Spadate li u one retke koji su srećni i uživaju u svakom trenutku života?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
341.535
Clip.jpg

Pitanje je u naslovu teme ?

Napisala sam „retke“ je mislim da je u današnje vreme to retkost .
Ljudi su danas depresivni, jer bi sve odmah i sada.Često žive preko svojih mogucnosti i stalno su razočarani ako im se želje ili ono što su zamislili ne ostvari.
Ne treba živeti tako već treba uživati u svakom trenutku života i živeti prema poslovici: "kada nam život da limun, napravimo limunadu",
jer život je kratak da bi ga traćili na negativnost i loše i nezdrave emocije

Mislim da niko nije 100% srećan,pa tako ni ja ali nisam ni nesrećna a ni negativna.Možda nemam sve što želim, ali definitivno imam sve što mi treba za normalan i funkcionalan život koji živim bez uslovljavanja od bilo koga.Sebi sam utuvila u glavu da je negativnost uzaludan gubitak pozitivne energije i ne dozvoljavam sebi da budem negativna, tako da mogu da kažem da sam srećna i da živim život svaki dan na najbolji moguci nacin i u skladu sa mojim mogucnostima

Pogledajte prilog 1562126

Ljudi su danas depresivni, jer bi sve odmah i sada.Često žive preko svojih mogucnosti i stalno su razočarani ako im se želje ili ono što su zamislili ne ostvari.
Ne treba živeti tako već treba uživati u svakom trenutku života i živeti prema poslovici: "kada nam život da limun, napravimo limunadu",
Ta sam iz naslova.

Ne niti smatram to bas normalnim.
Niko nije non stop sretan niti treba da bude.
To bi znacilo da smo osakaceni osecajem empatije prema svetu oko sebe pa da ne idemo toliko daleko eto barem ljudi pored sebe i situacija kroz koje prolaze.
Ne vidim nista lose u tome da je covek realan, sto ne znaci da je negativan vec da prihvata zivot takav kakav jeste nekada tuzan nekada sretan.

Ziveti srecno u svakom trenutku svog zivota je nemoguce. Mislim, ako bi neko bio u svakom trenutku srecan, mislim da bi imao neku dijagnozu, i to prilicno ozbiljnu.

Srecan covek nije onaj koji je non-stop srecan, vec koji, kada zastane i osvrne se, pogleda oko sebe i u sebe, u najvecem broju slucajeva oseti to zadovoljstvo srece, i prozme ga to osecanje.

Naucio sam i polazi mi za rukom da napravim tu limunadu ali je redovno loseg ukusa :lol:

Nisam depresivan ali jesam jedan od onih ljudi koji bas imaju taj neki egzistencijalni strah da ostanu u toj cuvenoj "zoni komfora". Cak i kada se osecam "srecno" uvek se uplasim da je to samo privid i kratkotrajni osecaj.

Stalno podsecam i kritikujem sebe da sve sto sam uradio / postigao, moze to mnogo bolje, i tako u krug.

Valjda se jos nisam umorio, ne znam, imam potrebu da vidim koliki je taj moj maksimum. Ali stvarno imam zelju da nekada sednem, otvorim flasu piva i ne mislim uopste....

Naucio sam i polazi mi za rukom da napravim tu limunadu ali je redovno loseg ukusa :lol:

Nisam depresivan ali jesam jedan od onih ljudi koji bas imaju taj neki egzistencijalni strah da ostanu u toj cuvenoj "zoni komfora". Cak i kada se osecam "srecno" uvek se uplasim da je to samo privid i kratkotrajni osecaj.

Stalno podsecam i kritikujem sebe da sve sto sam uradio / postigao, moze to mnogo bolje, i tako u krug.

Valjda se jos nisam umorio, ne znam, imam potrebu da vidim koliki je taj moj maksimum. Ali stvarno imam zelju da nekada sednem, otvorim flasu piva i ne mislim uopste....
Da se ne ponavljam, Blanki :D smotaj, bolan!

Pogledajte prilog 1562126

I pored nekih svojih tegoba sam zadovoljan.

Kod nas se kaže za takve: Budali je svaki dan Bajram.
Prosto je nemoguće biti uvijek srećan i uživati u svakom trenutku života.
Osim ako si neempatična, hladna, bahata budala.
Grešiš, nina je to lepo objasnila, a suština je da sve što ti se dešava iskoristiš da ti ne kvari raspoloženje, kao da si baš to htela...
Kod našeg naroda se kaže " Lisica upala u Dunav i nekako se popne na balvan i sva srećna kaže " Baš sam htela da vidim Donji Milanovac." " ...

Grešiš, nina je to lepo objasnila, a suština je da sve što ti se dešava iskoristiš da ti ne kvari raspoloženje, kao da si baš to htela...
Kod našeg naroda se kaže " Lisica upala u Dunav i nekako se popne na balvan i sva srećna kaže " Baš sam htela da vidim Donji Milanovac." " ...
Da, razumjela sam ja dobro.
Npr. gledam vijeati na tv-u, vidim da su danas u Gazi ubili 274 ljudi i kažem: baš sam htjela vidjeti kakvo je nebo iznad Gaze, vidi se i na tv-u.
Man' se meni te priče, Bogat'..

Da, negativne emocije nas razboljevaju, psihički i fizički. Treba ih
primetiti i zaustaviti.

Sreća je čovekovo prirodno stanje. Neuslovljena radost. I tome
svi težimo. Jedino što ne znamo kako se do toga dolazi, pa silne
gluposti po putu napravimo i sebi i drugima.

Back