Čudo-ljudski um

Pa ne fora je u tome Ljubo sto on smatra da nesto ako je protivrecno nije realno,
a kada smo kod pojma svesti on ne uvidja da je ona sama po sebi protivrecna i
da logika tu ne pije vodu,bar ne onakva na kakvu je navikao...

- - - - - - - - - -

A navika je cudo znas i sam...
 
BANGB

Pa ne, fora je u tome Ljubo sto on smatra da nesto ako je protivrecno nije realno, a kada smo kod pojma svesti on ne uvidja da je ona sama po sebi protivrecna i da logika tu ne pije vodu, bar ne onakva na kakvu je navikao...

Nije ON, niti iko od vas, navikao ni na kakvu logiku, jer druge logike, sem one po kojoj svest i svet postoje, nema, a tu logiku vi ne poznajete.

I otkud ti to da je svest protiovrečna i da nema svoju logiku po kojoj postoji?

1 Da li je logično da svest, da bi bila svest, mora da bude svesna nečega? JESTE, LOGIČNO JE!

2. Da li je logično da svest, da bi bila svesna nečega, mora nešto znati? JESTE, LOGIČNO JE»»

3. Da li je logično, da svest, da bi nešto znala, mora nešto iskusiti, tj. opaziti, osetiti i zapamtiti? JESTE!

4. Da li je logično da svest, da bi nešto iskusila, tj. opazila, osetila i zapamtila, mora raspolagati nekim objektom koji može da se opazi, oseti i zapamti i sposobnosćću da opaža, oseća i pamti objekte? JESTE, LOGIČNO JE!

5. Da li je logično da svest sama mora da raspolaže fizičkim sposobnostima naprezanja i kretanja, da bi sama mogla da se napregne i pokrene i postane objektom svog opažanja, ocećanja i pamćenja, zatim i mišljenja i razumevanja, zato jer nikakvih drugih fizičkih, samonapregnutih i samopokrenutih, opažljivih i upamtljivih objekata, sem samonapregnute svesti, nema, niti može da bude? JESTE, LOGIČNO JE!!

6. Da li je logično da svest ne može da se napregne i pokrene, ako ne pomisli na naprezanje i kretanje i razume ga i pomoću mišljenja i razumevanja formira u sebi želju/volju i nameru da se napregne i pokrene? JESTE; LOGIČN O JE!

7. Da li je logično da svest ne može pomisliti na naprezanje i kretanje, razumeti ga i poželeti da se napregne i pokrene, ako nije svesna, tj ako nema ranije stečeno znanje o naprezanju i kretanju, pošto, nije moguće misliti, ni želeti ono što se ne zna? JESTE LOGIČNO JE!

8. Da li je logično da svest ne može da ima znanje o naprezanju i kretanju bez iskustva, tj. bez opažnja, osećanja i pamćenja naprezanja i kretanja? JESTE, LOGIČNO JE!

9. Da li je logično da bude naprezanja i ketanja ako ne postoji svest koja će svojom mišlju i voljom da se napregne i pokrene? NIJE LOGIČNO DA KRETANJA MOŽE DA BUDE BEZ SAMOKRETANJA!

***************

Možda će nekome ova pitanja i odgovori ličiti na nekakvu logičku zavrzlamu, ali nije tako. Naime gore nabrojane logičnosti nam omogućuju da shvatimo da svest, da bi je bilo, mora kao svesna, psihička sila i pojava, tj. kao želja/volja sama sebe da uzrokuje i kao objektivnu, fizičku i energetsko/materijalnuda silu i pojavu. Da bi zatim pomoću sebe kao objektivne, fizičke, energomaterijalne sile i pojave, putem samopažanja, samoosećanja i samopamćenja sebe kao takve uzrokovala sebe kao svesnu psihičku silu i pojavu. Gde imamo situaciju da su fizičko i psihičko naizmenično i uzajamno uslolvljeni kao koka-jaje. Niti psihičkog može da bude ako nije uzrokovano fizičkim, niti fizičkog može da bude ako nije uzrokovano psihičkim. Dakle, niti bi materija mogla da postoji kad ne bi bila svesna, niti bi svest mogla da postoji kad ne bi bila materijalna. Gde imamo da svest uvek pomoću sebe kao materije, uzrokuje sebe kao svest, a pomoću sebe kao svesti, uzokuje sebe kao materiju.

Ovaj vesni i univerzalni psihofizički proces, ne može da ima svoj ni početak, ni kraj, zato jer fizičko ne može da postoji ako pre njega ne postoji psihičko koje će da ga uzrokuje, niti psihičko može da postoji ako pre njega ne postoji fizičko koje će da ga uzrokuje. Prazan želudac nikada neće početi da se puni, ako ga glad ne natera - glad se nikad neće pojaviti dok se želudac ne isprazni.

Fizičko i psihičko su u večitoj uzajamnoj uzročno-posledičnoj vezi i odnosu i to je ZAKON POSTOJANJA. Ne postoji nikakva druga mogućnost da bilo šta drugo postoji, do taj, a to je da ono koje hoće da postoji, mora da postoji samo po sebi, kao svoj i uzrok i posledica. A da bi to bilo moguće, to koje hoće da postoji, mora da raspolaže sa sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti.

Ovu jednostavnu, univerzalnu, iskustveno proverljivu i razumljivu logiklu postojanja i svesti i materije, ponovio sam na ovom forumu barem stotinu puta. I, NIŠTA. Da sam je konjima objašnjavao već bi je do sada shvatili, a ne ljudima. I ne samo da ništa ne shvataju, već oni se svim silama trude da mene ubede da nije tako. Da me ubede da reči i pojmovi «sposobnosti» i «mogučnosti» znače isto i da ne postoji samo sedam sposobnosti, već milion. Ili da ne postoji nikakva kauzalna veza i odnos između fizičkih i psihičkih procesa, a i konji znaju da postoji. I šta je njihov najveći argument – smrdljivi, ubuđali i glupi Šopenhauer. Ili njihove diplome i biografije. A koliko vam sve to vredi, pogledajte kako ste si živote uredili, vi tamo na Balkanu i kako živite? Jad i beda! Beda ljudske svesti i razuma. Baš kao ono kako Crnogorci jedan drugom vele: «Ti mene zovi vojvodo, ja ću tebe, serdare, a koja smo govna to najbolje mi znamo».
 
Poslednja izmena:

Back
Top