Да ли бисте учествовали у рату као војник и под којим условима?

Да ли бисте учествовали у рату као војник и под којим условима?

  • Увек, када год се то тражи.

    glasova: 0 0,0%
  • Само ради одбране државе.

    glasova: 5 83,3%
  • Само ако је плаћено.

    glasova: 0 0,0%
  • Не бих никада.

    glasova: 1 16,7%

  • Ukupno glasova
    6
:hahaha::hahaha::hahaha: ko se ovde izblamirao vidi se u prethodnim porukama u kojima navodiš da ti je otac stvarao Republiku Srpsku i odlikovan od strane države, što je , naravno velika laž, jer da imalo znanja imaš o tome kako se dele odlikovanja ne bi lagao o tome. Zato postoje ovakvi kao ja da te nauče nečemu, a i da diskredituju tvoje laži. Pretpostavljam da si mislio da sam iz Republike Srpske pa si hteo odatle da počneš, ali si se malo zajebao, pogrešna ti taktika, jer , znaš paceru, nikada nisam bio član niti jedne stranke, niti ću, moja stranka je Srbija, a to tebi - Alija - i tvojim poslodavcima mnogo smeta, jer vam ne odgovara istina. Što se tiče pljačke i uništavanja države (Srbije) dao sam ti mogućnost da dokažeš nečim te svoje tvrdnje, što si odbio na veoma naivan način, a na te tvoje tvrdnje mogu ti dati barem 1000 drugih argumenata koji su realni, gledamo ih svakog dana. "Dečače" , na pogrešnoj si temi, nauči nešto.

Bakire, ne mogu da ti odgovorim kad ti brišu poruke, kao i meni, bez da mi kažu zašto.
 
Problem teme je sto razlicit odgovor daju razlicito posteni ljudi.
Stvarno posten covek ako postoji ima veliki problem sa ratovanjem , kao sto je naglasio araon.
Dodatak je sto to noje posledica delovanja politicara posle rata nego je to plan I pre rata.
Bukvalno kvaran narod koji se kune u postenje , svo vreme igra igru malih licnih koristi.
Onaj ko posteno ulazi u takvu igru je izigran.
Retki su stvarno posteni na nasim podrucjima , ali prvi seks zabludelih mladih koje su obmanjivali roditelji talodje uzimam kao postenje ( nevinost).
Od takvih za par godina postanu obicno okoreli polumuckovi kao I ostali sto su.

Medjutim , za polumuckove ratovanje je vec prihvatljivo.
Ne unose sebe nesto posebno , krivinare I dobro se cuvaju I ne junace se , a mahom su silom prilika ili po pozivu u vojsci u ratu.
Njih strah od kazne ili otpadnistva drzi u vojsci koja ratuje.
A to ce kasnije da naplate , nekako uvek. Preko veza , uzdizanja ratovanja , nekih mahinacija , ili porodicno , jedan u ratu , drugi ubira benefite.
Srbija je takva vekovima , laze ko vam kaze drugacije.
Jedino sto je nekad bilo mnogo vise naivnih bogobojazljivih seljaka koji bi platili cenu taktiziranja bahatih vojnih I politickih lidera.
Ne postoji politicka odgovornost u odnosu na zivote drugih ljudi.
 
Igre sa animalnim I priglupim I iq fobicnim stanovnistvom je prilicno laka I ratovanje I'm je uvek bliska varijanta.

Ako nisam jasan , ovo poslednje znaci da se prilicno lako skoro svako u srbiji moze naterati da ratuje sa trikovima za glupe , polupokvarene I drustveno mediokritetne ljude.
Moze se uz prisilu pokupiti I 99,9999% ,ali ce ovo naknadno primorani da budu mali I vrlo opasni subverzivni elements.
Nasoj vojsci takvi elementi ne smetaju , sto kazuje koja se efektiva ocekuje.
 
Poslednja izmena:
Evo, da vidim ko će da odvede sutra mene ili moje dete bilo gde.
Vidim da si dobar čovek i nadam se da niko neće doći da te vodi na liniju. Ako ipak dođu nemaš mnogo mogućnosti, moraćeš ići ili ćeš ići polomljenog nosa, ponosa i kostiju. Tvoj izbor. Ako nisi neki budžovanov sin koji se mogu izvući u takvim situacijam to su tvoje mogućnosti. Zato ako dođu nemaj se raspravljati sa njima, to su krkani i rade svoj posao. Šta misliš oni dođu i kažu da se pakuješ jer mora da se brani država a ti kažeš da nećeš nije to tvoj rat, ti si za mir itd.......hahah pa ubili bi Boga u tebi. Ostaje ti mogućnost da pucaš na njih i da bežiš ali vrv bi te uhvatili i šta onda, dakli ako pucaš oprosti se od života
 
Vidim da si dobar čovek i nadam se da niko neće doći da te vodi na liniju. Ako ipak dođu nemaš mnogo mogućnosti, moraćeš ići ili ćeš ići polomljenog nosa, ponosa i kostiju. Tvoj izbor. Ako nisi neki budžovanov sin koji se mogu izvući u takvim situacijam to su tvoje mogućnosti. Zato ako dođu nemaj se raspravljati sa njima, to su krkani i rade svoj posao. Šta misliš oni dođu i kažu da se pakuješ jer mora da se brani država a ti kažeš da nećeš nije to tvoj rat, ti si za mir itd.......hahah pa ubili bi Boga u tebi. Ostaje ti mogućnost da pucaš na njih i da bežiš ali vrv bi te uhvatili i šta onda, dakli ako pucaš oprosti se od života

Hvala ti na tim rečima. Ali iskreno stava sam da ćeš se svakako oprostiti od života ako naša zemlja uzme da ratuje protiv nekoga, pošto koga god pipnemo dobićemo opet bombe po glavama, tako da mi je potpuno svejedno ubio me strani ili domaći ološ, koji vodi svoje ratove ubijajući svoje sinove, dok sinovi budžovana sutra na to gledaju iz udaljene Kalifornije, Moskve, Londona...
 
Који су то услови или било шта друго под којима би сте пристали да идете у рат као војник, резервиста или активна војска?

Да ли би то радили да зарадите неки динар или због неког другог разлога?

Да ли је плаћена војска довољно добра кад је у питању сигурност нације?
kako da zaradis neki dinar kao vojnik,rezervista ?

sta lupas...


vojnik i rezervista su vojni obveznici
 
Hvala ti na tim rečima. Ali iskreno stava sam da ćeš se svakako oprostiti od života ako naša zemlja uzme da ratuje protiv nekoga, pošto koga god pipnemo dobićemo opet bombe po glavama, tako da mi je potpuno svejedno ubio me strani ili domaći ološ, koji vodi svoje ratove ubijajući svoje sinove, dok sinovi budžovana sutra na to gledaju iz udaljene Kalifornije, Moskve, Londona...
i na tvoje ucesce u ratu 91/92 kao redovni vojnik (vojni obveznik) kazu kad si bio budala... ali bio sam vojni obveznik sluzio vojni rok!
trebo sam biti dezerter?
potom krajem 92 odlazim dobrovoljno u vojsku republike srpske, iz srbije, mater mi je odande, pa sam se osecao duznim... i opet kazu kad si bio budala

danas mnoge borce, ranjenike, ne sljivi niko ni dva posto, a titovi lazni borci sa dva svedoka su uzivali blagodeti tokom celog zivota...

drzava koja svoje borce ne postuje je osudjena na propast, i kako onda mladima da pruzis osnovu da brane srpstvo?
jedan od razloga je upravo sve sto si naveo, mi bojna polja resavamo pobedama a gubimo posle za zelenim stlom, politickim kur.valrukom i izdajom naseg rukovodstva ili etokao 99te bombama...

pa xak i tu kada smo bili prevelik zalogaj amerima, jer se proteglo bombardovanje u nedogled i morali su krenuti pesadijom, na to se nisu odlucili er su znali da srbija nije irak, i da ce ovde biti tesko jer je najbolji ratni narod onaj koji jadan stalno ratuje a to su srbi... onda su nam uvalili tehnicki sporazum, to su prvi put ucinili nekom ustupak sto je kao neka vrsta samara nato paktu, ali taj samar su lako podneli jer su se ubrzo popisali na rezoluciju 12 44 koju su potpisali i otudjili kosmet...


sve si u pravu sto pises, stoga s obzirom na iskustva ne verujem da bi iko vise isao ginuti ni za sta dok se sinovi guzovana i guzonje na vreme sklone...
 
valda svi znaju kad se ide u rat i kad se ne pita
kada ti zlikovci okupiraju zemlju sa ciljem da je otmu
da sve pokradu, porobe i stave te za njinog roba

sve ostalo je proseravanje politikanata
imali smo tu situaciju

i kada je bilo potrebno da budemo malo popustljivi pre njihove intervencije, mi nismo bili jer smo slusali vodju, kako nece strana cizma na nasuteritoriju i to smo referendumom odabrali...no, na kraju rata taj vodja potpisa toboz tehnicki sporazum gde se kao nijesmo sganuli ali su nam okupirali kosmet i popisali se na rezoluciju 12 44, odvojili kosovo...

njihov rob je vodja sadasnji, okupirani smo da vise okupirani ne mozemo biti...

isli smo da ratujemo da bi on potom potpiso kapitulaciju a to nam upakovao toboz pobedom...

e dok je takve situacije niko vise ratovati nece...

da ne spominjem da je njegov sin bio sklonjen kao i danasnji ministar policije a do jcue odbrane vulin koji je eto tokom devedesetih bio nesposoban za vojnu sluzbu jer je eto bio corav!

a nije corav bio da u julu kod m markovic, krade po kancelarijama i bankovnim racunama uz trange frange...
 
imali smo tu situaciju

i kada je bilo potrebno da budemo malo popustljivi pre njihove intervencije, mi nismo bili jer smo slusali vodju, kako nece strana cizma na nasuteritoriju i to smo referendumom odabrali...no, na kraju rata taj vodja potpisa toboz tehnicki sporazum gde se kao nijesmo sganuli ali su nam okupirali kosmet i popisali se na rezoluciju 12 44, odvojili kosovo...

njihov rob je vodja sadasnji, okupirani smo da vise okupirani ne mozemo biti...

isli smo da ratujemo da bi on potom potpiso kapitulaciju a to nam upakovao toboz pobedom...

e dok je takve situacije niko vise ratovati nece...

da ne spominjem da je njegov sin bio sklonjen kao i danasnji ministar policije a do jcue odbrane vulin koji je eto tokom devedesetih bio nesposoban za vojnu sluzbu jer je eto bio corav!

a nije corav bio da u julu kod m markovic, krade po kancelarijama i bankovnim racunama uz trange frange...
pa to rekoh
znas intimno sam sa sobom
kad se ide cista srca da te boli ona stvr dal ces il neces da se vratis
 
Evo vam 1998.
Vi gledate na TV bune siptara I kako policija to smiri za 3 dana.
Vojno rukovodstvo dobija od vb politicke informacije da ce zapad da cuci mirno 6 meseci a da posle kosovo bude reseno.
Sloba , navikao da unistava vojsku I da ih cima levo desno , naravno ne planira akciju uspostavljanja mira I reda na kosovu.
Policiju salje na mahove , rasteruje musice sa njima.

Srbi znaju kad se ratuje??????
Qujac znaju.
Neko pustio buvu da ce slati vojsku na kosovo , u par kasarni oko bg 100% nije doslo na posao , bolesni.
Autoritetniji vojnici drze vojsku mirnom , da ne primete nesto neobicno.

Operativni stab , koliko God jajarski bili optuzeni , napravio plan sadejstva sa policijom , za to smirivanje kosova za 6 meseci.

Postoji izvesna mogucnost napada nato , ali tek posle 9 meseci.
Ali nije konacna odluka.
Odozgo sve trulo.
Sloba , njegovi oficiri , db.
Odozdo 70% trulo, ali to I nije katastrofalno.

Izvesno a ne konacno je velika prilika u vojnom I drzavnom politickom smislu.

Ali politicar gubi samo ako mu opadne popularnost.
Sloba zabranjuje dejstva , ostaje popularan , kosovo bez kontrole , nato udara I krece uzaludna odbrana koja je samo scena , maska.

I glup I jajara I izdajnik I pametan saterani da ratuju I ginu a rezultat se zna.
Nisam ja jedini znao unapred kad ce I kako ce sta da se desava.
Vb je znala 1 God min unapred.
Silom prilika ja sam morao da gledam u kuglu I kad ce pera iz leskovac da se seti I da proba mene da uvali u problem. To mu dodje takticko proricanje buducnosti.

I sta onda srbin zna kad treba da ratuje??????
Ne zna.
Deca znaju , ali oni bi da ratuju I kad ih neko uvredi.
Ne razlikuju u sebi ta dva osecaja za ratovanje.

Cak I najgluplji vojnici kad osete da neko ume da cita buducnost , hoce uz njega , iako su zeljni da mu krse vrat ovako u miru.
Smesno zvuci ali kad vojnik pokaze da zna kad da se skloni I izbegne , svi ostali pocnu da mu veruju.
 
Poslednja izmena:
Evo vam 1998.
Vi gledate na TV bune siptara I kako policija to smiri za 3 dana.
Vojno rukovodstvo dobija od vb politicke informacije da ce zapad da cuci mirno 6 meseci a da posle kosovo bude reseno.
Sloba , navikao da unistava vojsku I da ih cima levo desno , naravno ne planira akciju uspostavljanja mira I reda na kosovu.
Policiju salje na mahove , rasteruje musice sa njima.

Srbi znaju kad se ratuje??????
Qujac znaju.
Neko pustio buvu da ce slati vojsku na kosovo , u par kasarni oko bg 100% nije doslo na posao , bolesni.
Autoritetniji vojnici drze vojsku mirnom , da ne primete nesto neobicno.

Operativni stab , koliko God jajarski bili optuzeni , napravio plan sadejstva sa policijom , za to smirivanje kosova za 6 meseci.

Postoji izvesna mogucnost napada nato , ali tek posle 9 meseci.
Ali nije konacna odluka.
Odozgo sve trulo.
Sloba , njegovi oficiri , db.
Odozdo 70% trulo, ali to I nije katastrofalno.

Izvesno a ne konacno je velika prilika u vojnom I drzavnom politickom smislu.

Ali politicar gubi samo ako mu opadne popularnost.
Sloba zabranjuje dejstva , ostaje popularan , kosovo bez kontrole , nato udara I krece uzaludna odbrana koja je samo scena , maska.

I glup I jajara I izdajnik I pametan saterani da ratuju I ginu a rezultat se zna.
Nisam ja jedini znao unapred kad ce I kako ce sta da se desava.
Vb je znala 1 God min unapred.
Silom prilika ja sam morao da gledam u kuglu I kad ce pera iz leskovac da se seti I da proba mene da uvali u problem. To mu dodje takticko proricanje buducnosti.

I sta onda srbin zna kad treba da ratuje??????
Ne zna.
Deca znaju , ali oni bi da ratuju I kad ih neko uvredi.
Ne razlikuju u sebi ta dva osecaja za ratovanje.

Cak I najgluplji vojnici kad osete da neko ume da cita buducnost , hoce uz njega , iako su zeljni da mu krse vrat ovako u miru.
Smesno zvuci ali kad vojnik pokaze da zna kad da se skloni I izbegne , svi ostali pocnu da mu veruju.
znaju srbi tutubane a to najvise osetise dusmani nasi

drugo je izdaja politicka
 
znaju srbi tutubane a to najvise osetise dusmani nasi

drugo je izdaja politicka
Nije drugo zato sto idu ko ovce za tzv izdajnicima , tu postoji neka idejna bliskost.
Sad da samo ti sto "znaju" ginu , ne bi mi bilo krivo ali nije tako.
Naloze ostale , a ostali gledaju da pogode pobednicku grupu jer smo svi svesni osvete Srbina prema neistomisljenicima ako ima moc.

Dusmani srbije se smeju srbima , to je istina.
Zavadi pa vladaj , glup narod , podsecenih jaja , primitivci I slicne procene.
 
realno, ja od ove zemlje nemam nista...evo sad se podsetih u vezi izbora da su oni do 30 godina i ovi preko 65 dobili po 200 evra, a mi od 30 do 65 nista. znaci, ni 200 evra. tako da ja bih gledala da zbrisem, a ne da se borim, nemam bas neki razlog da se borim. kad bih imala razlog borila bih se ovako ne.
 
realno, ja od ove zemlje nemam nista...evo sad se podsetih u vezi izbora da su oni do 30 godina i ovi preko 65 dobili po 200 evra, a mi od 30 do 65 nista. znaci, ni 200 evra. tako da ja bih gledala da zbrisem, a ne da se borim, nemam bas neki razlog da se borim. kad bih imala razlog borila bih se ovako ne.
Ne seri
 
Био сам 4 године у рату 1991-1995 као момчић...
хвала Богу, остао читав физички и психички.
Никад више, што се мене тиче.
Могу само да ме натерају, као и онда...
али онда сам био збуњени клинац од 18...
Сада је друга прича...нека ратују они који мисле да је то видео игрица.
Ја нећу...
 

Back
Top