da li sam se udala za pogresnog

miona:
U braku sam 3.5 godine, i imam dete od 2.5 godina.Kada sam se udala, mislila sam da je on taj pravi. Sada vise tako ne mislim. Volim drugog, i to ne bilo kojeg drugog, vec muskarca sa kojim sam se zabavljala dok sam studirala, cak smo ziveli zajedno godinu ipo dana. Ostavila sam ga tada, bez ikakvog posebnog razloga, jednostavno sam zelela da se provodim, a ne da budem vezana tinejdzerka. A voleli smo se ludacki, svi su iz okoline mislili da cemo zavrsiti zajedno zauvek.On je patio i zeleo je da me vrati, ali sam ja mislila da je sve to bezveze. Svaki dan mislim na njega vec vise od godinu dana, bukvalno ga sanjam svaku noc. Jedini kontakt koji imamo je sto jedan drugom obavezno cestitamo rodjendane preko poruka mobilnim telefonom. I to je sve. Ne zivimo u istom gradu, tako da nemamo priliku ni da se slucajno sretnemo.Volim svog muza na odredjeni nacin, slazemo se, postujemo se i ne svadjamo se skoro nikad, ali nije to ona vrsta ljubavi koju sam ocekivala u zivotu sa covekom sa kojim cu ziveti zauvek.A znam da je "bivsi" bas takav kakvog sam oduvek htela, samo to nisam ranije znala.On je jedini covek sa kojim bih mogla da budem potpuno srecna. Znam da je on tokom svih ovih godina imao samo dve devojke, i znam da je to zbog mene, mada on to nece da prizna (imamo jos uvek zajednicke prijatelje).I zaista ga volim, i svako jutro se budim nesrecna jer nije pored mene kao u snovima.Pomozite mi, posavetujte me, zaista mi je potrebno. Ne znam vise sta da mislim, kako da se ponasam, sta da radim, ocajna sam. :?:

:idea: :o Da, udala si se za pogresnog, ali si se udala... Medjutim, ako je zaista tako, i posle deset godina bices jednako nezadovoljna kao i sada. Jedino ne znam - sta on ZAISTA oseca? Dakle, koji su njegovi pravi osecaji, a ne tvoja projekcija istih. Sve mi mnogo volimo da budemo fatalne za svoje bivse, i ja imam bivseg momka koji se ni posle 20 godina jos nije ozenio, ali ne padam u zamku da mislim kako je to jer ne moze da me preboli...
Ako i taj momak voli tebe jos uvek, da li ce voleti i tvije dete? Tako mala deca u brakorazvodnim parnicama idu sa majkom, najcesce...
Sta da radis? Dobro razmisli sta zelis, saznaj sta ON zeli i onda delaj... Nemoj da upropastis zivot i sebi i svom muzu time sto ces vecito nezadovoljna kriviti muza za sve...
 
miona:
Da sam imala snage, vec bih se razvela onog momenta kada sam dosla kuci sa bebom iz bolnice, a on sledeci dan otisao na posao! Sve se nadam da ce biti bolje i da cu biti srecnija. Inace, moj muz zastupa tezu da su u zivotu bitnije pare nego sitne paznje i ljubav, i ima toliko argumenata za to, da sam sebe uhvatila kako ponekad mislim da je zaista tako. Ja sam inace za ljubav, uvek bila i bicu, ako uz to ide dobra karijera, ok, ako ne, samo ljubav moze da te odrzi.Da li je ta razlika u misljenjima kobna? Nenam pojma, tek znam da cesto slusam "negativ"dok sam sama, imaju strasnu pesmu, koja kaze"vreme je da smejem se".
:? Da, razlika u misljenjima, stavovima i pogledu na svet je UBICA svake veze. Pa sad, ili se prilagodi ili se razvedi, ali nemoj da stojis u mestu kao ono magare izmedju dva stoga sena... Time ne mislim da kazem da si ti magare!!!
 
miona:
U braku sam 3.5 godine, i imam dete od 2.5 godina.Kada sam se udala, mislila sam da je on taj pravi. Sada vise tako ne mislim. Volim drugog, i to ne bilo kojeg drugog, vec muskarca sa kojim sam se zabavljala dok sam studirala, cak smo ziveli zajedno godinu ipo dana. Ostavila sam ga tada, bez ikakvog posebnog razloga, jednostavno sam zelela da se provodim, a ne da budem vezana tinejdzerka. A voleli smo se ludacki, svi su iz okoline mislili da cemo zavrsiti zajedno zauvek.On je patio i zeleo je da me vrati, ali sam ja mislila da je sve to bezveze. Svaki dan mislim na njega vec vise od godinu dana, bukvalno ga sanjam svaku noc. Jedini kontakt koji imamo je sto jedan drugom obavezno cestitamo rodjendane preko poruka mobilnim telefonom. I to je sve. Ne zivimo u istom gradu, tako da nemamo priliku ni da se slucajno sretnemo.Volim svog muza na odredjeni nacin, slazemo se, postujemo se i ne svadjamo se skoro nikad, ali nije to ona vrsta ljubavi koju sam ocekivala u zivotu sa covekom sa kojim cu ziveti zauvek.A znam da je "bivsi" bas takav kakvog sam oduvek htela, samo to nisam ranije znala.On je jedini covek sa kojim bih mogla da budem potpuno srecna. Znam da je on tokom svih ovih godina imao samo dve devojke, i znam da je to zbog mene, mada on to nece da prizna (imamo jos uvek zajednicke prijatelje).I zaista ga volim, i svako jutro se budim nesrecna jer nije pored mene kao u snovima.Pomozite mi, posavetujte me, zaista mi je potrebno. Ne znam vise sta da mislim, kako da se ponasam, sta da radim, ocajna sam. :?:
Pa moj muz je bio pun malih paznji i zaista mislim da me voli ali je ipak zasluzio da bude ostavljen. Dakle, razloga za razvod je puno, vidis. Samo cu da kazem jednu svoju bojazan jer sam se udala za svoju veliku ljubav nakon pauze od 5 godina (a kako da ni dan nije prosao, cinilo nam se kad smo se ponovo sreli).Imaj samo u vidu da se covek menja i da vi niste ti od pre n godina i da je najlakse voleti imaginaran lik. Dakle, udala sam se za takvog a on je u 24h 7 dana u nedelji neki drugaciji...i tu ljubav vise nije dovoljna.
I razmisli o detetu. I moje ima 2, zna naopako da me grize savest iako sam iz braka pobegla glavom bez obzira.
 
miona:
U braku sam 3.5 godine, i imam dete od 2.5 godina.Kada sam se udala, mislila sam da je on taj pravi. Sada vise tako ne mislim. Volim drugog, i to ne bilo kojeg drugog, vec muskarca sa kojim sam se zabavljala dok sam studirala, cak smo ziveli zajedno godinu ipo dana. Ostavila sam ga tada, bez ikakvog posebnog razloga, jednostavno sam zelela da se provodim, a ne da budem vezana tinejdzerka. A voleli smo se ludacki, svi su iz okoline mislili da cemo zavrsiti zajedno zauvek.On je patio i zeleo je da me vrati, ali sam ja mislila da je sve to bezveze. Svaki dan mislim na njega vec vise od godinu dana, bukvalno ga sanjam svaku noc. Jedini kontakt koji imamo je sto jedan drugom obavezno cestitamo rodjendane preko poruka mobilnim telefonom. I to je sve. Ne zivimo u istom gradu, tako da nemamo priliku ni da se slucajno sretnemo.Volim svog muza na odredjeni nacin, slazemo se, postujemo se i ne svadjamo se skoro nikad, ali nije to ona vrsta ljubavi koju sam ocekivala u zivotu sa covekom sa kojim cu ziveti zauvek.A znam da je "bivsi" bas takav kakvog sam oduvek htela, samo to nisam ranije znala.On je jedini covek sa kojim bih mogla da budem potpuno srecna. Znam da je on tokom svih ovih godina imao samo dve devojke, i znam da je to zbog mene, mada on to nece da prizna (imamo jos uvek zajednicke prijatelje).I zaista ga volim, i svako jutro se budim nesrecna jer nije pored mene kao u snovima.Pomozite mi, posavetujte me, zaista mi je potrebno. Ne znam vise sta da mislim, kako da se ponasam, sta da radim, ocajna sam. :?:

C c c, razmenjuje poruke za rodjendan sa zenom koju je iskreno voleo a ona ga sutnula da bi se zezala!?
Kako neki muskarci nemaju ponosa. U fazonu shutnula me ali nema veze volecu je dok sam ziv, sve joj dobro zelim, nek bude srecna s drugim, nisam njena liga itd…. Strasno. i ja sad kao treba da patim za nekom tamo glupacom, hahaha!? Ma vratio bih joj s kamatom ako bi se kasnije javila, ali bolje da se ne javlja, bolje da me se kloni….
A ako bi se slucajno negde sreli u gradu, i ona ceznjivo krenula da se pozdravimo posao bih joj u susret uz osmeh a onda naglo skrenuo u neku radnju, hahaha, kako bih je samo ispalio, nasla bi se u cudu gde nestade ovaj………
 
C c c, razmenjuje poruke za rodjendan sa zenom koju je iskreno voleo a ona ga sutnula da bi se zezala!?
Kako neki muskarci nemaju ponosa. U fazonu shutnula me ali nema veze volecu je dok sam ziv, sve joj dobro zelim, nek bude srecna s drugim, nisam njena liga itd…. Strasno. i ja sad kao treba da patim za nekom tamo glupacom, hahaha!? Ma vratio bih joj s kamatom ako bi se kasnije javila, ali bolje da se ne javlja, bolje da me se kloni….
A ako bi se slucajno negde sreli u gradu, i ona ceznjivo krenula da se pozdravimo posao bih joj u susret uz osmeh a onda naglo skrenuo u neku radnju, hahaha, kako bih je samo ispalio, nasla bi se u cudu gde nestade ovaj………[/quote

Naravno, tako bi postupila svaka nezrela osoba.
 
Volela bih da jednom cujem nekoga ko ce da kaze da nije pogresio zato sto je stupio u brak. Sta je ovom svetu. Udaju se, zene se, a onda kukaju do kraja zivota. Naprave decu i ceo zivot se vade na njih. "Ostacemo zajedno zbog dece!" Svi imaju neke bivse ljubavi koje su bile velike i nezaboravne, a opet te ljubavi su negde daleko i samo ih sanjaju, a da su ostali sa tom osobom, onda bi opet, pa zeleli nekog drugog. Sve je u mozgu! Ako covek nije zadovoljan samim sobom, ne moze biti zadovoljan ni drugima. Stvarno se pitam, sta je sa ovim svetom???
 
Dont_Break_The_Oath:
Montenegro je u pravu.Jako lepo i brutalno iskreno receno.
Sama si sebe dovela do te pozicije,igrala si se sa osetljivim stvarima,pravila si se da si mlada,zeljna provoda,kao da je period zezanja u tvom zivotu samo faza koju ces zaboraviti bez ikakvih misli da to moze uticati na razvoj tvog daljeg zivota.
To ja zovem IZDAJA!!!
Odvratno,nepromisljeno,gadno i brutalno izdajstvo sopstvenih zelja.To je upuceno i tebi i svima onima koji zive u nesrecnom braku.Ali vama takva pozicija odgovara,zar ne?Pa vi ste se svi ususkali tu i lepo vam je jer vi hocete da se taj ocaj nastavi.
U suprotnom grizli bi,kidali sve ispred sebe samo da stignete do vredosti koje ste Zaista trazili.
Upravo zbog takvih gresaka,JA sam uvek izbegavao da se zezam i da olako gledam zivot.I sve svoje pogresne odluke MORAM ispraviti ma koliko bolne i rizicne bile one.
RAZVEDI SE od onog koga ne volis.Inace ces naravno kao i vecina zena u braku provesti ostatak zivota izigravajuci mucenicu,uzivljavajuci se u tu ulogu jos vise i vise,sve dok samosazaljenje ne postane Prva emocija koja preovladava u tebi.
Privoli staru ljubav nazad.Mozda i nece ponovo biti to ono pravo,ali zar ima pravila u ljubavi????
Zapamti:Prelazi preko leseva ako treba samo da dobijes ono sto je TVOJE!!!!
dali se u ove doslednje trebaju ukljuciti i sopstvena deca??????????!!!!!!!!!!!!
Da, treba da bude sebi dobra da bi bila i drugima ali, batice, odluka je beyond tvojih vidika. Pa ta ima i dete i Bog zna sta jos drugo sto je vezuje!

THE OATH!
 
Mozda si samo ne zrela bila sa njim nisi prepoznala ljubav ,otisla sa drugim,sad se secas proslosti......Razmisli mozda ne znas sta hoces najlakse je razvesti se ali dali je to ono sto ti je stvarno potrebno da se ne probudis jednog jutra i ne zakljucis kako si bas muza volela?Razmisli dobro
 
Nazalost ovakvu pricu slusam sve cesce. Medjutim to uopste nije tako strasno. Kazu da covek moze sve da iskontrolise. Sta zelis u zivotu? Ljubav... je* ljubav, svi je zelimo ali su retki srecnici kojima je sve to onako pravo ili su retki oni koji to prepoznaju. Ti si sve to uradila i sad je gotovo, moja baba kaze posle jeb* nema kajanja i to ti je tako. Prvo i najvaznije je da imas dete nisis vise sama. Ono nije krivo sto se rodilo. Da li i ono treba da pati. Prvo da se vratis bivsem ko zna kako ce biti ni on vise nije ono sto je bio. Mozda je isuvise patio pa ce ti se svetiti ceo zivot zbog toga. U redu je razvesti se zbog sebe , maltretiranja i tako to ali ne zbog drugog koga si ostavila. Bivsi ce te kaznjavati pa ces onda izgubiti obojicu i ostati sama. Po mom misljenju je najbolje resiti u glavi ako ne zelis da budes u takvom braku prekini ga ali dobro razmisli mozda ti volis svog muza ali nisi toga svesna... Ipak pokusaj da osvezis tu vezu. AKo ne ide nemoj odmah trcati bivsem ....a to sto ga svaku noc sanjas to je samo proizvod tvoje maste i zelje. Kladim se da ako se sobom dogovoris neces ga vise sanjati. Pa mozda naidje i neko treci. Znas sta da je bivsi bio bas onaj pravi ne bi ga ti ni ostavila. To je sad samo zaludjivanje. Nego prvo moras da volis sebe sa svim svojim"rdjavim" postupcima pa onda sve ostale....Ja bih bas bila srecna da se retko svadjam sa muzem


Srecno!!!!
 
Gdje pise da je nezrela?
Zena na zna kako da se postavi u toj situaciji...a priznacete, situacija i jeste teska...i zato trazi savjet od nas...a mi jedva docekali da nekog napadamo, ruzimo i kudimo.

JA necu, jer je razumjem.

Licno mislim da ako zivis s' jednim a mislis na bilo kojeg drugoga....da s' tim prvim i tobom nesto nije ok. Da li je toliko lose da se razvedes to ne znam. Ali, ipak, treba li da ostanes u braku i docekujes STAROST!!!!! sa nekom s' kim se ne slazes?
To je na tebi. Da procjenis koliko je lose i koliko mozes da trpis, kao sto vidis, ovdje ce te prije razapeti na krst nego pomoci -cast izuzecima ( a, ruku na srce, ni ne mogu ti pomoci sve i da hoce)

Znaci, rascisti stvari sa sobom, postavi muza pred sebe i reci kako se osjecas i sta KONKRETNO od njega ocekujes (nikako da spominjes ljubav iz mladjih dana!!! - NI SLUCAJNO). Nekad muskarci i nisu svjesni koliko im znacimo dok' im ne kazemo da smo spremni cak i da idemo od njih, onda krenu da se bore (ma, znas, kao sa djecom-stalno moras da im strpljivo objasnjavas i da ih na neki nacin ucjenjujes)

A za tog decka iz studentskih dana- mislim da se to ne odnosi konkretno na njega...da nije ON taj koji ti nedostaje-tebi nedostaju oni osjecaji koje si tada imala...sloboda, ljubav....ma ono sto sada nemas (makar ne u toj kolicini)
Ja ti zelim srecu, mozes i na priv. da se javis, imala sam skoro isto iskustvo!
 
wooow kako je diivno shto ima ovakvih prilika gde mozhemo skrenuti pazhnju na sa svoje na tudju mizeriju :cry:
ne postoje idealne stvari, pa tako ni brakovi. Sve zavisi shta ocekujemo, kakva su nam stremljenja...i,naravno,koliko smo spremni zhrtvovati i dati. Najogavniji osecaj je kada shvatish da te ne zadovoljava ono shto imash pored sebe, zelish neshta shto ne mozhesh imati i u tome i jeste poenta. Ali,bar budi sretna shto uopshte zelish....kakav bi tek bio zhivot bez zhelja :?:
 
Ma stvorila si u glavi imaginarnu licnost od necega sto ti je nekada davno prijalo, kad bi se upustila u vezu s njim zacudo bi se zaprepastila koliko bi sve bilo drugacije, sad ste zreliji oboje, a i polomljena vaza nikad nije kao nova! Te to sto razmenjujes porukice, razmenjuj al se ne primaj mnogo na to!
Sto se muza tice, sta tu ima lose sto su mu pare jako bitne da tebe i dete obezbedi, sta treba da te posalje na Kalenic da prodajes cvece na - beskonacno, da bi bila srecna! Ti samo ne znas sta ces sa sobom i malo ti je dosadno pa si pustila masti na volju. Ako imas problem, trebas otvoreno i lagano svaki dan po malo da pricas s muzem, a ne da mastas o Petru Panu, ostavi to za dete, al ne ti da se primas na bajke. Nema princa u realnom svetu!
Uzmi nesto pametnije pa radi, okupiraj svoj mozak!
I dobro razmisli pre razvoda, a na onog ex, ma ni ne neracunaj, mozes s tim eventualno imati avanturu posle svega, al to ce te jos vise povrediti, shvatices da to nije to!A onda ce biti kasno i gde je moj muz! Dok se okrenes on ce naci drugu, pogotovu ako ga ti sutnes! :roll:
 
U slicnoj sam situaciji.Imala sam dugu vezu i ona je trajala od pocetka srednje skole pa do pola faksa.Odrasli smo zajedno,imali smo ista interesovanja, isti krug prijatelja,iste ideale.Kada smo se razisli da ga ne vidjam morala sam da promenim i krug prijatelja,i mesta gde izlazim,i sve...Vreme je prolazilo i posle nekoliko bezveznih veza upoznala sam svog sadasnjeg muza.On je sasvim dobar covek,nikada me nije gusio,niti je pokusavao da dominira.Jedini problem u nasoj vezi je sto sam ga kasno upoznala.Malo toga smo imali zajednicko,imamo razlicite stavove,interesovanja.Ja mislim da decu treba vaspitavati ovako,on onako...Ne svadjamo se.Kada mi naidje ona zuta minuta cutim i ne mogu da mu objasnim zasto mi je tesko.On sigurno oseca da se nesto samnom desava ali valjda mu je sve jedno.Nas brak u zivot vracaju deca. Pitanje dokle?
 
Neko rece - "...brak je ona institucija u koju svi koji su napolje, hoce unutra a svi koji su unutra, bi napolje..."
Nije tacna definicija, bar sto se mene tice, ali precesto odslikava ono sto se desava u brakovima. Cini mi se sve cesce...
Znam ljude koji su u brak usli iz inata
Znam ljude koji su se ozenili "jer je valjda vreme"
Znam ljude koji su se bukvalno u pijanstvu uzeli
Znam ljude koji su u brak usli pogresno shvatajuci zivot
Svakakve brakove znam.

"Miona", veoma mali broj brakova je savrsen. Cak i onaj brak za koji svi misle da je savrsen, cak i ljudi koji ga direktno zive i osecaju ga kao savrsenog, cak i do pod starost, ponekad nije savrsen. Prosto zato sto ljudi nisu savrseni.
Moras pronaci nacina da ponovo i ponovo pogledas u sebe, oko sebe. Pa zatim opet. Nije to gubljenje vremena, to je gradjenje temelja na kojem ces zasnivati svoj dalji zivot. Ne odlucuj na precac. Ne mislim da treba po svaku cenu da spasavas brak (znas ono - radi deteta), ali moras se sagledati, pre svega sebe. Ne govorim to zbog tvog muza, govorim zbog vas oba-troje...

Tesko je tu pomoci nekim savetom, ali moguc pravac i ideja za razmisljanje mogu biti i zivotna iskustva drugih ljudi. Po tebi ispravna ili ne, tek mozda bi trebala da razmislis i kako su drugi u zivotu prolazili. Ne da bi ih kopirala, vec nesto novo saznala, o cemu jos mozda nisi ni razmisljala.

Znas ono na plazi, krenes u vodu, neko izlazi, ti na dva metra od vode, ipak pitas "kakva je voda"... A resila si da udjes, saznaces za koji sekund, ipak pitas. Zasto bi nas zivot gledali drugacije. Pitaj, uci, slusaj, razmisljaj...

Evo ti jedan od primera, a znam da ih samo na ovom forumu, ljudi imaju desetak i vise, zapravo svako od nas:
Kao student zabavljao sam se jos od gimnazije sa jednom plavookom. Voleo sam je kao sto moze samo neko potpuno zatreskan, godinama. Nije prosao ni jedan dan a da nisam jedva cekao da je vidim i da budem sa njom. Ona je osecala isto. Godinama za 4 godine studija.. Mislio sam da sam na nebu..
Otisla.
Svet se srusio, dan vise nije svitao. Zeleo sam je nazad, toliko jako, da mislim da bi ta zelja mogla rakete da lansira na Mars, kad bih mogao da je materijalizujem. Mesecima sam zamisljao kako bi bilo da smo ponovo zajedno... Ludeo sam.
Nekako se desilo, ponovo smo se nasli nakon godinu dana. Znam da je imala momka, znam da je spavala sa njim, znam da je njemu saptala, mozda isto kao i meni na jastuku.. Ali vratila se ONA!

"Miona", nije proslo mnogo vremena, poceo sam da je zamisljam kako je bila sa drugim. Video sam je u mislima sa drugim. Cinilo mi se i da grli drugacije.. Sve sam manje paznje posvecivao njoj, sve vise svojim sumnnjama, svom mucenju time.. Dani su prolazili i pocele su prve trzavice, ona zbog jedne stvari, ja zbog mojih dilema.. Prva svadja. Oci joj bas i nisu tako plave... A i nije bas TAKO prelepa, jednom je cak i podrignula u mom prisustvu - cuj to! Moja plavooka sa pijedestala...!
Prvi izostanci sa sastanaka. Prvih nekoliko dana bez nje. Prva ljutnja na nju, na sebe. Osecao sam se prevaren, sam od sebe. Nije to - to!

Na kraju sam shvatio - pa ja sam je zeleo natrag samo zbog onoga sto je u secanju. Ne stvarno. Samo da pokusam da vratim snove. A to je nemoguce. Saznao sam tada, da sam pogresio, da smo pogresili.
Shvatio sam da sam jos samo voleo secanje, ono nekada. SADA je odavno pocelo, NEKADA vise ne postoji...

Nemoj pogresiti "miona", ne kazem da treba da po svaku cenu ostanes sa sadasnjim muzem. Ne mislim da ces odluciti nepravilno, ali ni pravilno, ne znam da ti kazem. Ono sto hocu da kazem, ma sta ucinila, nemoj to raditi zbog NEKADA. Uradi to zbog SADA i UBUDUCE. Samo, razmisli dobro sta hoces, a jos vise sta NECES...

Zaboravi "bivseg". Neka bude bivsi. Neka bude stvarno tvoj onakakav kakav je bio. Samo shvati - NIJE vise tvoj, nikada nece ni biti. Mozda bude samo surogat onog tvoga, neke stvari jednom razbijene, ne mogu se zakrpiti. Krcag ces razlupati, zalepiti, ali pukotine ostaju, sa opasnom tendencijom da se sire... Veruj mi kad bi se vratila bivsem, desilo bi se da mu zameris neko ime, neki pogled, neki izraz iz njegovih bivsih, nakon tebe vremena. To su te pukotine...

U svakom slucaju veliku ces odluku morati doneti pa zato gledaj u sebe, oko sebe i pokusaj da osetis sebe. I nasjvaznije, kad jednom odlucis, ne osvrci se vise.... ma kakva odluka bila, inace ces zastati na svom putu kroz zivot, zaglibices se... Ziveces PRE a ne UBUDUCE..

Iz nekih licnih razloga, tvoja muka je mene posebno pogodila, pa sam valjda zbog toga pisao vise nego sto je na jednom forumu korektno... Izvinjavam se svima, ali imam strahovitu zelju da pomognem "mioni", znam kako joj je iz iskustva nekadasnjeg.

"Miona", svu ti srecu zelim, bud pametna, hrabra i nepokolebljiva, kad jednom odlucis.... Sretno
 
Igračina je dobro rekao. Malo grubo, ali tako ide sa istinom, ne? Uradila si glupost onim ''htela sam provoda...''. Mnogo žena to radi. ''potrebna mi je sloboda'', ''potrebno mi je da budem malo sama'', ''neću da se vezujem'', raskidate a ni ne znate zašto... To su vaši hirovi i zato ispaštate. Retko, ali ispaštate. Sad i ako se razvedeš, a muž te voli, povredićeš ga. Mnogo. Iz glupavog razloga. Ako te voli, patiće, a to onda ne zaslužuje. I tada praviš opet grešku, ali prema drugom i iz sebičnosti i slabosti. Ćuti, kaj se, voli dete i poštuj muža. Ako to ne uradiš, ne zaslužuješ ništa. Osim toga što si dobila. A ako te voli, dobila si premiju, znaš?
 
miona,
nikad mi nisu bili jasno ljudi koji "skakucu" iz braka u brak, kao da je ispijanje case vode...
zasto ne pokusas da se promislis o tome sta ZAISTA u tvom braku ne valja (ako uopste nesto ne valja)..?
ti si za sada samo zaljubljena u san o onome sta je moglo biti, kao klinkica, a nemas pojma da li bi se brak sa onim drugim za 10 godina pretvorio u istu tu zabokrecinu u kojoj si sada.
zasto ne pokusas da se razvedes, pa da budes par godina samohrana majka, pa da naucis da zivis sa sobom, sa detetom, da "tresnes" na zemlju, mozda i odrastes, pa da vidis onda, iz ravnoteznog stanja, sa obe noge na zemlji, da se osvrnes oko sebe i pogledas KO bi ti ZAISTA bio "par"?
ili je ovako - lakse, biti zaljubljen u "sta-bi-bilo-kad-bi-bilo"....

svasta....
 
Draga nasa Miona zivot je surov prema svima ,prema nekom vise prema nekom manje.Zapitaj prvo sebe u kom trenutku si pocela da razmisljas o svom bivsem,kad te je tvoj suprug razocarao zbo nekog postupka pa si pocela da ga uporedjujes sa drugim (naravno bivsim).U svakom braku ima kriza i to ne jedna nego mnogo.I ja sam mnogo puta pomislila da se razvedem,i razmisljala o bivsem (uvek istom),ali kad kriza prodje sve je OK.Verujem i da je mom muzu padalo napamet da se razvede od mene ali na kraju balade uvek svatimo da se ipak volimo.Ako kod tebe to nije slucaj i ako si sigurna da ne volis svog muza onda napred u novi zivot! Bice tesko ali bolje dobar razvod nego los brak.Ipak,zivot je kratak i samo jedan i samo tvoj!SRECNO!
 
ajd recimo da se razvedes.....i sta onda? slomices srce muzu i detetu....a veruj mi i svojim roditeljima. i sta onda?????

vratices se tom bivsem decku? dobro... rodi i njemu dete pa posle par godina pocni da razmisljas o bivsem muzu...da ga sanjas...i da se prisecas lepih vremena. onda ti se taj bivsi brak nece vise ciniti tako crn...i....ajd jovo nanovo.

izvini, ali moram biti gruba. znam da ti je tesko, ali ovo moras cuti ( sigurna sam da ti nece biti prvi put). TI NISI ZRELA ZA BRAK!!!

pogledaj svog muza. priseti se zasto si se zaljubila u njega. priseti se da ste zeleli dete. tebe niko nije prisilio u taj brak. bice vremena kad ces razmisljati strastveno i o komsiji i nekom glumcu itd. potpuno je normalna stvar da nas u toku zivota privlace drugi ljudi. molim te nemoj bacati u vodu svoj brak zbog neke glupe "simpatije".
mozda malo vise vremena da provodis uzivajuci u malim stvarima sa svojim muzem, stvari ne bi bile tako crne. idi provodi se sa njim! ako nemate para idite u setnju u park. igrajte badminton...ma bilo sta!

nije ni cudo sto sve veci broj brakova zavrsava u razvodu. ljudi su poceli olako da ga shvataju. ako mislite da ako vam veza zakoci, da se lako mozete razvesti...NEMOJTE SE VENCATI!!!!!

toliko od mene.
 
Varnica:
ajd recimo da se razvedes.....i sta onda? slomices srce muzu i detetu....a veruj mi i svojim roditeljima. i sta onda?????

vratices se tom bivsem decku? dobro... rodi i njemu dete pa posle par godina pocni da razmisljas o bivsem muzu...da ga sanjas...i da se prisecas lepih vremena. onda ti se taj bivsi brak nece vise ciniti tako crn...i....ajd jovo nanovo.

izvini, ali moram biti gruba. znam da ti je tesko, ali ovo moras cuti ( sigurna sam da ti nece biti prvi put). TI NISI ZRELA ZA BRAK!!!

pogledaj svog muza. priseti se zasto si se zaljubila u njega. priseti se da ste zeleli dete. tebe niko nije prisilio u taj brak. bice vremena kad ces razmisljati strastveno i o komsiji i nekom glumcu itd. potpuno je normalna stvar da nas u toku zivota privlace drugi ljudi. molim te nemoj bacati u vodu svoj brak zbog neke glupe "simpatije".
mozda malo vise vremena da provodis uzivajuci u malim stvarima sa svojim muzem, stvari ne bi bile tako crne. idi provodi se sa njim! ako nemate para idite u setnju u park. igrajte badminton...ma bilo sta!

nije ni cudo sto sve veci broj brakova zavrsava u razvodu. ljudi su poceli olako da ga shvataju. ako mislite da ako vam veza zakoci, da se lako mozete razvesti...NEMOJTE SE VENCATI!!!!!

toliko od mene.


ma, komentar ti je za desetku :?
Pa jel' ti mislis da si ti otkrila svijet rekavsi da treba da idu u park da igraju badmington? Ako je to za tebe nacin da se odrzava brak pa onda ti nemoj da se udajes.
 

Back
Top