Kafana Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? #14

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sjajno.
Meni Peloponez ostaje želja i to baš da vozim do tamo, sa usputnim noćenjem negde. Neki moji poznanici redovno idu tamo, poslednja dva puta bili u Nafpliu i neko mesto pored Monemvasije. Oni su mi i bacili rovca da razmatram Peloponios.
Nemam pojma kakvo je vreme tamo u tom periodu

Лепо је, вреди. Ја нисам ни знао за Мани док нисам прочитао књигу старог енглеског путника, ратног хероја и Хеленофила Фермора, и то ме је заинтригирало.

Кад уђеш на само полуострво малтене ни не видиш туристе. Пусто је. По брдима камене куле одакле су се некад тукли једни са другима и са Турцима. Маниоти су као њихови Црногорци, рецимо. Много малих и минијатурних црквица. Слабо знају енглески. Нисам никад чуо српски (или руски). Одлично море ако ти не смета камен, можда није идеално за сасвим мале клинце.

Прошао сам кроз Спарту и Лакедемон! Ништа није остало, малтене, мада ни тад није било много чега. Њихова слава није била у градњи.
 
Ni ja ne kupujem namenski u Solunu, vise usput i slucajno a volim da se oblacim vise nego 'leba da jedem...ali biram setnju.

Meni je Solun fantazija. Pozelela sam samo dva grada da zovem domom i to na prvi pogled, Solun i Rim.

Solun mi dodje zenski grad. Taman za pesacenje ali ne premali, arhitektura se slaze uz odecu pa te mami da se ne zapustis, kafa uz more, na terasama cvece, na ulicama zivot, crkve, slavoluci, agore, slatkisi uz pecivo...kao zene da su pravile grad.

Zapravo i jeste zenski, ime je dobio po devojcici. Kada se Filipu rodila cerka, Aleksandrova polusestra, on je bio u po' borbe, negde u Tesaliji. Otud ime cerki i ime gradu njoj u cast, Thessaloniki po Tesaliji i po Nike, po boginji pobede.

Kao i Nis:). I on je zenski grad jer sta drugo moze biti Vilin grad. Po keltskom predanju se oko reke nocu mogu sresti svetlucave vile.
Glavna vila je bila Naisa i zato gran pri festivala nosi to ime.
Nis se mahom vezuje za Konstantina ali ime grada je keltsko a ne rimsko i znaci "vilin grad na vilinskoj reci".
I onda danas vidis Nis i bajka ti izleti iz glave momentalno
:(.
Hvala Frejo, za Nis sam znala poreklo naziva, dok za Solun nisam.

To, kafa uz more, meni je najlepsi deo boravka u Solunu i to je ono sto volim tamo. Da gledam mestane koji su neretko prava gospoda, ali nekako "retro" kao iz vremena Onazisa, i to me narocito privlaci.

Mene inace Beograd podseca na Solun (ili obratno) samo sto je on siv umesto beo, ali i velicina Soluna mi vise odgovara, bas kao i kod Nisa. Ali od ta tri, izabrala bih Solun.

P.S. Strasan je sa gradnjom i nedostatkom zelenila i "smeka" u zadnje vreme postao Nis, to vise nije urban grad, uprkos svim "naporima". Osamdesetih je bio kudikamo urbaniji ali to je vreme izgleda zauvek proslo.
 
e to nije sve...

ribao ja na kupanju ono temeljno baš al šipak - posle pola sata opet

pa probao asepsol na vatu - šipak
ni minut

e onda uzeo robijaški Brion (Dahlia) malo peckalo - e cvrc, sredjeno

Лепо је, вреди. Ја нисам ни знао за Мани док нисам прочитао књигу старог енглеског путника, ратног хероја и Хеленофила Фермора, и то ме је заинтригирало.
:lol:
kreten :lol:
 
Sjajno.
Meni Peloponez ostaje želja i to baš da vozim do tamo, sa usputnim noćenjem negde. Neki moji poznanici redovno idu tamo, poslednja dva puta bili u Nafpliu i neko mesto pored Monemvasije. Oni su mi i bacili rovca da razmatram Peloponios.
Nemam pojma kakvo je vreme tamo u tom periodu

Jel to u maju?
Bila sam sredinom maja...od jonskih ostrva, preko Peloponeza do Atine.
Te godine nigde nisam mogla da se kupam.
Bilo je fino za setnju ali bilo je vetra. I u Atini je duvalo. Nije to leden vetar ali nije ni za golisavog coveka na plazi. Medjutim, put je divan i more je blagorodno...sa plivanjem ili bez njega...licno imam panican strah od dubine tako da sama nikada i ne ulazim dublje a uvek rado idem na letovanje. Tako da...zgrabi bez razmisljanja...makar i u februaru.
 
Hvala Frejo, za Nis sam znala poreklo naziva, dok za Solun nisam.

To, kafa uz more, meni je najlepsi deo boravka u Solunu i to je ono sto volim tamo. Da gledam mestane koji su neretko prava gospoda, ali nekako "retro" kao iz vremena Onazisa, i to me narocito privlaci.

Mene inace Beograd podseca na Solun (ili obratno) samo sto je on siv umesto beo, ali i velicina Soluna mi vise odgovara, bas kao i kod Nisa. Ali od ta tri, izabrala bih Solun.

P.S. Strasan je sa gradnjom i nedostatkom zelenila i "smeka" u zadnje vreme postao Nis, to vise nije urban grad, uprkos svim "naporima". Osamdesetih je bio kudikamo urbaniji ali to je vreme izgleda zauvek proslo.

Ma...svasta bih rekla ali iz postovanja prema muzu i Beogradjanima na temi, naguracu sebi tenisku lopticu u usta.

Mislim...lepe delove ima ali meni Beograd ostavlja utisak ranjenog grada. Moj utisak...samo moj...kada naidjem na smokvu u retkom dvoristu koje nije pretvoreno u zgradu bez trotoara, veruj mi da nabijem njusku, da omirisem nesto...zivo.

Volim imena beogradskih ulica...volim Sanju i Vanju, zvezde iznad Zvezdare...uvek pronadjes neku smokvu za sebe...ali, ali...
 
e zadnje vreme došlo kad Krstini Milijarderi nemaju za dalje od Grčke

sa Bosancima da ljetuju...

p.s. @****носцев ako vidiš nekog Engleza da pluta po vodi ne diraj ništa to se govedo napilo i imalo najlepšu smrt a familija na peškirima, već podelili imovinu pa da ne kvare uplaćeno letovanje, Englezi su to... a što da kukaju? napilo se... crklo...
a kaćeš ti da osoliš doope?
 
Za ovo udaranje kante bi im *ebo majku i dobro namlatio kunem ti se a ne kao Mijak što psuje majku za svaku glupost.
Mnogo me nerviraju ovakve pojave u društvu, šta ti smeta *ebena kanta.
Eto. Ebo bi majku, namlatio...Bosanac je to. Ja bih te posadio ispred sebe i onako čovečanski pitao: zašto si upropastio Stoyku život, šta ti je skrivio, šta zgrešio? Pa na senku ti nije stao, onakav čovek.

Dobro, možda mu nisi konkretno ti upropastio život. Možda ni neki tamo Bosanac, možda je više u pitanju arhetipski Bosanac koji se arhetipskom Stoyku userava u život, proto-Bosanac i proto-Stoyko takoreći.

P.S.
Sledeći put kad mu se budeš useravao u život, zovi da gledam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top