Da li dozvoljavate gostima da puše u vašoj kući?

Ne pušim niti sam ikada pušila ali kad čekam goste pušače obavezno stavim pepeljare na sto prije nego i dođu da ne moraju pitati mogu li zapaliti. Sve se može provjetriti, očistiti, oprati. Ne robujem predmetima, sve je zamjenjivo osim ljudi. Zašto bih skraćivala druženje ili prorijedila jer ću nekome onemogućiti cigaretu uz kafu?
 
I meni je,...ne podnosim miris "čistunaca", koji umišljaju da pušači ne bi uopšte trebali postojati! :roll:
Ne smeta meni što neko puši. Ne pada mi na um da nekoga od toga odvraćam ili ubjeđujem da prestane da puši. Ali mi smeta kad odem u kafić na pola sata i poslije toga smrdim na cigare. Što se tiče teme nije problem da gost zapali.
 
Meni pušaci ne smetaju ali ocekujem kada dodju kod mene da se uzdrže od pušenja,jer znaju da mi ne prija
Leti mogu da zapale ali kada sedimo na terasi..I svi moji prijatelji to poštuju...Da imam dete..ni na terasi ne bi mogli . :)
Ako nekome smeta duvanski dim,nije sramota da to napomene,pa ce valjda gosti shvatiti.Mada je u mom okrugu sve manje pusaca,tako i da nemam nekih vecih problema,sem za slavu,ali kao sto sam napisao,malo se provetri,a malo svece pomognu.Ima ih i mirisljavih.najvise volim one sa mirisom borovine.
 
Ništa ne vetri bolje od čistog vazduha.
Najgore je kad naprskaš osveživačima vazduha,...to su čiste gluposti.
Ali ok,...važno da je tebi dobro, makar i kao autosugestija.
ma kakav osvezivac,probao jednom i kada prestane njegov miris,duvan se oseca jos gore.Preko leta mozes da luftiras koliko hoces,ali zimi ne moze da se podnese duga promaja.zato smo i nabavili i nabavljamo svece,ne samo za duvanski dim,vec i za mirise kada se sprema hrana.Pogotovo kiseli kupus.
 
Ja postujem ako nekome smeta dim u njihovoj kuci. Glupo bi mi bilo da zapalim a znam da domacinima smeta. Sa druge strane meni bi bilo bezveze da mi neko drag dodje u kucu pa da ih teram da puse na terasi. Sta ja znam, svako drugacije razmislja...:)
Nije zgodno to utvrditi i zabraniti,pa bar osobama koji redje dolaze,a puse.Tesko je to uskladiti da svima bude potaman.
 
Nije zgodno to utvrditi i zabraniti,pa bar osobama koji redje dolaze,a puse.Tesko je to uskladiti da svima bude potaman.
Istina, ljudima ne mozes ugoditi.:mrgreen:
Znam za bliske ljude otprilike kako to funkcionise.:mrgreen:
Recimo moj ujak (bivsi strastveni pusac) bude u fazonu pa zapalite zaboga a posle on i ujna kukaju 3 naredna meseca da sve smrdi na dim.:rotf: kod njega nikad ne zapalim unutra, isto i kod prijatelja nepusaca. Kod ljudi koje ne poznajem dovoljno isto ne zapalim unutra i tako. Nije lako nama purnjatorima.:gace:
 
Istina, ljudima ne mozes ugoditi.:mrgreen:
Znam za bliske ljude otprilike kako to funkcionise.:mrgreen:
Recimo moj ujak (bivsi strastveni pusac) bude u fazonu pa zapalite zaboga a posle on i ujna kukaju 3 naredna meseca da sve smrdi na dim.:rotf: kod njega nikad ne zapalim unutra, isto i kod prijatelja nepusaca. Kod ljudi koje ne poznajem dovoljno isto ne zapalim unutra i tako. Nije lako nama purnjatorima.:gace:
Nije lepo ni prestati odlaziti kod rodbine,ili starih prijatelja.Bio sam pusac i znam kak sam se osecao kada nisam negde mogao da zapalim cigaretu,ali nisam pametan sta je tu najbolje.Kada mi dodje neko drag,a pusi,pa neka se oseca na dim i 10 dana,pretrpecu,a ovako svakodnevnih pusaca nemam.Sve vise naroda ostavlja cigarete.
 
Recimo moj ujak (bivsi strastveni pusac) bude u fazonu pa zapalite zaboga a posle on i ujna kukaju 3 naredna meseca da sve smrdi na dim.
Prekinuo sam da pušim godinu i po dana, onako, bez nekog specijalnog razloga, hteo da vidim da li mogu.
Posle par meseci sam mogao da osetim pušača na 5 metara, najsmešniji su mi bili oni koju uzmu žvaku, pa misle da se ne oseti.
A počeo sam ponovo da pušim, jer mi kafa jednostavno nije bila više isto kao i ranije, ne može meraklijski bez cigarete.
Jbg, od nečeg mora da se rikne, ortak mi je riknuo od raka pluća, iako nikad nije zapalio cigaretu.
A ako ćemo iskreno, ja sam se rodio ovde, živim ovde - a gde ćeš zagađeniji vazduh od beogradskog?
Tako da su mi te priče o "provetravanju" jednostavno smešne - sad će da me ubije nečija cigareta, a neće beogradski vazduh?
 
A počeo sam ponovo da pušim, jer mi kafa jednostavno nije bila više isto kao i ranije, ne može meraklijski bez cigarete.
A ako ćemo iskreno, ja sam se rodio ovde, živim ovde - a gde ćeš zagađeniji vazduh od beogradskog?
Tako da su mi te priče o "provetravanju" jednostavno smešne - sad će da me ubije nečija cigareta, a neće beogradski vazduh.
I ja sam u vise navrata ostavljala i eto, opet sam pusac ali bas sto kazes nije meraklijski kafa bez cigarete.
Ooo da, nema lepseg vazduha od naseg beogradskog. 😷😷😷
 
Prekinuo sam da pušim godinu i po dana, onako, bez nekog specijalnog razloga, hteo da vidim da li mogu.
Posle par meseci sam mogao da osetim pušača na 5 metara, najsmešniji su mi bili oni koju uzmu žvaku, pa misle da se ne oseti.
A počeo sam ponovo da pušim, jer mi kafa jednostavno nije bila više isto kao i ranije, ne može meraklijski bez cigarete.
Jbg, od nečeg mora da se rikne, ortak mi je riknuo od raka pluća, iako nikad nije zapalio cigaretu.
A ako ćemo iskreno, ja sam se rodio ovde, živim ovde - a gde ćeš zagađeniji vazduh od beogradskog?
Tako da su mi te priče o "provetravanju" jednostavno smešne - sad će da me ubije nečija cigareta, a neće beogradski vazduh?
Vidis kod mene je sasvim drugacija situacija bila.Nisam toliko pio kafu zbog cigareta,samo,ako odem negde u goste,pa skuvaju kafu a ne pitaju,ili u kafani da malo presecem alkohol.kada sam ostavio cigarete,poceo sam vise da pijem kafu.
 
A vi ste nepušač

Povela se diskusija na Twiteru kada je jedan tviteraš napisao da više ne ide kod prijatelja jer ne dozvoljavaju da se puši kod njih u kući.

Šta vi mislite o ovome..?

Pogledajte prilog 1254870
I ne treba.
Ako mu je cigareta bitnija od prijatelja.
A inace moji prijatelji ne puse tako da nemam tih problema.

Ko zna da mi smeta dim pa zapali u mom prisustvu ne postuje me i ne treba mi takva osoba.
 
A vi ste nepušač

Povela se diskusija na Twiteru kada je jedan tviteraš napisao da više ne ide kod prijatelja jer ne dozvoljavaju da se puši kod njih u kući.

Šta vi mislite o ovome..?

Pogledajte prilog 1254870
pusenje vezujem za najnizi primitivizam bez obzira sto i neki akademici vole da pripale. I ako je neko toliko primitivan da i ne pita da zapali, i ja mogu biti veoma neprijatan da mu pokazem da moja kuca nije stala za stoku vec zdrav zivotni prostor za mene i moju decu. Time mu automatski dajem do znanja sta mislim o pusacima i takav se vise ne pojavljuje kod mene.
Fuj.
 
Pušači su najsebičnija i samoživa grupa ljudi.
Njih ne zanima što ste nepušač i što će vam ostaviti smrdljiv nameštaj, zidove, odeću... Oni uvek imaju opravdanje za sve to. I ako ga nemaju, izmisliće ga.
Ne postoji rešenje u našoj zemlji, jer kod nas i dalje vlada kultura inata.
Moje rešenje je da u dnevnoj sobi, gde dolaze gosti, otvorim prozore, pa čak i ako je -10, sve dok se ne provetri. Ja ne branim njima da puše, pa ne mogu ni oni meni da lutiram.
 

Back
Top