Crne rupe i super nove...

Mislim da sva materija koja upadne u crnu rupu prestaje da u svakom smislu bude materija, tako da je pitanje gustine materije unutar crne rupe (ili unutar singulariteta Univerzuma pre Big Banga) besmisleno.


Čitao sam da se prostor u blizini crne rupe a naročito iza horizonta događaja toliko zakrivljuje da sadržaj crne rupe iščezava iz naše Vasione.
To razmišljanje je šlagvort za crvotočine i putovanja prečicom.
 
Sto se tice antimaterije, uspeli su da je proizvedu vestacki, ali u jako maloj kolicini, jos manjeg vremena trajanja.
Kad kinezi skontaju mas proizvodnju sa rokom trajanja oko mesec dana, eto antimaterije koliko hoces po buvljacima i prodavnicama.

Lepo kada si depresivan, odes kod kineza i kazes "daj brate pakovanje od 0,5 grama", platis to 50 dinara i odmah postanes antidepresivan mesec dana.

Otvara se sirok spektar primena pakovanja antimaterije od 0,5 grama.
 
Cccc...pa pakuje se u nedostajuću tj. tamnu materiju. :rtfm:

Tokom dugog razdoblja bilo je mnogo nagađanja i rasprava o tome gde se dela takozvana 'nedostajuća materija' Vaseljene. Svuda po Galaksiji naučna odeljenja svih većih univerziteta nabavljala su sve složeniju i složeniju opremu ne bi li sondirala i istraživala srca udaljenih Galaksija, a potom samo središte i same rubove čitave Vaseljene, ali kada su joj najzad ušli u trag, ispostavilo se da je reč o onoj stvari u koju je sva ta oprema bila zapakovana.
 
Sto se tice antimaterije, uspeli su da je proizvedu vestacki, ali u jako maloj kolicini, jos manjeg vremena trajanja.
Kad kinezi skontaju mas proizvodnju sa rokom trajanja oko mesec dana, eto antimaterije koliko hoces po buvljacima i prodavnicama.

Lepo kada si depresivan, odes kod kineza i kazes "daj brate pakovanje od 0,5 grama", platis to 50 dinara i odmah postanes antidepresivan mesec dana.

Otvara se sirok spektar primena pakovanja antimaterije od 0,5 grama.

Ne bih da ispadnem partypooper ali čini mi se da primjer sa depresijom nije baš najadekvatniji.

Depresija je mjesto sa minus nadmorskom visinom, a pošto u Srbiji takvih mjesta nema onda se može reći da je Srbija antidepresivna.

Problem je u tome što Srbiju danas možeš zvati na razne načine samo ne antidepresivnom i tu ti nikakva kineska antimaterija ne može pomoći.
 
Cek malo...ako antidepresivac uzme malo antimaterije (dva puta dnevno po 0,05 mg) sta onda on postaje?
Depresivan, eto.

A recimo sta ako supermen ili spajdermen uzmu koju dozu?=
Postaju anti junaci.. :)

A ako vitez okruglog stola lizne malo tamne materije?
Postaje tamni vitez.... :):)
 
A kad smo već kod matematike, možemo antidepresivca dodati samom sebi, pomnožiti sa dvaJzdva, raditi šta god i na kraju, ako ga stepenujemo nulom, dobićemo ni manje ni više - jedan.
I to ako i samo ako je antidepresevac broj.
Možda ako ga pokušamo operacionalizovati tj kvantifikovati, dobijemo željeni rezultat.
 
Cek malo...ako antidepresivac uzme malo antimaterije (dva puta dnevno po 0,05 mg) sta onda on postaje?
Depresivan, eto.

A recimo sta ako supermen ili spajdermen uzmu koju dozu?=
Postaju anti junaci.. :)

A ako vitez okruglog stola lizne malo tamne materije?
Postaje tamni vitez.... :):)

:think:
Mislim da bi nešto od ovoga trebalo dati našim antifudbalerima, možda bi od njih bilo nešto (dugoročno gledano).
Pitam se postoji li antidoping kontrola za anti(tamnu)materiju...:think:
 
Poslednja izmena:
KHM KHM.....

Vidim da je doslo do male zabune. Cestice antimaterije su detektovane jos poodavno. Recimo pri pozitronskom (beta +) zracenju, itd itd. Nije problem proizvesti antimateriju (ona se non-stop proizvodi) vec je problem napraviti neku znacajniju kolicinu i odrzati je stabilnom dovoljno dugo da se eksperimentalno provere hipoteze o invarijantosti fizickih zakona u odnosu na ovu obicnu materiju. St je jako tesko, obzirom da ova stupa u interakciju sa obicnom materijom i anihilara se momentalno, uz emisiju energije.

Tamna materija je vec nesto drugo. Teorijski tesko je detektovati je obzirom da u interakciju sa obicnom materijom stupa samo gravitaciono. Ali ona je za sad najbolji nacin da se objasni gravitaciona stabilnost galaksija. Naravno tu je i teorija MONDa, ali ima znatno slabije izglede na uspeh...
 
Mozda mislis na to da se u centru svemira nalazi crna rupa a ne obratno? Znam za teoriju da se u centru svake galaksije nalazi velika crna rupa. Kao i za jednu da se svemir siri (i da ce konacno izbledeti jer ce se atomi pocepati i nestati)
 
Pa, sad... Svemir nema centar, to je problem. :D
A u centru svake galaksije, kažu kosmolozi, je supermasivna crna rupa.
Galaksije se grupišu u jata, jata u superjata, ova u supersuperjata i tako dalje.
Ne znam koliko dalje, ali tako kažu. Mlečni put ima Magelanove oblake (veći i manji) kao satelitske galaksije.
 
Čitao sam da se prostor u blizini crne rupe a naročito iza horizonta događaja toliko zakrivljuje da sadržaj crne rupe iščezava iz naše Vasione.
To razmišljanje je šlagvort za crvotočine i putovanja prečicom.

Prostor oko crne rupe je toliko zakrivljen zato sto je skoro sva masa te nekadasnje zvezde skoncentrisana u jednu tacku, ali da li se pomocu nje moze putovati kroz vreme zavisi od toga da li je vreme tehnicko ili se posmatra kso dimenzija.


Sve imas na natgeo u 19:30.Emisija je zakon.
 

Back
Top