Да ли бисте учествовали у рату као војник и под којим условима?

Да ли бисте учествовали у рату као војник и под којим условима?

• Увек, када год се то тражи.

glasova: 0 0,0%
  • Само ради одбране државе.

glasova: 5 83,3%
  • Само ако је плаћено.

glasova: 0 0,0%
  • Не бих никада.

glasova: 1 16,7%

• Ukupno glasova
    6

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Pazi taj licni utisak rata zavisi od direktno nadredjenog, ako ima muda....
Znaci nadredjeni moze da ti ucini smislenim rat, ako zna moc jedinice i operativnu sposobnost , ako cuva jedinicu tj upotrebljava je kako treba, a ne baci vas golim dupetom na trnje..

Cuvanje jedinice je sirok pojam tj sve osim 0 i 100% nije jasno ljudima...
Nula je kao ruski sistem, zabole me tuki , uzdajem se u strah neprijatelja i moc brojnosti i tehnike...
100% je nesto slicno Arkanovcima, tj sve gde je opasno tu Arkan ne dolazi, samo upadnu gde je stabilno , tatatatatata , pokokaju iznenadjene i odmah idu dalje...
Dobro malo je naduvano , nije ni on 100% , ali razumete sta hocu da kazem..

Sve ostalo je nevidljivo za vojnika koliko je , ali se oseca u pristupu.
Ma koliko glupi , za 6 meseci progledaju....
Tj pocnu da se uklapaju jer vide da svi drugi pomazu i nose na ledjima a da je tako jedinica jaca...

Koji vojnik voli da ga salju da gine u direktnom napadu da bi posle 3 dana bez potrebe vratili osvojene polozaje....?
Dobio neko iz komande iznad 15 cisterni nafte da bi se to desilo....ili 200 000 maraka...
Sve i da nije bilo poginulih nego jedan ranjeni , nijedan vojnik to ne voli...

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
127.279
morali bi da mi isperu mozak i naprave od mene boljeg čoveka 1)
2) morali bi da me obuče za vojnika, ovog tipa

mada mi je zanimljivo da pratim, pokušavam da imam i neki prihvatljiv stav prema tome ali ne uspe mi uvek :think:
da li je vama čudno da smo krizna zemlja, okružena nato-om u koji kao nećemo, a vojska kao da ne postoji? mislim postoji, ali u izraelu oni idu ozbiljno u vojsku a ovde sve laganica

kao da to mene ne pogađa... ili su ljudi prirodno ratnici onako iz psihe ovde

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
127.279
Ako bi bili napadnuti da. Pod napadom podrazumevam da Srbija bude izložena otvorenoj agresiji kao 99' ili kao Ukrajina sada.
Ni u ludilu ne bih išao na recimo CG, BiH ili Hrvatsku...ili Rumuniju.... da "branim interese i nejač". Ta priča kod mene ne prolazi

možda da uzmeš neku teritoriju, rudnik ili izlaz na more??? ;)
hehe a kod nas dušanova kletva

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.