Da li želite da živite večno?

imamo slobodnu volju ne brini :)
Bog ne naredjuje ljudima
cek stani sad
kontriras sama sebi
malopre kazes "Bog ce to regulisati" a sad "imamo svoju volju, Bog ne naradjuje ljudima"
zar to nije u suprotnosti?

i ok..da kazemo da si u pravu i da ne naraedjuje da idu gde on hoce, nego mogu da izaberu gde oni zele.....sta ces sa stotinama svojih predaka ako pozele da zive kod tebe?
 
Po onom kako Isus kaza...nema...

Matej 22: 30...''Jer o vaskrsenju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božji na nebu.''

Marko 12:25...''Jer kad iz mrtvih ustanu, niti će se ženiti ni udavati, nego su kao anđeli na nebesima. ''

A da li će biti onako...bez ženidbe i udaje...nemam pojma... :whistling:
cek stani..zar pali andjeli nisu oni koji su pozeleli da se spuste na zemlju i da zive sa zenama?
znaci i andjeli imaju svoje potrebe?
 
cek stani sad
kontriras sama sebi
malopre kazes "Bog ce to regulisati" a sad "imamo svoju volju, Bog ne naradjuje ljudima"
zar to nije u suprotnosti?

i ok..da kazemo da si u pravu i da ne naraedjuje da idu gde on hoce, nego mogu da izaberu gde oni zele.....sta ces sa stotinama svojih predaka ako pozele da zive kod tebe?
Nije u suprotnosti...
nece Bog nesto uraditi sto ce da narusi moju slobodnu volju.
Bog vec zna mene sta ja volim sta ne sta zelim sta ne...
pa ce postupati sa mnom kao prema nekom koga voli :)
tako da ne brinem o tome sta bi bvilo kad bi bilo
jer sta god da bude od Boga bice kako ja volim
 
ja sam onda neki cudan vernik .... ne rezonujem bas tako i veruj mi cista sam :D
Vjerujem da jesi, ali krscanske, vjerske zajednice, koje danas istupaju na nacin na koji to cine, nisu.

Evo ti Jehovini Svjedoci npr.
Ima valjda deset godina, sigurno i dulje, da mi nisu zakucali na vrata.
Par puta bili, ja se nasmijesio, kurtoazno porazgovarao, zahvalio se i zatvorio vrata.
To je sve sto sam od njih uglavnom cuo.
Valjda su promijenili taktiku, ne znam.
S druge strane, mainstream katolicka crkva me svaki dan bombardira glupostima po medijima, a u onim trenucima kada sami ne pricaju o sebi, onda je mediji tracaju pa se opet prica o njoj.

I sad su JS problem, sutra ce valjda biti neki subotari... ne kuzim.
 
Vjerujem da jesi, ali krscanske, vjerske zajednice, koje danas istupaju na nacin na koji to cine, nisu.

Evo ti Jehovini Svjedoci npr.
Ima valjda deset godina, sigurno i dulje, da mi nisu zakucali na vrata.
Par puta bili, ja se nasmijesio, kurtoazno porazgovarao, zahvalio se i zatvorio vrata.
To je sve sto sam od njih uglavnom cuo.
Valjda su promijenili taktiku, ne znam.
S druge strane, mainstream katolicka crkva me svaki dan bombardira glupostima po medijima, a u onim trenucima kada sami ne pricaju o sebi, onda je mediji tracaju pa se opet prica o njoj.

I sad su JS problem, sutra ce valjda biti neki subotari... ne kuzim.
Ako ti se samo prikazuju putem televizora to barem lako resis. Promenis program i zavrsis posao.
JS ne priznaju Hrista pa se zaista pitam na osnovu cega sebe nazivaju hriscanima.
Sto se tice njihovog propovedanja prate oni modu, idu u korak s vremenom pa iskacu sa svih strana :D
 
Nije u suprotnosti...
nece Bog nesto uraditi sto ce da narusi moju slobodnu volju.
Bog vec zna mene sta ja volim sta ne sta zelim sta ne...
pa ce postupati sa mnom kao prema nekom koga voli :)
tako da ne brinem o tome sta bi bvilo kad bi bilo
jer sta god da bude od Boga bice kako ja volim
Kako god da uradi ako on radi za tebe i u tvoje ime ti nemas slobodnu volju.
Zar ti je tako tesko shvatiti to?
 
Ako ti se samo prikazuju putem televizora to barem lako resis. Promenis program i zavrsis posao.
JS ne priznaju Hrista pa se zaista pitam na osnovu cega sebe nazivaju hriscanima.
Sto se tice njihovog propovedanja prate oni modu, idu u korak s vremenom pa iskacu sa svih strana :D
Moram priznati da ne pratim te nijanse u krscanstvu, tko je tocno tko, generalno ga sagledam kao cijelovit organizam.
Tako da ti katolkinja/pravoslavka/protestantkinja si mi nacelno ista kao Subotarka ili Svjedokinja.
 

Back
Top