Da li neko ima kućnu pomoćnicu

QUOTE=DjuraMornar;6396229]Ma sve je to ok.
Ja ne osudjujem nikoga. Samo kazem da bi mene bilo sramota, isto kao sto nikada ne bih dala na ulici coveku da mi ocisti cipele...sramota me , jer ne zelim da se ja tu nesto osecam "superiornijom" u odnosu na njega, tj. ruzno... ...i ako je to potpuno suludo...i svesna sam toga...ali ne mogu . To je prosto jace...[/QUOTE]

uostalom sve je to moja intima. Umrla bi kada bi mi neko prebrojavao viljuske, gace i sl.
Uostalom, kako to, sedis u prljavstini i cekas onaj dan kad ta zena dolazi da cisti:?::!:
Uostalom uvek kad custim nadje se srtvar koja nije na mestu, tada nesto preuredim, pobacam reorganizujem. Kako to moze neko drugi da mi uradi.
Uz to imam patoloski strah da bi taj neko malo vodio racuna o tome kojom se krpom brise radna povtsina, kojom slavine, kojom sudopra, kojisredstva za ciscnje (iako ista su) za kuhinju, a koja za kupatilo pošto ne volim da iz iste bočice prskam kadu ili suoperu i sl.:rolleyes:
Ovako nije lako ali ako.:P:P:mrgreen::mrgreen:
 
ja nemam taj problem sa superiornoscu,jer smatram da svako radi svoj posao.
ako ja imam svoj posao koji bi trebalo da zavrsim do odredjenog roka ,a takav mi je posao stalno i ma ga puno,zas bih sebe opterecivala i time ako ne moram ,a u svakom slucaju i da nemam sta da radim ,radije bih provela vreme sa svojim detetom i muzem nego sto bi npr peglala ili prala prozore
a sto se tice cene ,ne znam ko je pitao, zavisi kako se dogovoris,ako placas po satu onda je prosek 3 do 5 evra a ako placas mesecno tesko je reci ,zavisi sta sve treba da radi i koliko cesto
 
nemamo. Maja maman je obavezno imala pomoc kada je bilo Veliko Spremanje. To je trajalo po 3 dana. napravi se vasar u petak, tata se evakuise negde da ne smeta, a za vikend se radi. Onda, povremeno je imala pomoc za peglanje.
A ja sam jedno vreme imala kucnu pomocnicu. To je bila starija mamina komsinica, pa... Njoj je bilo dobrodoslo da zaradi, a meni je bila potrebna pomoc. Dolazila je svakodnevno. Sama je radila ono sto je smatrala potrebnim (npr. opere prozore da me obraduje), kuvala, itd... Morala sam ponekad da sakrivam stvari od nje - npr. ispeglala je vuneni dzemper kroz vlaznu krpu pa je porastao za 4 broja... ribala neke ususkane, ucuskane serpice (ono, zao ti da bacis a nije za koriscenje). Posto me je znala od malena GRDILA me je sto sam isprljala sporet koji je juce tako lepo oprala :).
Sta da kazem, volela sam je kao rodjenu tetku :).
Sada dodjem kod sebe za vikend, pretvorim se u neku Rondju ( iz zezanja povezem kosu maramom :) ), i poradim sta treba... Onda se u nedelju popodne vratim ja ( iz kupatila, napomadjena i sredjena) i kazem "Rondjo, sestro, dobro si ovo uradila! "
Eto...
 
Potpisujem....Mada već neko vreme razmišljam da nekom plaćam da mi usisava i čisti prašinu, ne zato što nemam vremena ili ne želim, a ni zato što baš ne znam šta ću sa lovom, nego zato što zbog alergije posle svakog spremanja kuće imam kijavicu po nekoliko dana...taman se to završi dodje vreme za novo čišćenje i tako u krug :roll: I koliko se uostalom plaća takva vrsta posla...i kako...po učinku, po satu, djuture???

Ja potpisujem ovo za alergiju! :D Šalim se, jako sam alergična na prašinu a stan mi je sa ulične strane pa je sam po sebi prašnjav tako da sam se lapo ušemila pa svaki dan brišem prašinu, 2-3x nedeljno usisavam a za vikend usisavam detaljno sa pomeranjem kreveta itd. ***, izgleda da mi je to sudbina!
 
Potpisujem....Mada već neko vreme razmišljam da nekom plaćam da mi usisava i čisti prašinu, ne zato što nemam vremena ili ne želim, a ni zato što baš ne znam šta ću sa lovom, nego zato što zbog alergije posle svakog spremanja kuće imam kijavicu po nekoliko dana...taman se to završi dodje vreme za novo čišćenje i tako u krug :roll: I koliko se uostalom plaća takva vrsta posla...i kako...po učinku, po satu, djuture???

koliko znam placa se po satu npr 2,5e, ali niko nece a ti dodje za manje od 4h posla, neko nece ni za manje od 8h... ljudi uglavnom unajme kucnu pomocnicu da im dolazi svaki ili svaki dr dan i onda ona radi sve od odlaska na pijacu,prodavnicu,kuvanje,ciscenje i sl. i nakupi se tu tih 6-8h...
 
a sto se tice cene ,ne znam ko je pitao, zavisi kako se dogovoris,ako placas po satu onda je prosek 3 do 5 evra a ako placas mesecno tesko je reci ,zavisi sta sve treba da radi i koliko cesto

j.b.t. meni se to čini malo mnogo...Sećam se kad nam je profesorka pričala da je ženi koja je tražila privatne časove za svog sina, predložila (kao da joj učini...) da naprave razmenu u naturi. Znači ova drži detetu sat vremena čas, ova njoj sat vremena sredjuje stan. I ova žena nije htela, rekla je nešto u stilu: Pa jes' ti piskaraš sat vremena, nije isto, ja da rintam za to vreme. ?!? Užas...Mislim ekonomski gledano, sat vremena fizikalisanja ne može nikako da se vrednuje kao sat vremena umnog napora (mrzi me sad da pišem kako se izvodi računica). Još je ta profesorska doktorirala u svojoj struci, veoma priznat stručnjak...:roll:
Meni je mnogo 5 evra na sat, pa ja ne zaradjujem toliko...Znači, ostaje mi masku na facu i krpu u ruke :x
 
ne bre pet nego dva i po :D na sat i kada saberes koliko one treba da rade da bi dosle do pristojne mesecne plate to i nije toliko mnogo. + sto vecina njih je u godinama i nisu po profesiji spremacice nego ih je manje vise zivot tako odredio, dobile su otkaze sa svojih regularnih poslova, dogurale do nekih godina na birou, ko ce da zaposli zenu preko 50 god da sekretarise, radi u butiku, na salteru ili sl ako imas X mladjih koje su se prijavile za takav posao... ostaje im uglavnom spremanje po kucama...
 
Ne mogu je nazvati kucnom pomocnicom...Pocela ssam da je zovem kad sam bila trudna pa nisam mogla da se pentram i perem prozore...a sad nemam vremena od bebe tako da povremeno dodje da mi popegla ves ako se bas nakupe 3-4 masine i svaka 2 -3 meseca da opere prozore...Ja spremim dorucak, rucak, pijemo kaficu, ona radi, ja petljam oko bebe usput bla, bla i tako skroz mi ok, a i uradi mi za manju lovu nego drugima jer je drugarica sa mojom mamom. Mislim da naplacuje 350 din po satu
 
Ne...i bilo bi me sramota da je drugacije.
Sramota, jer ne bih mogla ni da zamislim da ja sedim...a da neko riba moj prozor.

Nema potrebe da ti je neprijatno. Isto rade kao sto recimo rade moler ili vodoinstalater, elektricar.. itd. za novac. Nista sramnog nema u tome sto neko pere i rasprema, na kraju ti i ja radimo to isto doduse za sebe ali za DZ. :D

Slazem se, meni bi bilo neprijatno cak da posmatram nekoga da sedi dok neko drugi radi, bez obzira da li je za novac ili ne. Neko je gore napisao, za to vreme nadjes sebi drugi posao koji bi inace radila.

Tema-Nemam stalnu pomoc u kuci jer mi nije potrebna. Posle renoviranja, krecenja, pre ulaska u novi stan platim da neko pocisti i sredi. Urade svoj posao, platim, svi zadovoljni.
 
imam neku informaciju da je tarifa 100din po satu, ne znam gde vi nalazite te skupdžije kad imaš more žena koje rade za 100 din i još su srećne i maksimalno motivisane tim parama....
elem, da spustim to na papir, neka bude 4h dnevno to je 400 din, tri dana u nedelji 1200 din. sića....
definitivno krećem u potragu za kućnom pomoćnicom. jedino, nije lako naći adekvatnu osobu.
 
Dragojlo..znas li sta se moze i koliko uraditi za 4 sata rintanja..pusti te price ko lisica repom..cenu i obara svaka shusha koja hvata krivine..neka stane na ulicu..pa vidi koliko ce isprositi para za sat vremena..to je manje ponizavajuce nego raditi ko magarac za sicu.
 
imam neku informaciju da je tarifa 100din po satu, ne znam gde vi nalazite te skupdžije kad imaš more žena koje rade za 100 din i još su srećne i maksimalno motivisane tim parama....
elem, da spustim to na papir, neka bude 4h dnevno to je 400 din, tri dana u nedelji 1200 din. sića....
definitivno krećem u potragu za kućnom pomoćnicom. jedino, nije lako naći adekvatnu osobu.

ma gde si bre nasao za 100 dinzi? nemoj da lagis...
 
ja svoju stroku volim sama da cistim :)

za sada sam organizovana (na stetu svog slobodnog vremena)..

moja najbolja prijateljica ima svoju kucnu pomocnicu..onako skroz - zaposlenu puno radno vreme od 9 00 - 17 00 sa sve placenim doprinosima i stazom. placa je 500 eu.

odrzava joj celu kucu 300 km2, pere, pegla, kuva..

e tu je caka..svako drugo jelo unisti..testenina i pirinac raskuvani, povrce gnjecavo i prezacinjeno..ubijeno u pojam..jos prijateljica ode u nabavku i nista ispod bifteka od mesa ne kupuje, a kad dodje kuci i pogleda u serpu (smajli koji pada u nesvest)..

jos se na pocetku zanosila pa kupovala prepelice, pacetinu i divljac zamisljajuci ih kao ukusno pripremljene delikatese koje ce da potamani kad se umorna vrati sa posla..

sad je digla ruke pa joj kaze - neka draga ja cu da skuvam kad dodjem s posla, ti samo ocisti kucu..
i uglavnom poruci restoransku hranu..

eno je danas sedi kuci i leci iziritiran zeludac..al` joj zato kuca blista:)
 
ja svoju stroku volim sama da cistim :)

za sada sam organizovana (na stetu svog slobodnog vremena)..

moja najbolja prijateljica ima svoju kucnu pomocnicu..onako skroz - zaposlenu puno radno vreme od 9 00 - 17 00 sa sve placenim doprinosima i stazom. placa je 500 eu.

odrzava joj celu kucu 300 km2, pere, pegla, kuva..

e tu je caka..svako drugo jelo unisti..testenina i pirinac raskuvani, povrce gnjecavo i prezacinjeno..ubijeno u pojam..jos prijateljica ode u nabavku i nista ispod bifteka od mesa ne kupuje, a kad dodje kuci i pogleda u serpu (smajli koji pada u nesvest)..

jos se na pocetku zanosila pa kupovala prepelice, pacetinu i divljac zamisljajuci ih kao ukusno pripremljene delikatese koje ce da potamani kad se umorna vrati sa posla..

sad je digla ruke pa joj kaze - neka draga ja cu da skuvam kad dodjem s posla, ti samo ocisti kucu..
i uglavnom poruci restoransku hranu..

eno je danas sedi kuci i leci iziritiran zeludac..al` joj zato kuca blista:)

Sjaj i beda Hollywood-a :|
 
Povremeno pijem kafu sa zenom koja radi kao kucna pomocnica i cistacica u jednoj banci i apoteci svakodnevno. Naplacuje 150 - 200 din. sat, mada sve ostale zene naplacuju 250 - 300 pa i vise. I meni ponekad dobro dodje. Mislim, moj rad kosta mnogo vise po satu, pa zasto bih trosila vreme na kucanske poslove, kada mogu da radim posao koji volim i ipak zaradim onu razliku izmedju mog i njenog rada :think:
 
ja svoju stroku volim sama da cistim :)

za sada sam organizovana (na stetu svog slobodnog vremena)..

moja najbolja prijateljica ima svoju kucnu pomocnicu..onako skroz - zaposlenu puno radno vreme od 9 00 - 17 00 sa sve placenim doprinosima i stazom. placa je 500 eu.

odrzava joj celu kucu 300 km2, pere, pegla, kuva..

e tu je caka..svako drugo jelo unisti..testenina i pirinac raskuvani, povrce gnjecavo i prezacinjeno..ubijeno u pojam..jos prijateljica ode u nabavku i nista ispod bifteka od mesa ne kupuje, a kad dodje kuci i pogleda u serpu (smajli koji pada u nesvest)..

jos se na pocetku zanosila pa kupovala prepelice, pacetinu i divljac zamisljajuci ih kao ukusno pripremljene delikatese koje ce da potamani kad se umorna vrati sa posla..

sad je digla ruke pa joj kaze - neka draga ja cu da skuvam kad dodjem s posla, ti samo ocisti kucu..
i uglavnom poruci restoransku hranu..

eno je danas sedi kuci i leci iziritiran zeludac..al` joj zato kuca blista:)
pa ne znam,mislim da je greska izjednaciti kuvaricu i cistacicu
ovde kucna pomocnica ne cuva decu,ne kuva rucak.kapiram ja da tvoja drugarica ocekuje dosta za 500€ ali za dobar rucak treba da iznajmi kuvaricu ali kuvarica(po profesiji) nece hteti da joj riba wc solju
 
prijateljica mi je vrlo specificna, zena zmaj!!!

izuzetno sposobna, ni od cega je napravila poslovnu imperiju u srbiji u najgorem periodu..

e sad, nema stav poslodavca. i u firmi i ukuci vlada frendli atmosfera - i uspeva joj!

jedino se tu saplela..zena koja joj radi u kuci insistira da kuva..sprema joj zimnice - znate ono ajvari, kiseli joj kupus, tursiju, dzemove, slatka..i sve to je ok jedino ne zna da kuva..

u stvari, tradicionalnom kuhinjom vlada - sarme, podvarci, ali na isti nacin kuva i ostalu hranu..

nista sto se nije krckalo jedno pet sati ne smatra kuvanim:)

a prijateljici sve neprijatno da joj kaze..
 
Joj sto bi volela jednu kucnu pomocnicu, nikako ne stizem sve da zavrsim, jos je tu malo dete, jos majstori(nezavrsena kuca u kojoj zivimo te ih se necu otarasiti narednih 4-5godina u najboljem slucaju:-x), da ne spominjem kako oni prljaju kucu. Ali nista ode toga, i ako nemam losu platu sve olazi na malter, cement, plocice...Uh al se izjadah:lol:, sad je lakse, samo da smo zivi i zdravi bice i kucne pomocnice8)
 
uff, ja sam ovih dana zatrpana prljavim sudovima i neispeglanim vesom, a mislim da i onaj prljavi ves pocinje da dobija znakove uzvika

Stvarno bih volela i trebala kucnu pomocnicu!!!
Nije mi dovoljno da mi dodje ona spremacica par puta nedeljno... kada imam ovoliko posla, prakticno ne spavam uopste nocu da bih postigla da uradim sve svoje primljene obaveze. Ali ja jednostavno ne mogu da odbijem klijenta. Kada mi neko nesto naruci, meni prosto zasijaju dolari pred ocima i gotovo! Zbogom snu, dobar dan prljavi sudovi... zivimo prakticno na bananama jer niko nema vremena da kuva.

Meni treba i kuvarica i spremacica... ali opet, kada bi to moglo za DZ, mislim ubih se radeci da zaradim pare da obezbedim svojoj porodici jedan veoma lagodan zivot, a onda treba da bacam pare na sredjivanje kuce. Kada bih nekako mogla da prebrodim ovaj period, pa za par godina kada mi znacajno poraste tarifa... platicu i kuvaricu i kucnu pomocnicu. Jedva cekam!!!

Do tada sanjam o urednoj kuci!!!
 

Back
Top