Da li ste srećni i zadovoljni i da li uživate u ovom vremenu?!

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.803
Mnogo ljudi je nezadovoljno iako živimo što bi se reklo u najboljem periodu ljudske istorije.
Nismo robovi koji rade po ceo dan za koru leba. A pre samo 100 godina naši preci su motikama od jutra do mraka kopali njivu za mizerni džak krompira.

Međutim, dosta ljudi nije zadovoljno.
I pored vrlo lako dostupnih stvari poput jeftine hrane, punih frižidera, svih oblika tehnološke zabave, TV-a, interneta, smartfonova, igrica, filmova, serija, muzike, društvenih mreža.
Pa do nekih nešto viših prohteva na primer eventova poput letovanja, zimovanja, koncerata, festivala, izleta, splavarenja, planinarenja itd.

Da li ste srećni i zadovoljni i da li uživate u ovom vremenu?!
Šta vas koči i sprečava da ostvarite ono što želite?
Neki psiholozi kažu da uvek znamo šta želimo - samo se plašimo, nemamo hrabrosti da to i ugrabimo.

Nekad mislim da bi himna ovog modernog vremena u kom živimo mogla da bude i ova pesma.
I pored sexomanije 90-tih koja meni baš i nije bliska ipak mislim da pogađa u metu!

 
Meni je sve potaman, samo me ubi elektromagnetno zracenje. Da nije toga, sve bih postizao sa lakocom. Ali ovako kao da se pojavila neprobojna energetska barijera koja mi ne da pristup u svet.
To je moje iskustvo sa 21. vekom.
za izmisljaj! covek ne moze da oseti elektromagnetno zracenje! ako ga osecas, ti si onda medicinski fenomen.

zracenje je definitivno pristuno svuda oko nas, ali nivoi elektromagnetnog zracenja koji se susrecu u svakodnevnim okolnostima (signali mobilnih telefona ili Wi-Fi) nisu dovoljni da izazovu ozbiljne zdravstvene probleme. prekomerno izlaganje nejonizujucem zracenju svakako moze da izazove posledice po zdravlje, ali u tvom slucaju mislim da se radi o psihosomatskim efektima ili drugim faktorima, a ne sa direktnim osecajem elektromagnetnog zracenja.
 
Ne mogu da dostignem te moderne standarde i holivuda koji su nametnuti u drustvu da bih bio dovoljno postovan od strane drustva i ljudi i da imam zdrav i ispunjen socijalni zivot.

Ne mogu da nadjem ljude koji imaju slicna interesovanja, kulturu ponasanja, opstu kulturu, smisao za humor, moralnih vrednosti kao ja.

Danas je za socijalizaciju potrebna velika kolicina novca i bez njega je nemoguce ovde gde sam da nadjem i ostvarim.
Posao se lako gubi a nenormalno tesko nalazi nov ovde gde sam te sam primoran da idem bogu iza nogu u inostranstvo da radim a nemam poima odakle da nadjem novac za kartu i start tamo.Ne znam vise gde pripadam ovde kuci gde ni sam ne znam sto sam kupovao stvari i slicno kad ovde ne mogu da nadjem posao.Radio sam u prvom blizem vecem gradu pod stan i tamo ne mogu ni 20€ da ustedim na kraju meseca sa tom platom plus zbog povrede na poslu sam morao da se vratim opet kuci i godinu dana u nista.Da se vratim opet na nekom drugom poslu sa slicnom platom u opet isti krug ljudi ne privlaci me a to mi je jedina opcija ako ne idem u inostranstvo.Tamo ne znam sta me ceka ali poso me bar ceka a kakav cu socijalan zivot tamo da imam ne znam a znam da cu da stedim novac jer sigurno nekad moram da se vratim i ulozim u sebe I nesto sa tim kapitalom krenem neki svoj biznis ako uspem u tome.Trenutno se osecam da ne pripadam nigde ni tamo ni ovamo tj zaglavljen sam.

Socijalni zivot 2020 je poceo da umire i 2024 sada je skoro skroz mrtav skroz sam bez ikog gde se roditelji ne racunaju, tj nemam vise s kim bih mogao iskreno da popricam i provedem vreme uz normalnu dozu postovanja.Za muziku mi nedostaje inspiracija i motivacija a trenutno je nemam i dosadno je da sviram sam sebi ili na netu objavljujem gde i po neko to postuje dok u mom drustvu i okruzenju to postuju na toksican nacin tj jedva da ne nabrajam tj pisem primere od kojih mi je puko film...

Elem svi nesto uzivaju na drustvenim mrezama i izbacuju a meni je puko film u realnom zivotu vidim koliko su ispostovali to sto sam ja pa zasto bi vise nesto i objavljivao svoje kad nije zanimljivo i ne dotice taj standart i modu koji se zahteva...
Boli me qr.ac od sad za sve tj vracam istom merom postovanja a to je skoro nikakvo a mrsko mi i da provodim vreme s sa fejk ljudima.

Materijalne stvari i dokazivanje moci, bogatstva i popularnosti me ne zanima i sve je fejk i lazno i to ne ispunjava coveka to su samo stvari iluzija i dzabe sva ta blaga tehnologije kad su ljudi postali g.ovna bez duse i empatije i kulture i osecaj postovanja.
Sevicnost i samo pupanje ega.
 
Poslednja izmena:
Mnogo ljudi je nezadovoljno iako živimo što bi se reklo u najboljem periodu ljudske istorije.
Nismo robovi koji rade po ceo dan za koru leba. A pre samo 100 godina naši preci su motikama od jutra do mraka kopali njivu za mizerni džak krompira.

Međutim, dosta ljudi nije zadovoljno.
I pored vrlo lako dostupnih stvari poput jeftine hrane, punih frižidera, svih oblika tehnološke zabave, TV-a, interneta, smartfonova, igrica, filmova, serija, muzike, društvenih mreža.
Pa do nekih nešto viših prohteva na primer eventova poput letovanja, zimovanja, koncerata, festivala, izleta, splavarenja, planinarenja itd.

Da li ste srećni i zadovoljni i da li uživate u ovom vremenu?!
Šta vas koči i sprečava da ostvarite ono što želite?
Neki psiholozi kažu da uvek znamo šta želimo - samo se plašimo, nemamo hrabrosti da to i ugrabimo.

Nekad mislim da bi himna ovog modernog vremena u kom živimo mogla da bude i ova pesma.
I pored sexomanije 90-tih koja meni baš i nije bliska ipak mislim da pogađa u metu!


Čovek da bi bio srećan i zadovoljan, potrebne su samo dve stvari: zdravlje i sposobnost da voli. I to da voli i sebe i druge.

Kad to dvoje ima - svet je tvoj, granice ne postoje.

A ako na to dodaš i stanje svesti u kojem si svestan da je sve pozajmljeno i da ništa ne poseduješ osim tog vremena izmedju rodjenja i smrti - e, tada skapiraš koliko si bogat i koliko je život, u stvari, lep.

I kreneš da uživaš u životu, da ga živiš kako želiš.
I da budeš istinski srećan.
 
Čovek da bi bio srećan i zadovoljan, potrebne su samo dve stvari: zdravlje i sposobnost da voli. I to da voli i sebe i druge.

Kad to dvoje ima - svet je tvoj, granice ne postoje.

A ako na to dodaš i stanje svesti u kojem si svestan da je sve pozajmljeno i da ništa ne poseduješ osim tog vremena izmedju rodjenja i smrti - e, tada skapiraš koliko si bogat i koliko je život, u stvari, lep.

I kreneš da uživaš u životu, da ga živiš kako želiš.
I da budeš istinski srećan.

Mozes li da volis druge tj one koje te ne postuju i da se osecas ko budala?
Ja sam mogo ali od skoro vise ne a sebe volim dovoljno i vise kriticki nastrojen i strog pa i cesto da psujem samog sebe mrzim i hvalim u isto vreme za neke stvari i dovoljno da vise ne budem budala da svoje vreme tracim na ljude koje me ne postuju dovoljno koliko mislim da zasluzujem i koliko ja njih postujem...
 
Čovek da bi bio srećan i zadovoljan, potrebne su samo dve stvari: zdravlje i sposobnost da voli. I to da voli i sebe i druge.

Kad to dvoje ima - svet je tvoj, granice ne postoje.

A ako na to dodaš i stanje svesti u kojem si svestan da je sve pozajmljeno i da ništa ne poseduješ osim tog vremena izmedju rodjenja i smrti - e, tada skapiraš koliko si bogat i koliko je život, u stvari, lep.

I kreneš da uživaš u životu, da ga živiš kako želiš.
I da budeš istinski srećan.
Podržavam sve,interesuje me još tvoje stanovište o depilaciji
 
Čovek da bi bio srećan i zadovoljan, potrebne su samo dve stvari: zdravlje i sposobnost da voli. I to da voli i sebe i druge.
Ljubav ume da nosi bol ako dođe do razočaranja.
Filozof Šopenhauer kaže da nas usrećuje vedrina uma.
Pozitivan pogled na život. Dakle pre neka plemenitost.

Šta misliš? Da li je plemenitost zapravo ljubav o kojoj pišeš ili misliš da nas usrećuje upravo ljubav?
 
Da li je perfekcionizam put ka sreći?
Ili možda zadovoljenje svoje radoznalosti i želja?

Perfekcionisti nikad nisu zadovoljni u to sam skoro ubeđen...
Šta ti misliš o tome?
perfekcionizam nije put ka sreci..biti perfekcionista je teak smor
dovoljno je da si napravio sebi zivot onako kako tebi odgovara
pa i da nije sve tip top ali da ti je udobno u svojoj koži
 
Mozes li da volis druge tj one koje te ne postuju i da se osecas ko budala?
Zato i kazem ljubav kao sposobnost da volis kako sebe tako i druge. Upravo ljubav prema sebi te sprecava da volis one koji te prave budalom i jasno pokazuju da te ne vole.
Ja sam mogo ali od skoro vise ne a sebe volim dovoljno i vise kriticki nastrojen i strog pa i cesto da psujem samog sebe mrzim i hvalim u isto vreme za neke stvari i dovoljno da vise ne budem budala da svoje vreme tracim na ljude koje me ne postuju dovoljno koliko mislim da zasluzujem i koliko ja njih postujem...
Prema sebi treba biti kao prema svom detetu (to covek skapira tek kad dobije dete): koliko god da kritikujes i korigujes sebe, nikad ne smes da sebe mrzis. Sebe covek treba uvek da voli, cak i kad ispadnemo gowna, i kada nam dodje da kaznimo sebe zestoko - i tad moramo da se volimo :)
 
Ljubav ume da nosi bol ako dođe do razočaranja.
Zato sam rekao da moramo voleti i sebe, ne samo druge.
Filozof Šopenhauer kaže da nas usrećuje vedrina uma.
Pozitivan pogled na život. Dakle pre neka plemenitost.

Šta misliš? Da li je plemenitost zapravo ljubav o kojoj pišeš ili misliš da nas usrećuje upravo ljubav?
Plemenitost jeste neka vrsta ljubavi, i naravno da nas i ona usrecuje, izmedju ostalog.

Svaka mentalno zdrava osoba se oseca lepo kada pomogne nekom, i taj osecaj, bogme, traje dugo, nije trenutan.
 
Da li ste srećni i zadovoljni i da li uživate u ovom vremenu?!
Zadovoljna sam i vedra uglavnom. Radost pronalazim u sitnicama, ma koliko ofucano to zvuči, ali se redovno divim i ljudima koji su u nekim vremenima iz prošlosti načinili fantastično kreativne i civilizacijski važne korake da bi svet danas bio ovo što jeste. Meni se dopadaju potencijali i pogodnosti ovog današnjeg sveta.
Ne tražim previše od života, ne maltretiram sebe da obavezno moram da postižem uspehe i priznanja, niti očekujem mnogo od ljudi oko sebe. Kao što sam sinoć negde i provukla kroz svoju temu, dovoljno mi je da nekom od srca i sa osmehom poželim dobar dan, i da mi se ta želja tj. pozdrav vrati. E, sad... nekima je i to teško. Nadam se da takvi mogu što pre pronaći olakšanje za svoje muke.
 
za izmisljaj! covek ne moze da oseti elektromagnetno zracenje! ako ga osecas, ti si onda medicinski fenomen.

zracenje je definitivno pristuno svuda oko nas, ali nivoi elektromagnetnog zracenja koji se susrecu u svakodnevnim okolnostima (signali mobilnih telefona ili Wi-Fi) nisu dovoljni da izazovu ozbiljne zdravstvene probleme. prekomerno izlaganje nejonizujucem zracenju svakako moze da izazove posledice po zdravlje, ali u tvom slucaju mislim da se radi o psihosomatskim efektima ili drugim faktorima, a ne sa direktnim osecajem elektromagnetnog zracenja.
Ma nemoj 😁,...preseli se u Švedsku ili u Severnu Evropu, pa onda pričaj. Od Severa Nemačke, pa naviše.
Blizina magnetnog polja (blizina polarnih krugova) i te kako utiče na psihu i zdravlje ljudi. Glavobolje, depresija, problemi s ravnotežom,...pogotovu u zimskim periodu. Smeta čak i ljudima koji su tamo rođeni, ujutru ispadaš iz kreveta, k'o mrtav pijan,...dok se ne adaptiraš. Najlakše je privići se na standard, ali na klimu već malo teže.😁
 
Poslednja izmena:
Možda ste već čuli ovog sjajnog čoveka, možda niste. Ričard Granon.
Naslov je malo klikbejt stajl, nemoj to da vas isprovocira da ne odgledate !
Ko ne zna jengleski, ima auto-translate - pa Serbian

Sjajan, hrabar i otvoren čovek, priča jasno, bez uvijanja.
Vrlo sadržajno, pomalo brutalno, ali sa ciljem.
Drž'te se ! :)

Sa početka predavanja:

"Život koji živimo je pun konfuzije, razočarenja i patnje. To je u redu.
Život tako izgleda. Stare Vede su tako i rekle.
Celi život, celo iskustvo - je patnja.
Svet je korumpiran, nesređen, haotičan - takav i treba da bude."

 
Možda ste već čuli ovog sjajnog čoveka, možda niste. Ričard Granon.
Naslov je malo klikbejt stajl, nemoj to da vas isprovocira da ne odgledate !
Ko ne zna jengleski, ima auto-translate - pa Serbian

Sjajan, hrabar i otvoren čovek, priča jasno, bez uvijanja.
Vrlo sadržajno, pomalo brutalno, ali sa ciljem.
Drž'te se ! :)

Sa početka predavanja:

"Život koji živimo je pun konfuzije, razočarenja i patnje. To je u redu.
Život tako izgleda. Stare Vede su tako i rekle.
Celi život, celo iskustvo - je patnja.
Svet je korumpiran, nesređen, haotičan - takav i treba da bude."

I just loved listening to this person. I will spare some time as soon as tomorrow to listen to the parts I skipped.
There is something there...
Ima izuzetno zanimljivih i otrežnjujućih stvari koje je rekao. Sutra ću poslušati i delove koje sam preskočila, jer... čoveče, to traje... I was blocked for a time.
Retko imam volju da slušam nekog pozorno tako dugo.
 

Back
Top