Da li nas Facebook (i drustvene mreze) cine nesrecnim?

Da li ste se osecali manje vredno, nesrecno zbog poredjenja sa drugim ljudima na FB?

  • Da

  • Ne / ne poredim se

  • Ne koristim drustvene mreze


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ima m profil na FB-u...možda koliko i na Krstarici....dok nisam imala internet nisam kapirala, šta su to forumi, a kamoli FB....forum kao ovaj je neka vrsta, po meni preteče FB..i ovo je društvena mreža.....nikada nisam smatrala da je Krstarica štetna....gomilu pametnih postova sam ovde pročitala..u RL-u....toga nema...što se tiče FB...i to ako koristiš na način koji tebi odgovara, može biti sasvim OK.....nikada nisam koristila FB, do sada....da napomenem...zaludna sam, ne radim...muči me to do neba i nazad...
Nemogu pomoći unesrećenima u poplavama..malo sam nešto donirala..kap u moru....ali sam preko FB...bila obaveštena o mnogo čemu....znači za ovih par dana..ukapirala sam i kako se koristi..... jer ga nisam pre toga koristila....ima nekakvih"otvorenih " i "zatvorenih" grupa...znači forumi u malom...ne znadoh za to...pa to sheerovanje...pa shvatih....za ljkovanje sam znala..pandan ovdašnjh reputacija...to zaboravljam kao i ovde...budalaština koliko ti duša ište.... ali i ovde ima toga, zaboravih da pomenem...ćaskanje ne podnosim...ima i stranica poznatih ličnosti...koji imaju dobre postove..psiholozi, naučnici, pevači, ekonomisti..Lazanski koji je dobrano opleo po vlasti....mnoge stranice protivnika vlasti su ne dostupne...znači svega ima i za svakog ponešto..
Naša je stvar kako ga koristimo...nisam sigurna da ću se vratiti na FB...kada sve ovo malo utihne.....ubilo me u pojam...da ono šačica prijatelja koje imam na FB...možda par nas je delilo neke dobre informacije....a oni koji važe za pozitivce...igraju igrice i sa ponosom objavljuju skorove, ili opet nisam upućena FB sam to objavi...a ja važim za mrguda...ne baš uvek..ali tim pozitivcima da.....nema ih na FB- ni od korova...mladima što se slikaju ne zameram....a ovim matorima što, slikaju .....mora, provode, putovanja...proslave, slave...selfije (opet nov termin u psihologiji)....ne zameram što to stavljaju...nego gde su sada.....bilo je dosta korisnih informacija, koje su mogli da proslede...aj' da ne davim...dovoljno je i ovo, ako neko pročita...
 
Poslednja izmena:
Goti, i na febeu se drustvo bira. Tu saljes pozivnice samo onima koje volis da gledas i slusas. Ostalima taraba. I onda uzivas u svojoj basti i koktelima koje muckas prema afinitetima gostiju. Neposlusne i pokvarene u medjuvremenu goste izbacis kroz vrata, sutom bez obavestenja ili sa obrazlozenjem ako si fin. Dakle, to moze da bude jako lepo mesto ako imas smisla za dizajn enterijera.
 
Trudim se da se nikada ne poredim sa drugim ljudima i da budem srecan onakav kakav sam a pogotovo nikakav znacaj ne dajem toj popularnosti na drustvenim mrezama.To je mesto gde je lajk i broj prijatelja merilo koliko neko vredi. Primetio sam da veliki broj ljudi ulaze svoju energiju u to da izgleda sto popularnije i bolje na internetu, slikaju se po nekim skupim klubovima ,kaficima, u skupim automobilima itd ,verovatno sve u cilju da zadive ostale ljude i da time popune svoju nesigurnost.
 
Citam tako jedan tekst, i prema nekim istrazivanjima, Facebook cini ljude nesrecnijim jer surfujuci tako Facebook-om gledaju profile ljudi i stvaraju iluziju da su drugi bolji i uspesniji od njih, iako to ne mora da bude slucaj.
Primera radi, ljudi umisle da drugi imaju aktivniji i bolji socijalni zivot od njih gledajuci njihove slike iz klubova i restorana, ili umisle da su manje lepi kada vide te zgodne ljude kako poziraju na Facebooku sa 500 lajkova na slikama.

Jednostavno, ljudi se porede sa drugima, a Facebook to omogucava brze nego inace i na globalnom nivou, tako da moje pitanje je da li nas Facebook (i poredjenje sa drugima tamo) natera da se preispitujemo i osecamo manje vredim i zasto?
Da li ste se vi osecali nekada manje vredno zbog tog Facebook-a i poredjenja sa nekom osobom tamo?

Koga zanima, ima tekst na engleskom ovde:

http://www.psychologytoday.com/blog/better-living-technology/201309/the-hidden-danger-social-networks
Jednoj je bilo ispod onoga što smatra za čast da me doda za prijatelja, jer ja tada i nisam imao drugoga prijatelja osim nje, mada je htjela da priča sa mnom više nego sa drugima a da joj prijatelji budu čak i oni čiji engleski jezik i ne zna, samo ne ja. E nećeš ga Marina... :) Ona je mislila da će se obrukati ako dozvoli nekome ko već nema 100 prijatelja da joj uđe u listu, a kamo li da se javno sazna da sa tim usamljenim čovjekom uopšte i priča o stvarima koje jesu erotske... Smetalo joj je to što ja miješam (i danas to radim) seksualnost sa filozofijom, i kako o bože kako da oću da budem i filozof i je*ač... a da sam samo poslužio se time da okačim na internet neki klip na kome sviram gitaru, naravno da bi mi i drugarice (to kažem za nju da važi, ne za sve žene) nabacivala ako treba...
 
Goti, i na febeu se drustvo bira. Tu saljes pozivnice samo onima koje volis da gledas i slusas. Ostalima taraba. I onda uzivas u svojoj basti i koktelima koje muckas prema afinitetima gostiju. Neposlusne i pokvarene u medjuvremenu goste izbacis kroz vrata, sutom bez obavestenja ili sa obrazlozenjem ako si fin. Dakle, to moze da bude jako lepo mesto ako imas smisla za dizajn enterijera.

zato fb i jeste smoren, meni, prvo tu je kompletan profil, sa imenom i prezimenom, a drugo pravis svoje okruzenje od poznatih ljudi ili ides na neke strane i tako....nema satisfakcije, ili ja ne znam to da koristim.
 
And+released+on+my+birthday+too+_f453f9abe3038b0692b687ea5c2cd7ec.jpg
 

Back
Top