt nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenicii vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Eto jasno pise da postoji prvo uskrsenje na nebo i njihova je uloga suvladara Hrista.
dakle Isus Hris je tek svojom smrcu i uskrsenjem otvorio put nebeskom uskrsenju.
Tako da nakon Hristovog uskrsenja od 1 veka se odvija uskrsenje na nebo
odredjenog broja ljudi...[/b]...

A svi oni sto su umrli pre njega u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.
Tako je prema Bibliji.
 
2. ZEMALJSKO USKRSENJE

Svi koji su umrli pre Hrista u starozavetno doba cekaju uskrsenje na zemlji.
Nakon Armagedona.

Tako je prema Bibliji.

u 1 veku Isus vaskrsava ljude na Zemlji.
primer vaskrsenja Lazara
Jovan 11
38 Tada je Isus, opet duboko potresen, otišao do groba.
To je u stvari bila pećina, a na ulazu je ležao kamen.
39 Isus je zapovedio: „Sklonite kamen!“ A Marta, sestra umrloga, rekla mu je: „Gospode,
sada već sigurno zaudara, jer je četvrti dan otkako je umro.“
40 A Isus joj je rekao: „Zar ti nisam rekao da ćeš videti Božju slavu ako budeš verovala?“
41 Zato su sklonili kamen. A Isus je podigao oči prema nebu i rekao: „Oče, hvala ti što si me uslišio.
42 Ja sam znao da me uvek uslišavaš, ali rekao sam to zbog naroda koji ovde stoji, da bi verovali da si me ti poslao.“
43 Rekavši to, povikao je na sav glas: „Lazare, izađi!“
44 I umrli je izašao. Noge i ruke bile su mu obavijene zavojima,+ a lice mu je bilo obavijeno platnom.
Tada im je Isus rekao: „Skinite to s njega i pustite ga nek ide.“

Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.

Takodje nas ocekuje Zemljasko uskrsenje nakon sudjenja svima i Armagedona.

Jovan 5:28,29
28 Ne čudite se tome, jer dolazi čas u koji će svi koji su u grobovima*
čuti njegov glas
29 i izaći će
— oni koji su činili dobro u uskrsenje života, a oni koji su činili zlo u uskrsenje osude.

Dela Apostolska 24:15 I imam nadu, koju imaju i oni, da će Bog uskrsnuti i pravednike i nepravednike.

Sigurno da nece na nebo uskrsnuti nepravednike.

Na nebo vaskrsavaju samo oni koji su dokazali svoju svetost i besprekornost.

A na Zemlji ce vaskrsavati ljudi za vreme hiljadugodinje vladavine Hrista nakon Armagedona.
sto sledi u buducnosti, I nakon cega ce Bog vecno unistiti zlo i zle

dakle samo 144000 odabranih vaskrsava na nebo Otkrivenje 14:1-5

a svi ostali vaskrsavaju na Zemlji, vecina....
 
Sto se tice Zemaljskog vaskrsenja to je Isus demonstrirao u 1 veku
i to je sve zapisano u Biblij.
Crkva prvog veka, kasnije Pravoslavni i Rimokatolici, svi veruju u JEDNOKRATNO vaskrsenje, samo vi prevareni laznim otkrivenjem, verujete u dvokratno, kao njegovi zli plodovi. Upravo po zlim plodovima je Hristos rekao da prepoznamo lazne proroke. Kako se satana razdelio pokazujete i vi kao jedna u moru denominacija, svaka vuce na svoju stranu imajuci svoje tumacenje, razumevanje koje se razlikuje od drugih. Ali treba biti JS skakavac kao skorpija, PO TOME STE VI unikatni, samo jos da nam demonstrirate to.
 
Poslednja izmena:
lazni proroci negiraju Biblijsko Otkrivenje.
ja sam mislio da lazni proroci laznoprorokuju o skakavcima sazdavajuci ih kako raskrinka sveti prorok Bozji Amos tog antihrista koji napisa lazno otkrivenje. Jel jedete vi skakavci travu da porastete kao skorpije, ili i to treba da se negira? Ti negiraj, hvale se JS DA STE TO VI, PUSTI MENE, ja sam svoja iskustva sa skakavcima preneo kada sam bio mali - papucom po njima, pa u kutiju za sibice, mamaca dosta za ceo dan pecanja.
ps. ali me upozori kada postanete otrovni kao skorpije
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bog obecava preko svoje pisane reci da ce UNISTITI SMRT.

Tada cemo moci vecno ziveti...

A poslednji neprijatelj koji će se uništiti bit će smrt. (1. Korinćanima 15:26)

Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu. (Rimljanima 6:23)

Otkrivenje 21:3,4

3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima! On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.

4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti,
jer prvih stvari nestade.
 
Je li to uništenje smrti biva pre ili posle ubijanja grešnika?
imas ti dobra pitanja, samo ko ce sad da odgovori, arianin zamenik, murfi.Pi?
Daklem, smrt je poslednji neprijatelj - kako se smrt kao plata za greh pretvorila u [posl.] neprijatelja, slobodan bejah da preformulisem tvoje pitanje. Kako se posledica [plata] pretvorila u uzrok [pada], nadgradjujem tvoje preformulisano pitanje.
tvoja pitanja su dobra jer imaju vremenski kontekst, pre ili posle, pa te molim da ga zadrzis dokle god mozes, i aplikujes dosledno.
 
Poslednja izmena:
ne znam je li sam bio jasan, evo najjasnije
smrt je posledica neprijateljstva... i sad redom se porazavaju neprijatelji sve do smrti, je li nestalo smrti kao posledice neprijateljstva, ili je nestalo samih neprijatelja zakljucno sa smrcu... problem koji si im ti sljusnuo na nos je problem smrti koji oni ocekuju da bog resi - nema smrti, problem resen, ali to je bajka za zene koje su preuzele planetu i neprijateljstvo je izmedju njih i zmije, gde je Bog postavio neprijateljstvo
15. И још мећем непријатељство између тебе и жене и између семена твог и семена њеног; оно ће ти на главу стајати а ти ћеш га у пету уједати.
mi muskarci, goddamned, moramo da nadjemo uzrok tog neprijateljstva izmedju zene i zmije, jer u krajnjoj liniji Hristos nas je iskupio od prokletstva Zakona, postavši za nas prokletstvo... budite dakle mudri kao zmije, bezazleni kao golubovi
 
Smrt biva unistena nakon Suda i Armagedona.
zar ne rece Hristos ljubi svoje neprijatelje, zasto da ih UNISTAVAMO, zar nije dovoljno da je ukinemo
26. А последњи ће се непријатељ укинути, смрт.

Nego, pitah Glasnika vec, pa me zanima i JS stanoviste, jel lazno otkrivenje jedina knjiga koja ne sme NAROCITO da se menja, ili to vazi i za druge knjige, ili mozda mozemo sve da menjamo, pa da unistivamo umesto da ukidamo, kao na ovom primeru?

Zar nije smrt orudje za satiranje djavola i njegove drzave/carstva

14. Будући, пак, да деца имају тело и крв, тако и Он узе део у томе, да смрћу сатре оног који има државу смрти, то јест ђавола;

kako stvari stoje, vec sam okrenuo drugi list, pa ko ziv, ko mrtav sad

znaci, do kog svog neprijatelja da primenjujemo ljubav? pretposlednjeg, mozda
 
Poslednja izmena:
zar ne rece Hristos ljubi svoje neprijatelje, zasto da ih UNISTAVAMO, zar nije dovoljno da je ukinemo
26. А последњи ће се непријатељ укинути, смрт.

Nego, pitah Glasnika vec, pa me zanima i JS stanoviste, jel lazno otkrivenje jedina knjiga koja ne sme NAROCITO da se menja, ili to vazi i za druge knjige, ili mozda mozemo sve da menjamo, pa da unistivamo umesto da ukidamo, kao na ovom primeru?

Zar nije smrt orudje za satiranje djavola i njegove drzave/carstva

14. Будући, пак, да деца имају тело и крв, тако и Он узе део у томе, да смрћу сатре оног који има државу смрти, то јест ђавола;
Hrist je rekao nama da volimo svoje neprijatelje - to je taj zakon mira
Mi ne unistavamo neprijaterlje nego Bog unistava zle u Armagedonu.
 
Mi ne unistavamo neprijaterlje nego Bog unistava zle u Armagedonu.
to nema veze ni sa Bogom, ni sa Logikom, jer zasto bi cekao armagedon da unisti zle, malo li je svetskih ratova bilo vec? zar nije bolje za zavrne slavinu zla, da UKINE izvor zla? a za armagedon sam ti vec rekao, to je pokrice za zle da opravdaju UNISTAVANJE, 3. emanaciju u hinduizmu - Siva.
jer ako Bog unistava zle ljude, zasto onda mi , jer Pavle je i rekao da nas rat nije s krvlju i mesom nego sa duhovima pakosti(zlobe) u podnebesju, zasto mislis da smo mi u stanju da izadjemo na kraj sa duhovima, a nismo sa ljudima, vec nam treba neki armagedon i bozanska UNISTITELJSKA intervencija?
 
to nema veze ni sa Bogom, ni sa Logikom, jer zasto bi cekao armagedon da unisti zle, malo li je svetskih ratova bilo vec? zar nije bolje za zavrne slavinu zla, da UKINE izvor zla? a za armagedon sam ti vec rekao, to je pokrice za zle da opravdaju UNISTAVANJE, 3. emanaciju u hinduizmu - Siva.
jer ako Bog unistava zle ljude, zasto onda mi , jer Pavle je i rekao da nas rat nije s krvlju i mesom nego sa duhovima pakosti(zlobe) u podnebesju, zasto mislis da smo mi u stanju da izadjemo na kraj sa duhovima, a nismo sa ljudima, vec nam treba neki armagedon i bozanska UNISTITELJSKA intervencija?
Svetski ratovi nemaju veze sa Bogom.

Bog ima svoju nameru i plan kako da zauvek unisti zlo.
I sve imas u Bibliji o tome. :)
Bog ima najbolji nacin da unisti zlo. Valjda je pametniji od tebe i tvojih predloga.

Nas rat je duhovne prirode i nema veze sa Bozjim ratom.

Bozji rat je potreban da bi Bog unistio zlo.
 
  1. Svetski ratovi nemaju veze sa Bogom.
  2. Bog ima svoju nameru i plan kako da zauvek unisti zlo.
  3. I sve imas u Bibliji o tome. :)
  4. Bog ima najbolji nacin da unisti zlo. Valjda je pametniji od tebe i tvojih predloga.
  5. Nas rat je duhovne prirode i nema veze sa Bozjim ratom.
  6. Bozji rat je potreban da bi Bog unistio zlo.
djavo zeli sledece, a vi mu ispunjavate zelje, redom, prva djavoljeva zelja,2,3,4,5,6.
1. znaci mozemo da ratujemo do mile volje, nema sta Bog da nam se mesa, da ratujemo dok se ne istrebimo, Bog se ne mesa
2. jednom kada se seti, naravno zauvek, sa stanovista zlih koji bi da cine zlo dok god ono postoji, Bog se ne mesa, dok se ne umesa na kraju sveta
3. ima kada se djavo pretvara, i lazni proroci tvrde da dolaze u Hristovo ime i kazu da se vreme priblizilo, da im mnogi sluze ne slusajuci Hristovo upozorenje
4. taj tvoj bog je glup jer to je opravdanje zlih, jednom kada se unisti zlo da ga vise ne cinite, ali buduci da zlo nije unisteno jos, ...
5 koji je tvoj rat ako cekas da bog unisti zlo, potkazivacki mozda
6 odakle zlo ako nema zlih duhova - ah, da to nije tvoj rat
 
Ne mogu da zamislim zivot u savrsenstvu jer ne mogu da zamislim savrsenstvo niti verujem da takvo nesto postoji. Nezamislivo mi je da u ovom zemaljskoj zivotu zivim vecno,verovatno bih se ubio sa nekih 200 godina, nakon sto probam sve sto me je interesovalo.
Pa eto i sam kazes da ne mozes da zamislis savresenstvo.

Izvini ali ja sada kao nesavrsena volela bih da zivim vecno :)

Sta ti smeta u zivotu da bi se ubio?

savrsenstvo podrazumeva odsustvo bola bolesti patnji starosti smrti ...
 

Back
Top