Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se"?

Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se

• Ukupno glasova
    14

lucky duki

Primećen član
Poruka
717
Smanjivanjem populacije rešimo problem postojećih nekvalitetnih ljudi? Ko ti garantuje da će kvalitetni da se rađaju i ti kontrolisani?

Pošto, na svu sreću, inače nema gladi i katastrofa i trenutno.

Pola Afrike gladuje već.
Ovo sam citirao iz Maltusove teorije.Inače"Малтусова теорија је теорија Томаса Роберта Малтуса по којој свака животињска врста, укључујући и човека, множи се по геометријској прогресији, док се средства за живот, посебно храна, повећавају аритметичком прогресијом. Из наведених разлога, ради" опстанка људске врсте неизбежни су ратови као и природне катастрофе како би се постигла одговарајућа равнотежа" Tako da je možda ovo tek početak, jer svedoci smo i sami šta se dešava u svetu...Ko je u pravu nije ni bitno,vreme će pokazati!Pozdrav!

manem78

Aktivan član
Poruka
1.455
Ovo sam citirao iz Maltusove teorije.Inače"Малтусова теорија је теорија Томаса Роберта Малтуса по којој свака животињска врста, укључујући и човека, множи се по геометријској прогресији, док се средства за живот, посебно храна, повећавају аритметичком прогресијом. Из наведених разлога, ради" опстанка људске врсте неизбежни су ратови као и природне катастрофе како би се постигла одговарајућа равнотежа" Tako da je možda ovo tek početak, jer svedoci smo i sami šta se dešava u svetu...Ko je u pravu nije ni bitno,vreme će pokazati!Pozdrav!
Pitanje je, da li želimo da nam priroda rešava prenaseljenost jer ona to nikad ne radi na lep način ili svojevoljno i bezbolno to sami da rešavamo?

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Pa ne pomažeš ni ovako.

Dobro.
Poruka je automatski spojena:

Razumem, nisam ni mislio da je vaše mišljenje to izvorno, hoću samo reći da svet već gladuje, to nije nešto što nas čeka tamo negde nažalost. Ali to nema veze sa tim koliko nas ima, neko koliko oni neki kojih ima manje žele mnogo više. Da sredstva koja se koriste za rat koristimo za proizvodnju hrane, ne bi bilo gladnih nigde.

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Naravno da ima veze koliko nas ima. A, koja je po vama granica kad će imati veze koliko nas ima? 10, 20, 100 milijardi...beskonačno?

A, ko si tačno ti da ti odlučuješ koliko je dovoljno da nas ima? Kojim to tačno proračunima dolaziš do toga koliko je optimalno ljudi na svetu?

Ok, hajde da smanjujemo populaciju, jesi za da počnemo od tebe?

manem78

Aktivan član
Poruka
1.455
A, ko si tačno ti da ti odlučuješ koliko je dovoljno da nas ima? Kojim to tačno proračunima dolaziš do toga koliko je optimalno ljudi na svetu?

Ok, hajde da smanjujemo populaciju, jesi za da počnemo od tebe?
Sta ja odlucujem? Ne kazem to ja, nauka to kaze. Samo sto je iz nekog cudnog razloga tabu govoriti o tome da se neko iz nekog razloga slucajno ne uvredi. Ti nista ne odgovaras vec samo tvrdis da je sve ok i da treba da se mnozimo u beskonacno. A ocigledna cinjenica je da nije ok, a i tek da nece biti. Da li ne vidis sta smo uradili od planete i to za samo 100 godina? Sisamo resurse za jedno tri planete, a imamo samo jednu. Planeti je trebalo 250000 godina da od jednog coveka dodje do jedne milijarde (negde 1800 i neke) i 200 god da od jedne dodje do 8 milijardi. Do 2050. bice preko 10 ako ovako nastavimo. Tebi to deluje ok? Pa tvoja deca nece lepo ziveti tada, ne moja. Ja ih ni nemam.
A sto se ove gluposti da pocnemo od mene da li sam ja rekao da treba nekog da ubijemo?
Nego, sta mi to tacno cinimo tako dobro sto se mnozimo u beskonacno?

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
44.053
Da li je "zakon jednog deteta" u direktnoj suprotnosti sa Božijom zapovesti "Rađajte se i množite se"?

U ovim vremenima kada mnogi govore o problemu prenaseljenosti, da li još uvek važi ono što je Bog naredio?

Kome verovati? Kako bi Bog reagovao na pokušaj smanjivanja broja stanovnika na Zemlji?
Kakva "prenaseljenost"?
To ovi bolesni mozgovi ne mogu da se nose sa populacijom i štampanim papirima da održe svoj umobolni sistem.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.830
Po meni ne,jer se ljudi i na taj nacin "radjaju i mnoze' - od dvoje postanu troje.
Mozda je bitniji onaj drugi deo koji kaze "...i napunite zemlju" sto ce reci da su prvi ljudi imali izuzetno tezak i odgovoran zadatak. Oni su trebali napuniti ali ne i prepuniti zemlju - jer je planeta stvorena sa uslovima da bi mogla zaista biti napunjena ljudima... e sad,to pravilo i dalje stoji,ljudi se i dalje trebaju razmnozavati kako bi odrzavali planetu punu ali ujedno se trebaju brinuti da ne bi je prepunili.
Ljudi trebaju trezveno razmisljati po ovom pitanju i smatram da svoje porodice trebaju planirati adekvatno uslovima kojim raspolazu.

Kome verovati? Kako bi Bog reagovao na pokušaj smanjivanja broja stanovnika na Zemlji?
Jedno je smanjivati broj stanovnika a sasvim je drugo sistematski planirati taj isti broj - u prvom slucaju neko moze "slucajno izgubiti"neki virus iz laboratorije dok u drugom slucaju moze biti neko sistematsko resenje koji ce nalagati samo nekim ljudima da odgovorno planiraju svoje porodice jer bi ostali i onako to isto uradili iz razloga sto su odgovorni gradgani i uopste stanovnici ove nase planete.

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.232
Prenaseljenost ne postoji generalno. Postoji samo stil života.
Problem nastaje kad je stil života da drugi stvori hranu za tebe, a ti da je kupiš parama koje si zaradio poslom, koji nema veze sa stvaranjem hrane, pa taj stil preuzme veća količina populacije. Onda manjina stvara hranu, dok većina čeka da je kupi.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
89.777
Jeste.
U ovim vremenima kada mnogi govore o problemu prenaseljenosti, da li još uvek važi ono što je Bog naredio?
Planeta nije prenaseljena , jedino neki delovi planete.
Ali i treba da ostane tako .Nešto netaknuto , slobodno , prirodno ...
Ne mora čovek baš sve da uništi.
Nikome , sem sebi.
Kako bi Bog reagovao na pokušaj smanjivanja broja stanovnika na Zemlji?
:mrgreen:

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Sta ja odlucujem? Ne kazem to ja, nauka to kaze. Samo sto je iz nekog cudnog razloga tabu govoriti o tome da se neko iz nekog razloga slucajno ne uvredi. Ti nista ne odgovaras vec samo tvrdis da je sve ok i da treba da se mnozimo u beskonacno. A ocigledna cinjenica je da nije ok, a i tek da nece biti. Da li ne vidis sta smo uradili od planete i to za samo 100 godina? Sisamo resurse za jedno tri planete, a imamo samo jednu. Planeti je trebalo 250000 godina da od jednog coveka dodje do jedne milijarde (negde 1800 i neke) i 200 god da od jedne dodje do 8 milijardi. Do 2050. bice preko 10 ako ovako nastavimo. Tebi to deluje ok? Pa tvoja deca nece lepo ziveti tada, ne moja. Ja ih ni nemam.
A sto se ove gluposti da pocnemo od mene da li sam ja rekao da treba nekog da ubijemo?
Nego, sta mi to tacno cinimo tako dobro sto se mnozimo u beskonacno?

Ko si ti da kazes da nas je mnogo? Evo, ako tvrdis da nas je mnogo, daj da pocnemo od tebe da smanjujemo. Kad potrosimo resurse koje trenutno imamo, izaci ce nesto novo, kao sto je i do sad. Sto se tice hrane i gladi, da lovu koju ulazu u oruzje uloze u hranu, ne bi bilo jednog gladnog. Plus uzmi koliko hrane se baca. Dakle, ima mesta za sve.

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.232
Naravno da ima veze koliko nas ima. A, koja je po vama granica kad će imati veze koliko nas ima? 10, 20, 100 milijardi...beskonačno?
Može planeta da izdrži još puta 3, koliko nas sad ima. Ali ne možemo svi da radimo poslove, koji nemaju veze sa proizvodnjom hrane. Teoretski gledano, kada bi svi proizvodili hranu, niko ne bi gladovao, ali tu je problem, menja se stil života. Ko sam ja da nekom odredim da stvori sebi hranu? Pa ti nisi gradjanin ako sebi proizvodiš hranu, to je apsurd...ups...šta je problem, stil života? Znači on odredjuje, da li nas ima previše. Standard. Seljak kada bi prodao 10 ari jednoj porodici iz grada, ta porodica bi živela, kad bi znala šta i kako da poseje na toj maloj parceli. To jeste mala parcela za seljaka, ali je dovoljna za gradjanina, ako zna da je iskoristi u baštovanstvu za svoje potrebe. Seljak poseje 2-3-4 hektara žita, za sebe izdvoji za jednu godinu, ostalo proda. Seljak preživeo, još i zaradio dodatno. Pričam o malim seljacima. Sad zamisli da, seljak jedan hektar podeli 10 porodicama, po 10 ari, da sade krompire da bi se prehranili...
Pričamo o prenaseljenosti...čista glupost, u pitanju je stil života koji je naviknut.

4thman

Iskusan
Poruka
5.336
Kod nas se rodi 60k podatak za proslu godinu i umre 140k, i ko zna kolko jos emigrira... kod nas je nestajanje...
Ozdravljenje parka će dovesti i do baby booma i do najvažnijeg, povratka....

Broj je manje bitan. Zdrava sredina je bitnija. A trenutni ešalon botova ne radi dobro. Iako se svojski trudi da sluša i utvrđuje pazar. Nema politike među politikantima. Čak su i političari bolji od njih. A dolaze politikoumi na scenu.... samo dočekat ;)

Ali ona pesma od L Cohena Future sve kaže...

Prilozi

• Screenshot_20220308-060752_Radio Uzivo Srbija.jpg
    Screenshot_20220308-060752_Radio Uzivo Srbija.jpg
    59,3 KB · Pregleda: 4

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.234
Pre svega, planeta nije prenaseljena vec je distribucija dobara izvan svakog balansa. Covek je u potpunosti odgovoran za svako propadanje prirode i posledice koje placa zbog svoje nebrige i standardnog "sta cu, tako je kako je".
S postovanjem se ne bih slozio da nije prenaseljena.

Evo jedan mikro primer koji govori o tome.
Jeste li primetili da takoreci da gotovo ne postoji vise cokolada koja ima ceo lesnik u sebi? Ili ako ga i ima da je onda prilicno skuplja od ostalih.

Razlog za to je da ukupna svetska proizvodnja odredjenih vrsta kostica koje jedemo ne pokriva ukupnu svetsku preporucenu potraznju. Jednostavno ne raste dovoljno da zadovolji potrebe.

Ono sto je zabrinjavajuce je da su recimo orasi jako vazni za razvoj mozga kod dece. Uskracivanjem te vrste hrane direktno uticete na mentalni razvoj vaseg deteta.

Mali primer, ali na duze staze ...

Poslednja izmena:

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.141
S postovanjem se ne bih slozio da nije prenaseljena.

Evo jedan mikro primer koji govori o tome.
Jeste li primetili da takoreci da gotovo ne postoji vise cokolada koja ima ceo lesnik u sebi? Ili ako ga i ima da je onda prilicno skuplja od ostalih.

Razlog za to je da ukupna svetska proizvodnja odredjenih vrsta kostica koje jedemo ne pokriva ukupnu svetsku preporucenu potraznju. Jednostavno ne raste dovoljno da zadovolji potrebe.

Ono sto je zabrinjavajuce je da su recimo orasi jako vazni za razvoj mozga kod dece. Uskracivanjem te vrste hrane direktno uticete na mentalni razvoj vaseg deteta.

Mali primer, ali na duze staze ...
To se zove biznis. Daj minimum, zaradi maksimum. Nema to veze sa potraznjom.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.832
Bakcil je neradnik,onaj koji samo potroši a ne stvori.
Ako si proizvodjač nečeg korisnog, nisi bakcil. Ili parazit, nazovi kako hoćeš.
To je uvreda koja nije upućena tebi, ali uvreda koja je potrebna ako si za smanjenje populacije.
Znam jednog takvog :)
Hvala za reč nisam to umeo da klasifikujem :)

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.675

Radjate se i mnozite se i napunite Zemlju...
Znaci ne doveka...
To danas nije zapovest vec stvar izbora...

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.871
Mislio sam na celu planetu.
Takođe lično mislim da ima još dosta prostora za ljudska bića, Novi Zeland na primer.

Stručnjaci ili oni koji tvrde da jesu, govore da je ljudski rod izazvao sve ove nesreće koje se događaju, mislim pod tim na prirodne katastrofe i za sve krive prenaseljenost.
djavo je covekoubica od iskoni
kakva crna prenaseljenost, pa kanada, pa sibir, su nenaseljeni skoro, novi zeland je mali, pa i australija je skoro nenaseljena...

o cemu se zapravo radi, kako nas bankari klackaju trudeci se odrze neku realnu inflaciju na recimo 2%?
sta se desava kada ona poraste, zapravo kada postanu nezajazljivi? kome ide taj visak vrednosti, jer ako mi gubimo na poskupljenjima neko dobija?
koje su onda njihove mogucnosti?
ponuda ili potraznja, nema treceg, i ta ponuda i potraznja treba da tece da bude ravnomerna jednaka, ali sta se sada desava, zasto nema ponude? zasto odjednom fali gorivo hrana, itd? zar je moguce da nisu znali da je rusija toliko mocna? oni nas lazu, jer pre rusko-ukrajinskog rata kriza je vec postojala

to sto ti kazes da je nesreca slucajna, varas se, varaju te ti tzv. strucnjaci da nas je mnogo, ubedjujuci nas da se potrebimo! nju namerno izazivaju svetski bankari jer sa druge strane vise ne mogu da nivelisu, previse su para upumpali da bi pokrali materijalnih dobara, prvo preko okeana raznih. a potom od domaceg stanovnistva kroz inflaciju koju vise ne mogu da zaustave, kao naci nemacka, vec moraju da eliminisu visak ljudi, tudjih, svojih, kojih god - nije se broj ljudi naduvao na zemlji, nego novac koji su oni ubacivali u sistem, ali sada ne mogu da stanu, pa moraju da smanje broj ljudi koji samo delom tog novca trose - 95% bogatstva drzi 1% ljudi, i isti rezultat dobijamo da eliminisemo pola procenta bogatih, ili 49,5% celog sveta
why they always need a war or a pandemic.

It’s because their inflation (which is central to their control) eventually always fails.

It’s just math.

So if they can’t fix the supply side of the inflation curve, they fix the demand side.

How?

Simple — just wipe out a couple hundred million people….or more.

Hence your wars and your pandemics every few decades.
https://welovetrump.com/2022/03/26/trump-putin-and-our-real-enemy-the-khazarian-central-banks/
Without it, their system would collapse much sooner.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.