Vučić: Imamo većinu u Beogradu

doppler

Poznat
Moderator
Poruka
9.926
1708257704964.png


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da SNS ima većinu u Beogradu.


Komentarišući konstitutivnu sednicu grada Beograda koja je zakazana za sutra Vučić je rekao da o tome razgovara sa Anom Brnabić, Milošem Vučevićem i Aleksandrom Šapićem.

„Razgovaramo sam sa Šapićem, Anaom i Milošem o tome. Želeo sam da razgovaram sa Nestorovićem oni ne žele da razgovaraju. Po mom mišljenju on se ne ponašaju se odgovorno“ kazao je Vučić.
Da li će biti izbori ponovljeni Vučić nije konkretizovao, ali…

„Mi imamo većinu u Beogradu, o tome će da govore oni“ kazao je Vučić.

I osvrnuo se na 2008. godinu.

„Imamo većinu, ali sećate se 2008. kada sam kao kandidat SRS potpisao sporazum za koaliciju SPS? Kad su završeni izbori Đilas nije imao većinu, već mi, ali oni su napravili legalnu većinu i ukrali volju naroda. To je bio dan kada je Đilas opljačkao Beograđane, jer je legitimna volja bila na drugoj strani. Oni su to preoteli. Ja sam se pojavio na sednici i čestitao im, jer je legalno. Ja ne želim da mi budemo lopovi koji kradu biračku volju. Ima i drugih poslanika koji će nam dati većinu, imamo legalnu većinu i dobrim delom legitimnu“ dodao je Vučić.
Govoreći o tome ko će dati većinu i da li će to biti odbornici liste „Mi- glas iz naroda“ Vučić je rekao je da nisu samo oni u pitanju, ali nije dalje govorio o tome ko su ti odbornici.

Vučić je rekao da će sačekati mart da vidi da li postoji legitimna većina, ako ne ide se na nove izbore.

https://nova.rs/vesti/politika/vucic-imamo-vecinu-u-beogradu/

Znači imaju većinu.
Sad da vidimo da li će ambasador Hil narediti nove izbore ili će čestitati Šapiću!
Tako to ide kada nema desne koalicije.
 
SPN je naglasila da neće nove izbore pre istrage dok NADA neće izbore pod istim uslovima. Pošto će izgleda Vučić formirati većinu sa Jerkovićem i njegovom odbornicom to će naneti štetu pokretu MI jer ispada da su samo njihovi odbornici preleteli. To opet odgovara SPN, NADA i koaliciji DJB,Dveri, Narodna na nekim budućim izborima.
 
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da SNS ima većinu u Beogradu.

Svaka čast. Kupovina odbornika je dala razultate.

Vučić je rekao da će sačekati mart da vidi da li postoji legitimna većina, ako ne ide se na nove izbore.

Čekaj, malopre piše da ima većinu, sad "videćemo". Uh uh... 🤔

Znači imaju većinu.

Većinu mogu da imaju samo ako kupe odbornike, nikako drugačije. Sad je verovatno trgovina još u toku. Što bi se reklo narodno, cenkanje :)
 
Svaka čast. Kupovina odbornika je dala razultate.



Čekaj, malopre piše da ima većinu, sad "videćemo". Uh uh... 🤔



Većinu mogu da imaju samo ako kupe odbornike, nikako drugačije. Sad je verovatno trgovina još u toku. Što bi se reklo narodno, cenkanje :)
Tako nešto.
Prodao je i izdao na Kosovu i Metohiji sve što su mu tražili NATOokupatori i sada se nada da će zažmuriti na navodne mućke tokom izbora.
A verovatno i hoće jer zabole njih za narod i demokratiju u Srbiji, max je rezolucija EU parlamentaraca i idemo dalje.
 
Pogledajte prilog 1500803

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da SNS ima većinu u Beogradu.


Komentarišući konstitutivnu sednicu grada Beograda koja je zakazana za sutra Vučić je rekao da o tome razgovara sa Anom Brnabić, Milošem Vučevićem i Aleksandrom Šapićem.

„Razgovaramo sam sa Šapićem, Anaom i Milošem o tome. Želeo sam da razgovaram sa Nestorovićem oni ne žele da razgovaraju. Po mom mišljenju on se ne ponašaju se odgovorno“ kazao je Vučić.
Da li će biti izbori ponovljeni Vučić nije konkretizovao, ali…

„Mi imamo većinu u Beogradu, o tome će da govore oni“ kazao je Vučić.

I osvrnuo se na 2008. godinu.

„Imamo većinu, ali sećate se 2008. kada sam kao kandidat SRS potpisao sporazum za koaliciju SPS? Kad su završeni izbori Đilas nije imao većinu, već mi, ali oni su napravili legalnu većinu i ukrali volju naroda. To je bio dan kada je Đilas opljačkao Beograđane, jer je legitimna volja bila na drugoj strani. Oni su to preoteli. Ja sam se pojavio na sednici i čestitao im, jer je legalno. Ja ne želim da mi budemo lopovi koji kradu biračku volju. Ima i drugih poslanika koji će nam dati većinu, imamo legalnu većinu i dobrim delom legitimnu“ dodao je Vučić.
Govoreći o tome ko će dati većinu i da li će to biti odbornici liste „Mi- glas iz naroda“ Vučić je rekao je da nisu samo oni u pitanju, ali nije dalje govorio o tome ko su ti odbornici.

Vučić je rekao da će sačekati mart da vidi da li postoji legitimna većina, ako ne ide se na nove izbore.

https://nova.rs/vesti/politika/vucic-imamo-vecinu-u-beogradu/

Znači imaju većinu.
Sad da vidimo da li će ambasador Hil narediti nove izbore ili će čestitati Šapiću!
Tako to ide kada nema desne koalicije.
E, da, naravno, ambasador Hil i njegova čarobna palica će sada doći da nam pokaže kako se igraju izbori u Srbiji!

Evo, već vidim kako će Šapića ukrstiti sa Supermanom, pa će Vučić morati da čeka njihov sud.

Ma, dajte, ovo je kao da gledamo crtać za decu, samo što su glavni likovi političari.

Ko zna, možda nam se i Deda Mraz pridruži, pa da dobijemo čarobni svet umesto političke stvarnosti! 🧙‍♂️✨
 

ŠAPIĆ O VLASTI U BEOGRADU: Mi smo odlučili da podignemo lestvicu legitimiteta, postoji opcija da budu novi izbori​


Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić gostuje večeras na RTS.
- Evo, čuli smo i o ovom izveštaju, predsednik Srbije kazao je da u Beogradu imate većinu koja je legalna, ali nije dovoljno legitimna. Kako može da bude iskustvo sutrašnje konstitutivne sednice Skupštine grada? Ja bih se nadovezao, mi smo odlučili da podignemo tu lestvicu što se tiče legitimiteta, iako je ona, uslovno kažem, i legitimna u odnosu na način na koji se funkcionišemo u srpskoj politici poslednjih 20 godina - rekao je Šapić i dodao:

Aleksandar Šapić
foto: Printscreen/RTS

- Etiketa koja nam je data dan ili dva odmah nakon izbora kako će nekom nešto da krade, iako smo bili jasni u večeri kada su bili izborni rezultati da ko bude želeo nas da podrži, da će to uraditi javno i da neće na bilo koji način bilo šta drugo raditi, je nešto što svakako ostavlja jednu neprijatnost. To je razlog zašto smo doneli odluku da bez obzira što, kao što je rekao nekadašnji predsednik naše stranke i predsednik države, većinu od 56 imamo, čak i više, da ne govorimo onima koji nisu spremni javno bili da se izjasne, ali bilo oni koji su bili spremni javno da se izjasne i koji nisu ni na koji način u predizbornoj kampanji govorili da neće s nama razgovarati ili da neće želeti s nama da potencijalno formiraju vlast, to je da preuzme odgovornost za vođenje grada.
 
Da, pa postoji opcija novih izbora ukoliko ne dođe do formiranja vlasti. Mi ćemo sutra tu sednicu u skladu sa zakonom započeti, imamo nekih desetak dana do kada je rok da se konstituiše skupština. Ako se ona ne konstituiše do, čini mi se, 3. marta, tada se već ulazi u te zakonske procedure za nove izbore. Daćemo prostor listi "Mi glas iz naroda" da još jednom razmisle da li ima prostora za neke razgovore. Predsednik je bio više nego jasan. Tri meseca nije malo - rekao je.
 

Back
Top