Da li je Isus Bog?

HIMEN je SIN BOZIJI,a samim tim je i Bozanstvo!E,sad sto Bog nema vek trajanja i ne umire HIMEN ce UVEK BITI SIN BOZIJI,a Bog ce ostati Bog ZAUVEK,VECNO!

:rotf:

Pošto je za jedno pleme tamo negde u Papui Novoj Gvineji doktor Herman bog - http://forum.krstarica.com/showthread.php/456860-Da-li-je-dr.-Herman-bog - onda je njegov sin božji sin. E, sad, taman posla da neko nekome od njih kaže da to nije tako, verovatno bi ga celo pleme odralo a od kože napravilo bubnjeve i na njima sviralo ode doktoru Hermanu u stilu "tam tam tim tam tam"...
 
Meni smeta kad se neko neuk trći da zna nešto. Eto. Ništa više. Jas am se rodio u mravinjaku i bio princ od mrava, ali mi nisu dali da oženim mravlju kraljicu i sad lutam po svetu i propovedam mravlji New age.

Ja sam izneo masu argumenata protiv hrišćanstva i uopšte svih organizovanih religija, i ako iko ima argumente onda sam to ja. Prevrni malo podforum Religija.

Uh, hoće li mi to biti veća osuda od gubitka mravlje krune? Pošto znam da ne možeš da me nadgovoriš.

Ma tebi smeta tvoje neznanje o bibliji, i nisi vise innteresantan stim glupostima koje iznosis, ako bi poznavao bibliju ili kuran ti nebi odlazio od teme, i nebi se zanimao glupostima koje su van teme, tvoja cilj je sabotaza onih koji slave Gospoda Isusa Hrista, ovo je poslednji post na koji ti odgovaram.
 
Ma tebi smeta tvoje neznanje o bibliji, i nisi vise innteresantan stim glupostima koje iznosis, ako bi poznavao bibliju ili kuran ti nebi odlazio od teme, i nebi se zanimao glupostima koje su van teme, tvoja cilj je sabotaza onih koji slave Gospoda Isusa Hrista, ovo je poslednji post na koji ti odgovaram.

Ma tebi smeta što ne poznaješ nijednu knjigu na svetu, ni slikovnicu u vrtiću nisi proučio do kraja. Pa kad ne možeš da nadgovoriš legendarnog Ordačnog Bužapa, odnosno njegove stavove, komentarišeš njega kao čoveka. I na kraju bežiš iz diskusije, a zna se ko beži. :thumbdown:
 
Ma tebi smeta što ne poznaješ nijednu knjigu na svetu, ni slikovnicu u vrtiću nisi proučio do kraja. Pa kad ne možeš da nadgovoriš legendarnog Ordačnog Bužapa, odnosno njegove stavove, komentarišeš njega kao čoveka. I na kraju bežiš iz diskusije, a zna se ko beži. :thumbdown:

Prijatelju, ja nisam rekao da odlazim iz diskusije, vec da ti necu odgovarati na tvoje postove van teme, a tema je (dali je isus bog) samo ti vredjaj neka vide koji si ti covek.

Ako se budes ponasao kao normalan forumas i budemo diskutovali o temi, tada cu odgovarati tvojim postovima.
 
Prijatelju, ja nisam rekao da odlazim iz diskusije, vec da ti necu odgovarati na tvoje postove van teme, a tema je (dali je isus bog) samo ti vredjaj neka vide koji si ti covek.

Ako se budes ponasao kao normalan forumas i budemo diskutovali o temi, tada cu odgovarati tvojim postovima.

Kakav sam čovek? Hoćeš da kažeš da nisam čovek (a kojoj onda životinjskoj vrsti pripadam) ili da sam loš čovek ako ne verujem u to da je bilo koji čovek bog? Nema šanse da verujem u to da je neki čovek bog i to ću uvek potkrepiti argumentima, kao na ovoj temi - http://forum.krstarica.com/showthread.php/456860-Da-li-je-dr.-Herman-bog . Bitan je princip, a to je da bilo koji nosilac bilo kakvog tela nikada neće moći da bude bog.

Ako "ponašati se normalno" znači verovati u Isusa Hrista - onda se ja nikada "neću ponašati normalno". Vera u Isusa Hrista (ili bilo kog drugog čoveka) nije obavezna. U Isusa Hrista veruje 1,5 milijardi ljudi, a ne veruje 5,5 milijardi ljudi. Uostalom, da je zaista uskrsnuo znali bismo tačan datum. Pošto ne znamo - više je nego sigurno da se to nije ni dogodilo. I za kraj... ja sam taj koji se drži teme, a vi ste ti koji diskutujete o meni i komentarišete mene. Vi se niste udaljili od čoveka, vama je bitan čovek, pa makar on bio Isus ili doktor Herman...
 
Isus Hristos je otelotvorenje Ljubavi, Ljubav je Bog, Isus je čovek i Bog.

Pakia je bog.



3537001151_39029eaa0e.jpg




Svake godine na drugi datum??Ajde budi pametan ..................

Ponovismo ovo po N-ti put.
 
O dragi ljudi, kakve ovo veze ima sa vaskrsenjem? Zečići sa šarenim jajima i ko zna šta sve slično. Slika jesu šarene i lepe, ali ako Bog postoji, On je uvređen. Na Njegovo delo otkupljenja i vaskrsenja odgovoriti ovakvim crtežima i šarenima jajima. Zar je to prva pomisao kao odgovor na "Hristos voskrese"? Pravljenje bajke od događaja za koje se ljudi istovremeno kunu i kažu "Vaistinu!".

* * *

Zamisli da si zbog svojih prestupa zaslužio smrt. Ti si se pokajao, ali veliki Sudija ne može da kaže "Ti si se pokajao, pa više nisi kriv!" jer takav sudija ne postoji. Kada bi tako postupio, ne bi bio pravedan. Zato takav Sudija ne postoji. A onda Sin od Sudije (koji je od Njega rođen a nije stvoren), odlučuje da iz prijateljstva prema tebi zauzme tvoje mesto i plati kaznu umesto tebe za tvoje bezakonje. Otac Sudija pristaje na tu žrtvu.

Evo kako je taj događaj proročki predstavljen pet vekova pre Hrista u starozavenoj knjiz proroka Isaije:

"Ko verova propovedanju našemu, i mišica Gospodnja kome se otkri? Jer izniče pred njim kao šibljika, i kao koren iz suhe zemlje; Ne bi obličja ni lepote u Njega; i videsmo ga, i ne beše ništa na očima čega radi bismo ga poželeli. Prezren beše i odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima, i kao jedan od koga svak zaklanja lice, prezren da ga ni za šta ne uzimasmo.

A On bolesti naše nosi i nemoći naše uze na se, a mi mišljasmo da je ranjen, da ga Bog bije i muči. Ali, On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezakonja; kar beše na Njemu našega mira radi, i ranom Njegovom mi se iscelismo.

Svi mi kao ovce zađosmo, svaki od nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Njega bezakonja svih nas. Mučen bi i zlostavljen, ali ne otvori usta svojih; kao jagnje na zaklanje vođen bi i kao ovca nema pred onim koji je striže ne otvori usta svojih. Od teskobe i od suda uze se, a rod Njegov ko će iskazati? Jer se istrže iz zemlje živih i za prestupe naroda mojega bi ranjen... Videće trud duše svoje i nasitiće se; pravedni sluga moj opravdaće mnoge svojim poznanjem, i sam će nositi bezakonja njihova. Zato ću mu dati deo za mnoge, i sa silnima će deliti plen, jer je dao dušu svoju na smrt, i bi metnut među zločince, i sam nosi grehe mnogih, i za zločince se moli...." (Isaija 53)

I kada se taj događaj desio, kada te je Sin iskupio, sva tvoja ljudska gordost biva ponižena do praha, i ti tom ljubavlju bivaš doveden do pokajanja i za one grehe za koje se nikada nisi pokajao, i tvoja duša postaje ispunjena dubokom zahalnošću i ljubavlju za to delo Spasenja.

A onda, na godišnjicu tog događaja dolazi đavo i priča ti o koki koja je trećeg dana kada je Sin ustao iz mrtvih snela crvena jaja, i pokazuje ti šarene crteže zečića. A ti onda kada vidiš te šarene crteže sa kič okvirima uzvikuješ "Zaista! Istina je!". Valjda vam je sada jasno da je tu priču izmislio đavo da bi skrenuo pažnju sa smisla pomenutog dogaja i uništio svu njegovu ozbiljnost i predstavio ga izmišljenim kao što je izmišljena ta priča o crvenim jajima. Argumenat istinitosti plana iskupljenja je u njegovom smislu koji je odgovor na potrebu čoveka za iskupljenjem, a priča o crvenim jajima nije nikakav odgovor na čovekovu potrebu i zato što je samim tim besmislena, jasno je da je izmišljena.
 
Kakav sam čovek? Hoćeš da kažeš da nisam čovek (a kojoj onda životinjskoj vrsti pripadam) ili da sam loš čovek ako ne verujem u to da je bilo koji čovek bog? Nema šanse da verujem u to da je neki čovek bog i to ću uvek potkrepiti argumentima, kao na ovoj temi - http://forum.krstarica.com/showthread.php/456860-Da-li-je-dr.-Herman-bog . Bitan je princip, a to je da bilo koji nosilac bilo kakvog tela nikada neće moći da bude bog.

Ako "ponašati se normalno" znači verovati u Isusa Hrista - onda se ja nikada "neću ponašati normalno". Vera u Isusa Hrista (ili bilo kog drugog čoveka) nije obavezna. U Isusa Hrista veruje 1,5 milijardi ljudi, a ne veruje 5,5 milijardi ljudi. Uostalom, da je zaista uskrsnuo znali bismo tačan datum. Pošto ne znamo - više je nego sigurno da se to nije ni dogodilo. I za kraj... ja sam taj koji se drži teme, a vi ste ti koji diskutujete o meni i komentarišete mene. Vi se niste udaljili od čoveka, vama je bitan čovek, pa makar on bio Isus ili doktor Herman...


Prijatelu ovo je vec bole!!! kazes kakav sam covek pa takav si kakvim zelis da budes zar ne?Ako zelis biti zao bices, ako zelis da budes dabar bices, to je cisto tvoja volja.

Bog je u srcu svakog coveka, i covek sam resava koliko ce verovati u njega, nigde u bibliji nepise da ti moras verovati u hrista da je
Bog, to je tvoja volja. Ali Isus je centralna licnost biblije, i on je kraj zakona, sto se odlicno vidi u otkrivenju.

Nerazumem ko to diskutuje o tebi, ti si mene napao prvi bez razloga, samo zato sto nisi razumeo post, o rimokatolicima i grkokatolicima takodje o armenima i gruzinima, koji su mnogo ranije primili hriscanstvo nego rimljani!!

Da si lepo pitao ja bih ti sve objasnio, drugarski o cemu se tu radi, ali ti to nezelis a to je vec druga stvar.

Ti vise zelis da se ponizavas, uvredama koje iznosis raznim forumasima, to nikako nije dobro po tebe, zato ti se cini da su svi protiv tebe. A sam se ljutis kad ti neko direktno udari kontru.

Prijatelu smiri se malo i razgovaraj normalno s ljudima i oni ce stobom takodje,

Sta imas od vredjanja bliznjeg?nista samo ce te mrzeti i udarati kontru iz zinata.

Ja nikad nisam rekao da nisi covek,A rekao sam koji si covek!!!

A Sobzirom da tvrdis da si jako pismen, trebalo bi da razlikujes predlog, od kakav si i koji si covek.

Ti si za mene covek i moj brat tj bliznji, ma kakvu narav da imas, nisi ti nikakva zivotinja,
Upravo zato je i potreban Bog, da bi nas odelio od zivotinja.

Zivotinja nema bibliju ,kuran,toru itd,upravo zbog toga sto nisu stvorene po obrazu bozjem, dok mi jesmo, zato i imamamo ove knjige.

Stvaramo,mislimo,delamo,volimo itd,upravo kao nas Bog.

Razmisli malo o tome.
 
Poslednja izmena:

Back
Top