Da li se bojite ljubavi?

Da li ste kukavica..?
sta mislite o njima?
Da li ste se ikad uplasili i pomirilii s tim da cete proziveti bez nekoga za koga znate da je prava osoba
ili ste osoba koja bi radije probala nego ceo zivot razmisljala sta bi bilo i sta ste propustili?

Nisam.
"Ko nije plovio, ko nije brodio, ko se od strašnih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio i kao da je upola živeo."
Jednom sam se pokajala za nešto što NISAM uradila (tj. nisam imala hrabrosti);
i nemam više namjeru, hvala lijepo. Kajanje je jedan mnooooogo ružnjikav osjećaj. :neutral:
 
Nisam.
"Ko nije plovio, ko nije brodio, ko se od strašnih talasa skrivao,
taj kao da se upola rodio i kao da je upola živeo."
Jednom sam se pokajala za nešto što NISAM uradila (tj. nisam imala hrabrosti);
i nemam više namjeru, hvala lijepo. Kajanje je jedan mnooooogo ružnjikav osjećaj. :neutral:

Dakle, ako sam dobro razumeo, ti hoćeš da kažeš da si bila kukavica, ali više nisi?
 
Svi smo mi ponekad bili kukavice...propustili neke sanse...kajali se...
Bili smo mladi i mislili da ima vremena...jos dosta vremena...
Nista strasno...
A kao stariji, iskusniji, pa i pametniji, shvatili smo da vremena bas i nema onoliko koliko bi voleli...pa ucimo da koristimo sve ono lepo sto ovaj kratak zivot pruza...
 
Da li ste kukavica..sta mislite o njima?Da li ste se ikad uplasili i pomirilii s tim da cete proziveti bez nekoga za koga znate da je prava osoba ili ste osoba koja bi radije probala nego ceo zivot razmisljala sta bi bilo i sta ste propustili?
ne boje se ljudi ljubavi
ljudi se boje neuspeha
odbijanja
gubitka
zato im je lakse da se unapred
odreknu ljubavi
jer pretpostavljaju da nece vecno trajati

ne bojim se
ali razumem zasto je nekima lepo
da se ususkaju u sigurnost samoce
 
Da li ste kukavica..sta mislite o njima?Da li ste se ikad uplasili i pomirilii s tim da cete proziveti bez nekoga za koga znate da je prava osoba ili ste osoba koja bi radije probala nego ceo zivot razmisljala sta bi bilo i sta ste propustili?

tema je teska.
hocu reci, takve situacije su teske. znaju da budu mucne, da lome i stvaraju nemir. milion pitanja na koja se nema odgovor.
da li sam u takvim situacijama (one koje leze u podtekstu) kukavica?

mislim da bih ipak da probam pa da se uverim u misljenje da je to neko za mene. ali nisam sigurna. nekad su okolnosti tako slozene i nepredvidive da covek ne prosto da li od necega bezi jer je hrabar ili bezi jer mu nedostaje hrabrosti da se suoci sa tim necim...
ovo je slicno eutanaziji.
da li je bezanje hrabrost ili pak kukavicluk.
mislim da je i jedno i drugo u nesagledivim razmerama. jer, naterati sebe da se okrenes i ides dalje, dalje od nekog za koga znas da je onaj pravi, zahteva ogronu dozu hrabrosti, bas kao i kukavicluka...
 

Back
Top