Da li partneru treba sve pruziti, ziveti za njega...

Ako ti treba razlog zasto svakome treba dati sansu i zasto uvek treba voleti bezuslovno - zivi se jednom, i svu ljubav i pozitivne emocije koje imas u sebi mozes da iskoristis samo u ovom zivotu. Pa ako nemas nameru i nije ti stalo da budes optimista... onda tesko i da mozes da ocekujes da ce tebe voleti bezuslovno.

Јој, шта ви причате? Безусловна љубав је једино љубав мајке према детету! Никога другог не волимо безусловно, а и зашто бисмо?
Партнерска љубав је узајамно давање и примање и никако није безусловна! Да ли бисте икога волели ништа не тражећи и не очекујући да вам љубав и пажња буде узвраћена?
 
Steffan:
Hellen:
Смета?! Па опет све испочетка? Хвала лепо, много ме је коштало да стигнем овде где јесам и сада ми је стварно смешно кад видим о чему ова деца разглабају.
Имало је и то својих дражи, ал сам те фазе прерасла. :)

A u kojoj si sada fazi?!? U fazi poricanja? :wink: :D

Порицања чега?
 
Hellen:
Steffan:
Hellen:
Смета?! Па опет све испочетка? Хвала лепо, много ме је коштало да стигнем овде где јесам и сада ми је стварно смешно кад видим о чему ова деца разглабају.
Имало је и то својих дражи, ал сам те фазе прерасла. :)

A u kojoj si sada fazi?!? U fazi poricanja? :wink: :D

Порицања чега?

Pa ti jos i porices da porices!??! :lol: Zaboravi, sve je u redu.. :wink:
 
Steffan:
Hellen:
Steffan:
Hellen:
Смета?! Па опет све испочетка? Хвала лепо, много ме је коштало да стигнем овде где јесам и сада ми је стварно смешно кад видим о чему ова деца разглабају.
Имало је и то својих дражи, ал сам те фазе прерасла. :)

A u kojoj si sada fazi?!? U fazi poricanja? :wink: :D

Порицања чега?

Pa ti jos i porices da porices!??! :lol: Zaboravi, sve je u redu.. :wink:

:D :lol: :lol: :lol:
 
Hellen:
Партнерска љубав је узајамно давање и примање и никако није безусловна! Да ли бисте икога волели ништа не тражећи и не очекујући да вам љубав и пажња буде узвраћена?

Tacno, ne postoji bezuslovna ljubav, pa iako se mozda poneka od njih na pocetku cini takvom, kad tad dodje pay-back time kad i taj koji je kao voleo 'bezuslovno' ocekuje isto toliko zauzvrat iako je samo do juce tvrdio da voli zato sto voli a ne da bi mogao kasnije da naplati dug. Zato cuvajte se te tzv. 'bezuslovne' ljubavi, moze biti mnogo gora od obicne kad krene neko da vam baca na glavu 'sta je sve uradio za vas' kao izgovor za kasnije emotivno zlostavljanje.
 
Nina2:
Hellen:
Партнерска љубав је узајамно давање и примање и никако није безусловна! Да ли бисте икога волели ништа не тражећи и не очекујући да вам љубав и пажња буде узвраћена?

Tacno, ne postoji bezuslovna ljubav, pa iako se mozda poneka od njih na pocetku cini takvom, kad tad dodje pay-back time kad i taj koji je kao voleo 'bezuslovno' ocekuje isto toliko zauzvrat iako je samo do juce tvrdio da voli zato sto voli a ne da bi mogao kasnije da naplati dug. Zato cuvajte se te tzv. 'bezuslovne' ljubavi, moze biti mnogo gora od obicne kad krene neko da vam baca na glavu 'sta je sve uradio za vas' kao izgovor za kasnije emotivno zlostavljanje.

E pa ako dodje do prebacivanja, onda jednostavno mozete biti sigurni da u pitanju nije ni bila bezuslovna ljubav - nego nekakva ljubav iz koristoljublja ili kako vec...
 
Tommy_V:
Nina2:
Hellen:
Партнерска љубав је узајамно давање и примање и никако није безусловна! Да ли бисте икога волели ништа не тражећи и не очекујући да вам љубав и пажња буде узвраћена?

Tacno, ne postoji bezuslovna ljubav, pa iako se mozda poneka od njih na pocetku cini takvom, kad tad dodje pay-back time kad i taj koji je kao voleo 'bezuslovno' ocekuje isto toliko zauzvrat iako je samo do juce tvrdio da voli zato sto voli a ne da bi mogao kasnije da naplati dug. Zato cuvajte se te tzv. 'bezuslovne' ljubavi, moze biti mnogo gora od obicne kad krene neko da vam baca na glavu 'sta je sve uradio za vas' kao izgovor za kasnije emotivno zlostavljanje.

E pa ako dodje do prebacivanja, onda jednostavno mozete biti sigurni da u pitanju nije ni bila bezuslovna ljubav - nego nekakva ljubav iz koristoljublja ili kako vec...

Tommy, jesi li ostvario svoju bezuslovnu ljubav? Zivis li jednu takvu?
 
Nina2:
Tommy_V:
Nina2:
Hellen:
Партнерска љубав је узајамно давање и примање и никако није безусловна! Да ли бисте икога волели ништа не тражећи и не очекујући да вам љубав и пажња буде узвраћена?

Tacno, ne postoji bezuslovna ljubav, pa iako se mozda poneka od njih na pocetku cini takvom, kad tad dodje pay-back time kad i taj koji je kao voleo 'bezuslovno' ocekuje isto toliko zauzvrat iako je samo do juce tvrdio da voli zato sto voli a ne da bi mogao kasnije da naplati dug. Zato cuvajte se te tzv. 'bezuslovne' ljubavi, moze biti mnogo gora od obicne kad krene neko da vam baca na glavu 'sta je sve uradio za vas' kao izgovor za kasnije emotivno zlostavljanje.

E pa ako dodje do prebacivanja, onda jednostavno mozete biti sigurni da u pitanju nije ni bila bezuslovna ljubav - nego nekakva ljubav iz koristoljublja ili kako vec...

Tommy, jesi li ostvario svoju bezuslovnu ljubav? Zivis li jednu takvu?

Mislim da o tako necemu moze mnogo bolje da govori cinjenica da sam u izvrsnim odnosima sa svim devojkama sa kojima sam se zabavljao. jer, po meni to je neka indikacija da je tu bilo puno upravo te bezuslovne ljubavi.

Nazalost, zivotni putevi su nas odveli na potpuno razlicite strane. One vode svoj zivot ja svoj - ali smo dobri prijatelji cujemo se redovno, dopisujemo i koristimo svaku priliku kada mozemo da se vidimo. Sto mozda nije preterano cesto ali je prijatno videti kako se drugi razvijaju i secati se lepih trenutaka. :)
 
Tommy_V:
Nina2:
Tommy, jesi li ostvario svoju bezuslovnu ljubav? Zivis li jednu takvu?

Mislim da o tako necemu moze mnogo bolje da govori cinjenica da sam u izvrsnim odnosima sa svim devojkama sa kojima sam se zabavljao. jer, po meni to je neka indikacija da je tu bilo puno upravo te bezuslovne ljubavi.

Nazalost, zivotni putevi su nas odveli na potpuno razlicite strane. One vode svoj zivot ja svoj - ali smo dobri prijatelji cujemo se redovno, dopisujemo i koristimo svaku priliku kada mozemo da se vidimo. Sto mozda nije preterano cesto ali je prijatno videti kako se drugi razvijaju i secati se lepih trenutaka. :)

Pitam se zasto nisi ostao sa tim devojkama u vezi, mozda zato sto nisu dale onoliko koliko i ti sam? Prijateljstvo na kraju veze nije rezultat bezuslovne ljubavi, ja sam ostala u odlicnim odnosima sa svim bivsim momcima, osim zadnjeg koji me je kao bezuslovno voleo.
Ali necu da kalkulisem. Zivi i dalje u uverenju da ljubav moze da bude bezuslovna, pozdravljam takav nacin razmisljanja :idea: Samo se ne slazem sa njim ;)
Pozdrav!
 
Nina2:
Tommy_V:
Nina2:
Tommy, jesi li ostvario svoju bezuslovnu ljubav? Zivis li jednu takvu?

Mislim da o tako necemu moze mnogo bolje da govori cinjenica da sam u izvrsnim odnosima sa svim devojkama sa kojima sam se zabavljao. jer, po meni to je neka indikacija da je tu bilo puno upravo te bezuslovne ljubavi.

Nazalost, zivotni putevi su nas odveli na potpuno razlicite strane. One vode svoj zivot ja svoj - ali smo dobri prijatelji cujemo se redovno, dopisujemo i koristimo svaku priliku kada mozemo da se vidimo. Sto mozda nije preterano cesto ali je prijatno videti kako se drugi razvijaju i secati se lepih trenutaka. :)

Pitam se zasto nisi ostao sa tim devojkama u vezi, mozda zato sto nisu dale onoliko koliko i ti sam? Prijateljstvo na kraju veze nije rezultat bezuslovne ljubavi, ja sam ostala u odlicnim odnosima sa svim bivsim momcima, osim zadnjeg koji me je kao bezuslovno voleo.
Ali necu da kalkulisem. Zivi i dalje u uverenju da ljubav moze da bude bezuslovna, pozdravljam takav nacin razmisljanja :idea: Samo se ne slazem sa njim ;)
Pozdrav!

Pa naprimer, jedan praktican razlog... naprimer Suzana zivi u Caracasu, u Venezueli a bili smo zajedno dok smo studirali. Najbliza geografski, jedna takva bivsa ljubav je u Rimu i nju vidjam relativno i najcesce... ne razumem samo u cemu je problem sa prijateljstvom. To je ono od cega sve pocinje i po meni je ok da se na njemu neke stvari i zavrse... zasto da ne? :)

Mislim da je dobro da imamo razlicita misljenja - to cini svet sarenim i lepim. Razlike. Pozdrav. :wink:
 
Tommy_V:
Nina2:
Pitam se zasto nisi ostao sa tim devojkama u vezi, mozda zato sto nisu dale onoliko koliko i ti sam? Prijateljstvo na kraju veze nije rezultat bezuslovne ljubavi, ja sam ostala u odlicnim odnosima sa svim bivsim momcima, osim zadnjeg koji me je kao bezuslovno voleo.
Ali necu da kalkulisem. Zivi i dalje u uverenju da ljubav moze da bude bezuslovna, pozdravljam takav nacin razmisljanja :idea: Samo se ne slazem sa njim ;)
Pozdrav!

ne razumem samo u cemu je problem sa prijateljstvom. To je ono od cega sve pocinje i po meni je ok da se na njemu neke stvari i zavrse... zasto da ne? :)

Nije problem u meni, vec u njemu, on ga nije hteo na kraju veze. Mozda kad jednom zaista volis ne mozes tog nekog da gledas kasnije samo kao prijatelja...ne znam..takvo neko objasnjenje sam dobila i donekle mogu cak i da se slozim sa njim.
 
Pa naprimer, jedan praktican razlog... naprimer Suzana zivi u Caracasu, u Venezueli a bili smo zajedno dok smo studirali. Najbliza geografski, jedna takva bivsa ljubav je u Rimu i nju vidjam relativno i najcesce... ne razumem samo u cemu je problem sa prijateljstvom. To je ono od cega sve pocinje i po meni je ok da se na njemu neke stvari i zavrse... zasto da ne?

Пријатељство је ОК, али да је љубав са Сузаном била БЕЗУСЛОВНА ви бисте сад живели заједно у Венецуели или у Београду! Услов је ипак постојао, и пошто није испуњен, нисте више заједно, зар не?
 
Boban_bgd:
Znaci ovako... ja sam dosao do jednog zakljucka koji verovatno vecina od vas zna...ali bi hteo to da proverim...
Znaci da li partneru treba da tokom veze koja ima bar tri meseca da se pruzi sve...
Voleo bi da mi na ovo pitanje odgovara vise zenska populacija jer koliko se meni cini svet se vrti oko njih a ne oko nas...

Da ti kaze bata konkretno (jer ce zenske da te zavlace i pricati bajke, reci ce TREBA): Prvo voli sebe, sam ces osetiti koliko joj/mu treba i koliko mozes, nisi niciji rob i nisi se rodio/la zbog druge/og...

Trebam li jos nesto da dodam ili je i ovo dovoljno?
 
Kazanova:
Boban_bgd:
Znaci ovako... ja sam dosao do jednog zakljucka koji verovatno vecina od vas zna...ali bi hteo to da proverim...
Znaci da li partneru treba da tokom veze koja ima bar tri meseca da se pruzi sve...
Voleo bi da mi na ovo pitanje odgovara vise zenska populacija jer koliko se meni cini svet se vrti oko njih a ne oko nas...

Da ti kaze bata konkretno (jer ce zenske da te zavlace i pricati bajke, reci ce TREBA): Prvo voli sebe, sam ces osetiti koliko joj/mu treba i koliko mozes, nisi niciji rob i nisi se rodio/la zbog druge/og...

Trebam li jos nesto da dodam ili je i ovo dovoljno?

Kazanovo, da si pazljivije citao primetio bi da su bas zene bile te koje su odgovorile da ne veruju u bezuslovnu ljubav ;)
 
Nadavno da treba partneru pruziti sve. Ne mora da ta veza bude ni 3 meseca, ako partnera znas od ranije, ako imate medjusobno poverenje, znate sta drugo voli. Sve treba pruziti, definitivno.
Sve, dok ti odgovara to sto pruzas. Cim osetis neprijatnost, cim osetis da ti to ne odgovara, reci to. Ako te partner dovoljno postuje, shvatice.
Jer, moras priznati, ni ti ne volis, kada neko koga volis, oseti da ga zlostavljas.
Zar u vezi nije sve dozvoljeno? :D :D :D
Uzivaj dok si mlad.
 
koliko god da pruzis na kraju ispadne da nisi dovoljno??????
tri meseca je malo,cak se i ne poznajete za taj period ,a sta kazes kad nekome pruzis sve ,apsolutno sve i kad si uvek tu za nekoga
i taj neko posle svega kaze"drago mi je sto sam te konacno upoznao" u negativnom smislu onog trena kad mu kazes sta ti smeta
sve treba samo zajebavati ako ti ne zajebavas tebe ce zezati
ali "to ne bira pamet nego srce"
 

Back
Top