Cudni osjecaji i emocije

Lederer95

Početnik
Poruka
46
Pozdrav svima.Osjecam se lose par dana i imam potrebu da vam se izjadam,znam da ne zamjenjuje strucnu pomoc,iako ce se javiti pametnjakovic koji ce navesti neke ranije teme koje sam morao pisati kad mi je lose,jer mi bude bolje kad sam sa vama.E ovako,imam 25 godina,trgovac,materijalna situacija nikakva,zivim s roditeljima divnim,prolazio sam tonu i tonu stresnih situacija u posljednjih par godina,borba sa okp,pa gubitak prijatelja na poslu,pa stres oko posla,gubitak stana koji sam trebao nasljediti,inace radim pet godina cijelu platu dajem u kucu jer je pravim bez kredita,sve sam radim sa ocem,dugogodisnja borba sa opsesivnim mislima,plus prije 10tak dana operacija loseg mladeza,cekanje nalaza 15 dana itd.Nakon svih tih stresnih situacija,osjecao sam se sjebano u glavi,sve je to krenulo 2013 god,2018 sam imao i depresivne misli cesto ali nikad nisam padao u krevet,radio sam i gurao,nastavljam dole...
 
Zadnjih 20 tak dana osjecam neko trnjenje u glavi,sve je krenulo u potiljku,kao stezanje,pa svuda po glavi,pa osjecaj kao da gledam,ali kroz staklo,pa kao da mi gori mozak sav,to kad se desi kao da se ne mogu sabrati,osamucenost,razne opsesivne misli...u pocetku nisam mogao slusati muziku,gledati tv sve mi smetalo,Zatim zadnjih 10tak dana osjecam neku naduvanost prednjem lijevom dijelu glave,a cijelo vrijeme kao da mi je svijest poremecena,juce me nesto stislo u sredini mozga ,i kad gledam sve mi nejasno plus kao da mi se svijest suzila.Napominjem da mi je strah nestao jos davno kod tih losih misli.Imam depersonalizaciju,mislim da sam kao robot,bez osjecaja i bez icega,povremena derealizacija,plus cijelo vrijeme kao da mi fali nesto u mozgu i jako se cudno osjecam i sve mi je cudno.kao da gledam neki drugi svijet kroz staklo,a moxak mi blokoran.Nemam nikakve halucinacije i zvukove ali mozak kao da mi je upao u neku rupu.Napominjem da sam u pocetku te operacije par dana imao knedlu u grlu ali nisam imao ovakvo divljanje u mozgu.Sad osjecam neko stujanje u mozgu,depersonalizaciju,koja glasi ko sam ja?gdje sam bio prije rodjenja itd.kao da sam izgubio licnost,neki pogubljeni osjecaj kao da ne znam vise sta je dobro i kako se trebam ponasati..A kad rukom predjem po celu i glavi,kao da prolazim po kartonskoj kutiji.Da li je neko imao ovakve simptome.Nemoguce da je anksioznost jer nemam te napade panike,i strah.Volio bih samo strah da mi se vrati,inace sam veoma emotivan prije bio,vezan za roditelje,fino vaspitan,u djetinjstvu povucen a od ranih 20tih sam se otvorio i nekako gurao normalno,kao i svi ostali,toliko sam stresova imao ranije ali nakon svakih bio sam sjwban u glavi ali nisam upadao u depresiju,gurao sam dalje ali ovo nikad njje bilo,sve mi je cudno,cudan osjecaj i sebe imam tipa ko sam ja?Mozak kao da je izgorio
 
Što pre da posetiš neurologa ili neuropsihijatra.
Hocu obavezno,znaci mozak kao da mi je izgorio,bas se cudno osjecam plus povremeno osjecam ne prazninu nego gore od praznine,ta trnjenja su prosla.Nemam neku derealizaciju ali depersonalizacija me ubi totalno.Ne treba mi puno da je se sjetim,a kad se sjetim,osjecam da sam lud,kao da nisam sav svoj u tim trenucima kao da mogu uraditi bilo sta jer sam cudan i nerealan
 
zivot nosi svoju lepotu..nekad jeste tezak/surov/nosi tragedije..veruj mi..da ne ulazim u detalje ja to znam najbolje..ali zato se okrenes lepim stvarima koje zivot donosi i prevazidjes ono lose sta si dozivela.
 

Back
Top