Da li ste bili ili ste još uvek nečiji/ja ljubavnik/ica?

Ako u brak udjes sa rezervom i partnera postavis ispod prijatelja, on to oseti. Uvredljivo je. Delis novac, racune, kredit sa partnerom, podizes decu, a partner ti manje vazan od prijatelja? Je li to u redu prema partneru?
Muz je jedno, prijatelji drugo. Treba ih oboje imati i to su drugacije vrste ljubavi. Prijatelji jesu veca stabilnost i izvesnosti, ali ljubavni odnosi u braku su intenzivniji, veci je ulog, pa otud i rizik, ali i ocekivanja.
Zamisli, muz te od..**** zbog drugara! Ja to ne bih tolerisala.
Imam prijateljstva od vrtica, ali muz je muz.
 
Ako u brak udjes sa rezervom i partnera postavis ispod prijatelja, on to oseti. Uvredljivo je. Delis novac, racune, kredit sa partnerom, podizes decu, a partner ti manje vazan od prijatelja? Je li to u redu prema partneru?
Muz je jedno, prijatelji drugo. Treba ih oboje imati i to su drugacije vrste ljubavi. Prijatelji jesu veca stabilnost i izvesnosti, ali ljubavni odnosi u braku su intenzivniji, veci je ulog, pa otud i rizik, ali i ocekivanja.
Zamisli, muz te od..**** zbog drugara! Ja to ne bih tolerisala.
Imam prijateljstva od vrtica, ali muz je muz.
Pa dobro, Ljubice, radi tako
Ne mislim da treba neko da te odjebe zbog drugara. O tome nisam ni pričala. Svako čuva svoju intimu na neki način, niti ko priča kako vodi sex sa svojim partnerom, niti neke svakodnevne probleme. Ali je zdravo u društvu se makar šaliti na ženske teme i ogovarati malo muške. Pravi se neka zdrava distanca. No, neki ljudi nisu tako vaspitani, to im je strano.
Samo imaj na umu, jer si već negde rekla kako te je neko prevario jednom, da je to dobar prostor za manipulacije. Kada muškarac vidi da sve ćutiš. Govorim sve iz iskustva, ne što mi tako palo na pamet. Sebe i drugih žena.

Mnogo je korisno kada muškarac zna da dosta stvari pričaš prijateljicama. Onda više pazi šta radi.
 
Uh, pa šta me briga, kakva lomača... Pričam ono što je dobro za ljude da znaju, možda se jednom sete kada im kolo lepog bračnog odnosa počne da klizi naniže... I kada shvate da sa njim odlazi SVE što imaju, a to nije zdravo. Meni je psihoterapeut to rekla, širite korene među ljudima. Ne sme se dozvoliti da jedna osoba ko god to bio bude važnija od prijatelja.
Zapisaću knjigu.
Napisala si kad a ne ako, svaki brak je različit. Jbt ispadoh nenormalna što sam u braku, čudan je ovo forum 😂😂😂
 
OK, ali... Nemati sa muzem sex godinu dana je ozbiljan blam za vas odnos. Jeste blam. Covece, ne dize se tvom muzu na tebe, nema potrebu da se sexa sa tibom, a ti se salis sa lokalnim mamama na tu temu? Neverovatno! Kako se saliti sa tako ozbiljnom stvari?
Neke stvari ostaju u kuci ili strogo pov. za tebi bliske ljude.
Ovo sve dosta govori o tebi. Zašto blam? Ne diže se njemu, ne diže se njoj... big deal. Ko da je to nešto posebno.
Šaliti se i treba sa ozbiljnim stvarima, to radimo i mi na LjiSu često.. Inače čovek poblenavi.
Mnogim stvarima treba oduzeti oreol strašnoće... biće lakše u životu.
 
Ovo sve dosta govori o tebi. Zašto blam? Ne diže se njemu, ne diže se njoj... big deal. Ko da je to nešto posebno.
Šaliti se i treba sa ozbiljnim stvarima, to radimo i mi na LjiSu često.. Inače čovek poblenavi.
Mnogim stvarima treba oduzeti oreol strašnoće... biće lakše u životu.
Tebi to nije posebno. Verovatno nisi tip, koji se vezuje za ljude te ti je to sve no big deal.
 
Tebi to nije posebno. Verovatno nisi tip, koji se vezuje za ljude te ti je to sve no big deal.
Nije da nisam neki tip, već imam dosta godina
iza sebe više veza
dosta toga slušala od muškaraca
od žena
imala i sama vezanost za neke tiove posle kojih sam ulazila u depresije
na kraju, našla sam način kako da živim život a da nije bolno . Samo to.
No, pisala sam nešto što bih svima rekla.
Živeti zdravo i uravnoteženo je važnije od blamaža, tzv. porodičnih vrednosti o kojima pišeš i nekih površnih stvari koje se sve svode na to šta će reći ljudi...
I nema to veze sa vezivanjem za ljude. Već sa gledanjem na život. To što partneri prestanu jedno drugo seksualno da žele nije nikakav blam. To se naprosto dešava mnogima. NEgo ima sredina gde je to blam, to je pitanje i kulture, kako si vaspitan. Mene je ipak vaspitala zemunska ulica, pa ne zameri :)
 
nisam i necu ni biti...tesko moze takva stvar da se sakrije tako da su sanse minimalne da me neko na taj nacin zezne...tj. ne kaze da je u braku...
nisam citala temu tako da ne znam ko je sta pisao i ne odnosi se na nikoga konkretno ali imam izrazito negativne emocije prema svim ljubavnicama...nesto u rangu prostituki...u mom emotivnom svetu...vazi i za muskarce naravno
 
Uvek delis deo sebe, nikad sebe. Nekulturno je deliti celog/u sebe. Time preopteretis drugu stranu strahovima, nesigurnostima, neuravnotezenoscu, gusis i izmices tlo pod nogama. Tipicno i to rade ljudi koji zasluze da budu varani.
Momenti tokom zivota su gde dodje do tog potpunog spajanja. Vremenom mozes reci, ako dodje do toga, hej ja volim ovu osobu. A i dalje nisi sve podelio/la zar ne?
Kao sto ni ne postoji savrsena setnja. Uvek ce tu nesto da...nekakav ukus u ustima, cudan, metalan, kao zedj a opet nije zedj. E onda , jednog jutra, ranog, Sunce tek da izadje, hodas i iznenadjujuc, topao vetar ti prodje preko lica i nanese one sveze i sladunjave mirise odnekud. Nisu iz ovog grada, ove sredine jer ona nema taj miris. A mozda i jesu?
Sva tegoba splasne sa srca pravo u patike i slije se niz slivnik i za sobom ostavi mir i svezinu. Ispunjenost nekim blistavilom. Trenutak, nista drugo. Ali te taj trenutak napoji da ga pamtis cak i godinama i iz srca poceznes za tim osecajem ponovo.
Ne znam zasto to pisem ovde, jer se ne radi o preljubi. Vise se osvrcem na stvari koje vrede da ih se secas, nego stvari koje se trudis da ne zaboravis.
 
Nije da nisam neki tip, već imam dosta godina
iza sebe više veza
dosta toga slušala od muškaraca
od žena
imala i sama vezanost za neke tiove posle kojih sam ulazila u depresije
na kraju, našla sam način kako da živim život a da nije bolno . Samo to.
No, pisala sam nešto što bih svima rekla.
Živeti zdravo i uravnoteženo je važnije od blamaža, tzv. porodičnih vrednosti o kojima pišeš i nekih površnih stvari koje se sve svode na to šta će reći ljudi...
I nema to veze sa vezivanjem za ljude. Već sa gledanjem na život. To što partneri prestanu jedno drugo seksualno da žele nije nikakav blam. To se naprosto dešava mnogima. NEgo ima sredina gde je to blam, to je pitanje i kulture, kako si vaspitan. Mene je ipak vaspitala zemunska ulica, pa ne zameri :)
Razumem te potpuno. Ulazenje u vezu, potpuno, bez zadrske, bez kalkulacija, jeste tanak led, jer se emotivno otvaras sa primis ljubav ili budes "odbacena", neizvesno je i stresno.
Samo, ja jedino tako i umem da volim. Do koske. Ne u smislu posesivnosti, disanja partneru za vratom i te gluposti, vec potpuno ogoljeno. Ako cemo stalno izbegavati da budemo povredjeni i ne ulazimo previse licno u odnose, necemo ni doziveti veliku srecu.
Ja sam imala lepe veze, sve osim jedne. Voleli su me. Volela sam. Nekako mi je to prirodno stanje stvari. Kad ne ide, pokupim se dostojanstveno i odem, bez patetike, razvlacenja, mrcvarenja. Dam sebi vreme da odbolujem. Mislim da je depresija prejaka rec za tu fazu. Da je lako, nije, ali je ispravno otici, ako ne ide. Razumem da je ljudima zastrasujuce da udju ogoljeno u vezu, bez razni raznih igrica i pipanja pulsa.
 
Razumem te potpuno. Ulazenje u vezu, potpuno, bez zadrske, bez kalkulacija, jeste tanak led, jer se emotivno otvaras sa primis ljubav ili budes "odbacena", neizvesno je i stresno.
Samo, ja jedino tako i umem da volim. Do koske. Ne u smislu posesivnosti, disanja partneru za vratom i te gluposti, vec potpuno ogoljeno. Ako cemo stalno izbegavati da budemo povredjeni i ne ulazimo previse licno u odnose, necemo ni doziveti veliku srecu.
Ja sam imala lepe veze, sve osim jedne. Voleli su me. Volela sam. Nekako mi je to prirodno stanje stvari. Kad ne ide, pokupim se dostojanstveno i odem, bez patetike, razvlacenja, mrcvarenja. Dam sebi vreme da odbolujem. Mislim da je depresija prejaka rec za tu fazu. Da je lako, nije, ali je ispravno otici, ako ne ide. Razumem da je ljudima zastrasujuce da udju ogoljeno u vezu, bez razni raznih igrica i pipanja pulsa.
Ovo ipak nema mnogo veze sa onim što sam pisala da ne treba dozvoliti jednoj osobi da ti bude sve. To za mene ne znači da neću sasvim voleti i prepustiti se. Ali meni se ranije dešavalo da mi ta osoba bude sve, i partner i najbolji prijatelj i nekada jedini prijatelj. To ne bih ponavljala. Kako ko želi i voli.

Samo sam ti napomenula da ne treba živeti zatvoreno unutar porodice. Znam da to zvuči bzvz, ali je zasnovano na mnogo primera brakova u čijim sam zavrzlamama učestvovala što kao posmatrač što kao savetnik. I posmatranjem zdravih brakova. Ovi drugi su dosta socijalno otvoreni i bolje prolaze. To jeste iskušenje ako su oba partnera introvertna, ali vredi uložiti.
 
Ovo sve dosta govori o tebi. Zašto blam? Ne diže se njemu, ne diže se njoj... big deal. Ko da je to nešto posebno.
Šaliti se i treba sa ozbiljnim stvarima, to radimo i mi na LjiSu često.. Inače čovek poblenavi.
Mnogim stvarima treba oduzeti oreol strašnoće... biće lakše u životu.
sex je najbolji lek
besplatan je i ne treba recept
i garantovano svakome vraca osmeh
 
Nije da nisam neki tip, već imam dosta godina
iza sebe više veza
dosta toga slušala od muškaraca
od žena
imala i sama vezanost za neke tiove posle kojih sam ulazila u depresije
na kraju, našla sam način kako da živim život a da nije bolno . Samo to.
No, pisala sam nešto što bih svima rekla.
Živeti zdravo i uravnoteženo je važnije od blamaža, tzv. porodičnih vrednosti o kojima pišeš i nekih površnih stvari koje se sve svode na to šta će reći ljudi...
I nema to veze sa vezivanjem za ljude. Već sa gledanjem na život. To što partneri prestanu jedno drugo seksualno da žele nije nikakav blam. To se naprosto dešava mnogima. NEgo ima sredina gde je to blam, to je pitanje i kulture, kako si vaspitan. Mene je ipak vaspitala zemunska ulica, pa ne zameri :)
to sto imas decu ti je olaksanje jer lakse podneses svaku zivotnu pizdariju
muskarcima je zaebanije 100x gore iako imaju na papiru vise slobode
 
Ovo ipak nema mnogo veze sa onim što sam pisala da ne treba dozvoliti jednoj osobi da ti bude sve. To za mene ne znači da neću sasvim voleti i prepustiti se. Ali meni se ranije dešavalo da mi ta osoba bude sve, i partner i najbolji prijatelj i nekada jedini prijatelj. To ne bih ponavljala. Kako ko želi i voli.

Samo sam ti napomenula da ne treba živeti zatvoreno unutar porodice. Znam da to zvuči bzvz, ali je zasnovano na mnogo primera brakova u čijim sam zavrzlamama učestvovala što kao posmatrač što kao savetnik. I posmatranjem zdravih brakova. Ovi drugi su dosta socijalno otvoreni i bolje prolaze. To jeste iskušenje ako su oba partnera introvertna, ali vredi uložiti.
kada porodica funkcionise kao safhauzen onda neme price sta je bolje
obicno je sve lapo lapo, pakad pretegne na neku stranu treba biti oprezan
ne skliznuti u licemreje zbog po svaku ocuvanje neceg sto sto pocinje da se kvari

postenije je bataliti
i nositi se sa problemima gde tacno saznas koliko si jak/a
 

Back
Top