Da li je ovo...

A šta si ti sad rekao a da ja nisam?

Ja sam jasno postavila pitanje: Ko su prevaranti, a ko su ozbiljni? Ja ne mogu da odgovorno tvrdim ništa, jer ne znam pouzdano, neke kolege ovde mogu i stvarno me zanimaju konkretni podaci koje imaju.

Ako ne možeš da odgovoriš konkretno i ovo tvoje je prazna priča.

Nema ozbiljjnih , na moju zalost .
 
naravno........treba mnogo vremena i iskrene volje da se takve stvari poprave.............pored siromašne države, veliki je problem i stanje svesti.(još siromašnije)....ovde se pljuje po "projektu "Sigurna kuća"....po zakonu koji zabranjuje da se deca tuku.....sve se to tumači onom jadnom logikom......."Ma da se zna ko je gazda".........


To je tek problem ovde si izvrgnut ruglu i sramo i osudi ako se usprotivis i smgones snakge da kazes isitnu svi te gledaju kao sto ti je to trebalo a moglo je da se ne zna za to .
Upravo je to najveci problem nemoj nikome govoriti da se ne procuje znace komsije , ovaj onaj sta ce reci svijet.
***** ti svijet i sve te kretene koji bi takvo sto rekli.
 
Nije tako, nego treba na to da reaguju one institucije koje su za to nadlezne i strucne:rtfm:, a ne polupijane histericne budale kao sto je Mirjana Karanovic, glumica koja bi da tezgari kao sociolog i psiholog u nedostatku angazmana u profesiji i njoj slicna sorta.

Pa u nedostatku intervencija institucija onda treba svi da dignu glas, pa i Mirjana Karanović. Šta bi ti, da se čeka dok institucije same po sebi ne sete da počnu da rade svoj posao.
I kada bi institucije radile svoj posao savršeno (što je daleko od današnjeg stanja) svejedno ne bi se mogle sukobiti sa problemom same, već bi im bila potrebna pomoć društvenih grupa i drugih institucija kao što su mediji, edukativni centrli, kulturni centri itd.

Onaj ko čeka da problem reši neko drugi nikad rešenje neće dočekati.
 
Ja kritikujem samo one lajavce koji tupe u prazno na medijima, a takvi su najglasniji. One organizacije koje zaista na neki nacin pomazu zrtvama nasilja, uopste se ne cuju u medijima i uglavnom su to drzavne institucije i MUP Srbije.

To sto neki trutjaju neki glumci i slicni seratori po medijima o nasilju, onako priuceni kratkim kursom iz sociologije i jos kracim iz psihologije, ne dovodi do bilo kakvih sustinskih resavanja problema. Takve stvari ohrabruju osobu koja je zrtva da shvati svoj nezavidan polozaj i suprotstavi se tome, ali joj ne daju informacije o pravim i pravnim sredstvima kojima se moze posluziti. Zato cesto usled takvih poluinformacija sa medija i psiholoskog uticaja medija na zrtve, dolazi do jos veceg sukoba unutar problematicnih porodica jer zrtva pocne naprasno da "se buni", dobija jos vise batina, a i dalje ostaje u toj svojoj nemiloj situaciji jer nije uputjena u to sta dalje, nakon pobune. To onda predstavlja mnogo veci probem po tu zrtvu.

Veoma je slican psiholoski uticaj na mlade po pitanju droga...kad priuceni kursisti trutjaju o drogama u skoli, deca se zainteresuju za drogu jer im je na pogresan nacin predstavljena ta problematika. Mislim, da ne sirim temu...u svakom slucaju, rad NVO sektora nije nikako naucno potkovan i ne preispituju se posledice eksponiranja neke problematike tim putem isto kao sto se i ne evaluiraju rezultati njihovih projekata.
Slažem se, ali i dalje bih volela konkretne podatke, ako je moguće.

Iskreno, ja sam po medijima najčešće viđala upravo onu ženu iz MUP-a, crvenokosa inspektorka koja valjda vodi odeljenje za porodično nasilje, ili kako se to već zove, koja je po medijima pričala o porodičnom nasilju i pre nego što je ono uvršteno u krivični zakon kao delo koje se goni po službenoj dužnosti. Ona i njena ekipa su upravo tu promenu i izboksovali.

Druga je ona Vesna Stanojević (ili Stojanović?), NVO koja je, čini mi se, i prva otvorila sigurnu kuću i uvek u tim emisijama učestvuje zajedno sa tom inspektorkom, navodno, odlično sarađuju. Meni, kao laiku, deluje da ta žena dobro radi svoj posao.

Znam da su se provlačile još poneke NVO koje se kao time bave, ali mi niko nije zapeo za oko, niti mi ostao u pamćenju, pa kontam da i ne učestvuju u medijima toliko. Bemliga, možda grešim, ali nikog više ne znam.
 
Nije tako, nego treba na to da reaguju one institucije koje su za to nadlezne i strucne:rtfm:, a ne polupijane histericne budale kao sto je Mirjana Karanovic, glumica koja bi da tezgari kao sociolog i psiholog u nedostatku angazmana u profesiji i njoj slicna sorta.

Lidija Vukićević bi bila mnogo uspešnija, pošto se i kao glumica proslavila u reklami za vegetu i po čuvenoj ulozi u braku sa Mrkelom:zcepanje::zcepanje:
 
Изви додао сам још један део после твог цитирања




Није празна прича ,пази немогу доказати ниједним папиром али моја другарица је почела да волонтира у једној од тих НВО ,образована мајка јој била пре соцрадник и имала је велику жељ да помогне ,општа атмосфера једног јапи окружења јој се после два месеца згадила.

I, koja je to NVO?
 
Pa u nedostatku intervencija institucija onda treba svi da dignu glas, pa i Mirjana Karanović. Šta bi ti, da se čeka dok institucije same po sebi ne sete da počnu da rade svoj posao.
I kada bi institucije radile svoj posao savršeno (što je daleko od današnjeg stanja) svejedno ne bi se mogle sukobiti sa problemom same, već bi im bila potrebna pomoć društvenih grupa i drugih institucija kao što su mediji, edukativni centrli, kulturni centri itd.

Onaj ko čeka da problem reši neko drugi nikad rešenje neće dočekati.

Cekanje na institucije? Nisi ti dobro razumeo moj post. Ne spominjem ni ch od chekanja. Jedno je budjenje svesti o problemu, a drugo je pogresno budjenje svesti o problemu. Prvo ima efekta, a drugo ne.

Dake, problematika koja sam postavila nije da li treba resavati probleme nasilja u drustvu, vec kako i zasto se to radi naopako. Cemu trpanje lajavaca pred kamere kad nemaju sta korisno da kazu osim da lupetaju napamet neke podatke bez ikakvog resenja? Zar nije pametnije pozvati jednog anonimnog, ali kvalitetnog socijalnog radnika ili psihologa i sl. strucnjake da osvescuju zrtve nasilja o nasilju, a ne budale koje ne znaju ni sta pricaju i jos vise zbunjuju te zrtve. Procitaj malo bolje moje postove da ne bih ponovo kucala iste stvari.

Do sada, aktivnosti NVO sektora na ovom polju nisu dale ni resenja, ni bilo kakve rezultate, a statistike su se pogorsale od kad je pogresne medijske kampanje. Svi drustveni problemi koji treba da se rese najpre podizanjem svesti naroda o njima ne smeju da budu posao laika jer se tako ne postizu efekti vec u pojedinim slucajevima upravo kontraefekti i samim tim nevladin sektor sebi stvara posao za dalje, jer osmisljenim akcijama prividno pruza resenje, a zapravo podstice razvoj problema i pogorsava se statistika i time oni imaju vec osmisljen plan za sledeci budzet, a za isti projekat. Ovo niko od njih koji se time nece priznati, a mnogi aktivisti cak naivno i veruju da rade pravu stvar, ali svi mi koji smo bili u dodiru sa njima, igrom slucaja, znamo kako NVO sektor sam sebi stvara posao. To su po svest naroda opasne rabote i licemerje i profit su glavne osobine njihovog angazmana u bilo kojoj oblasti.
 
To je tek problem ovde si izvrgnut ruglu i sramo i osudi ako se usprotivis i smgones snakge da kazes isitnu svi te gledaju kao sto ti je to trebalo a moglo je da se ne zna za to .
Upravo je to najveci problem nemoj nikome govoriti da se ne procuje znace komsije , ovaj onaj sta ce reci svijet.
***** ti svijet i sve te kretene koji bi takvo sto rekli.
da, i ostaviti *utisak kako živimo u društvu gde se poštuju standardi "tradicije i "poštovanja.......laži i obmane, bolje nego se približiti standardima savremenog društva
Pa u nedostatku intervencija institucija onda treba svi da dignu glas, pa i Mirjana Karanović. Šta bi ti, da se čeka dok institucije same po sebi ne sete da počnu da rade svoj posao.
I kada bi institucije radile svoj posao savršeno (što je daleko od današnjeg stanja) svejedno ne bi se mogle sukobiti sa problemom same, već bi im bila potrebna pomoć društvenih grupa i drugih institucija kao što su mediji, edukativni centrli, kulturni centri itd.

Onaj ko čeka da problem reši neko drugi nikad rešenje neće dočekati.

kojiko treba biti *zarđale pameti, pa osuditi angažman jedne (veoma uspešne) glumice, samo zato što je glumila u filmu bosanske produkcije, gde Srbi nisu bili predstavljeni kao *nebeski :dash::dash::dash:
 
Slažem se, ali i dalje bih volela konkretne podatke, ako je moguće.
Iskreno, ja sam po medijima najčešće viđala upravo onu ženu iz MUP-a, crvenokosa inspektorka koja valjda vodi odeljenje za porodično nasilje, ili kako se to već zove, koja je po medijima pričala o porodičnom nasilju i pre nego što je ono uvršteno u krivični zakon kao delo koje se goni po službenoj dužnosti. Ona i njena ekipa su upravo tu promenu i izboksovali.
Druga je ona Vesna Stanojević (ili Stojanović?), NVO koja je, čini mi se, i prva otvorila sigurnu kuću i uvek u tim emisijama učestvuje zajedno sa tom inspektorkom, navodno, odlično sarađuju. Meni, kao laiku, deluje da ta žena dobro radi svoj posao.
Znam da su se provlačile još poneke NVO koje se kao time bave, ali mi niko nije zapeo za oko, niti mi ostao u pamćenju, pa kontam da i ne učestvuju u medijima toliko. Bemliga, možda grešim, ali nikog više ne znam.

Медведице сви они клипови по тв око сигурних кућа ,око незбринутих , све билборде које видиш крсте као пројекте и вуку средства за то .Од тога највише зарађују медијске куће
 
da, i ostaviti *utisak kako živimo u društvu gde se poštuju standardi "tradicije i "poštovanja.......laži i obmane, bolje nego se približiti standardima savremenog društva


kojiko treba biti *zarđale pameti, pa osuditi angažman jedne (veoma uspešne) glumice, samo zato što je glumila u filmu bosanske produkcije, gde Srbi nisu bili predstavljeni kao *nebeski :dash::dash::dash:

Да ли ти можеш примити у мозак да нико не напада њу због тога шта је глумила него је спомиње као особу која је некомпетентна да то ради?
Колико си ти острашћена особа то је страшно
 
Медведице сви они клипови по тв око сигурних кућа ,око незбринутих , све билборде које видиш крсте као пројекте и вуку средства за то .Од тога највише зарађују медијске куће

Da dodam jos i ovo... treba se malo raspitati koliko su zena odbili i da saslusaju tamo ili ih saslusali i poslali kod muzha pod motku jer nemaju nikakve nadleznosti da im pomognu zaista.:rtfm:
 
Cekanje na institucije? Nisi ti dobro razumeo moj post. Ne spominjem ni ch od chekanja. Jedno je budjenje svesti o problemu, a drugo je pogresno budjenje svesti o problemu. Prvo ima efekta, a drugo ne.

Dake, problematika koja sam postavila nije da li treba resavati probleme nasilja u drustvu, vec kako i zasto se to radi naopako. Cemu trpanje lajavaca pred kamere kad nemaju sta korisno da kazu osim da lupetaju napamet neke podatke bez ikakvog resenja? Zar nije pametnije pozvati jednog anonimnog, ali kvalitetnog socijalnog radnika ili psihologa i sl. strucnjake da osvescuju zrtve nasilja o nasilju, a ne budale koje ne znaju ni sta pricaju i jos vise zbunjuju te zrtve. Procitaj malo bolje moje postove da ne bih ponovo kucala iste stvari.

Do sada, aktivnosti NVO sektora na ovom polju nisu dale ni resenja, ni bilo kakve rezultate, a statistike su se pogorsale od kad je pogresne medijske kampanje. Svi drustveni problemi koji treba da se rese najpre podizanjem svesti naroda o njima ne smeju da budu posao laika jer se tako ne postizu efekti vec u pojedinim slucajevima upravo kontraefekti i samim tim nevladin sektor sebi stvara posao za dalje, jer osmisljenim akcijama prividno pruza resenje, a zapravo podstice razvoj problema i pogorsava se statistika i time oni imaju vec osmisljen plan za sledeci budzet, a za isti projekat. Ovo niko od njih koji se time nece priznati, a mnogi aktivisti cak naivno i veruju da rade pravu stvar, ali svi mi koji smo bili u dodiru sa njima, igrom slucaja, znamo kako NVO sektor sam sebi stvara posao. To su po svest naroda opasne rabote i licemerje i profit su glavne osobine njihovog angazmana u bilo kojoj oblasti.

Потпуно се слажем са сваким словом
 
NEVEROVATNO ali istinito
pa velika je istina.......kada bi *patriotski (politički) blok, predložio da se u Srbiju uveze kuga i kolera.......bilo bi 49 - 51 %.........stašno, koliko jadnih pokušaja da se opljune jedna ovakva akcija
:dash::dash::dash:
 
Kolege drage, moram priznati da ste neozbiljni :hvala:
Sve znate, a samo teoretišete i izbegavate konkretna pitanja.

Sa teorijom se u suštini slažem, zaista, ali nikako da potkujete generalizaciju u njoj.
 
Druga je ona Vesna Stanojević (ili Stojanović?), NVO koja je, čini mi se, i prva otvorila sigurnu kuću i uvek u tim emisijama učestvuje zajedno sa tom inspektorkom, navodno, odlično sarađuju. Meni, kao laiku, deluje da ta žena dobro radi svoj posao.


a jel' to beše ona čija se ćerka švaleriše sa Tadićem ..... :zcepanje:

.
 
Да ли то постоји ?
Постоји и врло је присутно, као и за све друго потребан је константан рад на подизању свести људи али некоме није потребан свестан натод него хипнотисана гомила. Решавати проблеме насиља казнама ,није решење , проблем се решава ЕДУКАЦИЈОМ.
 
Kolege drage, moram priznati da ste neozbiljni :hvala:
Sve znate, a samo teoretišete i izbegavate konkretna pitanja.

Sa teorijom se u suštini slažem, zaista, ali nikako da potkujete generalizaciju u njoj.

Видиш Медведице то је крајње погрешан закључак . Отприлике се сви ми залажемо за исто ,метод јесте другачији. Метод адхок напада на социјлане појаве у друштву по ббираним циљевима је не функционалан , друштво се лечи и едукује у целини, неможе се издвојити само једна патологија и да се добије резултат.
 
Kolege drage, moram priznati da ste neozbiljni :hvala:
Sve znate, a samo teoretišete i izbegavate konkretna pitanja.

Sa teorijom se u suštini slažem, zaista, ali nikako da potkujete generalizaciju u njoj.

A cime, draga koleginice? Zar mislis da nevladin sektor salje svoje mutne radnje direktno na internet da bismo se mi na Krsti informisali. Ako te interesuju mracne rabote nevadinih organizacija na nasem tlu ili sire, moraces biti u toku u samim tim organizacijama ili izucavaj na netu pojam globalizacije i spinovanja javnog mnjenja pa ces doci do zakljucaka sama. Mnogo je opsirno za ovde, moras se vise potruditi ako te zaista zanima.:)
 
Poslednja izmena:
Navedi mi, molim te, ako znas, koliko je ta licemerna pijandura spasla zena od kucnog nasilja? Ja znam da nije ni jednu jedinu. A donatorskih para se navatala.
prvo ćeš ti morati da dokažeš-pokažeš, koliko para i kada ih je dobila, e posle možemo da pričamo o tome :rtfm::rtfm::rtfm:
Да ли ти можеш примити у мозак да нико не напада њу због тога шта је глумила него је спомиње као особу која је некомпетентна да то ради?
Колико си ти острашћена особа то је страшно
a ko je kompetentan.........pa......u toliko pre ako već *kompetentni ćute

ps."verujem da si joj zamerio samo to što se kao glumica bori protiv nasilja :dash:

 

Back
Top