Црна Гора је срце Србије

1918. je bila borba 2 dinastije u okviru istog naroda, borba koja od njih će vladati novom velikom državom. Nije to bio nikakav sukob između 2 različita naroda.
ја и кажем да смо се ми (срби) почели разилазити око двије династије.

а почетак је управо 1916

ајде ми одговори, зашто када су твоји рпетци из сбрије бјежали преко цг александар карађорђевић није оставио мојим претцима који су гинули на мојковац и колашин бар који пук да заједно пружимо отпор?

знаши сам одговор, јер је желео да црногорски род што више изгине а да он сачува што више своје војске. да изгине црногорски род који је одан његошевој династији....

јер је у глави имао прављење .јебене југославије под његовомо командом. дакле једна се династија требала угушити , тј срушити.

знао је да то неће ићи лако, па је конто ај што ће ми помоћи црногорци док ја бјежим рпеко цг и да зауставе аустроугаре колко толко док не збришемо, већ ће и настрадати масовно , па ће са шаком јадак оја претекне бити лако наметнути им југослаивју и нашу династију карађоршевића јел де...

чути ту не срамоти се
 
Jedan od najviših oficira crnogorske vojske toga vremena Mijušković negira to žrtvovanje i Mojkovačku bitku što potrkepljuje i dokumentima austrougarske komande o izostanku većeg otpora austrougarskom napredovanju.Mojkovačka bitka ili odbrana odstupnice srpskoj vojsci prvi put su spomenuti 1939.Do tad niko nije čuo za tu bitku.
ето ти сад

нико није чуо за мојковачку битку

па јесте мало срамотно причати о бјежанији вашој јер је требало објансити а што су црногорци ули тек 1916те у рат?

а што су црногорци и због кога ушли тада у рат и зашто баш тада??? а што не 1914 ?

а што је српска војска бјежала комплетна из србије са све парламентом на челу са краљем петром ?

није баш јуначки јел де....

е видиш знамо ми потомци тих који су на мојковцу и колашину оставили кости, зарад опстанка српства и превахсодно ваше гуице која је утекла у албанију!

знамо ми што су нам прађедови пошли на мојковац и супроставили се аустроугарској и ако нијесу били у рату све до 1916!

срам те било!
 
Nisam pomenuo opstanak srpske vojske, nego austrougarsku okupaciju države Crne Gore. Naravno da je Mojkovac omogućio odstupnicu srpskoj vojsci.
Teško da je tako jer su se u vreme kad se ta bitka navodno dogodila,srpske trupe već povukle.Odbrana odstupnice srpskoj vojski je samo jedan politički mit nastao krajem tridesetih godina prošlog veka a u vreme SFRJ doživeo je popularizaciju sa dokumentarnim filmovima u kojima su svedočili neposredni učesnici koji su mašti davali na volju.
 
Nisam pomenuo opstanak srpske vojske, nego austrougarsku okupaciju države Crne Gore. Naravno da je Mojkovac omogućio odstupnicu srpskoj vojsci.
наравно да јесте. то је био кључни моменат.

сам улазак у рат малене цг са толком силом од које и србија бјежи пут албаније, је јасно да ће мала цгвојска нестат. пружили су наши претци надљудски отпор и одступницу зарад спаса српске војске из србије , своје браће српске, и задржали колко толко аустроугарску , довољно да се српска војска тотално евакуише у албанију и збрише...

наравно да се знало да ће потом остати црна гора на милост и не милост разјулареним аустроугарима који су јој прије тога нудили разно богатство и устипке да не пруже одступницу....

то и будала зна. било је јасно. наши претци су знали да ће послужити за спас српске војске . и кренули су свесно у смрт. оне које није задесила на мојковцу смрт је потом нашла кад ће црна гора пасти а било је јасно да супростављње аустроугарској (до 1916 нијесмо били у рату) значи да ће нас збрисати!

а што ви ниејсте оставили дио војске на мојковцу и колашину?

а? јел ти сад јасно што нијесте...
 
Teško da je tako jer su se u vreme kad se ta bitka navodno dogodila,srpske trupe već povukle.Odbrana odstupnice srpskoj vojski je samo jedan politički mit nastao krajem tridesetih godina prošlog veka a u vreme SFRJ doživeo je popularizaciju sa dokumentarnim filmovima u kojima su svedočili neposredni učesnici koji su mašti davali na volju.

Ne bestijaj matori....
 
Teško da je tako jer su se u vreme kad se ta bitka navodno dogodila,srpske trupe već povukle.Odbrana odstupnice srpskoj vojski je samo jedan politički mit nastao krajem tridesetih godina prošlog veka a u vreme SFRJ doživeo je popularizaciju sa dokumentarnim filmovima u kojima su svedočili neposredni učesnici koji su mašti davali na volju.
не глупетај .

зашто је цг ушла у рат баш 1916 у врјеме ВАШЕ ЈУНАЧКЕ БЈЕЖАНИЈЕ , пардон прегруписавања и збјега преко цг и албаније?

зашто баш тада а до тад није?

па вама се баш и не прича о томе и тој бјежанији јер ће вам свако поставити питање:

када је цг већ ушла у рат тек 1916 те , у доба док српска војска се повлачи - бјежи, од аустроугарске, преко цг на путу ка албанији , што ниејсте оставили дио војске са црногорском војском ?

наравно да не бисте претекли да није било тога...
 
не глупетај .

зашто је цг ушла у рат баш 1916 у врјеме ВАШЕ ЈУНАЧКЕ БЈЕЖАНИЈЕ , пардон прегруписавања и збјега преко цг и албаније?

зашто баш тада а до тад није?

па вама се баш и не прича о томе и тој бјежанији јер ће вам свако поставити питање:

када је цг већ ушла у рат тек 1916 те , у доба док српска војска се повлачи - бјежи, од аустроугарске, преко цг на путу ка албанији , што ниејсте оставили дио војске са црногорском војском ?

наравно да не бисте претекли да није било тога...
Crna Gora je ušla u rat 1914 a ne 1916 godine.Ne vladaš ni osnovnim znanjem o odnosnom periodu.Nemoj ovo da shvatiš kao uvredu ali cela stvar oko učešća Crne Gore u PSR je mnogo kompleksnja nego što tvoji intelektualni dometi dosežu.Nema sumnje da bi Srbi iz tih krajeva branili odstupnicu srpskoj vojsci ali do toga nije došlo.Odbrana odstupnice je jednostavno izmaštana.Bilo je nekih borbi,pogibija i gubitaka ali sve je to u velikoj meri predimenzionisano.
 
Crna Gora je ušla u rat 1914 a ne 1916 godine.Ne vladaš ni osnovnim znanjem o odnosnom periodu.Nemoj ovo da shvatiš kao uvredu ali cela stvar oko učešća Crne Gore u PSR je mnogo kompleksnja nego što tvoji intelektualni dometi dosežu.Nema sumnje da bi Srbi iz tih krajeva branili odstupnicu srpskoj vojsci ali do toga nije došlo.Odbrana odstupnice je jednostavno izmaštana.Bilo je nekih borbi,pogibija i gubitaka ali sve je to u velikoj meri predimenzionisano.

Crnogorci grdbane, slavni Crnogorci
 
Crna Gora je ušla u rat 1914 a ne 1916 godine.Ne vladaš ni osnovnim znanjem o odnosnom periodu.Nemoj ovo da shvatiš kao uvredu ali cela stvar oko učešća Crne Gore u PSR je mnogo kompleksnja nego što tvoji intelektualni dometi dosežu.Nema sumnje da bi Srbi iz tih krajeva branili odstupnicu srpskoj vojsci ali do toga nije došlo.Odbrana odstupnice je jednostavno izmaštana.Bilo je nekih borbi,pogibija i gubitaka ali sve je to u velikoj meri predimenzionisano.
не лажи.

ебо нас дан када сте направили југославију!

сами сте српском роду ископали јаму и утопију!

ви иваш карађорђевић!

а нас сте превеслали , тако што изгинусмо на мојковцу зарад ваше и његове гуице, како би псоле са шаком јада лакше изашао на крај и наметнуо своју династију и нама!

та југославија вам је испала утопија!

и нама са вама...


па се то не треба спомињати, па о томе и не зна народ у србији . јер је срамотно причати о бјежанији која би пропала да ниеј било цг и одлучујућих битака на мојковцу и колашину....


ето вам југославија и карађорђевић!

сад српски род захваљујући вама све мањи и мањи са територијом!

због те ваше југославије!
 
ја да сам жив био 1941 и да сам имо неку власт у цг , тука би се и против талијана и против дражиних (јер ратује за име потомка оног идиота александра карађорђевића) и против усташа и против титоистичких крволока.... против швабова наравно, у име њихово тамо су били талијани...

а дража је после испо трагична жртва издана од свих, од савезника (који су га веслали ко будалу док су тита потурили сбрима ) , британије која је смантала краља малолетног у бг преко пучиста ђенерала издајничких (како би пустили мантру да је краљ тобож сам утјека и тако оставили земљу на изволте титу) , и који су потом са краљем у лондону баратали како хоће... а на крјау је дража био издан и од тог младог краља....

проклети александар карађорђевић и све његово после њега.... издајници и идиоти.
 
и онда титоистичко чедо удбе , вук драшковић (дојучерашњи тобож четник и дражин фан) напише књигу александар од ЈУГОСЛАВИЈЕ ...

велики је идиот који је југославијом србији донео утопију и спас хрватској која ниакда не би дошла до државе да је припала талијанима....


велики је он издајник и идиот био! као и његов син који је 1944 у септембру преко радија позвао четнике да пређу код тита под команду.
 
госпођа није побјегла из крајине. нити икакве везе има са крајином. лично је знам. сваки србин из црне горе би само по говору и нагласку знао и од чеговића је.... и из којег краја црне горе...

само рват може да лупи овако нешто....
 
госпођа није побјегла из крајине. нити икакве везе има са крајином. лично је знам. сваки србин из црне горе би само по говору и нагласку знао и од чеговића је.... и из којег краја црне горе...

само рват може да лупи овако нешто....

Baba je pobjegulja...nije dobila penziju pa je ljuta na Mila...jbiga
 
IMG_20220803_103405.jpg
 
госпођа није побјегла из крајине. нити икакве везе има са крајином. лично је знам. сваки србин из црне горе би само по говору и нагласку знао и од чеговића је.... и из којег краја црне горе...

само рват може да лупи овако нешто....
Ma laprda kol'ko je popizdio z:D
Cist podgoricki akcent...znam ih skoro ko svoj dzep
 

Back
Top