da li verujete u monogamiju

da li verujete u monogamiju

  • da. covek je monogamno bice

  • ne. covek je poligaman


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Stvar izbora. Ako je neko odlucio tako da zivi, onda nemam nista protiv toga, ali ako je neko primoran da zivi takvim zivotom onda je to uzasno. Ne verujem da su sve zene u haremu srecne zbog toga sto ne zive u monogamiji
 
Ne verujem u monogamiju kao prirodni deo nas.Kada ljudi krenu sa onim:,,Ali mi nismo zivotinje,nama je dat razum da kontrolisemo nagone..."Aha,super,jos me nije napala veverica sa nuklearkom,niti me je kokoska vijala sa automatskom puskom.Jaka nam korist od tog razuma.Ne verujem u monogamiju,ali verujem u sebe.Dok ima ljubavi,moguca je.
 
Аха, нека се јави особа које је у животу пољубила само једног момка-девојку и својом вољом остала са том особом у браку цео живот и никада је није привукла ниједна друга особа...

Узгред, шта то значи ''веровати'' у нешто? Као, верујем да постоји Бог, мада га никад нисам видео - верујем да постоји моногамија мада је никад нисам видео....
 
Stvar odluke zrelog bića... ;)

ne bih tu odluku uslovila zreloscu
iliti-ne mora da znaci
postoje osobe koje su se odlucile na vernost i monogamiju drugoj osobi, a pri tome ih ta druga vara, tuce, maltretira fizicki i psihicki, ne zadovoljava njene potrebe bilo koje vrste...
dal se u tom slucaju radi o odluci zrele, ili naprosto glupe, uplasene osobe, osobe koja nema drugog izbora, ne razmislja na datu temu, ili pak nesto petnaesto?
 
Stvar odluke zrelog bića... ;)

Значи, док не постанемо зрели - ништа од заљубљивања и веза! :p

Мислим да људи често погрешно схватају појам моногамије.

За људе је углавном карактеристична серијска моногамија, а не моногамија која подразумева само једног јединог партнера од почетка до краја живота.

Полигамија је када у исто време имамо више партнера, а верујем да мали број људи може рећи за себе да мора да живи у полигамији и да је за њега један партнер недовољан (да ''не верује у моногамију'').:roll:

Већина нас је моногамна у смислу да у једно време имамо само једног партнера и не верујем да ту морамо нешто да се свесно спутавамо.
 
Значи, док не постанемо зрели - ништа од заљубљивања и веза! :p

Мислим да људи често погрешно схватају појам моногамије.

За људе је углавном карактеристична серијска моногамија, а не моногамија која подразумева само једног јединог партнера од почетка до краја живота.

Полигамија је када у исто време имамо више партнера, а верујем да мали број људи може рећи за себе да мора да живи у полигамији и да је за њега један партнер недовољан (да ''не верује у моногамију'').:roll:

Већина нас је моногамна у смислу да у једно време имамо само једног партнера и не верујем да ту морамо нешто да се свесно спутавамо.

bas to. kad ja necu da kuckam ima ko ce. :D
 

Back
Top