Quantcast

Da li želite da živite večno?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Pa eto i sam kazes da ne mozes da zamislis savresenstvo.

Izvini ali ja sada kao nesavrsena volela bih da zivim vecno :)

Sta ti smeta u zivotu da bi se ubio?

savrsenstvo podrazumeva odsustvo bola bolesti patnji starosti smrti ...
jel si rekla, ariana da je kod vas zabranjena neistina iz sebicnih razloga, a sad nam nudis svoje sebicne razloge

budite savrseni KAO STO JE OTAC VAS NEBESKI, to kaze, ne da bi ti nama hvalila svoju sebicnu zelju da zivis vecno, jer je to neistina, iz sebicnih razloga, znaci laz

savrsen kao Otac nebeski znaci da budemo kreatori i nastanjujemo kreacijom poliverzum, kao Otac nas nebeski Uni-Verzum

kako mislis da prodjes Obuku, ako si golac kao Eva i drzis se svojih sebicnih razloga

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
udaljenost zvezda, drugih galaksija se meri svetlosnim godinima - vremenom, znaci,
a ti bi u ovom nasem nepravednom vremenu da zivis vecno - ne kazem ti da lazes, naprotiv, verujem ti, ali rekli, smo/ste i da nije istina ako je iz sebicnih razloga... telo je slabo, znamo, duh je srcan, a nase savrsenestvo buduce ako treba da bude kao Bozije [vidi opet citat iznad], onda to znaci da Kreiramo, iz univerzuma poliverzum, ali rekoh ti da si gola kao Eva, neces da se obuces, ne stidis se, pa cekamo de sisti-ja da vidimo hoce li on shvatiti uzrok neprijateljstva izmedju zene i zmije, buduci da posledicu - smrt znamo, i to kao neprijatelja koji ce se poslednji UKINUTI, dok je unistavanje rezervisano za Sivu, a Siva je iz hinduistickog Trimurtija, sve ste pomesali, vi skakavci umisljene skorpije

mi ne mozemo da gledamo nase sebicne razloge da zivimo vecno, smrt je data da bi mogli da predjemo iz nje u zivot, da ona ne moze da nas pobedi, cak i ako su neki okusili smrt
inace zasto bi je unistavali, zar nije dovoljno sto ona nema vlasti nad nama, sto ne moze da nas pobedi

Poslednja izmena:

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
smrt nam treba da pobedi ne nas, nego nas neprijatelje, mrtvo tkivo, kancerogene celije programiranom celijskom smrcu - apoptoza itd, ako gledas iz svoga sebicnog razloga da zivis sto duze ciljajuci vecnost
ali ako gledas duhovnim ocima, ti trebas da pobedis samo neprijateljtsvo [ne promenom nika], vec oprastajuci se neprijatelja svojih [kao Psalmist], znajuci da je smrt poslednji neprijatelj koji ce se UKINUTI, bez ikakvog teatralnog unistavanja tipa rata, jer mi rat vec vodimo [sa duhovima pakosti u podnebesju], ne cekajuci Boga [na kraju istorije, na kraju sveta] koji je Duh ili Duhove Njegove, jer Bog ne pokori andjelima vasionoga sveta koji ide i o kome vam govorimo...
Izmedju Eve i zmije je neprijateljstvo stavio Bog, a mi muski, jes da ratujemo, ali ne zbog neprijateljstva, vec zbog slave. Kad pade satana, ne rece li Hristos, ne radujte se sto vam se duhovi pokoravaju, vec ...
18. А Он им рече: Ја видех сотону где спаде с неба као муња.
19. Ево вам дајем власт да стајете на змије и на скорпије и на сваку силу непријатељску, и ништа вам неће наудити.
20. Али се томе не радујте што вам се духови покоравају, него се радујте што су ваша имена написана на небесима.
eto tako, draga moja, skakavice, ne umisljaj da si skorpija, za tvoje dobro

Poslednja izmena:

momcilo95

Domaćin
Moderator
Poruka
4.588
Pa eto i sam kazes da ne mozes da zamislis savresenstvo.

Izvini ali ja sada kao nesavrsena volela bih da zivim vecno :)

Sta ti smeta u zivotu da bi se ubio?

savrsenstvo podrazumeva odsustvo bola bolesti patnji starosti smrti ...
Nista mi ne smeta, nego je coveku sasvim dovoljno 80ak godina da prozivi kvalitetan zivot, ne treba mu vecnost.

Kazem ti da savrsenstvo za mene ne postoji, to je apstraktna kategorija koju su ljudi konstruisali kao neku utopiju kojoj treba teziti. To cak nije ni lose jer moze biti podsticajno da se covek popravi, ali postati savrsen naravno nije moguce, jer mi ni ne znamo kako bi to trebalo da izgleda, imamo samo neki opsti pojam o tome.

MurphyP

Zainteresovan član
Poruka
112
Nista mi ne smeta, nego je coveku sasvim dovoljno 80ak godina da prozivi kvalitetan zivot, ne treba mu vecnost.

Kazem ti da savrsenstvo za mene ne postoji, to je apstraktna kategorija koju su ljudi konstruisali kao neku utopiju kojoj treba teziti. To cak nije ni lose jer moze biti podsticajno da se covek popravi, ali postati savrsen naravno nije moguce, jer mi ni ne znamo kako bi to trebalo da izgleda, imamo samo neki opsti pojam o tome.
Ok ako tebi ne treba zao mi je :(

Ko voli zivot voli da zivi.

To sto ti ne verujes je svrha vere.

hm337

Primećen član
Poruka
718
ne želim da živim večno kao čovek..
kao duhovno biće da..
međutim po JS to je moguće samo za 144000 izabranih, a ne za sve ljude...
inače po Bibliji tih 144000 su svi Jevreji...po 12000 od svakog plemena Izraela...a od ostalih tu je nebrojeno mnoštvo iz svih plemena i naroda..

MurphyP

Zainteresovan član
Poruka
112
kao duhovno biće da..
inače po Bibliji tih 144000 su svi Jevreji...po 12000 od svakog plemena Izraela...a od ostalih tu je nebrojeno mnoštvo iz svih plemena i naroda..
Nisu tih 14000 svi Jevreji vec iz svih naroda ljudi.

Mi ne biramo to vec Bog bira ko ce gde da zivi.

hm337

Primećen član
Poruka
718
Nisu tih 14000 svi Jevreji vec iz svih naroda ljudi.
Otkrivenje 7,3Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našega na čelima njihovima.
Otkrivenje 7,4I čuh broj zapečaćenijeh, sto i četrdeset i četiri hiljade zapečaćenijeh od sviju koljena sinova Izrailjevijeh;
Otkrivenje 7,5Od koljena Judina dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Ruvimova dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Gadova dvanaest hiljada zapečaćenijeh;
Otkrivenje 7,6Od koljena Asirova dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Neftalimova dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Manasijina dvanaest hiljada zapečaćenijeh;
Otkrivenje 7,7Od koljena Simeunova dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Levijeva dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Isaharova dvanaest hiljada zapečaćenijeh;
Otkrivenje 7,8Od koljena Zavulonova dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Josifova dvanaest hiljada zapečaćenijeh; od koljena Venijaminova dvanaest hiljada zapečaćenijeh.
Otkrivenje 7,9Potom vidjeh, i gle, narod mnogi, kojega ne može niko izbrojiti, od svakoga jezika i koljena i naroda i plemena, stajaše pred prijestolom i pred jagnjetom, obučen u haljine bijele, i palme u rukama njihovima.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
kao duhovno biće da..
mada po definiciji vecan je sto nema pocetak i kraj, a takav opis se daje samo bogu

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
da Bog JHVH je oduvek i zauvek zivi u vecnosti...
i besmrtan je

A Besmrtnost je dao Isusu nakon smrti i vaskrsenja kao i 144000 izabranih
ne, procitaj bibliju i dvaestprvi put
isus je od vecnosti, moze biti i duh i telo i gore i dole, besmrtnici su ograniceni, imas besmrtnost dok ti bog dozvoljava, kao recimo adamu i evi, bili su besmrtni dok su jeli drvo zivota, kada m to bilo onemoguceno postali su smrtni.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
ne, procitaj bibliju i dvaestprvi put
isus je od vecnosti, moze biti i duh i telo i gore i dole, besmrtnici su ograniceni, imas besmrtnost dok ti bog dozvoljava, kao recimo adamu i evi, bili su besmrtni dok su jeli drvo zivota, kada m to bilo onemoguceno postali su smrtni.
Ne ne
trebas praviti razliku izmedju vecnosti i besmrtnosti.

Samo je izvorno Bog besmrtan - oduvek i zauvek

Besmrtnost znaci da sam podrzava svoj zivot

to moze samo Bog

A ljudi su stvoreni da zive vecno
kao i andjeli

a Besmrtnost moze Bog dati nekome kao sto je dao Isusu nakon smrti i uskrsenja
i 144000 izabranih

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Vecan - znaci ne umire...
Ali vecan zivot zavisi od Boga, Bog ga podrzava.

A besmrtna osoba sama podrzava svoj zivot.

Ljudi su stvoreni da zavise od Boga.
Samo je izabranima - njih 144000 dao besmrtnost jer vaskrsavaju na nebo da bi vladali sa Hristom
Večnostf se smatra svojstvom Boga (Rim. 1,20), koji vlada tvorevinom i vremenom (χρονος). On je postojao pre tvorevine (Ps. 102; Jn. 17,24; Ef. 1,4) i postoji posle sveta (Otkr. 21,1).

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Bog obecava preko svoje pisane reci da ce UNISTITI SMRT.

A poslednji neprijatelj koji će se uništiti bit će smrt. (1. Korinćanima 15:26)

Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Isusu Hristu, Gospodu našemu. (Rimljanima 6:23)

Otkrivenje 21:3,4

3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima! On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.

4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti,
jer prvih stvari nestade.

Prorocanske reci - smrti neće više biti