Da li dozvoljavate gostima da puše u vašoj kući?

Pušači su najsebičnija i samoživa grupa ljudi.
Njih ne zanima što ste nepušač i što će vam ostaviti smrdljiv nameštaj, zidove, odeću... Oni uvek imaju opravdanje za sve to. I ako ga nemaju, izmisliće ga.
Ne postoji rešenje u našoj zemlji, jer kod nas i dalje vlada kultura inata.
Moje rešenje je da u dnevnoj sobi, gde dolaze gosti, otvorim prozore, pa čak i ako je -10, sve dok se ne provetri. Ja ne branim njima da puše, pa ne mogu ni oni meni da lutiram.

nisu svi !

ja sam strastveni pusac i ne palim cigarete ako domacini nisu i sami pusaci.
 
Dok su nepušači krajnje tolerantni i uviđavni.
Dokle više to generalizovanje?
koliko je inteligentna osoba koja u ruci ima cigaru a nije svesna koliko je to stetno po zdravlje i najgore od svega, zagadjuje garderobu, zidove, zavese, namestaj, enterijer automobila, smrdi joj zadah na trulez, prsti zuti od duvana, kosa zaudara...................? Posebno mi je nezamislivo da jedna dama ne pazi na ovake posledice koristenja duvana.
Takim osobama se i ne priblizavam a kamoli da kontaktiram.
 
koliko je inteligentna osoba koja u ruci ima cigaru a nije svesna koliko je to stetno po zdravlje
Kakve to veze ima sa inteligencijom?
A kad vidim kakvi debili voze kola po Beogradu, nesvesni da ugrožavaju i sebe i druge, onda je pušenje najmanji rizik...

i najgore od svega, zagadjuje garderobu, zidove, zavese, namestaj, enterijer automobila, smrdi joj zadah na trulez, prsti zuti od duvana, kosa zaudara..........?
Koga ti poznaješ, brate mili ...

2022-11-14_120738.jpg2022-11-14_120830.jpg2022-11-14_121053.jpg
Posebno mi je nezamislivo da jedna dama ne pazi na ovake posledice koristenja duvana.
Takim osobama se i ne priblizavam a kamoli da kontaktiram.
Verovatno ne bi ni imao šanse da im se približiš, a kamoli da ih kontaktiraš.
 
Код мене се не пуши. Ко није у стању да испоштује туђ животни простор не треба ни да иде у госте, макар то била ја сама. За то и служе кафане. Није ни свако да ти уђе у кућу.
Kafane ne sluze za pusenje :lol:
Da si pusac onda bi primala u goste, da li to znaci da ne ides kod prijatelja gde se pusi?
Ne pusac sam i ne smeta mi dim i pusenje:mrgreen:
 
Onda izabrati kafanu gde sme da se pusi, jer nije u svim kafanama dozvoljeno.
Koju kafanu izabrati ti ne pusis drugi puse, onda kafana na otvorenom?

kafana gde ne mozes da zapalis cigaretu/topmus/cigarilos nije kafana
to je neki klub ili sta ti ja znam ... jbt kafana bez dima :pop2: ko Vatikan bez pape
 
Tako navravim kompromis odem s ortakom u kafic to jes gasnu komoru i opet 3 dana mi ne bude dobro
Нисам баш толико осетљива. Али не волим ни да ми стан мирише на одређена кувана јела, а не на цигаре.
Напољу ми је свеједно. Своја 4 зида желим по свом. Мислим да је то поштено.
 
I meni je,...ne podnosim miris "čistunaca", koji umišljaju da pušači ne bi uopšte trebali postojati! :roll:

Pušači imaju pravo da ugrožavaju svoje zdravlje ali samo svoje i da šire smrad cigareta u svojoj ali samo svojoj kući.

Kod mene mogu da zapale ali na terasi. Jedan gost je odbio da puši na terasi, popušio 10 cigareta za veče i sve mi je smrdelo još dve nedelje iako sam oprala zavese i jastučnice. Više nikad nije kročio u moju kuću.
 
Kakve to veze ima sa inteligencijom?
A kad vidim kakvi debili voze kola po Beogradu, nesvesni da ugrožavaju i sebe i druge, onda je pušenje najmanji rizik...


Koga ti poznaješ, brate mili ...

Pogledajte prilog 1255127Pogledajte prilog 1255128Pogledajte prilog 1255129

Verovatno ne bi ni imao šanse da im se približiš, a kamoli da ih kontaktiraš.
Nemoj da spinujete temu..jer tema nije o zagadjenosti vazduha niti o tome da pušaci treba da ostave duvan
Tema je da li dozvoljavate gostima da puše u vašoj kuci kada vam dodju u goste ili iz bilo kog drugog razloga
 
Pušači imaju pravo da ugrožavaju svoje zdravlje ali samo svoje i da šire smrad cigareta u svojoj ali samo svojoj kući.

Kod mene mogu da zapale ali na terasi. Jedan gost je odbio da puši na terasi, popušio 10 cigareta za veče i sve mi je smrdelo još dve nedelje iako sam oprala zavese i jastučnice. Više nikad nije kročio u moju kuću.
Dobro.
 
Нисам баш толико осетљива. Али не волим ни да ми стан мирише на одређена кувана јела, а не на цигаре.
Напољу ми је свеједно. Своја 4 зида желим по свом. Мислим да је то поштено.
Ma da mi ne smeta da mogu da disem vrv ne bih ni mislio o njima,ovako osetim na 20 m,pazi ide auto ispred mene pusacki meni dim ulazi zatvaram prozor xaxa
S majkom nisam imao nikad normalan odnos zbog cigareta,trebalo je da se sve izbaci iz kuce i okreci da nestane smrad,mada mi je tad nedostajao njen miris
 

Back
Top