Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se"?

Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se


  • Ukupno glasova
    14
Ovoliko ljudi nikad nije bilo na planeti. I planeta jeste demolirana. To je toliko očigledna činjenica i još očiglednija je da su ljudi uzrok. Ne znam koga lažeš? Mene ili sebe? Nego, zašto ne skokneš do prve reke i malo srknes vode iz nje?
onoj što je rađala u prvom ili drugom svet. ratu bilo mnogo lakše nego tebi što ne možeš da piješ vodu iz reke.
baš mi te žao, napati se ko tantal :D
 
Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se"?

U ovim vremenima kada mnogi govore o problemu prenaseljenosti, da li još uvek važi ono što je Bog naredio?

Kome verovati? Kako bi Bog reagovao na pokušaj smanjivanja broja stanovnika na Zemlji?
Među duhovnim zakonima ne postoji zakon koji bi glasao "Rađajte se i množite se."
Taj zakon ne postoji ali je Kreator u ženskom telu ugradio neophodnost da se ima potomak gotovo po svaku cenu kako bi se žena osetila ostvarenom ili realizovanom kao žensko biće. Sama ova neophodnost reprodukcije ženi je dala jednu prednost ali joj je na drugačiji način uskraćena mogućnost u procesu duhovne realizacije. Ako ovaj detalj svaki čovek dobro prouči mogao bi reći da sami Kreator nije dao jednake uslove ženi i muškarcu i time da je ON bio nepravedan. Jer, humana svest uvek vidi ono što vidi a ne sagledava celinu.
Istovremeno, ako recimo ljudi na nekom ostrvu vide neophodnost ograničavanja po pitanju broja potomaka i odluče da svaka porodica može imati samo po dva ili samo po jednog potomka onda je to ispravno jer je odluka koja važi apsolutno za svaki bračni par. Ne bi bilo ispravnop ako bi se nekima dalo pravo na neograničeni broj a drugima se isti oghraniči.
I ono još bitnije; Bog je postavio zakone i odredio one koji će se starati o tim zakonima a On sam je potpuno nezainteresovan za to kako ćemo mi ljudi rešavati situacije i napredovati ili bilo šta raditi. niejda ON nema uvida i znanje o onome što se događa već je okrenut drugim stvarima umesto da se bavi ovim našim problemima koje mi sami trebamo regulisati. Na taj način mi kroz praksu učimo nesebičnost i rad za celinu a ne samo za sebe ili jedan deo celine.
 
Ako govoris o Kini, taj zakon ukinut je 2016-te godine.
Svaki zakon koji ogranicava ljudski izbor je u suprotnosti sa Bozijim zakonima. Mi, ljudi stvaramo zakone da kontrolisemo nasu divlju prirodu jer se plasimo nas samih.

Covek sa apsolutnom slobodom veoma je opasan po sebe, ali i po druge.
Tako je. Prevelika sloboda vodi u anarhiju i haos. Opet sa druge strane malo slobode gusi ljude.
Veoma tesko je naci sredinu.
 

Back
Top