Da li Srbiji treba vojska?

Da li Srbija treba da ima jaku vojsku?


  • Ukupno glasova
    16
Srbiji treba jedna dobra varjača da ovu decu prevaspita pa tek onda možemo da pričamo o vojsci ... ja sad 90 posto dece ne bih mogao ni da zamislim da trže puške nego bi istraživali na mobilnom šta će i kako će i na koji način

Jel da pricamo o deci koja skacu na onog ko je pao na zemlju , koji siluju starca u zatvoru....
Ili stemuju u mom omsiluku zidove u 4 ujutro , posle kluberaja...

Nevaspitani jesu , pajseri jesu, ali su im roditelji pajseri..
Normalan nije pravio decu jer nije imao ni postenu sigurnost ni gde da ih kuci , nisu svi bili izbeglice u Srbiji pa da imaju obezbedjen dom a nisu svima roditelji imali ni vikendice ili da su im baba i deda rano umrli, pa da imaju babino i dedino..
 
Ja kada sam sluzio vojsku, imali smo jednog kapetana koji je pokupljao konzerve pasulja od vojnika, tipa, dacu ti izlazak u grad, ali mi daj konzervu.

Imao punu kasetu zakljucanu, preko 50 konzervi u steku.
Zezas....
Kod mene je kuvar krao kao lud sve te konzerve, ali poceo na kraju i marende i napolitanke i jabuke od vojnika, pa je morao da uspori, probao da uvali caj i dvopek onaj kameni kao marendu , pa smo mu poslali VB da ga pita za zdravlje.....

Ali nisu bolje prosli ni kapetani , jedan je osudjen za kradju pistolja, ne jednog nego masu , jer je tu bio sabirni centar za tehniku sa ratista, sto ce reci ko zna zna gde je to bilo..
Drugi opet neka nestasica....mislim artiljerijske rakete za vbr, ali to nije ukradeno , nego je prodao nekim bogatunima koji su preko tih raketa dobili cinove generala jer su organizovali svoju vojnu vezbu za cin....bilo je i toga..

Tako da nisu morali da kradu konzerve...ja nisam morao da kradem konzerve, tj nisam ni jeo konzerve, nego sam samo kad nanjusim da ce biti iznenadnog terena dolazio i uzimao konzervi za 3 dana da mi bude pri ruci ako bude uzbuna pa nas sutnu negde a zaborave kuhinju , kao sto znate da se zna desiti...

Tako da sto se kradje tice, ocigledno da su moje vojne kasarne bile ozbiljnije...tj bolje obezbedjene...a vala kad je trebalo bilo je i vojne policije na svakih 3 metra ograde, da ni ptica ne proleti...tu se nikome ne isplati ukrasti konzervu i izneti je van kasarne, a u kasarni se i ne zove kradja...mozes ih imati 100 ako hoces u kaseti , vajde nemas od toga...
Vojska krade nove carape, to se krade...naravno municija, ali to ne sme da fali , inace ode glava od budala...voleli bi da ukradu jakne i pantalone, ali to obicno ne krade ko moze da ih ukrade, nego kradu svinjari , stocari....njihova deca....lovci ce kupiti u nekom vojnom otpadu...ili novu ...za sitne pare....

Vojska moze da tako dobro kontrolise sve , vise nego DB....Samo da hoce i koliko hoce..
Naravno vojsku ne interesuje da kontrolise javnu rec.
To pokazuje indirektno koliko nije zloupotrebljavala ustavne zadatke...
 
I sad dolazimo do teme...da li Srbiji treba vojska....
Sigurno da treba, ali da li treba redovni vojni rok...
Ja mislim da to nije nacin, jer je to katastrofa i desavace se kao ovo u zatvoru sto se desilo , tj par njih ce izbusiti , maltretirati , iskasapiti nekog....
Garantujem..
Evo ja sam to pricao i pre ovog dogadjaja u patinskoj skeli , i eto deislo se u zatvoru , a isto bi se desilo vise puta i u kasarnama....Garantujem..
 
Ne zezam, ozbiljno.

Jedan zastavnik mi pricao kako su posle bombardovanja, ovi zastavnici sto su bili drzaoci magacina, iskoristili to da pokriju sve ono sto se pokralo iz magacina, plus, da unapred uracunaju sta ce jos da se pokrade.

Tipa, imas u magacinu 5 satorskih krila manje nego sto treba (pokralo se od ranije). Posle bombardovanja pravis spisak sta se sve izgubilo da ti to skinu sa stanja, i oni ne upisu ne tih 5, nego 10, unapred uracunaju da ce da se pokrade i jos 5. :cepanje:
 
Ej, mislim ja sam protiv terorisanja vojnika, jer znam sta se radi u kasarnama, ja sam super prosao ali ja sam lav, pokidao sam ih , a zato sam video leseva i leseva onih koji nisu i psihicki pukle i stradale bubrege onih koji nisu...

Ali mi je nezgodno da kazem da je vojska nekad terorisala srpski narod....Policija jeste nekoliko puta, ali cak ni to nije bas da se svima pripise, ali vojska sigurno nije..
Jos kad pogledam tradiciju Valjeva, no no , ne smemo , nije posteno da se kaze da Vojska gazi narod Srbije, jer i Valjevci postuju vojsku i vojska postuje Valjevce.....vise nego Sabac ali i Sabac je ok...
Pa Nis je uvek podmetao dupe kroz artiljeriju , a i Krusevac isto , isto artiljerija...
BG je pvo uvek dizao na misice iz nule...
Ne mogu da nulujemo dobre stvari iako je pola izroda bilo medju oficirima, ja licno procenio...i molili me da ih cistim, korumpirane od onih koji nisu...jer sam bio u toj poziciji ...
Van VB a obavesten o svemu...i citao ih kao male bebe..
Naravno info mi je stizao i od VB, nije VB blesava, zna tacno kome sme kome ne sme...

Zato ne mogu da kazem lose u smislu odnosa Vojske i naroda...cak i kad su izveli tenkove, ebali ih tenkovi u BG, zna se ko ih je izveo...9 marta...Zloupotreba jeste, ali svi znamo da to nije vojska ucinila nego se pi.zde krile iza vojne tehnike i autoriteta Vojske..

Iako je tacno da smo zbog mentaliteta i oficirskog kadra uvek skloni kapitulaciji za 10 dana...to sto nismo kapitulirali 1999, nije zbog rata i vojske, i oficira, nego sto je igra bila namestena, show, pozoriste, mucno je to objasnjavati , nije za obicne ljude da se prica o tome....
Ali opet je vojska mimo ponasanja politickog i vojnog rukovodstva, a to mozda i naslucujete, bila solidna...Svi mi znamo da su se cuvali mladi regruti u tom periodu , narocito roditelji tih mladih regruta, inace bi pilici zaginuli ko sto su oni namesteni na kosarama, e to jeste drugo lice tog politickog i vojnog vrha tog vremena...za to ponasanje bi trebalo da neke guzice stradaju , ali nista od toga, srbi su suvise uskih sirina shvatanja..
Zašto je ponosna vojska mesto na kosovo otišla sa NATO streljivom na ulice ndmBGD tokom kovida da tuče ljude koji izađu nakon 10?
 
Jel da pricamo o deci koja skacu na onog ko je pao na zemlju , koji siluju starca u zatvoru....
Ili stemuju u mom omsiluku zidove u 4 ujutro , posle kluberaja...

Nevaspitani jesu , pajseri jesu, ali su im roditelji pajseri..
Normalan nije pravio decu jer nije imao ni postenu sigurnost ni gde da ih kuci , nisu svi bili izbeglice u Srbiji pa da imaju obezbedjen dom a nisu svima roditelji imali ni vikendice ili da su im baba i deda rano umrli, pa da imaju babino i dedino..

Slažem se s tobom 100 posto ... žali Bože kome ostavljamo ovaj svet.
 
Ne zezam, ozbiljno.

Jedan zastavnik mi pricao kako su posle bombardovanja, ovi zastavnici sto su bili drzaoci magacina, iskoristili to da pokriju sve ono sto se pokralo iz magacina, plus, da unapred uracunaju sta ce jos da se pokrade.

Tipa, imas u magacinu 5 satorskih krila manje nego sto treba (pokralo se od ranije). Posle bombardovanja pravis spisak sta se sve izgubilo da ti to skinu sa stanja, i oni ne upisu ne tih 5, nego 10, unapred uracunaju da ce da se pokrade i jos 5. :cepanje:
Kod mene su ukrali pusku :mafijas:
 
E da i krali su mobilne telefone opasno, kao neka lazna rasprava, gasenje svetla i samo kolega vojnik vidi da mu nema telefona nigde, meni nisu nista ukrali od licnih stvari zato sto sam vodio racuna bas, jednom mi telefon pao ispod kreveta kada sam spavao pa treba da idem na pozarstvo ja vdim nema ga, pare i novcanik sam nosio oko vrata uvek....
 
E da i krali su mobilne telefone opasno, kao neka lazna rasprava, gasenje svetla i samo kolega vojnik vidi da mu nema telefona nigde, meni nisu nista ukrali od licnih stvari zato sto sam vodio racuna bas, jednom mi telefon pao ispod kreveta kada sam spavao pa treba da idem na pozarstvo ja vdim nema ga, pare i novcanik sam nosio oko vrata uvek....
Kod mene jedan zastavnik poslednjeg radnog dana pred penziju okrenuo naopacke cin i beru na podizanje zastave, i govori ovim oficirima posle 'Ja odoh, ko vas hebe gusteri'
 

Back
Top