Da li će srušiti ''Jugoslaviju''?

Eto me za 1 maj u BGD odsjedam u baš taj hotel Jugoslavija. Ima li neko iskustvo sa tim hotelom. Kakve su im sobe? Je li hotel prljav ili čist ? Kakva je hrana ? Vidim ima negativnih recenzija i nešto malo pozitivnih.

Ја не знам ко ту уопште одседа. Пошто живим у близини, видим некакав веш који се суши по балконима, чини се да ту живе неки радници.
 
Posto sam se ja u kraju setao dok taj hotek nije bio ni zavrsen recimo da ga pamtim ceo zivot i mogu reci da mi ne bi nedostajao kad bi podigli bilo sta umesto njega.

Hotel jeste bio pojam nekog luksuza do '90-tih, nikada nisam spavao u njemu ali sam bio na proslavama u svecanim salama, godinama sam isao u bastu restorana na pice i kolace (seca li se neko kolaca Triglav? sluzili su ga samo u Jugoslaviji i Metropolu kao hotelima iz istog preduzeca Metropol), par puta sam bio i na bazenu... a onda su dosle '90-te i Arkanovo doba u tom hotelu, raznorazni sumnjivi i tesko naoruzani likovi su se setali holovima i po restoranima tog hotela, hotel se polako zapustao, ruinirao. Pa je '99 izbombardovan, sruseni su tehnicki onjekti, popucala stakla i zidovi u samom hotelu i od toga se nikad nije oporavio. 25 godina posle tog bombardovanja i dalje propada, otvarani su tamo restorani, kockarnice, prodavnica bicikala, javna kuca itd. Vreme da se nesto uradi, vreme da ga sruse do temelja i da se tu napravi nesto normalno a ne da stoji ta ruzna rusevina.

Uzgred, ti sto se bune su saka jada, bivsa vojna lica koja je J.B.Tito naselio u blokove preko puta, jugonostalgicari koji nisu prezalili voljenog marsla ni 40+ godina po njegovoj smrti i ljudi koji su svoj zadnji zivotni uspeh postigli u toj Jugoslaviji (pre 30+ godina) te je "brane" svojim zivotima. Ili profesionalni protestanti protiv zvaloustog. Kazu poskupece kraj, pa ako stvarno imaju nekretnine u kraju (a nisu dosli iz drugog dela grada da po partijskoj liniji protestvuju) onda im ide u prilog da im cene stanova skoce 20-30%, zar ne? Dalje, zale se da ce se kraj pretvoriti u karj nebodera, alo jarani, dijagonalno na Bul.N.Tesle (ili Bul.E.Kardelja ili Beogradskom putu, za nas sa duzim stazom u tom kraju) i Bul.M.Tolbuhna (ex Goce Delceva) vec postoji dva socijalisticki neboder sa 20 spratova a na 200m vazdusne linije pocinje kompleks od 10 jos socijalistickijih nebodera na Karadjordjevom trgu.

Setih se, negde 2007-08, pred moj odlazak iz Srbije, naveliko se pisalo o tome kako hotelski lanac Kempinski dolazi u BGD i na mestu hotela Jugoslavija gradi bas ovo sto se danas najavljuje (znaci ideja nije nova), dve kule i hotel. Znaci ideja je iz doba kada zvalousti nije bio na vlasti, tad se niko nije bunio, govorili su da je to napredak za BGD.

Uzgred, zasto o Beogradu pise juznjacki dodjos u Ujvidek? Zato sto je tema politicka?

Po meni jeste, lokacija je zauzeta totalno neadekvatnim objektima, raspadnutim, zapustenim, bez ikakve arhitektonske vrednosti pa je najbolje je
 
Screenshot_2024-05-29-12-36-47-500_com.kupujemprodajem.android.jpg
 

Back
Top