Da li biste se zbog ljubavi preselili na selo?

Prvo, ne razumem sta znaci "preseliti se na selo" ? Jel se misli na lekara koji ce stetoskop zameniti za motiku ?
Drugo, ljubav nije status-quo...........treba je negovati, nadgradjivati, prosirivati, oplemeniti..............a kakve mogucnosti po tom pitanju pruza svinjac, vinograd, krave.....? Ne zelim ovde povrediti "individualne poljoprivredne proizvodjace" ali nismo svi isti. Mnogi od nas se bore za bolji zivot, visi materijalni i profesionalni status, kvalitetniji duhovni zivot............Video sam i kako zive farmeri na zapadu, kao i nase ovde u Srbiji.........svako, ko stvarno ne mora, nece ziveti farmerskim zivotom.
 
Gledam neke ispovesti pre neki dan i nađem ovako nešto.
Šta mislite? Da li biste se zbog vašeg izabranika / izabranice preselili na selo i živeli tamo?
Kopali krompir, kukuruz, muzli krave, hranili svinje itd?

Pogledajte prilog 1516059Pogledajte prilog 1516060
Pogledajte prilog 1516061
Preseljenje na selo u ovom slučaju vodi u propast, jedino ako imaš drugi izvor prihoda tipa penzija ili renta od izdavanja nekih nekretnina ali ovako srljati grlom u jagode i sanjariti da će moći živjeti od gazdinskog domaćinstva je nerealno.
 
Gledam neke ispovesti pre neki dan i nađem ovako nešto.
Šta mislite? Da li biste se zbog vašeg izabranika / izabranice preselili na selo i živeli tamo?
Kopali krompir, kukuruz, muzli krave, hranili svinje itd?

Pogledajte prilog 1516059Pogledajte prilog 1516060
Pogledajte prilog 1516061
Čudno pitanje. Ne volim da mi neko drugi bira mesto za život , način života i profesiju.
Napravila bih kombinaciju malo selo - malo grad, jer sve dosadi a bavila bih se svojim poslom.
 
@Smorisha nisi mi valjda poverovao?
To bih rekla nezaljubljena. Zaljubljena bih rekla : Idemo na Se lo. Selo je moj dobar drug. :lol:
Selo je okej ako se ne baviš poljoprivredom i putuješ na posao ili radiš online.
A ako nemaš jaku vezu sa gradom i priliku za neke društvene aktivnosti i sve ono što moderan život nudi i na šta smo navikli to je mučenje.
 
Selo je okej ako se ne baviš poljoprivredom i putuješ na posao ili radiš online.
A ako nemaš jaku vezu sa gradom i priliku za neke društvene aktivnosti i sve ono što moderan život nudi i na šta smo navikli to je mučenje.
Ne znam za sela koja nemaju vezu sa gradom, možda i bolju i bržu nego li neki delovi Beograda pa si recimo za pola sata na koncertu ili u omiljenoj parfimeriji.Možemo se baviti poljoprivredom i kao nadzornk organ iz hacijende , sa lipovim ladom i bazenom koji je napravljen samo za mene.Naprimer. :D
 
ako se preselim na plac to ce biti ne zbog ljubavi vec zbog toga da me niko ne voli.

sad ovo je viseznacno, al ako ne razumes, pusti ga kroz hp scientific calc, pa klini rad, onda stavi promenljivu to sam ja koji vredim za trojicu, pa onda postavi jednacinu sa e na x i izvuci log kroz 10.... i dobices kolki mi je dugacak q :rotf:
 
Pa ono realno. Aj da je pitanje podizanje dece na selu, ima tu dosta zavrzlama.
Deca sa sela su zdravija i fizicki i mentalno po pravilu. Medjutim danas su sela pusta. I sad ti dovedes to klinche tamo i odrasta samo ili s par drugara. Bice to ok dok su mali ali kada poraste - tinejdz plus tu se vide propusti i imace potrebu da ode u neko mesto gusce naseljeno. E tada prilagodjavanje.
 
Знам, све је проблем, али када би тако гледали, ништа не бисмо могли.

Живот и одрастање у граду не гарантују боље образовање, срећније детињство, добро запослење и квалитетан брак. Постоји само већи избор и потенцијална шанса да ће неко имати више успеха.

Колико самаца знаш у великом граду или великим градовима? Колико необразованих има по градовима? Колико је људи без посла? Колико деце трпи насиље или крене стрампутицом? Колико њих се разведе?

То што ти живиш у граду, не значи да ћеш се оженити или да ћеш бити са женом који желиш. Не значи да ћеш имати много пријатеља и да ћеш бити омиљен у друштву. Не значи да ћеш имати плаћен посао, од ког ћеш моћи да задовољиш све своје потребе и потребе своје породице.
 

Back
Top