Da li je Biblija Božija reč?

ne kažem da nema...samo kao što je hrišćanstvo krenulo od judaizma, tako je islam krenuo od hrišćanstva....sad da je Bog nešto diktirao rekao bi svima sve isto i mnogo sažetije i lepše bi sve objasnio i sakrio tu ogromne mudrosti....ne tvrdim da ništa u te tri religije nije od Boga nadahnuto nego da je najveći deo ljudska tvorevina..njihova tumačenja i njihove vizije koje ne moraju imati veze sa Bogom...
Tu grijesis jer ljudi su razliciti s razlicitim potencijalima...Zato razlicite vjere.
No nije samo kroz vjeru razlicitost....
 
Tu grijesis jer ljudi su razliciti s razlicitim potencijalima...Zato razlicite vjere.
No nije samo kroz vjeru razlicitost....
različite vere da bi bile inicijalne kapisle stalnog sukoba civilizacija što podstiče razvoj civilizacije ali može da dovede i do njenog uništenja...čeka se sad da vladari iz senke predstave novu religiju baziranu na nauci u pokušaju da opet ujedine svet a da se nastavi razvoj...
 
različite vere da bi bile inicijalne kapisle stalnog sukoba civilizacija što podstiče razvoj civilizacije ali može da dovede i do njenog uništenja...čeka se sad da vladari iz senke predstave novu religiju baziranu na nauci u pokušaju da opet ujedine svet...
Uvjek razlicitost moze biti i okidač za rat no moze i da iznjedri i postovanje izmedju razlicitosti
Kako drugacije?
Ti bi uveo jednoumlje ?
 
Uvjek razlicitost moze biti i okidač za rat no moze i da iznjedri i postovanje izmedju razlicitosti
Kako drugacije?
Ti bi uveo jednoumlje ?
ne, ali abrahamske religije su isključive..postale su prepreka daljem razvoju civilizacije i povod za mogući sukob sa nesagledivim posledicama...zato pretpostavljam da sa stanovišta vladara iz senke postoji potreba da se unište i napravi nova tolerantnija religija...New age je možda bio pokušaj toga ali nije uspeo...
 
ne, ali abrahamske religije su isključive..postale su prepreka daljem razvoju civilizacije i povod za mogući sukob sa nesagledivim posledicama...zato pretpostavljam da sa stanovišta vladara iz senke postoji potreba da se unište i napravi nova tolerantnija religija...New age je možda bio pokušaj toga ali nije uspeo...
Gledaj ti svoj posao ima tko to vodi i prati.
Precenjujes sebe ko i Adam.
Prestanite biti bogovi.
 
@hm337 mozemo mi laprdati o stvarima koje nisu nasa domena samo s gardom dole ne puske na gotovs ko zeloti.

Ja sam vec govorio 3 Abrahamske religije nece biti unistene po mom misljenju vec ce biti upraznjavane s centrom u Jeruzalemu koji ce biti izgradjen po uzoru na Solomonov iz biblije ima cjeli opis u detalje.
Mislio sam i ja da ce unistiti religije da ce biti nova,ne mislim vise tako.
Kazem mislim nisam betonirao....
 
@hm337 mozemo mi laprdati o stvarima koje nisu nasa domena samo s gardom dole ne puske na gotovs ko zeloti.

Ja sam vec govorio 3 Abrahamske religije nece biti unistene po mom misljenju vec ce biti upraznjavane s centrom u Jeruzalemu koji ce biti izgradjen po uzoru na Solomonov iz biblije ima cjeli opis u detalje.
Mislio sam i ja da ce unistiti religije da ce biti nova,ne mislim vise tako.
Kazem mislim nisam betonirao....
moguće..ja ipak mislim da su razlike nepremostive....plus svi imaju neke eshatologije koje čekaju mesiju, antihrista, drugi dolazak Hrista u ova vremena..
 
ja mislim da Biblija može tek ponegde biti nadahnuta Bogom...

o tome nam svedoči i sama Biblija

Jeremija 8,8Kako možete tvrditi: `Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!` Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!

Šta mislite o tome? Treba li ono što piše u Bibliji uzimati zdravo za gotovo ili sa velikom rezervom i tražiti u njoj ono ponešto što može stvarno biti od Boga?
Naravno da nije Biblija Božja reč. Da jeste ne bi mogli da je falsifikuju i prepravljaju kako kome odgovara.
 
Sto se tice Izraela tu ima nevjerojatnih pogodaka u sridu kako bi se reklo.
To pokazuje da je tu viša sila u pitanju.
Izrael je centar zbivanja kroz epohe evo i danas vidimo da se sve urotilo protiv svi Antisemiti pod teskim kreditima nesposobni da sami budu odrzivi udarise po Izraelu da propadne da ne bi vracali kredite.
Nebu tako islo nikad to nije tako islo..
 
Sto se tice Izraela tu ima nevjerojatnih pogodaka u sridu kako bi se reklo.
To pokazuje da je tu viša sila u pitanju.
Izrael je centar zbivanja kroz epohe evo i danas vidimo da se sve urotilo protiv svi Antisemiti pod teskim kreditima nesposobni da sami budu odrzivi udarise po Izraelu da propadne da ne bi vracali kredite.
Nebu tako islo nikad to nije tako islo..
predviđam da će Izraelu biti sve teže da opstane tamo gde je ako ne sklopi neki dogovor sa muslimanima...oni žive u muslimanskom okruženju a moć Amerike opada sve brže...pitanje je da li će Amerika biti u stanju i hteti da ih štiti za deset ili pedeset godina...
 
ja mislim da Biblija može tek ponegde biti nadahnuta Bogom...

o tome nam svedoči i sama Biblija

Jeremija 8,8Kako možete tvrditi: `Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!` Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!

Šta mislite o tome? Treba li ono što piše u Bibliji uzimati zdravo za gotovo ili sa velikom rezervom i tražiti u njoj on
o ponešto što može stvarno biti od Boga?
da denominacije ne matraju uz malu pomoc makija da je bozija rec, ti, i ja se nikada mozda ne bi setili da je proverimo; ali oni kazu, to se ne proverava, vec se uzima kao aksiom [The axiom is “a statement that is self-evident,” as it says in the dictionary, or “a principle that does not need to be proved;”]

problem nastupa kada se bibi netanjahu poziva na bibliju

Netanyahu Openly Calls for Genocide Citing the Bible

https://www.financial-world.org/new...e-citing-the-bible-go-attack-the-amalekites-/
dakle, kako tumace jeremiju oni koji se gnusaju genocida, a kako oni koji pozivaju na genocid, danas?
ako je lazljiva pisaljka pisara, da li je to tek tumacenje zakona, petoknjizja, ili je sve mozda prepravljano, i kada? da li su striktnim sledjenjem zakona maskirali samo to falsifikovanje? itd https://biblehub.com/commentaries/jeremiah/8-8.htm

mi ne mozemo maci u analizi ako se ne pozabavimo sa The JEPD Theory koja je kao krst, kao 4 strane sveta...
severno i juzno carstvo, izrael i juda, elohisticki i jahvisticki izvor, palestinci i jevreji itd
na drugoj strani, ponovljeni zakoni, drugo-zakoni, obnova zaveta, saveza, nasuprot kojih je vise svestenstvo, ritualno-kultno insistiranje na gradu i jerusalimskom hramu, leviti

sve je to jako komplikovano, mi tek moramo sve da proucimo dobro, pa tek onda da izvodimo zakljucke, na kraju


Was the Torah written in exile?


The earliest parts of this priestly writing were carried out in the final decades of the Kingdom of Judah, but most would be written during the exile in Babylonia, after Judah's destruction in 586 BCE. These temple priests led the Jews in their exile and continued to write in Babylon.


The Judahite community in Babylonia was, on the whole, more Yahwist in religion than ever, following the Mosaic Law, emphasizing and redefining such distinctive elements as circumcision and the sabbath and stressing personal and congregational prayer—the beginnings of synagogal worship. It is possible that they also reached an understanding of historical events (like that taught by the great pre-exilic and exilic prophets)—as the chastening acts of a universal God acting in history through Nebuchadrezzar and other conquerors. To this period is also ascribed the beginning of the compilation of significant portions of the Old Testament and of the organizing view behind it. https://www.britannica.com/topic/biblical-literature/The-Babylonian-Exile-and-the-restoration

dakle, zato smo se mi ustremili na jahviste, smatramo da su oni krivi, i njihov jahve, jer su kompilirajuci falsifikovali, ali svet ce nece osvestitio pre najnovijeg genocida!
 
Poslednja izmena:
ja mislim da Biblija može tek ponegde biti nadahnuta Bogom...

Jeremijin stih kao i Isusova izjava u Otkrivenju "tko ovome što doda ili oduzme" govore da Bog dopušta krivotvorenja Njegove riječi jednako kao što dozvoljava griješenje, zla djela.

o tome nam svedoči i sama Biblija

Jeremija 8,8Kako možete tvrditi: `Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!` Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!

Šta mislite o tome? Treba li ono što piše u Bibliji uzimati zdravo za gotovo ili sa velikom rezervom i tražiti u njoj ono ponešto što može stvarno biti od Boga?

Bog time nudi izazov; razdvajanje kukolja od žita. Mojsijeve knjige su krivotvorene kao i evanđelja. Pravovjerni Eseni i Nazireji čuvali su orginalne Mojsijeve knjige u kojima nije bilo mesojedstva i krvnih žrtava. Rana povjesna izvješća o posebnosti Nazireja o tome govore. Mogu ovdje spustitinešto ako niko nije dosad? Bilo je samo jedno evanđelje u 1, 2 vjeku poznato kao Evanđelje po Hebrejima, Evanđelje Matejevo (on je bio zapisničar), Evanđelje po Dvanaestorici...
 
Naravno da nije Biblija Božja reč. Da jeste ne bi mogli da je falsifikuju i prepravljaju kako kome odgovara.

To je opasna ideja, svojstvena islamu da u Bibliji nema Božijih riječi jer nam se tada izbija iz ruke Božija volja da spoznajemo razliku između "kukolja i žita". To što u bibliji ima krovotvorine ne znači da nije blagoslovljena i da u njoj nema "žita". Kuran nije mnogo krivotvoren, on je orginalna neblagoslovljena laž.

Posebno je važno proroštvo koje nije krivotvoreno i odnos proroštva prema Izraelu i našeg odnosa prema Izraelu i budućnosti.
 
predviđam da će Izraelu biti sve teže da opstane tamo gde je ako ne sklopi neki dogovor sa muslimanima...oni žive u muslimanskom okruženju a moć Amerike opada sve brže...pitanje je da li će Amerika biti u stanju i hteti da ih štiti za deset ili pedeset godina...
Pa to je sve proročki, matematički precizno predskazano da će Izrael biti napušten od "njegovih ljubavnika", da će "harmagedon" doći nad Izrael ali i da će Mesija, Jehošua doći i spasiti Izrael a uništiti mrzitelje i napadače na Izrael.

Naravno da će Izrael opstati jer je Jahve rekao kad ih on vrati u Izrael nikad ih više niko neće iz Izraela protjerati ili uništiti. Izraelu slijedi pokajničko buđenje a Bog je obećao da će se preko njih kao pokajnike i mudrace očitovati svijetu, da će Jeruzalem biti duhovna "gora nad svim gorama svijeta".

U pitanju su mjeseci ili godina a ne deset ili pedeset godina. :)
 
ja mislim da Biblija može tek ponegde biti nadahnuta Bogom...

o tome nam svedoči i sama Biblija

Jeremija 8,8Kako možete tvrditi: `Mi smo mudri, u nas je Zakon Jahvin!` Zaista, u laž ga je pretvorila lažljiva pisaljka pisara!

Šta mislite o tome? Treba li ono što piše u Bibliji uzimati zdravo za gotovo ili sa velikom rezervom i tražiti u njoj ono ponešto što može stvarno biti od Boga?
Delovi NZ, SZ je jevrejski nacionalizam...
 
Ako tako kaže Kur'an onda mora da je tako. :kafa:

Ja sam Čačkalici odgovorio na ove stvari odnosa Kurana prema Bibliji sa zadnjim postom kojeg on ne smije komentirati, evo teksta:


Evo Allah u kuranu kaže da je sa biblijom sve u redu i da kuran ne donosi ništa novog od učenja.

U 4:47. Allah kaže „O vi kojima je Knjiga data, u ovo što objavljujemo povjerujte – ono što potvrđuje kao istinito ono što već imate“.

Tu Allah kaže da sljedbenici knjige u svom učenju imaju isto što i muslimani. Dakle Allah kaže da Židovi nisu ništa izbacili iz Knjige, jer da su izbacili ne bi rekao „ono što već imate“ . Idemo dalje.

U 4:136 Allah kaže muslimanima da vjeruju i u knjige „od prije“. Dakle treba da vjeruju u bibliju. U njoj dakel nema ništa krivotvoreno.



U kuranu 10: 94 Allah muslimanima kaže da sve ono što im je u kuranu rečeno mogu provjeriti u bibliji: „Ako sumnjaš u ono što ti objavljujemo, upitaj one koji čitaju Knjigu, prije tebe objavljenu.“

Gdje tu Allah pravi problematiku biblije! Pa on se na nju poziva!

U kuran 41:43 Allah kaže da Kuran ne objavljuje ništa novo u odnosu na bibliju. U 42:13 također.

https://forum.krstarica.com/threads...to-vam-nije-jasno.987289/page-4#post-48043461
 
Tako i Isus kaze za SZ, a kljucne stavke menjao...
pretumbao i stvorio novi pogled na svet. stavio tačku na "izabranu naciju" dirnuo u sred osinjaka i ljudima govorio da je bog, bog svima, da je bog živ i da je bog živih, da ne postoje mrtvi, usnuli itd. iz prostog razloga jer aposoli kažu da sav svet leži u zlu i da je bog sotona ovog sveta, postavlja se pitanje kome je onda bog bog.
 
pretumbao i stvorio novi pogled na svet. stavio tačku na "izabranu naciju" dirnuo u sred osinjaka i ljudima govorio da je bog, bog svima, da je bog živ i da je bog živih, da ne postoje mrtvi, usnuli itd. iz prostog razloga jer aposoli kažu da sav svet leži u zlu i da je bog sotona ovog sveta, postavlja se pitanje kome je onda bog bog.
Stvar je u tome da nista nije pretumbao, jer je Rim korumpirao Hriscanstvo...
 

Back
Top