Da li je Biblija Božija reč?

Како год. Догме постоје и у њих се не смије сумњати.

"Богооткривеност је основна особина која догмате чини догматима, јер потврђује њихово божанско порекло. Према томе, догмати нису само истине вере, већ истине вере самим Богом откривене. Њихово божанско порекло чини их непоречно истинитима, вечнима, спасоноснима, непостижнима, надумнима. Да их Бог није сам открио, до њих никада не би могао доћи никаквим напорима ни колективни ум човечанства, ни индивидуални ум појединих људи. Отуда су догмати предмет вере; они се примају вером као надумне божанске истине" (св. Јустин Ћелијски).
da je to pisao sai baba hrišćani bi rekli da je demonsko.

pa inda neka svetlosna tela (proizvoljno tumačenje) a bog im reče da se množe. da ne govorimo o tome da je bog marnuo rebro iz svtlosnog tela adamovog da napravi jevu.

3:10 А он рече: Чух глас Твој у врту, па се поплаших, јер сам го, те се сакрих.
3:11 А Бог рече: Ко ти каза да си го? Да ниси јео с оног дрвета што сам ти забранио да не једеш с њим?

niko mu nije rekao da je go, te staviše smokvin list preko genitalija. eto saznadoše da je baš to sramota pred bogom.
i ja ne znam zašto se mi rađamo u sramoti po bibliji :think: a realno baš se i ne stidimo, odma se deremo i hoćeemo sisu. :D
zamisli tek ovo mučenje Adama od strane Boga
1. Mojsijeva 2,20I Adam nadjede ime svakom živinčetu i svakoj ptici nebeskoj i svakoj zvijeri poljskoj; ali se ne nađe Adamu drug prema njemu.
ovo je koliko ima životinjskih vrsta trajalo decenijama...dobro da nije morao i insekte da imenuje

a Bog se šeta po vrtu tek kad zahladi..smeta mu vrućina i još se šeta okolo kao materjalno biće
1. Mojsijeva 3,8I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.

i sveznajući Bog ne zna gde su Adam i Eva kad se sakriju od njega nego ih doziva
1. Mojsijeva 3,9A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: gdje si?

sveznajući Bog ne zna da su jeli sa zabranjenog drveta nego to zaključuje jer se stide golotinje
1. Mojsijeva 3,11A Bog reče: ko ti kaza da si go? da nijesi jeo s onoga drveta što sam ti zabranio da ne jedeš s njega?

5:29 И надеде му име Ноје говорећи: Овај ће нас одморити од послова наших и од труда руку наших на земљи, коју прокле Господ.

još se izgleda noje nije ni rodio već je bilo priče da će ih potamaniti

ja verujem da nam je postavio test inteligencije da li ćemo da verujemo nekoj knjizi ili svom zdravom razumu i svom srcu..
Ограничени огреховљени људски разум не може појмити божанске догмате. Они се прихватају вјером а разумијевају Духом Светим искључиво у Православној Цркви.

Ограничени огреховљени људски разум не може појмити божанске догмате. Они се прихватају вјером а разумијевају Духом Светим искључиво у Православној Цркви.
za božanske dogmate ti ne treba knjiga ni crkva da je tumači...dovoljno je da shvatiš da su ti svi ljudi oko tebe braća i sestre u Bogu i da ih zato voliš kao sebe i da budeš zahvalan Bogu što ti je dao život i da ga voliš zbog toga...šta će ti sve ostalo? koristi li ti sve to zamajavanje sa izmišljanjem raja i pakla i silnim biblijskim pričama u tome da više voliš sebe i druge i pre svega Boga? naprotiv..pročitaš da je Bog navodno naređivao Jevrejima da vrše genocid pa stekneš lošu sliku o njemu i teže ti je da ga voliš a zbog pretnje paklom misliš da moraš pa siliš sebe da ga voliš a ljubav ne ide na silu...

za božanske dogmate ti ne treba knjiga ni crkva da je tumači...
Потпуно криво. Догмати су од Цркве у Цркви и кроз Цркву.

dovoljno je da shvatiš da su ti svi ljudi oko tebe braća u Bogu i da ih zato voliš kao sebe i da budeš zahvalan Bogu što ti je dao život i da ga voliš zbog toga...
Тако је. Амин.

šta će ti sve ostalo? koristi li ti sve to zamajavanje sa izmišljanjem raja i pakla i silnim pričama u tome da više voliš sebe i druge i pre svega Boga?
Користи. Бог има од људи очекивања.

naprotiv..pročitaš da je Bog navodno naređivao Jevrejima da vrše genocid pa stekneš lošu sliku o njemu i teže ti je da ga voliš a zbog pretnje paklom misliš da moraš pa siliš sebe da ga voliš a ljubav ne ide na silu...
Или мало прочиташ контекст и Оце па ти све буде јасно.

Потпуно криво. Догмати су од Цркве у Цркви и кроз Цркву.
crkva je samo ljudska tvorevina
Користи. Бог има од људи очекивања.
Šta od tebe očekuje Bog?
Или мало прочиташ контекст и Оце па ти све буде јасно.
Oci se ne usuđuju da razmišljaju van Pisma...odvojeni su od realnog života...

za božanske dogmate ti ne treba knjiga ni crkva da je tumači...dovoljno je da shvatiš da su ti svi ljudi oko tebe braća i sestre u Bogu i da ih zato voliš kao sebe i da budeš zahvalan Bogu što ti je dao život i da ga voliš zbog toga...šta će ti sve ostalo? koristi li ti sve to zamajavanje sa izmišljanjem raja i pakla i silnim biblijskim pričama u tome da više voliš sebe i druge i pre svega Boga? naprotiv..pročitaš da je Bog navodno naređivao Jevrejima da vrše genocid pa stekneš lošu sliku o njemu i teže ti je da ga voliš a zbog pretnje paklom misliš da moraš pa siliš sebe da ga voliš a ljubav ne ide na silu...

.pročitaš da je Bog navodno naređivao Jevrejima da vrše genocid pa stekneš lošu sliku o njemu i teže ti je da ga voliš a zbog pretnje paklom misliš da moraš pa siliš sebe da ga voliš a ljubav ne ide na silu...

nikad Bog nije naredjivao genocide nego su to zidovske lazi na Boga...kao sto nam je to objasnio u Kuranu.

Bog kaze u hadisu kudsi:

Ebu Zerr el-Gifari r.a. kazuje da je Muhammed. prenosi da Uzvišeni Allah kaže: 'Robovi Moji, Ja sam Sebi zabranio nasilje (zulum), i vama ga ucinio zabranjenim, pa ne cinite jedni drugima nepravdu. Robovi Moji, svi ste vi zalutali osim onoga koga Ja uputim, pa tražite da vas uputim i Ja cu vas uputiti. Robovi Moji, svi ste vi gladni osim onoga koga Ja nahranim, pa tražite da vas nahranim i Ja cu vas nahraniti. Robovi Moji, svi ste vi neodjeveni osim onoga koga Ja odjenem, pa tražite da vas odjenem i Ja cu vas odjenuti. Robovi Moji, vi griješite i nocu i danju, a Ja sve grijehe opraštam, pa tražite da vam oprostim. Robovi Moji, vi nikada ne možete doci do onoga što bi meni koristilo pa da Mi koristite. Robovi Moji, kada bi svi vi, i prvi i zadnji, i ljudi i džini, imali srce najpobožnijeg covjeka, to ništa ne bi povecalo Moju vlast. Robovi Moji, kada bi svi vi, i prvi i zadnji, i ljudi i džini, imali srce najveceg griješnika, to ništa ne bi umanjilo Moju vlast. Robovi Moji, kada biste se svi vi, i prvi i zadnji i ljudi i džini, sakupili na jedno mjesto, pa Mi svi uputili molbe i Ja udovoljio svacijoj molbi, to ne bi umanjilo Moju vlast ni koliko se umanji more kada se u njega zamoci igla. Robovi Moji, sve je do vaših djela koje vam Ja zapisujem, a potom cu vam za njih dati odgovarajucu naknadu. Pa ko zatekne dobro neka zahvali Allahu, a ko zatekne loše neka kori samoga sebe.' Bilježe Muslim (Tirmizi i Ibn Madždže).

ljubav je slobodna neograničena, dok u organizovanim religijama ima uslov. i ti ubediš sebe da voliš boga a u stvari ga "voliš" iz straha jer ako ga ne voliš teško tebi. kaže "na spasenje" a za spasenje stotinu uslova. to nije ljubav već interes.
a bog je svevideći, pa mu je najverovatnije miliji dobar čovek koji nije ni čuo za neke spise nego onaj što ih svakodnevno čita i drhti.
da li roditelj voli dete bezuslovno ili ga voliš što ti ode do prodavnice. ili mene što su voleli jer sam im bio daljinski upravljač :hahaha:

ne..to je priroda revnosnog vernika bile koje verske organizacije...u njemu se bore on mod koji treba da bude tolerantan prema svakom mišljenju i on revnosni vernik koji mora da sledi dogmu i samim tim negira dogme drugih...
NIje dotaknuo žene pati od toga pa svetitelje hvali ubio bi koga ako kaze suprotno.
Ajmo se skupiti dati koju lovu da pohebe kakvu u Srbiji ima ih valjda spasimo i sebe a i njega.

Poslednja izmena od moderatora:

Back