Da li se sjecate...

Neispavana:
Ti kao da si lično pogođen.
Pride, lupaš. Ovde nije bilo komunizma. Samo socijalizma i socijalističkog samoupravljanja. Cool :D ;)


Па сигурно да сам лично погођен као наследник оних људи које су твоји идоли опљачкали и побили.....

А те приче "другови и другарице овде није било комунизма" остави за неку вашу партијску ћелију - комунизам=бандитизам, а овде је било мЛого црвених бандита.
Ви тј. ваши родитељи или ваши идоли били сте чланови СКЈ - дакле сами сте себе зали комунистима, ја не могу другачије да вас зовем. На власт у овој земљи дошли сте крвавим злочинима, пљачком и разбојништвима које се у цифрама мере далеко више него што су цифре страдалника од фашиста - а све то ви сте називали, гле "лицимура" - "РЕВОЛУЦИЈА КОЈА ТЕЧЕ"... Била је то ужасна "диктатура пролетаријата" како каже ваш Маркс - а у збиљи била је то диктатура најгорег људског и моралног отпада у Србији, а денунцијанте, УДБ-у, ОЗН-у, робијашнице и најразличитија мучења неистомишљеника овога пута нећу спомињати ..
 
skarfejs:
Ante Markovic je iz Srbije motkama oteran kao "ustasa"

Iz Hrvatske je proteran kao "jugonostalgicar"

Iz Bosne kao i jedno i drugo......................

Jednostavno , za "famozno" vreme Ante Markovica, kada se u Jugi plata merila u hiljadu maraka, gore- dole par stotina...........nikome, od potencijalnih malih "careva" , ni u Srbiji, ni u Hrvatskoj , ni u Bosni, nije odgovarala stabilna , jaka drzava Jugoslavija, u kojoj oni ne bi bili suvereni vladari zivota i smtri..

Tako su , ti mali diktatori, dogovorno uveli zemlju u rat, pobili stotine hiljada ljudi , proteralli jos vise, unesrecili najvise..........i ostali mali carevi, u svojim malim "banana drzavicama".........

Jeste da su jadne, male, nikakve, razjebane..........jeste da narod u svim tim drzvama nema ni za osnovno sto bi ga definisalo covekom.........ali, ima ono sto su mu oni onudili zauzvrat....a narod oberucke prihvatio......"Nacionalnu svest".....


Tada , krajem osamdesetih, Jugoslavuja je bila srednjerazvijena evropska drzava, daleko ispred svih novokomponovanih demokratija, tipa Madjarske, Rumunije, Ceske, Poljske.............
A na nivou Grcke i Portugala, cak ispred tadasnje Irske, koja je kasnije dozivela procvat........

Sada je to skup malih , razbijenih drzavica, koje su otpuno neprepoznatljive u svetu, bez ikakvog bitnog znacaja za Evropu...........ali veoma "Nacionalno definisanih" i "Nacionalno svesnih"........

I kazu, da bravar nije bio bolji?????

Eto vidiš kako možeš pametno da pišeš kada hoćeš...
 
skarfejs:
Namerno ja tebi kazem da si ti tada bio jedam od miliona spermatozoida, koji se , ni sam ne zna kako , obreo na ovom svetu............prema tome, ne mozes znati kako se tada zivelo...

A te price o komunjarama, koje pises iz stana koji su ti mama i tata dobili od Tita , za O dinara............a penzijama od tog istog satrapa ti placaju ovo chatovanje.........i dorucak koji zderes alavo ., pa posle postujes svoje slike kako povracas nad soljom...
To je smesna demagogija...........More si video , ako si ga video zahvaljujuci Jugi.....i Titovim platama...............

Vecina takvih protivnika Tita, komnunjare , i satrapa. i danas vozi kola koja ste tada kupili , i u kuci vam je bela tehnika GOrenje i EI Nis............made in Yugoslavia :-D

Еј, ти о мени не знаш ништа... дакле све ово што пишеш може бити само нагађање или провокација - али ја се на провокације не пецам - дакле нећу ти постовати историјат сопствене породице - једино те обавештавам да су твоје претпоставке потпуни промашај јер је моја породица била грађанска и пре 2.св.рата тј. и пре него што су се у овај град довукли они који су брисали дупе кукурузовином, никад нису чули за купатило па у становима у које су упадали држали свиње у кади... и копали пајсерима паркет да би наложили ватру на сред собе, они који су створили на десетине хиљада случајева СУСТАНАРСКИХ ОДНОСА - што значи да су људима упадали у куће и станове и насиљем им заузимали по пола стана или на лицу места убијали власника (имаш и дан-данас породица које живе у кућама власника које су побили).
А данас њихови биолошки и идеолошки наследници себе прогласише за "грађане", за европејце, глобалисте, подржаваоце Америке и Израела и шта све не - ... какав црни хумор који се мери правом патологијом.

п.с. Просто је невероватно да један титоиста и комуњара као што си ти овде
промовише Америчке интересе и интересе државе Израел...... :roll: :roll: :roll:
Одувек сте били исти........НУЛЕ ОД ЉУДИ........ 8-)
 
David Coverdale:
Da li vam je gospodo forumasi zao nase bivse Juge, nase SFRJ.Mislim da je ovo pitanje za one koje se sjecaju tog vremena, a mladi sigurno ne mogu da zale tu veliku zemlju, zato sto je se i ne sjecaju.
Da li ponekad pomislite, zasto nam se sve ovo izdjesavalo i gdje bi smo sada mi bili da se nije desio raspad Jugoslavije ili da se nije desio rat, ili da se nije desio Slobodan Milosevic?
Da li ponekad sanjate onu nasu staru Jugu, staru SFRJ, u kojoj smo mogli da idemo gdje god smo htjeli, bez viza, bez kontrole, samo ako imamo novca.A novca je bilo uvijek.Da li se sjetite stepena bezbjednosti covjeka kao pojedinca, a to da ste mogli da spavate gdje kod ste htjeli a da vas niko ne dira, i da niko nikoga ne intersuje sto ste vi i kojoj vjeri i naciji pripadate.

Da li se sjecate, kada bi dolazila stafeta i kad bi se svi sredili, dotjerali, nasminkali i krenuli da docekamo tu simboliku zvanu stafeta mladosti.
Zar se ne sjecate igara, kola; tu je bilo Albanskih igara i kola i Srpskih i Crnogorskih;Hrvatskih, slovenackih a pravi zacin je bio kada se sva ta kola uzdruze i zaigraju zajednicki, zavrsno kolo koja je simbolicno znacila da nas niko ne moze zavaditi i da smo mi ti koji cuvamo Bratsvo i Jedinstvo i koji slijedimo ono sto nam je drug Tito preporucio:"cuvajte Bratsvo i jedinstvo, kao zenicu svoga oka".Tadasnji omladinci su obecali starima da s pravom racunaju na njih, sa parolom "racunajte na nas".
Pa bile su radne akcije gdje su mladi imali priliku da odu u druge republike nase zemlje i da se upoznaju sa drugim ljudima koji imaju drugaciji mentalitet.Tu su padala poznanstva, ljubavi, neraskidiva prijateljstva itd.Mjesoviti brakovi su bili nesto sasvim normalno.
pa da li se sjecate kada ste bili u skoli, pa kada vam uciteljica zada domaci zadatak da napiste sastav o drugu Titu njegovom djetinjstvu.
ej vidis ja se basni ne secam te zemlje, ali ta ideja o bratstvu i jedinstvu mi se svidja.
Koji imbecili iznislise ovo ubijanje zbog vere ...pobogu,kako ogranicen narod, danas kada pricam sa mladima iz nase zemlje vidim koliko ih je situaciuja zatupila, ikoliko su nacionalni, i samo time se zaokupili i ne vide da im zivot propada....
 
eremita:
Па сигурно да сам лично погођен као наследник оних људи које су твоји идоли опљачкали и побили.....

А те приче "другови и другарице овде није било комунизма" остави за неку вашу партијску ћелију - комунизам=бандитизам, а овде је било мЛого црвених бандита.
Ви тј. ваши родитељи или ваши идоли били сте чланови СКЈ - дакле сами сте себе зали комунистима, ја не могу другачије да вас зовем. На власт у овој земљи дошли сте крвавим злочинима, пљачком и разбојништвима које се у цифрама мере далеко више него што су цифре страдалника од фашиста - а све то ви сте називали, гле "лицимура" - "РЕВОЛУЦИЈА КОЈА ТЕЧЕ"... Била је то ужасна "диктатура пролетаријата" како каже ваш Маркс - а у збиљи била је то диктатура најгорег људског и моралног отпада у Србији, а денунцијанте, УДБ-у, ОЗН-у, робијашнице и најразличитија мучења неистомишљеника овога пута нећу спомињати ..

Majčini roditelji: novosađani - predratni trgovci, ne posebno obrazovani. Bogati. Crveni su im uzeli sve, pa šta? Preživeli su. Keva vss, bila član SKJ, slagalo joj se sa šminkom.

Očeva strana - užički kraj, otac advokat, vrlo bogat, napustio porodicu, u toku rata emigrirao u V.Britaniju. Tile mu zaplenio kuću. Keš je spasao i pedesetih se vratio u SFRJ. Kupio par kuća, otvorio kancelariju u bg. i uvek živeo kao car.

Baba, očeva majka, teška sirotinja Očeva setra je sa 13 napustila kuću i radila kao sluškinja u jednoj od najbogatijih užičkih porodica da bi pomogla majci i bratu, mom ocu. Sa 17 se udala za jednog od najboljih užičkih frajera. Partizanski komesar. Pobio mlooooooooogo četnika. Voleo Staljina, posetio goli otok, preživeo ga, po povratku u bg. radio kao konobar. propio se, logično, ali ne zbog griže savesti.... ;) i mrtav je faca.

Moj otac - vss, ostao komunista iz ubeđenja sve do smrti. Pravnik. Nikad nije trgovao svojim uverenjima. Sve je što je imao bio je stan koji je dobio-kupio od naftagasa.

Ja - vss, nikad član ni jedne partije. Dobila ukor pred isključenje zato što sam odbila tu čast da budem član SKJ. Ne podnosim autoritete. Prezirem idolopoklonstvo. Nikada neću moći da svarim ovo prekrajanje srpske novije istorije, baš kao ni prekrajanje vlastite države. Srećno razvedena i trenutno srećno zaljubljena, bez dece. 1963 godište, ali još uvek mogu da pokupim svakog klinca kojeg poželim
U duši, o da, 100% komunista ;)

Tvoj red.
 
Neispavana:
Partizanski komesar. Pobio mlooooooooogo četnika. Voleo Staljina, posetio goli otok, preživeo ga, po povratku u bg. radio kao konobar. propio se, logično, ali ne zbog griže savesti.... ;) i mrtav je faca.


... Чега се паметан стиди ............. :roll: :roll: :roll:



Неиспавана:


Таман посла! Форум није исповедаоница.........уосталом, оно што највише овде ценим - то је могућност да сопствени идентитет задржиш за себе а не: "Добро јутро чаршијо на све четир' стране"........ 8-)


Делимично задовољење знатижеље налази се овде

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2706627&postcount=53


а остало остављам твојој слободној машти......... 8-) 8-) 8-)
 
Ne mogu reci da mi nije bilo dobro u Jugi. Ja bih volio da je sacuvana i da rata nije bilo. Bio bih daleko srecniji i spokojniji. Niti bih koga mrzio, niti bih znao za ovog ili onog. Toliko bi ljudi danas bilo zivo a kraj iz kojeg sam potekao danas ne bi bio pustinja.
 
King 7:
Da li nam je zao? Pa, Srbija je jugoslavijom izgubila: drzavu, granice, ugled, nacionalni indetitet, podeljena je na tri dela, naseljena je siptarima, predana u ruke komunistima, obezbozena i silovana. Narodi koji su od jugoslavije dobili celu jadransku obalu, '' nacionalni indetitet '' ( recimo, Makedonci, Crnogorci i tzv. bosnjaci ), Srpski jezik je otet i svojatan. Ima da se nabraja jos. Zao Jugoslavije? Nikada se ne ponovilo.

Па, Кинг...Видиш да има неког коме је и жао...Вероватно што "посао" није окончан, Србијица још постоји, мало је злотворима, отворио им се апетит као много пута до сада, глад је незајажљива а "месо Србије" им изгледа к'о кртина...Али, даће бог, опет ће поломити зубе, остала је још по која коска у нас.
 
zamisli:
ej vidis ja se basni ne secam te zemlje, ali ta ideja o bratstvu i jedinstvu mi se svidja.
Koji imbecili iznislise ovo ubijanje zbog vere ...pobogu,kako ogranicen narod, danas kada pricam sa mladima iz nase zemlje vidim koliko ih je situaciuja zatupila, ikoliko su nacionalni, i samo time se zaokupili i ne vide da im zivot propada....

Одговор на твоју дилему се налази у - читању и само читању... Оно у вези вере, прочитај историјат српско-хрватских односа мислим да ће ти бити јасније.

Помоћ пријатеља - Срби нису само у Србији (додуше, има и гора варијанта тако популарна у последње време - за неке су Срби само у Београду).
 
eremita:
... Чега се паметан стиди ............. :roll: :roll: :roll:






Таман посла! Форум није исповедаоница.........уосталом, оно што највише овде ценим - то је могућност да сопствени идентитет задржиш за себе а не: "Добро јутро чаршијо на све четир' стране"........ 8-)


Делимично задовољење знатижеље налази се овде

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2706627&postcount=53


а остало остављам твојој слободној машти......... 8-) 8-) 8-)

Mašti?
Srećo, ti o meni znaš samo ovo što si ovde pročitao, ja o tebi...
e to, ostavljam tvojoj slobodnoj mašti.

obrati pažnju na moju profesiju 8-)
 
Neispavana:
Mašti?
Srećo, ti o meni znaš samo ovo što si ovde pročitao, ja o tebi...
e to, ostavljam tvojoj slobodnoj mašti.

obrati pažnju na moju profesiju 8-)

Заболе ме за твоју професију и за твоје "навике" - ја сам из породице која је 60 година свикнута на непрекидно комунистичко њушкање, тако да сви имамо изграђене рефлексе одбране ... :lol: ти о мени можеш да "знаш" само оно што је сервирано са мог компа и званично уписаног власника телефона и ништа више(с обзиром да си сама објавила каквим се "послом" бавиш) - а то, мораш признати, не мора имати никакве везе са истином. 8-)
 
eremita:
Заболе ме за твоју професију и за твоје "навике" - ја сам из породице која је 60 година свикнута на непрекидно комунистичко њушкање, тако да сви имамо изграђене рефлексе одбране ... :lol: ти о мени можеш да "знаш" само оно што је сервирано са мог компа и званично уписаног власника телефона и ништа више(с обзиром да си сама објавила каквим се "послом" бавиш) - а то, мораш признати, не мора имати никакве везе са истином. 8-)

100% true :D :D :D
 
Neispavana:


Неиспавана:
S kim se ti družiš ??
Ja radim u ptt-u kao admin informacionih sistema za 27.000. Dinara, naravno.
Odoh da se ubijem.

Неиспавана:
Radim u ptt-u zato što imam potpunu slobodu, kreativan posao i izvanredne kolege. Uz to, naša je struka takva da uvek uradimo, pa i zaradimo, ponešto sa strane.
Nemam nameru da u menjam firmu. Svojevremeno sam radila u Jugobanci i Naftagasu za puno veću lovu, međutim, nije sve u novcu.
Što bi rekao Stipe: ima nešto i u zlatu

Неиспавана:
Srećno razvedena i trenutno srećno zaljubljena, bez dece. 1963 godište, ali još uvek mogu da pokupim svakog klinca kojeg poželim
U duši, o da, 100% komunista

Што ти је породична традиција.....да не кажем ПОРОДИЧНИ ЗАНАТИ. :lol: :lol: :lol:
 
Tito je bio neopevano djubre. Ne zna se sta je i ko je bio. Jos se diviti toj spodobi - pa on nije bio u stanju da sastavi recenicu, a i kada bi mu to uspelo - bila bi neka misaona glupost.

Samo se zna da je njegova horda donela smrt i bedu. Ta shminkava prica o pasosima i skolovanju - a da su dosli ameri i ostali toga ne bi bilo? Pa sada kusamo kapitalizam u najprimitivnijem obliku, sto smo vec jednom pregurali - a ne: morala je Srbija da importuje komunisticku djubrad.

Koliko je samo ljudi ubijeno i koliko je sudbina zapecaceno...

Najgore je sto su na vlasti ostali njihovi potomci.

Komunizam je neizleciva bolest - jedino ubiti ili cekati da umre.
 
skarfejs:
titoxj1.jpg
:D :D :D :D :D[/QUOTE


......."oprosti im Gospode jer ne znaju iz neznanja-sta rade"......
 
Ovde stvarno ima onih koji misle da je nama bilo dobro sa Titom?Ali mislim na celokupan njegov "rad & posledice"...Ko sto rekoh vec negde, JEDINO dobro sto je on uradio jeste sto je sve naterao da idu u skolu (i sa strane ateista, sto je crkvu stavio u takav polozaj)...ALI sve sto se nama danas desava je direktna posledica vestacke tvorevine-EX YU....i gluposti koja je mislila da to moze opstati....Ovde se govori o ljudima...
 
Sve što se danas dešava je posledica toga da seljak voli da bude seljak.
Da razume šta je kurčenje i sve što nije kurčenje je nerazumno ili je slabost.

Politika je privlačila seljake, a seljake privlače pare, pa je moglo da se kupuje mesto u KP.
Čim je počelo da može da se kupuje, USA je odradila svoje....
Znači sve je posledica izumiranja onih koji su bili u politici zbog ideala, ma koliko su pored njih postojali i oni koji su nanosili štetu dokazujući komšijama koliki su bog i batina...

Istina ne postoji kod 99% naroda.Kod seljaka, kod prostog radnika , kod "intelektualca".
Postoji samo kod domaćina čoveka.I to kod retkih.
Sve ostalo je "moja istina" , čista percepcija koja je ogledalo ličnih težnji ili namera.

Čak ne očekujem ni da se ovo što sam napisao razume....
 
To sto je Joza '' poterao '' narod u skolu nije nesto posebno uticalo na obrazovanje masa. Kompleks skolovanosti a ne znanje i strucna osposobljenost, to nam je ostavio pa smo svedoci kako zadnjih godina pravi mozgovi, geniji i stvaraoci beze glavom bez obzira od Jozinih dobrih djaka.
 
Tuzni_patak:
Sve što se danas dešava je posledica toga da seljak voli da bude seljak.
Da razume šta je kurčenje i sve što nije kurčenje je nerazumno ili je slabost.

Politika je privlačila seljake, a seljake privlače pare, pa je moglo da se kupuje mesto u KP.
Čim je počelo da može da se kupuje, USA je odradila svoje....
Znači sve je posledica izumiranja onih koji su bili u politici zbog ideala, ma koliko su pored njih postojali i oni koji su nanosili štetu dokazujući komšijama koliki su bog i batina...

Istina ne postoji kod 99% naroda.Kod seljaka, kod prostog radnika , kod "intelektualca".
Postoji samo kod domaćina čoveka.I to kod retkih.
Sve ostalo je "moja istina" , čista percepcija koja je ogledalo ličnih težnji ili namera.

Čak ne očekujem ni da se ovo što sam napisao razume....

Aferim.Razumecete domacin,a njih malo ima.
 
eremita:
Еј, ти о мени не знаш ништа... дакле све ово што пишеш може бити само нагађање или провокација - али ја се на провокације не пецам - дакле нећу ти постовати историјат сопствене породице - једино те обавештавам да су твоје претпоставке потпуни промашај јер је моја породица била грађанска и пре 2.св.рата тј. и пре него што су се у овај град довукли они који су брисали дупе кукурузовином, никад нису чули за купатило па у становима у које су упадали држали свиње у кади... и копали пајсерима паркет да би наложили ватру на сред собе, они који су створили на десетине хиљада случајева СУСТАНАРСКИХ ОДНОСА - што значи да су људима упадали у куће и станове и насиљем им заузимали по пола стана или на лицу места убијали власника (имаш и дан-данас породица које живе у кућама власника које су побили).
А данас њихови биолошки и идеолошки наследници себе прогласише за "грађане", за европејце, глобалисте, подржаваоце Америке и Израела и шта све не - ... какав црни хумор који се мери правом патологијом.

п.с. Просто је невероватно да један титоиста и комуњара као што си ти овде
промовише Америчке интересе и интересе државе Израел...... :roll: :roll: :roll:
Одувек сте били исти........НУЛЕ ОД ЉУДИ........ 8-)

Respect!

Baraberiji nikada dosta:

I pre II sv. rata se islo na more, islo se u skole, ali nije mogao svako da ide na fakultet - sto je i normalno... I pre II sv. rata je poceo da se gradi N.Bgd, postojala je elektro industrija, industrija aviona, kamiona, rudnici... To je bila osnova koju su oslobodioci obrisali, poceli iz pocetka nakaradno... i mi to sada kusamo. A ta prica o bratstvu i jedinstvu: kako su voleli srbe tamo preko - milina jedna, pa dosli crveni i k'o prekidacem se ljudi promenili - ajde molim te...

Najsladje je ono: imali smo pasos - svuda smo mogli da putujemo - a zapadnjaci nisu imali pasose i da putuju svuda? Pa pojedine Skandinavske zemlje su bile na gorem stepenu razvoja i onda dodje oslobodjenje...

Stoka (JBT) dizala kredite i krckao, krckao... Zadnji trzaj je bio famozni Ante Markovic - koji je to ubrzaoi sada k'o retardirani pricaju kako je "tada bilo dobro...".
 

Back
Top