Kafana Da li je bolje imati 400m2 u Kuli ili 50m2 u Beogradu? #14

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
То не звучи одлично, у ствари звучи катастрофално.

Можда нисам разумео те похвале.
Nije baš sve crno.Neke stvari su mogle duplo bolje u smislu EU integracija ali sada nakon rusko-ukrajinskog sukoba još jedan korak nazad i sve smo bliže Turskoj priči sa EU.
Bez da ulazim u neku širu priču oko Vučića i njegove šizofrenije mislim da prvi utisak nikada ne vara.Da li po tebi Srbija izgleda bolje danas ili pre recimo 10-15 godina?Dosta je novca ušlo od 2007-2022, osjeti se taj momenat.Ja se odlično sjećam i neke dosta sive i tužne Srbije na granici očaja, Beograda sa fasadama koje nisu osvježene po 60 godina.Mislim da je pokazatelj direktnih investicija dobar pokazatelj da je tržište živnulo a privreda dobila novu radnu svježinu u smislu nezaposlenosti kao hroničnog problema Balkana.Sada će neko od ovih ekonomskih stručnjaka reći ali oni nas koriste.Dobro eto koristi sam sebe ako si tako pametan.Svi znamo dokle smo došli.Moje iskustvo je da su stranci duplo bolji poslodavci od domaćih koji u velikoj mjeri koriste sistem pola plate preko banke pola u kovertu.Dakle patriote silne prvo svoju državu potkradaju pa onda redom radnika sa doprinosima itd., da ne nabrajam šeme i sisteme kako državi i radniku što manje dati za račun divlje zarade i profita.
https://ras.gov.rs/uspesne-price
 
Оно кад љубав према демоНкратији нема границе, па пређе у непотизам:

http://www.nspm.rs/hronika/aleksand...-resavanje-dugotrajnih-sporova-u-regionu.html

Александар Сорош: Иницијатива "Отворени Балкан" би могла да омогући решавање дуготрајних спорова у региону

Заменик председника Фондације Отворено друштво Александар Сорош оценио је да би иницијатива Отворени Балкан могла да омогући решавање дуготрајних спорова у региону и да постане део Берлинског процеса.
„Да, Отворени Балкан би могао да постане део Берлинског процеса, иако можда нема потребе да се такав договор формализује. Флексибилност Отвореног Балкана такође би могла да омогући решавање дуготрајних спорова“, рекао је Сорош за портал Демостат.
Он је навео да су две иницијативе комплементарне и да је погрешно сматрати да су у некаквој колизији.
„Две иницијативе се не такмиче. Заправо, земље које учествују у иницијативи Отворени Балкан су утицале на (бившу немачку канцеларку) Ангелу Меркел да не дозволи да Берлински процес пређе на Европску комисију у Бриселу и да остане мултилатерална иницијатива у Берлину“, навео је он.
Иако има назнака да је Отворени Балкан заправо план одређених евроатлантских кругова које настоје да сукцесивно уведу регион у европски ток, Сорош каже да је идеја потекла из региона, а не са стране, додајући да је управо то чини јединственом. Лидери су уверени да је најбржи пут у Европу да сами управљају процесом.
„Пре свега, Отворени Балкан је израз посвећености лидера на путу ка ЕУ. Иницијатива одражава њихову спремност да узму судбину својих земаља у своје руке и да успоставе регионалне планове како би помогли у процесу европских интеграција“, навео је Сорош.
Он каже да Фондација види Отворени Балкан као иницијативу која на практичном нивоу има за циљ да побољша регионалну економску интеграцију и укине регионалне граничне котроле.
„У ширем смислу, нагласак на правој политичкој и институционалној сарадњи има за циљ да подстакне економски опоравак и стране инвестиције и да олакша сарадњу по разним прекограничним питањима. Постоји значајан фокус на одрживи развој и раст у региону“, додао је.
Према његовим речима, постигнути споразуми, када буду имплементирани, требало би да донесу опипљиве резултате грађанима, нове могућности у образовању, запошљавању и пословању, што ће помоћи и у заустављању одлива становништва, посебно међу млађим људима.
 
11 sunja se.gif


MLogo mi se spava.
 
Da li po tebi Srbija izgleda bolje danas ili pre recimo 10-15 godina?

Искрено? Најискреније? Ја не видим неку разлику из моје перспективе.

Али можда ја нисам најбољи човек за одговор на то питање. Треба питати неког сина тла, неког ратара, неког орача, неког винара голијског који у све то сигурно има много бољи увид него ја, туђин, сарадник НАТО и кум Билдерберга.
 
Искрено? Најискреније? Ја не видим неку разлику из моје перспективе.

Али можда ја нисам најбољи човек за одговор на то питање. Треба питати неког сина тла, неког ратара, неког орача, неког винара голијског који у све то сигурно има много бољи увид него ја, туђин, сарадник НАТО и кум Билдерберга.
Dovoljno je i da dodješ u BG. s vremena na vrijeme.Ja sam recimo primjetio posle dugo vremena da je autoput u Srbiji bolji na ulazu iz pravca Hrvatske od autoputa na izlazu iz Hrvatske i većim dijelom na toj relaciji prema Srbiji.Za mene je to iznenadjenje nisam očekivao jer do pre par godina baš je Hrvatska bila pojam za nove autoputeve.Znaš šta sam još primjetio?Manje smeća uz odmarališta kraj autoputa.Neki sitni detalji koje ja primjetim.
 
Ok
Hvala
Super je da si se prijavio
Dobra je to stvar

Pa jeste, ono pristojna para (kazu da prosecna zarada popisivaca ove godine bi trebalo da bude negde oko 60 soma dinara) , a i nije nesto tezak posao (mislim ne moras da ustajes u cik zore, da fizikalises negde na 40 stepeni ili da ceo dan blejis u nekoj kancelariji ili salteru dok ne poblasavis) , vec sam radio to i na proslom popisu pre 10-ak godina , dobio sam bio jedan soliter da popisem, ono ides od kuce do kuce, malo procaskas sa ljudima (o raznim temama), skoro svako te ponudi sa necim sto ima ( kao moze kafa, sok, neki kolac, grickalice ili nesto), mozda i upoznas nekog interesantnog , uzmes im te podatke za 5-10 minuta i ono ako si raspolozen i ako ti prijaju ljudi malo posedis sa njima, ispricas se, ako ne ides odma dalje i to je to (ono nije bilo nikog da ti visi nad glavom i da te cima niti si sad morao da se javljas na raport ili imao neku dnevnu kvotu koju moras da ispunis, vec ono dobio si jednu zgradu, imas mesec dana fore pa sam si napravi raspored, sam si gospodar svog vremena, doduse imas instruktora/instruktorku ali nemas bas previse kontakta sa njom/njim, mozda te tek povremeno pita e kako ide i to) , secam se prosli put sam radio u proseku neka 2 ipo - 3 sata na dan (ono lepo kad se naspavam do podne ko covek, lepo uzimam opremu i krecem u popis) i posao sam zavrsio za nesto malo manje od dve nedelje (a zarada je bila odprilike kao recimo jedna ipo prosecna plata).
Kontam da ce i sad biti slicno, jedina je razlika sto se ovaj put ne radi sa formularima i papirima, ovaj put nema olovke i papira vec daju ti laptop i sa laptopom ides po kucama i u laptop unosis podatke (koji naravno na kraju im vracas). : )
 
Dovoljno je i da dodješ u BG. s vremena na vrijeme.Ja sam recimo primjetio posle dugo vremena da je autoput u Srbiji bolji na ulazu iz pravca Hrvatske od autoputa na izlazu iz Hrvatske i većim dijelom na toj relaciji prema Srbiji.Za mene je to iznenadjenje nisam očekivao jer do pre par godina baš je Hrvatska bila pojam za nove autoputeve.Znaš šta sam još primjetio?Manje smeća uz odmarališta kraj autoputa.Neki sitni detalji koje ja primjetim.

Pa putevi jesu malo bolji nego pre ali ne zahvaljujuci politici naseg nam preCednika ili nekom ekonomskom uspehu vec pre svega zbog stranaca, jer oni su ti koji ulazu u infrastrukturu ovde , a zasto, pa zato jer njima trebaju brzi putevi i infrastruktura zbog tranzita sa ostalim zemljama i da lakse i brze iznose resurse i kapital iz nase zemlje, mislim izgradnja tih puteva je pocela jos za vreme vlasti dosa i ti putevi sigurno ne sluze da bi sad neki seljak brze doterao krompir iz Ivanjice na Kalenic pijacu ili da bi neko ustedeo 45 minuta voznje kad ide da obidje tetku iz Cacka ili da bi paradajiz turisti stigli do Sutomora ili Buljarica za 9 umesto za 12 sati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top