Da li Srbiji treba vojska?

Da li Srbija treba da ima jaku vojsku?


  • Ukupno glasova
    16

akademik

Domaćin
Poruka
3.654
Po meni treba nam ekstra jaka vojska kao garant mira i bezbednosti. Vodim se idejom da ako smo dovoljno jaki niko nas neće ni napadati. Niko ne napada države koje mogu da uzvrate.

Često se poteže argument da smo okruženi NATO-om i da nam zbog toga ne treba vojska. Mislim da je to teška nebuloza jer u susedstvu imamo osvedočene neprijatelje koji se naoružavaju. Tu je i pitanje terorizma na teritoriji Srbije koje je finansirano od strane zapada.

Koji je vaš stav po ovom pitanju?

Autorska tema.
 
Po meni treba nam ekstra jaka vojska kao garant mira i bezbednosti. Vodim se idejom da ako smo dovoljno jaki niko nas neće ni napadati. Niko ne napada države koje mogu da uzvrate.

Često se poteže argument da smo okruženi NATO-om i da nam zbog toga ne treba vojska. Mislim da je to teška nebuloza jer u susedstvu imamo osvedočene neprijatelje koji se naoružavaju. Tu je i pitanje terorizma na teritoriji Srbije koje je finansirano od strane zapada.

Koji je vaš stav po ovom pitanju?

Autorska tema.
Nešto kao Wagner, ovakva vojska Srbije može da ratuje u Diznilendu
 
Vec sam pisao o ovome.
Nama treba ekstra jaka policija i zandarmerija i specijalne jedinice vojske sa svom opremom.
Vojska u klasicnom smislu nam je samo trosenje novca jer sa kime ona ima da ratuje kad smo okruzeni NATO-m sa kojim sigurno nemamo nameru da opet ratujemo.
 
Bas tako. Imati nekoliko specijalnih jedinica, dobro opremljenih i to je to..
To je samo prvi ešalon oni što kidaju meso. Drugi ešalon od onih koji hoće da udju u prvi ešalon da se dokažu da su ratnici. Ostalo narodna vojska. Svuda osnivati kampove za decu na dobrovoljnoj bazi gde bi se učile razne veštine i od dečaka pravili muškarci a ne feminizirani pede*****
 
Vec sam pisao o ovome.
Nama treba ekstra jaka policija i zandarmerija i specijalne jedinice vojske sa svom opremom.
Vojska u klasicnom smislu nam je samo trosenje novca jer sa kime ona ima da ratuje kad smo okruzeni NATO-m sa kojim sigurno nemamo nameru da opet ratujemo.

Okruženi NATO-m… :lol: Pa jesi 99. hteo da ratuješ sa njima ili su oni hteli sa tobom?

Još bolje profesionalna vojska ali opremljena modernim oružjem, dovoljno je da okolne zemlje razmisle da li im se isplati ustupanje teritorije za napad. Treba nastaviti ulaganje u odbrambenu industriju gde već proizvodimo ozbiljna orudja a ima dobrih koncepata za dalji razvoj.
 
Vec sam pisao o ovome.
Nama treba ekstra jaka policija i zandarmerija i specijalne jedinice vojske sa svom opremom.
Vojska u klasicnom smislu nam je samo trosenje novca jer sa kime ona ima da ratuje kad smo okruzeni NATO-m sa kojim sigurno nemamo nameru da opet ratujemo.
pa šta će ti onda ovoliki panduri?
da sa 40 odu u penziju i opterete PIO fond?
a o švercu da ne pričamo...

jedno je disciplinovani vojni mozak a drugo kombinatorsko jajarski
 
Vec sam pisao o ovome.
Nama treba ekstra jaka policija i zandarmerija i specijalne jedinice vojske sa svom opremom.
Vojska u klasicnom smislu nam je samo trosenje novca jer sa kime ona ima da ratuje kad smo okruzeni NATO-m sa kojim sigurno nemamo nameru da opet ratujemo.
Opasno je, kad se jednom raspusti vojska se veoma teško stvara, a ukoliko si preslab postaješ izuzetno zanimljiv za zahebavanje bez kraja i konca. Prosto, odnos snaga se brže promeni nego što možeš da napraviš jaku vojsku, i to još ume da se desi i veoma neočekivano. Opasno ne ne biti za red veličine jači od “Kosova” i Sarajeva, mogu oni da dođu u iskušenje.
 
To je samo prvi ešalon oni što kidaju meso. Drugi ešalon od onih koji hoće da udju u prvi ešalon da se dokažu da su ratnici. Ostalo narodna vojska. Svuda osnivati kampove za decu na dobrovoljnoj bazi gde bi se učile razne veštine i od dečaka pravili muškarci a ne feminizirani pede*****
Problem sa takvim narodnim vojskama je što ih bilo koja ozbiljna vojska ili potpuno satre ili im neprekidno nanosi disproporcionalno mnogo gubitaka.
 
Za pešadiju dovoljno je i 3-4 meseca, ali ozbiljne obuke, a ne da se pola dana čupka trava, a drugu polovinu skuplja lišće.
Više od toga, i godinu dana, ali obuke, ne službe. Profesionalac u bilo kom zanatu se postaje tek posle 2-3 godine segrtovanja, isto važi i za vojsku. Dakle i profesionalna vojska i obavezna obuka odmah posle srednje, tako da se ima i vojska i mogućnost pozivanja rezervista. Sa onih 17,000 vojnika kao za vreme žutih može samo da se potpiše kapitulacija.
 
Više od toga, i godinu dana, ali obuke, ne službe. Profesionalac u bilo kom zanatu se postaje tek posle 2-3 godine segrtovanja, isto važi i za vojsku. Dakle i profesionalna vojska i obavezna obuka odmah posle srednje, tako da se ima i vojska i mogućnost pozivanja rezervista. Sa onih 17,000 vojnika kao za vreme žutih može samo da se potpiše kapitulacija.
Nemamo mi para za to planinarenje. Ne treba niti je moguće da svi budu na nivou profesionalaca, ali za 3-4 meseca intenzivne obuke može mnogo da se nauči. Pri tom ne mislim na specijalizovane rodove.
 

Back
Top